Vidusdaugavas garšu viļņi

Lai garšu viļņi atved Tevi uz Vidusdaugavu! Te, Likteņupes Daugavas labajā krastā, paveras burvīgi skaistas ainavas Skrīveru, Aizkraukles, Kokneses un Pļaviņu apkārtnēs. Aicinām mirkli piestāt un izbaudīt saldos garšu viļņus Skrīveros. Lai Daugavas ceļš ved tālāk uz Aizkraukli, kur sajūtu viļņi aicina ceļot 20.gadsimta nesenajā vēsturē. Elpu aizraujošu ainavu baudīt vilina senā Hanzas pilsēta Koknese, kur starp senatnes viļņiem lepni slejas viduslaiku pilsdrupas. Braucienu vikingu laivā, ar skatu uz plašo Daugavas promenādi, aicina baudīt Pļaviņas, izjūtot Daugavai raksturīgo viļņu šūpošanos. Dzīves rituma viļņos iešūpotās pilsētas šogad aicina arī uz savām dzimšanas dienas svinībām. Viena no senākajām pilsētām – Koknese šogad atzīmē 745 gadu pastāvēšanas svētkus, savukārt Pļaviņas jau svin un svinēs vēl savu 95 gadskārtu. Viena no jaunākajām Latvijas pilsētām Aizkraukle svin savu 55 jubileju, kuru visa gada garumā atzīmē ar dažādu kultūras pasākumu sēriju.

23.-24.
jūlijs

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Lai sarūpētu “B2” apmeklētājiem neaizmirstamu pieredzi, šim projektam esam piesaistījuši bariņu savas jomas speciālistu, kuri ir arī tuvi draugi un ģimenes locekļi. Paši esam gaļas ēdienu cienītāji, tāpēc gatavosim savas iecienītākās, bet reizē arī īpašākās receptes no kvalitatīvas gaļas un citiem svaigiem produktiem.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

“Mājas kafejnīcu dienās” būs iespējams vērot klūdziņu pinēju radošo darbošanos. Iespējams pieteikties uz groziņa pīšanas meistarklasi.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Gaidīsim Jūs mājas kafejnīcā “Vizbuļi” Stukmaņos, kur jums būs iespēja nogaršot ēdienus, kurus ikdienā esam iecienījuši paši.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienas ir svētki, kurus aicinām svinēt kopā ar mums. Viesus cienāsim ar gardiem burgeriem. Uz ugunskura burbuļos zupa, terases 4 metrus virs ūdens smaržos kūkas un aromātiska kafija.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Saldējums darināts – Sotnieku ģimenes uzņēmumā Skrīveros – skaistā dabas ielokā. Saldējums ar tradīcijām, izceļot mūsu dabas krāšņumus – garšu, krāsu un sezonalitāti.

Uzzini vairāk

Ciemos gaidīsim visus, kam garšo saldumi. Gotiņas torti pasniegsim ar jūsu izvēlēto dzērienu: kafiju, kakao vai tēju. Būs iespējams iegādāties uz vietas arī veselu torti un citus saldumus.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ikdienā RADADA darbnīcā tiek apdrukāts un šūts apģērbs. Te smaržo pēc tekstila krāsām un koši dizaini apģērbā top iedvesmojoties no Latvijas kultūras, dabas un cilvēkiem – Tautumeita, Lāčplēsis, mežs un lauki u.c.

Uzzini vairāk

Šķiet, neviens neapšaubīs faktu, ka mīlestība iet caur vēderu! Nāc un baudi mīlestības pilnus saldumus – vasarīgas ogas, gaisīgus krēmus un siltus smaidus, #jo kūkas ir jāēd!

Uzzini vairāk

Aicinām ciemos visus, kam interesē gastronomiski ceļojumi paipalu ēdienu garšu pasaulē

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Pie mums varat baudīt arī suši ar marinētu, ceptu zilās haizivs fileju, suši picas kā arī Latvijā lielāko komerciāli pieejamo burgeru “KWB 3 KG burgers”.

Uzzini vairāk

Mājas kafejnīcu dienās Kūpiņsala priecēs ar gardiem ēdieniem , kas pagatavoti uz uguns. Visas dienas garumā būs iespējams iegādāties svaigu kūpinājumu līdzņemšanai, gan arī uz vietas garšīgi paēst.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Biedrības “Irši iedvesmo” vēlas popularizēt Iršu pagastu un tā unikālo vēsturi. Vērtības, kas nāk no pagātnes un tās, kas radušās mūsdienās. Biedrības biedri nav saistīti ar kafejnīcu biznesu, bet tas nemazina vēlmi piedalīties jaunā izaicinājumā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienu laikā, viesiem tiks piedāvāts nogaršot ēdienus, kurus pagatavosim uz atklātas uguns un pasniegsim īpašā veidā. Projekta ietvaros dalīsimies ar skaistajiem dabas skatiem un lauku mieru.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mini Zoo “Karlīnas” ikdienā piedāvā apskatīt gan lauksaimniecības dzīvniekus, gan eksotiskākus dzīvniekus. Iespēja iegādāties saimniecības suvenīrus un nesteidzīgi baudīt kafiju mierpilnā vietā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Baudīsim lauku labumus no mājas olām, piena, dārzeņiem.
Piesakoties iepriekš piedāvājam izkarsēties pirtiņā un baudīt zāļu tēju.
23. jūlijā 19.00 – mājas koncerts “pagalma koncertzālē” ar līdzi dziedāšanu

