Mājas kafejnīcu dienas Ogres novadā

Mājas kafejnīcu dienas Ogres novadā norisināsies 9. un 10. septembrī, kad ienākusies vietējā raža – dārzeņi, augļi, ogas un citi lauku labumi, ko viesiem celt galdā.

Šogad 16 mājas kafejnīcas piedāvās gan sātīgus otros ēdienus, dažādas zupas, gan gardus desertus ar bērnības garšu un izsmalcinātus saldos ēdienus, pankūkas un arī ēdienus ar meža veltēm, kas raksturīgi rudenim. Mājas kafejnīcu dienās būs iespēja nobaudīt gan latviešu virtuvi, gan mazliet netradicionālākus ēdienus, kā arī maltīti no ukraiņu virtuves.

Aicinām izbaudīt rudens sākuma burvību improvizētās mājas kafejnīcās, jo tā ir unikāla iespēja ciemoties pie saimniekiem, baudīt burvīgus ēdienus un atmosfēru, piedalīties dažādās aktivitātēs. Mājas kafejnīcu dienu laikā būs iespēja ne tikai apskatīt lauku saimniecības, vizināties ar zirgu, iegādāties lauku labumus, bet arī klausīties dzīvo mūziku, piedalīties keramikas radošajās darbnīcāsun šokolādes degustācijās, izmēģināt veikbordu vai braukt ar ūdensslēpēm.Vienā no kafejnīcām būs iespēja uzzināt interesantus faktus par novada vēsturi.

Apciemojot Ogres novada mājas kafejnīcas, neaizmirsti iepazīt arī tuvāko apkārtni. Idejas, ko apskatīt pa ceļam uz Mājas kafejnīcu dienām vai starp maltītēm, meklē www.visitogre.lv, kur apkopota informācija par apskates objektiem, aktīvās atpūtas iespējām un naktsmītnēm.

Ogres novads lepojas ar priežu ieskauto un sakopto Ogres pilsētu, kur iedzīvotāju un viesu ērtībām plaši tiek izmantotas modernās tehnoloģijas. Lielvārde visā Latvijā pazīstama ar bagāto kultūrvēsturisko mantojumu, kuru var iepazīt Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā un Lielvārdes parkā, kur atrodas viduslaiku pilsdrupas. Bet Ikšķiles vārds asociējas ar kristietības sākumu Latvijā – uz Sv. Meinarda salas atrodas senākās mūra celtnes drupas Baltijā. Savukārt Ķegums saistās ar Latvijas vienotās elektroapgādes pirmsākumiem. Apmeklējot Enerģētikas muzeju, ikviens interesents var smelties jaunas zināšanas par Latvijas enerģētikas vēsturi un attīstību. Ogres novada lauku teritorija ar krāšņām ainavām, daudzveidīgiem mežiem, plašajām pļavām un Ogres upes līkumiem aicināt aicina pie sevis dabas mīļotājus.

Septembra sākumā Ogres novadā tevi gaidīs plašs mājas kafejnīcu piedāvājums no Ikšķiles un Tīnūžiem līdz Ķegumam un tā apkārtējiem pagastiem Ciemupē, Tomē un Rembatē, kā arī Ķeipenē. Dodies izbaudīt mājas kafejnīcu viesmīlību Ogres novadā

9.-10.
septembris

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Aktivitātes

Un Te radošā telpā ikdienā tiek rīkotas sveču liešanas meistarklases, muzikālie sajūtu vakari, sveču gaismā un skaistā atmosfērā tiek svinēti dažādi svētki. Mājas kafejnīcu dienās piedāvāsim baudīt sezonālu, restorāna cienīgu ēdienu.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Turkalnes Muiža, kas tika uzcelta 1604. gadā un Muižas klēts, kas tika atjaunota 2018. gadā ir kļuvusi par alus un sidra darītavu.

Uzzini vairāk

Šokolādes gatavošana no kakao pupiņām paver bezgalīgas iespējas variēt ar šokolādes receptēm un šokolādes ražošanā izmanot daudz dažādu augstvērtīgu kakao pupiņu no dažādiem pasaules reģioniem.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcas saimniece ir aizrautīga pavāre savai ģimenei ar daudzu gadu pieredzi. Sabalansētā ēdienkarte, kura izveidota no plaša klāsta pašu atzītiem favorītiem, sniedz pilnvērtīgu maltīti, kas sevī apvieno gan garšas baudījumu, gan sātu.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

„Mājas kafejnīcu dienu” ietvaros kopā ar ģimenes draugiem gatavosim izsmalcinātus ēdienus uz grilla, vārīsim ņammīgas zupas uz ugunskurā. Saldajā cienāsim ar pašu ceptām kūkām, kuras neatstās vienaldzīgu nevienu.

Uzzini vairāk

Mājas kafejnīcas vieta atrodas ļoti ainaviskā vietā, netālu no Špakovska parka un jaunā Ogres gājēju tilta. Kafejnīcas apmeklējumu var apvienot ar patīkamu pastaigu.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Baskāju taka, Dizaina parks ir vieta kur atpūsties, gan mierīgi, gan aktīvi. Piedāvājam arī gardu ēdienu un dzērienu izvēli.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Kafejnīca “Ciemos pie Zuzes” notiks skaistā vietā Ogres novada Ķeipenes pagastā. Mūsu saimniecība nodarbojas ar liellopu, aitu un zirgu audzēšanu. Šī būs lieliska iespēja ieturēt maltīti svaigā gaisā, stallī vai siena šķūnī.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Tā būs mirkļa kafejnīca ap launaga laiku. Bijušās un esošās darbinieces apmeklētājus sagaidīs ar mīlestību gatavotiem ēdieniem.

