Galamērķi

19.-21.
jūlijs

Jau kopš senatnes Limbažu novada iedzīvotāji nodarbojušies ar zvejniecību, pārtikas ražošanu, amatniecību un tirdzniecību. Ēdienu gatavošana mūsu pusē balstās uz senām tradīcijām, tīru dabu un aizraujošiem garšu eksperimentiem.

Arī mūsdienās viesi pie mums brauc baudīt  kulinārās tradīcijas un aizraujošo kultūras dzīvi. Himna, sudrabs, tikko izcepta maize, lauku piens un kazas siers, vilna, filcs, teātris, dejotprieks, dziesmas, airēšana, etnogrāfiskie audumi, aušanas prasmes un tradīcijas, viduslaiku pils – tā varētu turpināt stāstīt atkarībā no viesu intereses un pacietības.

Tiekamies garšu piedzīvojumā!

Uzzini vairāk
20.-21.
jūlijs

Lai garšu viļņi atved Tevi uz Vidusdaugavu (Aizkraukle, Koknese, Pļaviņas, Skrīveri un to apkārtnes)! Te, Likteņupes Daugavas labajā krastā, paveras burvīgi skaistas ainavas Skrīveru, Aizkraukles, Kokneses un Pļaviņu apkārtnēs. Aicinām mirkli piestāt un izbaudīt saldos garšu viļņus Skrīveros. Lai Daugavas ceļš ved tālāk uz Aizkraukli, kur sajūtu viļņi aicina ceļot 20.gadsimta nesenajā vēsturē. Elpu aizraujošu ainavu baudīt vilina senā Hanzas pilsēta Koknese, kur starp senatnes viļņiem lepni slejas viduslaiku pilsdrupas. Braucienu vikingu laivā, ar skatu uz plašo Daugavas promenādi, aicina baudīt Pļaviņas, izjūtot Daugavai raksturīgo viļņu šūpošanos. Šogad mājas kafejnīcu dienās Vidusdaugavas garšu viļnos pievienojas viena kafejnīca arī Daugavas kreisajā krastā – Jaunjelgavā.

Uzzini vairāk
20.-21.
jūlijs

Atklājiet vietu, kur Vidzemes un Latgales burvība savijas vienā neaizmirstamā piedzīvojumā! Varakļāni – vieta kur katrs stūris izstaro vēsturi un dabas skaistumu, aicina Jūs izbaudīt Lapsu Dzīres!

Tradicionālie ēdieni un vietējās virtuves bagātība atklās Jums reģiona kultūras mantojumu un īpašo “Zelta lapsas” maģiju.

Šeit Jūs varēsiet sajust dižkoku spēku un gadsimtiem ilgo mīlestību, kas plūst caur Kažavas upes krastiem. Atpūsties koku paēnā, ļaujoties mierīgajam laika ritumam, baudot ēdienus un dzērienus, uzdziedāt vai paklausītes kādu lustīgu dziesmu, samīļot kaziņas, priecāties par burbuļiem un piedalīties ēdienu meistarklasē!

Uzzini vairāk
20.-21.
jūlijs

DienvidkurzemeMazliet skarba, mazliet mežonīga, bet bezgala mīļa un skaista! Dienvidkurzeme ir vieta kur sākas Latvija. ir vieta, kuru upes met līkumus atklājos noslēpumus par vikingu un kuršu gaitām, par košajiem brunčiem un cilvēku dzīvi.  Mājas kafejnīcu dienās” no 20. līdz 21. jūlijam pašos Kurzemes dienvidos atklāsies senaizmirstas bērnības garšas, saimnieču meistarstiķi, neparasti garšu savienojumi un tradicionālas vērtības! Pēc viesošanās pilns būs ne tikai vēders, bet arī uzzināsi un baudīsi jaunas un aizraujošas lietas. Šajā nedēļas nogalē norisināsies arī FIA pasaules rallija čempionāta posmsTet Rally Latvia Dienvidkurzemes novadā. Tiekamies garšu, sajūtu un ātruma piedzīvojumā! 

Uzzini vairāk
20.-21.
jūlijs

Reizēm Saldus ir kluss un savrups, bet vienmēr atklāts. Saldus ir rosīgiem cilvēkiem piepildīts. Kad atbrauc ciemiņi, Saldus piepilda vēderus ar konfektēm un kafijas krūzi. Lietas, kas Saldū iecerētas, vienmēr piepildās.