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīca “Janavas” atrodas bioloģiskajā zemnieku saimniecībā “Janavas” Daugavas dabas parka teritorijā. Viesojoties mājas kafejnīcā apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt dabas daudzveidību jūlijā un baudīt lakšu pīrāgus un zāļu tējas.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Skrīveru Pārtikas Kombināts ir vieta, kur jau kopš 1957. gada meistarīgā roku darba izpildījumā top konfektes “Gotiņa”un citi gardumi – Krējuma Pagale, karamele “Zīmulis”, šerberts, īriss, pat vegāniskā Gotiņa!

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Skolā kā viena no apgūstamajām profesijām ir pavāri. Pavāriem ir iespēja mācību laikā savas prasmes pilnveidot dažādās Eiropas valstīs.
23.jūlijā visiem būs iespējams uzzināt meistarstiķus dažādu zupu pagatavošanā un baudīšanā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Viesus uzņems ģimene, kuri nomainījuši dzīvi pilsētā uz dzīvi laukos senajā Bites pienotavā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ikdienā kafejnīca “Betija” nodarbojas ar sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu. Galvenokārt gatavojam picas, kebabus, pankūkas un otros ēdienus. Mūsu darbiniekiem kafejnīca ir otrās mājas. Mājas kafejnīcu dienā piedāvāsim katrs savu iecienītāko ēdienu, ko paši arī pagatavosim.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienas (23.jūlijā vakarā plkst 20.00) laikā, viesiem tiks piedāvāts romantiskas, muzikālas vakariņas Daugavā uz plosta.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Biedrības “Baltaine” ļaudis saimnieko Koknesē, Radošajā mājā, Takās Kokneses parkā un brauc ciemos arī pie citiem, kam ir vēlme iepazīt latviešu tradicionālo kultūras mantojumu, gan dziesmas, dančus, spēles, rotaļas, gan arī kulināro mantojumu.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Aicinām nobaudīt ēdienu, kuri ir iecienīti katrā albāņu ģimenē!

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Viena no mazākajām alus darītavām Latvijā. Darītavā katru dienu no pl. 10.00 līdz 17.00 iespējams degustēt un iegādāties gaišo un tumšo BURSH alu un izzināt alus tapšanas stāstu. Ekskursantu grupām vēlama iepriekšēja pieteikšanās. Alus darītavas teritorijā ir pieejamas ugunskura un telšu vietas. Tiek izīrētas telpas pasākumu rīkošanai (līdz 40 personām). 

Likteņdārzs ir dabā veidots simbols tautas nemitīgai atjaunotnei un izaugsmeite satiekas gan cilvēka, gan valsts pagātne, tagadne un nākotne. Likteņdārzā apvienojas izcila vides arhitektūra ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas plūduma krāšņumu. To veido ābeļu aleja un bruģakmens ceļš, kas ved uz ozolu sardzes ieskauto amfiteātri, Saieta nams, Virtuālā ekspozīcija un Lielais kalns. No skatu terases paveras brīnišķīgs skats uz Daugavu. Likteņdārzu iecienījuši ekskursanti, ģimenes un kāzinieki. Te notiek arī kultūras un atpūtas pasākumi. 

18. gs. otrajā pusē Krievijas ķeizarienes Katrīnas II dibinātā Baltijā lielākā baltvācu kolonijas vieta. Pagasta centrā aplūkojama atjaunotā magazīnas ēka, kurā iekārtota ekspozīcija par Iršu pagasta vēsturi. Līdzās atrodas kolonistu bijušais pagastnams  pie kura uzstādīts piemiņas akmens Iršu kolonijai. 

16,8 ha lielo parku 1891. gadā sāka veidot izcilais dendrologs M. Siverss. Parks sadalīts 19 floristiski ģeogrāfiskajos apgabalos. 1,5 h var iepazīties ar zemeslodes ziemeļu puslodes kokaugiem un izpētīt 33 pasaules retumus.Otrpus ceļammeža kultūras un dabas takas: Sūnu taka, Ezera taka, Laimes Lāča taka.