Mājas kafejnīcu diena Mārupes un Olaines novados

Mārupes un Olaines novados, paslēpjoties no ikdienas galvaspilsētas kņadas, darbojas aktīvi, viesmīlīgi un radoši iedzīvotāji. Jauni cilvēki ar jaunu redzējumu un jaunām idejām aicina draugus, radus un viesus baudīt jaunas garšas. Pierīga ir kā labi glabāts dimants: tā piedāvā lielisku brīvdienu daudzveidību gan ģimenēm draudzīgu, gan relaksējošu un mieru baudītājiem piemērotu. Viesojoties pie mums, varēsi arī vērot, kā lidmašīnas ceļas gaisā, doties pastaigās pa dabas takām vai zirgu izjādēs, iepazīt vēstures liecības un ļauties aktīvai atpūtai veikparkos vai velotrasēs.

Mūsu māju kafejnīcu dienā 19. augustā viesmīlības galvenā atslēga būs paši kafejnīcu saimnieki un viņu raksturojošās maltītes: pildītie kartupeļi, zupas, kūkas, kara laika virtuve un pat ķiploku alus. Gatavosim gan mājās, gan dabā. Katrs saimnieks viesus ir gatavs sagaidīt unikāli: ar relaksējoši dvēselisku mūziku, izzinošām meistarklasēm, ekskursijām un citiem pārsteigumiem. Svarīgākais – tā būs iespēja satikties un lieliski pavadīt laiku! To visu nav jāmeklē tālu – Pierīga ir tepat blakus!

19.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Šogad paralēli esam nolēmuši piedalīties mājas kafejnīcu dienās un esam gatavi uzņemt pie sevis ciemos lielāku cilvēku daudzumu, lai ikvienam būtu iespēja ar mums iepazīties un aizraujoši izbaudīt gan ūdens tuvumu, gan atspirdzinoši vasarīgus ēdienus un dzērienus. Tiekamies ‘’Owake’’ teritorijā Olainē, Līduma karjerā.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi

Mēs esam piecu cilvēku ģimene – tētis, mamma un trīs meitas, kam ļoti garšo pankūkas. Tāpēc arī saviem ciemiņiem mājas kafejnīcā piedāvāsim tās gan ar saldām, gan sāļām piedevām.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Aicinām Jūs šīs vasaras izskaņā pavadīt brīvdienu kopā, baudot gan gardus, mājās gatavotus ēdienus, gan svētku noskaņu un lielisku atmosfēru pie dabas krūts.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienā darītava vērs savas durvis apmeklētājiem, lai priecētu ne tikai ar gardu alu, bet arī sātīgu maltīti, kuru sagatavos darītavas talantīgās saimnieces.

Uzzini vairāk

Mājas kafejnīcas laikā viesiem tiks piedāvāti mūsu kruasāni pavisam interesantā interpretācijā un formās gan saldummīļiem, gan sātīgāku ēdienu mīļotājiem. Mūsu moto ir atšķirties un iepriecināt!

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi

Mājas kafenīcas ietvaros aicināsim ciemos pie mums, kur būs iespēja nogaršot dažādas gardas kūkas un saldumus. Cienāsim arī ar uz ugusnkura vārītu zupu.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

 Mājas kafejnīcu dienas laikā, viesiem tiks piedāvāta meistarklase sena japāņu ēdiena “MOČA” gatavošanā, pēc vairāku simtu senas metodes un samuraju kaujas mākslas paraugdemonstrējumi senās japānas tradīciju garā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienu laikā, viesiem tiks piedāvātas kūpinātas karpas, brekši – pašu audzētas ganāmpulkā Karpu dīķis, vēži un dzērieni. Izklaide – atrakcijas, vizināšanās ar SUPiem, laivām un peldēšanās. Mini zoo apskate.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Tieši šos produktus jūs varēsiet nobaudīt Pizzeria MAMMA MIA & FOXY GELATO, kas uz vienu dienu būs sadarbība starp diviem ražotājiem, no kuriem viens – ir izkopis picu cepšanas prasmes, ievērojot labākās itāļu mīklas gatavošanas, mērces radīšanas un picu dekorēšanas tradīcijas, bet otra – rada fantastiski gardu, no dabīgām un kvalitatīvām sastāvdaļām pagatavotu saldējumu, kam raksturīga ļoti piesātināta garša, kā arī latvieša garšas kārpiņām tīkama tekstūra.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Šī gada Mājas Kafejnīcu Diena Dižniedrās tiks aizvadīta ar upes tēmu – ēdienkartē būs pīle, zupa ar kraukšķīgo zivi, bet bērnu rotaļu stūrītī būs iespēja gatavot ne tikai papīra kuģīšus, bet arī veikt citas aktivitātes. Pieaugušajiem būs iespēja izbraukt ar airu laivu. 