Uzzini vairāk

Lai īsinātu laiku, viesiem būs iespēja pārbaudīt savus spēkus mājas saimnieka darinātajās dārza spēlēs, salasīt līdzņemšanai ābolus vai baudīt nesteidzīgu dienu zem varenajiem saimniecības simtgadīgajiem ozoliem un liepām.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Kafejnīca atrodas Ikšķiles lauku teritorijā, Selēku ezera krastā, priežu meža ielokā. Lieliskā atmosfērā un dzīvās mūzikas pavadījumā būs iespēja baudīt gardu maltīti, Latvijā grauzdētas kafijas dzērienus, dažādus meža velšu ēdienus, kā arī atspirdzinošus dzērienus ar meža ogām.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Ikdienā mūsu hobijs ir konditorejas izstrādājumu un ierauga maizes cepšana. Cepam dabīgā ierauga maizi, tortes, kūkas, cepumus – to piedāvāsim nobaudīt arī saviem viesiem.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Biedrība ar saknēm no Latgales- popularizē un attīsta senos amatus. Jau ceturtajā paaudzē iemaņas tiek koptas un uzturētas.

Uzzini vairāk

Starp Tomes mežiem un ūdeņiem atrodamies mēs- Garšu Sēta. Šogad, aicinām pie mums nobaudīt sezonalitātes un Tomes pagasta garšas!

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīca “Senliepas” aicina baudīt garšīgu maltīti, gleznainajā ābeļdārzā, kur putnu čalās un omulīgā atmosfērā, tiks piedāvāti ukraiņu tradicionālie ēdieni, kurus būs gatavojušas ukrainietes.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Muižas kungu māja–pils – celta 1780.-1782. g., 19. gs. vidū modernizēta, piešķirot tai neogotisku veidolu. Tā  vairākkārt postīta un atjaunota. Pēc 1905. g. postīšanas pili atjaunojis tās pēdējais īpašnieks barons fon Hānenfelds. Kopš 1920. gada pilī darbojas skola. Iepriekš piesakoties,  aplūkojams interjers, kā arī pagasta un vēstures ekspozīcija, kas izvietota pils telpās. Ir iespējams uzkāpt pils tornī un izbaudīt apkārtnes ainavu. Suntažu pils ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

Suntažu pagasts, Ogres novads, + 371 26682339

Bijušās Ķeipenes dzelzceļa stacijas uzgaidāmajā telpā izveidota ekspozīcija kinorežisoram Sergejam Eizenšteinam “Es pat no telefona grāmatas uztaisīšu kino”. Stacijas apkārtnē izvietotas vides instalācijas – bāka ar pastkastītēm – veltījums dokumentālā kino režisoram Jurim Podniekam, milzu galds kino dižgariem, kino kadru tunelis un pazemes izstāžu zāle -“Potjomkina aka”.  

Mūra pils ar nocietinājuma valni pēc vācu krustnešu norādījumiem celta 13. gs. sākumā senās lībiešu koka pils vietā. Apkārt pilsdrupām plešas parks, kura teritorijā iekārtots skulptūru dārzs ar 16 koka skulptūrām. Skulptūrās atveidoti tēli no eposa “Lāčplēsis”. Parka sākumdaļā atrodas Andreja Pumpura Lielvārdes muzejs, kas ierīkots bijušajā Lielvārdes muižas klētī Daugavas krastā.

Labiekārtota peldvieta ar lapeni, volejbola laukumiem un āra trenažieriem. Pieejama pludmales kafejnīca, SUP dēļu un katamarānu noma, kur tiek organizēti saullēkta un saulrieta izbraucieni ar SUP dēli. No šejienes paveras burvīgs skats uz HES ūdenskrātuvi un Daugavas otru krastu. Īpaši skaisti skati vērojami saulrieta laikā.  

Brīvības iela Ogrē iezīmējas ar 20. gs. 20.–30. gadu arhitektūras paraugiem. Brīvības ielas gājēju posms atveido Ogres upes tecējumu, puķudobes veidotas kā stilizētas salas. Pilsētas centrālais skvērs ir lieliska atpūtas un dažādu pasākumu norises vieta. Vasaras laikā pilsētas iedzīvotājus un viesus priecē strūklaka “Digitālais ūdens aizkars”, kas īpaši skaisti izskatās tumšajās vakara stundās, kad visā krāšņumā redzamas veidotās krāsas, tēli un zīmes. 

Ikšķiles baznīcas drupas – senākās mūra celtnes drupas Baltijā atrodas uz Sv. Meinarda salas, Rīgas HES ūdenskrātuvē. Ikšķiles baznīca celta 1185. gadā bīskapa Meinarda vadībā. Pēc HES ūdenskrātuves uzpludināšanas 20. gs. 70. gados to apņem ūdeņi. Mūsdienās drupas iekonservētas, virs tām uzbūvēts jumts, sala nostiprināta. Uz salu var nokļūt ar laivu, ko var iznomāt Ikšķiles laivu nomā.