 

Uzzini vairāk
27.-28.
jūlijs

Latgales dienvidu pusē katrs ceļotājs nav tikai vienkāršs garāmgājējs, bet gan gaidīts gosts (viesis). Šeit daudznacionālā vide harmoniski iedzīvojusies arī ēdienu receptēs un kafejnīcu saimnieku neviltotā priekā viesmīlīgi sagaidīt gostus, parunāties un cienāt ar gardiem ēdieniem

Uzzini vairāk
27.-28.
jūlijs

Bauskas reģions ir Latvijas kultūrtūrisma metropole – šeit koncentrētā veidā var iepazīt galvenos mākslas un arhitektūras posmus, sākot no viduslaikiem, renesanses, baroka, rokoko, klasicisma līdz pat mūsdienu lauku sētai.
Vēsturisko diženumu Bauskas novadā caurvij arī tradīcijām bagātais kulinārais mantojums – ņemot vērā, ka apkārtne izsenis bijusi Latvijas maizes klēts, specializācija ir lauksaimniecība un tās produktu pārstrāde.
Šogad Bauskas novada iedzīvotājiem un viesiem savas durvis kopumā vērs 8 mājas kafejnīcas, ļaujot izbaudīt, izgaršot un izzināt daudzveidīgo ēdienkaršu un aktivitāšu piedāvājumu.

Uzzini vairāk
3.-4.
augusts

Kad darīšanas prieks tiekas ar dzīvesprieku un dabas godināšanu, brīnumaini notikumi kļūst par īstenību. Tajā vēlamies dalīties, jo kopā spējam ļoti daudz, jo īpaši svarīgi – dzīvespriekā smelties spēku un iedvesmu. To varēs piedzīvot arī Mājas kafejnīcu dienās Valmieras novadā 3.-4. augustā, kad atklāsies skaisti un aizraujoši stāsti, un mūspuses dabas veltes prasmīgās darītāju rokās pārtaps īstenā garšu baudījumā.

Uzzini vairāk
3.-4.
augusts

Priekules un Vaiņodes apkārtnes ļaužu viesmīlība, aizrautīgie stāsti un gardumlietas gaida ikvienu, lai parādītu, cik mūsu puses cilvēki ir talantīgi, viesus mīloši un piederīgi šai vietai.

Saimniecības būs parūpējušās par plašu garšu gammu – no tradicionāliem ēdieniem līdz pat restorānu cienīgiem šedevriem, turklāt, katras kafejnīcas unikālā vide būs kā ķirsītis uz kūciņas.

Uzzini vairāk
3.-4.
augusts

Skujenē ir, ko redzēt, un Skujenē ir, ko baudīt! Ar vienu dienu var nepietikt, ar vienu vēderu tāpat!

Skujeniešiem patīk mielot un mieloties pašiem. Mājas kafejnīcu dienu ietvaros ēdājus sagaida mājās ceptas maizes, medījumu, melno ķiploku, austrumu ēdienu, reibinošu atspirdzinājumu un cukurotu desertu garšu kokteilis.

 

Uzzini vairāk
3.-4.
augusts

Mārupes un Olaines novados – paslēpjoties no ikdienas galvaspilsētas kņadas, darbojas aktīvi, viesmīlīgi un radoši iedzīvotāji. Jauni cilvēki ar jaunu redzējumu, jaunām idejām aicina draugus, radus un viesus baudīt jaunas garšas. Pierīga ir kā labi glabāts dimants: tā piedāvā lielisku brīvdienu daudzveidību, gan ģimenēm draudzīgu, gan relaksējošu un mieru baudītājiem piemērotu. Viesojoties pie mums, varēsi vērot kā lidmašīnas ceļas gaisā, doties pastaigās pa dabas takām vai zirgu izjādēs, iepazīt vēstures liecības un ļauties aktīvai atpūtai veikparkos vai velotrasēs.

Uzzini vairāk
9.-11.
augusts

Madonas novada Mājas kafejnīcu ciemiņus šogad 9., 10. un 11. augustā gaidīs vairāk kā divdesmit Mājas kafejnīcas. Vidzemes augstienes nogāzēs – Madonas, Cesvaines, Ērgļu un Lubānas apkārtnes kafejnīcās ēdienkartes kā vienmēr būs daudz un dažādas, bet visas garšīgas un “no sirds”. Tuvu un tālu sabraukušie varēs gan ēst, gan apskatīt dažādas vietas un lietas un, pats svarīgākais – satikties ar neparastiem cilvēkiem un nesteidzīgi parunāties savā starpā.