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Pagājušogad iepazīstinājām jūs ar Maltu, šogad ceļojam uz Itāliju – palutināsim gan garšas kārpiņas, gan garu! Gadiem ilgi pārbaudītas un atstrādātas ģimenes receptes no itāļu virtuves apvienosim ar pirtiņas maģiju, slotiņu smaržu un skrubīšu burvību.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Cenas tīrelis ir īpaši aizsargājama teritorijadabas liegums, arī Natura 2000 teritorija. Cenas tīrelis ir izveidojies sauszemes pārpurvošanās rezultātā traucētās noteces dēļ. Tajā ir vairāki mazi ezeri, lielākais ir Skaista ezers. Purva dienvidrietumu daļā ir meža masīvs. Purvā notiek arī kūdras ieguve. Purvs sācis veidoties apmēram pirms 5000 gadiem 

Skatu laukums ir vieta, kur vistuvāk lidostasRīgaskrejceļam iespējams vērot gaisa kuģu pacelšanos un nolaišanos. Laukums ir atvērts 24 stundas diennaktī 

ir vieta, kur iespējams uzzināt par Salas un Babītes pagastu vēsturi, kavēties Latvijā iemīļota teātra un filmu zvaigznes Eduarda Pāvula dzīves mirkļos interaktīvā ekspozīcijā, apmeklēt pasākumus, arī aplūkot dažādas izstādes. 

Blakus maizes ceptuveiLāčiatrodas putnu vērošanas tornis pašā Babītes ezera krastā. No 9 metrus augstā torņa paveras skaists skats pār ezeru un tuvāko apkārtni, arī ir lieliska putnu vērošanas vieta, jo Babītes ezers ir nozīmīga putnu barošanās un ligzdošanās vieta. Uz torni ved īpaši izveidota pastaigu taka, kurā ir izvietoti informatīvi materiāli ar attēliem un aprakstiem par sastopamajām putnu sugām. 

Olaines pilsētāteritorijā, kuras apkārtnē Pirmā pasaules kara laikā atradusies krievu armijas aizsardzības līnija, ir izveidots vēstures izziņas maršruts, kas ir brīvi pieejams ikvienam interesentam. Šeit ir jaunuzcelta autentiska blindāža (krievu armijas aizsardzības būve), kura izbūvēta tās oriģinālajā atrašanās vietā, kopā ar šaujamtorņa fragmentu, krievu armijas artilērista formas tērpa reprodukciju un atjaunotas krievu armijas artilērijas pozīcijas 1902. gada parauga lauku tipa lielgabala kopiju. Kopā ar Olaines vēstures un mākslas muzeju ir lieliska iespēja papildināt savas zināšanas gan par vēsturi, gan ķīmiju un kūdras izstrādi. 

Olaines Mežaparks ir vieta, kura apvieno dabīgi augošu priežu mežu ar labiekārtotu vidi pašā pilsētas centrā. Ienākot parkā no Veselības ielas puses, nokļūsi promenādē, kas būs labs orientieris parkā. Tiem, kurus iepriecina aktīvā atpūta svaigā gaisā, patiks šeit ierīkotie brīvdabas trenažieri, savukārt bērniem būs iespēja izmēģināt spēkusMeža kaķatrasē, rūdīt pēdas Baskāju takā vai doties uz turpat Mežaparkā esošo un vienu no Pierīgā lielākajām bērnu rotaļu pilsētiņām. 

Aptuveni 6 km attālumā no Olaines atrodas Līdumu karjers jeb Klīves, kas laika gaitā no peldvietas ir pārtapis par plaši iecienītu novadnieku un viesu atpūtas vietu gan aktīvās, gan mierīgās atpūtas cienītājiem. Ja vienus iepriecina koka pontoni, pastaigu taka, sauļošanās krēsli un rotaļu laukums, tad citi bauda asākas izjūtas OWake veikparkā un piepūšamajā ūdens trasē. Taču visi priecājas par dabas taku ap Līduma karjeru, kas ļauj izbaudīt arī rāmu pastaigu jebkurā gadalaikā, tostarp arī ar bērnu ratiņiem.