Mājas kafejnīcu diena Mārupes un Olaines novados

Mārupes un Olaines novados, paslēpjoties no ikdienas galvaspilsētas kņadas, darbojas aktīvi, viesmīlīgi un radoši iedzīvotāji. Jauni cilvēki ar jaunu redzējumu un jaunām idejām aicina draugus, radus un viesus baudīt jaunas garšas. Pierīga ir kā labi glabāts dimants: tā piedāvā lielisku brīvdienu daudzveidību gan ģimenēm draudzīgu, gan relaksējošu un mieru baudītājiem piemērotu. Viesojoties pie mums, varēsi arī vērot, kā lidmašīnas ceļas gaisā, doties pastaigās pa dabas takām vai zirgu izjādēs, iepazīt vēstures liecības un ļauties aktīvai atpūtai veikparkos vai velotrasēs.

Mūsu māju kafejnīcu dienā 20. augustā viesmīlības galvenā atslēga būs paši kafejnīcu saimnieki un viņu raksturojošās maltītes: pildītie kartupeļi, zupas, kūkas, kara laika virtuve un pat ķiploku alus. Gatavosim gan mājās, gan dabā. Katrs saimnieks viesus ir gatavs sagaidīt unikāli: ar relaksējoši dvēselisku mūziku, izzinošām meistarklasēm, ekskursijām un citiem pārsteigumiem. Svarīgākais – tā būs iespēja satikties un lieliski pavadīt laiku! To visu nav jāmeklē tālu – Pierīga ir tepat blakus!

20.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Aktivitātes

Ciemos gaidīs saimnieki – Niedru ģimene ar palīgiem, kas cienās ar gardiem ēdieniem, kas gatavoti no pašu audzētās dabīgās produkcijas, kuru varēsiet baudīt gleznainajā Lielupes piekrastē.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīca “Baznīckalna Lavandas” Olaines Sv. Elizabetes baznīcas pakājē piedāvās uz ugunskura vārītu zupu, kas sildīs Jūsu vēderus, un gardu, aromātisku, pašceptu maizi, kas papildināta ar pašu gatavotu humusu un bazilika pesto.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Visi tiks mīļi gaidīti ciemos. Būs iespēja atpūsties meža ielokā, izbaudot apkārt esošo dabu un saimnieku loloto apkārtni, un ar mīlestību sagatavoto maltīti.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Mazā alus darītava MIGLA ir ģimenes uzņēmums, kur katrs pieliek savu roku, lai plauktos nonāktu mūsu darītais alus. Apciemojuma laikā varēsi iepazīties ar mūsu stāstu, nogaršot mūsu brūvējumus, apskatīt skaisto saimniecību, nodoties izklaidēm svaigā gaisā vai veldzēties peldē kādā no dīķiem!

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienas laikā, viesiem tiks piedāvāta meistarklase sena japāņu ēdiena “MOČA” gatavošanā, pēc vairāku simtu senas metodes un samuraju kaujas mākslas paraugdemonstrējumi senās japāņu tradīciju garā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienu laikā būs dzīvā mūzika, rotaļas un izklaides visai ģimenei brīvā dabā, interaktīva ekskursija ‘Ceļš no lavandas stāda līdz ēteriskai eļļai’’. Būs iespēja iegādāties saimniecības produkciju.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienu laikā, viesiem tiks piedāvātas kūpinātas karpas – pašu audzētas ganāmpulkā Karpu dīķis, vēži un zivju zupa. Izklaide – atrakcijas, vizināšanās ar SUPiem, laivām un peldēšanās.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Brauc ciemos, lai nobaudītu garšīgas uz uguns gatavotas pusdienas. Varēsi izstaigāt meža taku, izbraukt ar SUP dēli un iegādāties vilnas ziepes.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājsaimniecībā “Saulveži”, tiek gaidīti ciemos ciemiņi, kuri vēlas izbaudīt kādu spirdzinošu smieklu kokteili un garšīgu vasaras iedvesmu iekopta daiļdārza atmosfērā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīca atradīsies Olaines Vēstures un mākslas muzeja Pirmā pasaules kara vēstures izziņas maršrutā, kur ir izveidota pulcēšanās vieta pasākumiem.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Kafejnīca tiks organizēta piemājas dārzā, patvērumu no laika apstākļiem nodrošinot zem nojumes. Dienas laikā tiks nodrošināta mūzika gan DJ izpildījumā, gan, iespējams, dzīvajā izpildījumā, arī viesiem dodot iespēju uzstāties uz Brīvās skatuves.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienu laikā kā vienojošo elementu izvēlamies sauli, tā savij Maltas burvību ar Latvijas zaļumu. Cienāsim viesus ar dažādiem Maltas ēdieniem un piedāvāsim izzināt latvisko pirti.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Cenas tīrelis ir īpaši aizsargājama teritorijadabas liegums, arī Natura 2000 teritorija. Cenas tīrelis ir izveidojies sauszemes pārpurvošanās rezultātā traucētās noteces dēļ. Tajā ir vairāki mazi ezeri, lielākais ir Skaista ezers. Purva dienvidrietumu daļā ir meža masīvs. Purvā notiek arī kūdras ieguve. Purvs sācis veidoties apmēram pirms 5000 gadiem 