Uzzini vairāk
10. - 11.
augusts

Izvēlies! – pabūt dārza svētkos, baudot smalkus konditorejas izstrādājumus ar elegantu pieskārienu? Varbūt izvēlēties pikantu maltīti lauku gaisotnē, vai tomēr ļauties mierpilnai maltītei ābeļdārzā vai mēbeļu audzētavā ticot neticamajam un varbūt arī ieraudzīt neredzamo?

Uzzini vairāk
10.-11.
augusts

Izsenis Jelgavas novads ir maizes klēts, bagāts ar plašiem labības laukiem, kur augusta mēnesī visā apkārtnē var vērot kombainu rosību un gaisā sajust jaunās maizītes smaržu. Turpat līdzās – kā mazas saliņas atrodas ģimenes saimniecības. Šeit ar īpašu aizrautību un prieku top jaunas garšas un izmeklēti ēdieni. Aicinām tos nobaudīt gastronomiskā ceļojumā pa Jelgavas novadu!

Uzzini vairāk
10.-11.
augusts

Abava tiek uzskatīta par vienu no vecākajām upēm Latvijā. Senatnē to dēvēja par svētupi, pēc kuras dziednieciskā ūdens ļaudis nāca pat no leišiem un igauņiem. Pati daba izveidojusi Abavas ieleju par vienu no skaistākajām vietām Latvijā. Pavadīt laiku Abavas lokos nozīmē izgaršot dzīvi!

Uzzini vairāk
10.-11.
augusts

Valkas novads ar tā 5 pagastiem, apbur ar savu daudzveidību – ezeriem, purviem, pļavām, upēm un urbāno vidi, kurā sastopas 1 pilsēta, 2 valstīs – Valga/Valka.
Vairākās Valkas novada saimniecībās būs iespējams iepazīt un nobaudīt gan Latvijā raksturīgos, gan mūsdienās aktuālos ēdienus – cūku pupas ar cūkas šņukuru, pašu gatavotas picas, pankūkas, zefīrus un citus gardumus

Uzzini vairāk
17.-18.
augusts
 Jau 17. un 18. augustā Saulkrastu novadā – Mājas kafejnīcu dienas.
 Mājas kafejnīcu dienās viesmīlīgākie Saulkrastu iedzīvotāji trispadsmit vietās visā Saulkrastu novadā atvērs savus pagalmus un dārzus, lai celtu galdā gardas pašu gatavotas maltītes. Apvieno lielisku atpūtu Saulkrastu novadā ar lielisko mājas kafejnīcu dienu Saulkrastu novadā piedāvājumu.
 .
Uzzini vairāk
17. un 18.
augusts

Piedzīvo gardu vasaras nedēļas nogali Kuldīgas pusē!

Kuldīgas novads lepojas ar UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļauto Kuldīgas vecpilsētu un UNESCO Pasaules nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā iekļauto Suitu kultūrtelpu.

Iepazīties ar Kuldīgas novada daudzveidīgajām un izcilajām garšām šogad aicinās 14 māju kafejnīcas, radot svētkus kopsadarbībā ar dažādu nozaru pārstāvjiem. Durvis vērs saimniecības, mākslinieku darbnīcas, muižas, daiļdārzs un, sadarbībā ar pavāriem un radošām personām, tiks uzburts baudāms stāsts, notikums un piedzīvojums!

Kuldīgas novads ir lielisks brīvdienu galamērķis, kas piedāvā bagātīgu un daudzveidīgu pieredzi gan dabas mīļotājiem, gan vēstures un kultūras cienītājiem. Kuldīga ir pazīstama ar savu mājīgo un viesmīlīgo atmosfēru, padarot to par pievilcīgu galamērķi gan Latvijas iedzīvotājiem, gan ārzemju viesiem. Kuldīgā atrodas Eiropā platākais ūdenskritums – Ventas rumba un trešais garākais ķieģeļu tilts Eiropā. Kuldīgas novada Snēpeles pusē – Latvijā lielākā strausu ferma ”Strauss un Kaza”, bet Skrundas pusē – šitaki sēņu audzēšanas Latvijā aizsācēji – saimniecība ”Garīkas”.