Skatu laukums ir vieta, kur vistuvāk lidostasRīgaskrejceļam iespējams vērot gaisa kuģu pacelšanos un nolaišanos. Laukums ir atvērts 24 stundas diennaktī 

ir vieta, kur iespējams uzzināt par Salas un Babītes pagastu vēsturi, kavēties Latvijā iemīļota teātra un filmu zvaigznes Eduarda Pāvula dzīves mirkļos interaktīvā ekspozīcijā, apmeklēt pasākumus, arī aplūkot dažādas izstādes. 

Blakus maizes ceptuveiLāčiatrodas putnu vērošanas tornis pašā Babītes ezera krastā. No 9 metrus augstā torņa paveras skaists skats pār ezeru un tuvāko apkārtni, arī ir lieliska putnu vērošanas vieta, jo Babītes ezers ir nozīmīga putnu barošanās un ligzdošanās vieta. Uz torni ved īpaši izveidota pastaigu taka, kurā ir izvietoti informatīvi materiāli ar attēliem un aprakstiem par sastopamajām putnu sugām. 

Olaines pilsētāteritorijā, kuras apkārtnē Pirmā pasaules kara laikā atradusies krievu armijas aizsardzības līnija, ir izveidots vēstures izziņas maršruts, kas ir brīvi pieejams ikvienam interesentam. Šeit ir jaunuzcelta autentiska blindāža (krievu armijas aizsardzības būve), kura izbūvēta tās oriģinālajā atrašanās vietā, kopā ar šaujamtorņa fragmentu, krievu armijas artilērista formas tērpa reprodukciju un atjaunotas krievu armijas artilērijas pozīcijas 1902. gada parauga lauku tipa lielgabala kopiju. Kopā ar Olaines vēstures un mākslas muzeju ir lieliska iespēja papildināt savas zināšanas gan par vēsturi, gan ķīmiju un kūdras izstrādi. 

Olaines Mežaparks ir vieta, kura apvieno dabīgi augošu priežu mežu ar labiekārtotu vidi pašā pilsētas centrā. Ienākot parkā no Veselības ielas puses, nokļūsi promenādē, kas būs labs orientieris parkā. Tiem, kurus iepriecina aktīvā atpūta svaigā gaisā, patiks šeit ierīkotie brīvdabas trenažieri, savukārt bērniem būs iespēja izmēģināt spēkusMeža kaķatrasē, rūdīt pēdas Baskāju takā vai doties uz turpat Mežaparkā esošo un vienu no Pierīgā lielākajām bērnu rotaļu pilsētiņām. 

Aptuveni 6 km attālumā no Olaines atrodas Līdumu karjers jeb Klīves, kas laika gaitā no peldvietas ir pārtapis par plaši iecienītu novadnieku un viesu atpūtas vietu gan aktīvās, gan mierīgās atpūtas cienītājiem. Ja vienus iepriecina koka pontoni, pastaigu taka, sauļošanās krēsli un rotaļu laukums, tad citi bauda asākas izjūtas OWake veikparkā un piepūšamajā ūdens trasē. Taču visi priecājas par dabas taku ap Līduma karjeru, kas ļauj izbaudīt arī rāmu pastaigu jebkurā gadalaikā, tostarp arī ar bērnu ratiņiem.