Uzzini vairāk
17.-18.
augusts

Cēsu novads lepojas ar savu kultūrvēsturisko mantojumu un dabu – Cēsu viduslaiku pils un vecpilsēta, Līgatnes papīrfabrikas ciemats un smilšakmens ieža pagrabalas, Piebalgas kultūrtelpa ar savu vēsturi, ainavām un tradīcijām ir unikāla Latvijas kultūrvidē un kultūras kanonā, arī Straupes lauku labumu tirdziņš savu darbību īsteno kultūrvēsturiskā objektā – Straupes zirgu pastā. Un protams – Gaujas Nacionālais parks un tā unikālā daba.  

Cēsu novads pievelk lieliskus cilvēkus – šeit Tev siltu smaidu dāvā pretimnācējs un ikviens viesis jūtas kā savējais. Šeit Tev ir iespēja izzināt grauda ceļu līdz maizei, piedalīties cepšanas un gatavošanas meistarklasēs, un pat gatavot saimniecībā audzētu dārzeņu zupu ugunskurā un izbaudīt latvisku garšu mielastu senā klētiņā. 

Cēsu novada garšu raksturo Latvijā audzēti bioloģiski produkti no vietējiem zemniekiem un mājražotājiem, kuri saudzē dabas daudzveidību un domā par vides ilgtspējību.  

Uzzini vairāk
17.-18.
augusts

Apmeklējot Smiltenes novadu, Jūs piedzīvosiet īpašu harmoniju starp vēsturi, kultūru un dabu, kā arī nobaudīsiet gardu un autentiskus vietējos ēdienus, kā piemēram – cūkgaļu smiltsērkšķu marinādē, salātus ar ”Smiltenes piens” buratta sieru, dažāduveidu gulašzupas un neiztikt bez desertiem!

Uzzini vairāk
24.-25.
augusts

Breineigā* Zīmeļu Latgola gaida ciemos, lai “Mājas kafejnīcu dienās” baudītu gan latgalisko atmosfēru, gan ēdienus, gatavotus no vietējiem produktiem – no gardiem burgeriem un lauku tortēm līdz pat kaņepju ēdieniem!

*breineigs – brīnišķīgs (no latgaliešu valodas)

Uzzini vairāk
24.-25.
augusts

Stacija – vieta, kur satiekas. Satiekas ceļi, satiekas cilvēki, satiekas kultūras un garšas.
24. un 25. augustā dodies gardēžu ceļojumā un piestāj Jēkabpils un Krustpils puses garšu stacijās, kur pie bagātīgi klātiem galdiem ceļiniekus gaidīs ne tikai piemājas saimniecības un mājražotāji, bet arī mākslas baudītāji un vēstures sargātāji.

Uzzini vairāk
7.-8.
septembris

Nebaidieties no Sēlijas mazajiem, baltajiem celiņiem, kas savieno mūsu “salas”! Tie ir skaistākie, gleznainākie ceļi Latvijā. Dodieties pa tiem no saimnieka pie saimnieka, skatot to mīlestību, ar kādu lielais ledājs, atkāpjoties uz Ziemeļiem, saglaudījis Sēlijas zemi maigās pauguru krunciņās.

Uzzini vairāk
7.-8.
septembris

Aicinām Mājas kafejnīcu dienu ietvaros 7. un 8. septembrī palutināt sevi un savus mīļos, baudot rudeni un tā garšas Pierīgā – Ādažu novadā! Pie mums ir ierasts gardi mieloties, ne tikai svētdienās un svētku dienās! Taču Mājas kafejnīcu dienas ir kas īpašs, kad var piedzīvot spilgtas un neparastas garšas un sajūtas.

Uzzini vairāk
7.-8.
septembris

Mājas kafejnīcu dienas Ogres novadā norisināsies 7. un 8. septembrī, kad ienākusies vietējā raža – dārzeņi, augļi, ogas un citi lauku labumi, ko viesiem celt galdā.

Uzzini vairāk
7.-8.
septembris

Kā upe savij kopā mežus un līdzenumus, mēs esam savijuši kopā visus aktīvos māju saimniekus, lai piedāvātu jums autentiskas Dienvidkurzemes garšas un viesmīlību.

Uzzini vairāk
14. - 15.
septembris

Mājas kafejnīcu dienas aicina izgaršot rudeni Kurzemes pievārtē, kur viesus 14. un 15.septembrī ciemos gaidīs 29 mājas kafejnīca Tukuma pusē. Te divu dienu laikā būs iespējams gan ar acīm, gan garšas kārpiņām izbaudīt garo Tukuma piekrasti no Lapmežciema līdz pat Bērzciemam un apbrīnot Ziemeļkurzemes pakalnus un tajos dzīvojošo saimnieču meistarstiķus no Tukuma līdz pat Abavas senlejai.

Jaunpils puses saimnieki kafejnīcas ievedīs savos māju pagalmos, pasniedzot ēdienus, kuru sastāvdaļas nākušas tieši no dabas, savukārt Ķemeru Nacionālajā parkā būs iespēja baudīt kā latviskus, tā citu valstu ēdienus, būt dabā un baudīt rudeni.

Ceļojam rudenī un baudām to ne vien ar acīm, bet izgaršojam rudeni ēdienos, kurus radījuši tukumnieki.

Tiekamies Tukuma pusē!

Uzzini vairāk
29.-30.
jūnijs

Vasali āduši Latgolā!  

Latgaliešiem patīk paēst un patīk pacienāt arī savus gostus (viesus). Ja gadījies sagurt no burzmas un trūkst sirsnīgu sarunu, aicinām doties uz Mājas kafejnīcu dienām Viduslatgalē. Šeit sastapsi nelielas, mājīgas kafejnīcas, kur katrs gosts būs īpaši gaidīts un cienāts ar gardumiem, kuri savu vērtību un kvalitāti pierādījuši cauri gadsimtiem.   

 

Uzzini vairāk
13.-14.
jūlijs

Vysi gosti lobi byus, kas munā’i pogolmā!
Ja nezini, kuru ceļu iet, izvēlies to, kurš pa vidu! Mājas kafejnīcu dienās tevi ciemos gaidīs trīs burvīgi Latgales galamērķi – Preiļi, Aglona un Līvāni. Kā visur Latgalē, arī šeit, kamēr gosts (viesis) nebūs izēdis tukšu šķīvi un palūdzis papildporciju, no galda iet prom nedrīkst. Paviesojies Preiļos mazā pilsētiņā ar varenu parku un skaistu, renovētu muižu. Dodies uz Aglonas pērli – baziliku, apciemo arī Kristus karaļa kalnu un skaistos Aglonas puses ezerus. Savukārt Līvānos noteikti dodies uz Stikla un amatniecības centru, kur ir iespēja vērot unikālu procesu – stikla pūšanu un Latgalē vienīgo “dzīvo tiltu” jeb pārceltuvi pār Daugavu.

Iepazīsti sirsnīgos saimniekus un baudi nesteidzīgu atpūtu Latgalē!

Uzzini vairāk
13.-14.
jūlijs

Gulbenes novads lepojas gan ar savu kultūrvēsturisko mantojumu – pilīm, muižām, baznīcām, gan vienīgo Baltijā regulāri kursējošo šaursliežu vilcienu – Gulbenes-Alūksnes bānīti, gan ar saviem tūrisma uzņēmējiem un saimniecībām, kas piedāvā izgaršot, izbaudīt, sajust, sadzirdēt, izsapņot, izzināt, atklāt daudz jauna un interesanta, gan ar krāšņo dabu – upēm, ezeriem, sakoptiem parkiem, saimnieku iekoptiem daiļdārziem, neskartās dabas burvību, kas liek elpai aizrauties.

Uzzini vairāk
13.-14.
jūlijs

Ķekavas novads ir kā Latvijas sirds Daugavas krastā, kur atpūsties klusākos dabas stūrīšos un baudīt piedāvājumus aktīvajos novada centros. Novada tūrisma piedāvājumā kultūrvēsture savijas ar dabas mieru un harmoniju. Iedzīvotājiem un viesiem ir iespēja atpūsties gan atpūtas vietās pie novada ezeriem un upēm, doties pastaigās pa meža takām, baudīt aktīvo atpūtu ar velo, laivām vai pastaigās, ielūkoties vēsturē un iepazīt arhitektūras pērles.

Uzzini vairāk
13.-14.
jūlijs

Kur tieši Latvijas sirdī pukst zaļais ritms? Tieši šeit – Dobeles, Tērvetes un Auces apkaimē! Aizmirstiet par sastrēgumiem – pie mums ērti nokļūsiet gan no Vidzemes un Latgales, gan no Sēlijas un Kurzemes. Zemgaliešu lepnums un cieņpilna attieksme pret savu zemi šeit ir jūtama ik uz soļa.

 

 

Uzzini vairāk