Garšas Abavas lokos

Skaistā un vijīgā Abava, sākumā vienmērīgi plūstot, bet starp Kandavu un Sabili tekot dziļā, skaistā, līkumotā senielejā ar dabas veidotām brīnišķīgām ainavām, aicināt aicina viesus 10. un 11.augustā baudīt 7 mājas kafejnīcu saimnieku un saimnieču īpaši gatavotos ēdienus un iepazīt kafejnīcu tuvumā esošos dabas un aktīvās atpūtas objektus: Viesatas upesloku dabas un izziņu taku, Drubazu botānikas taku, Virsaišu ūdenskritumu, Jānīšu dabas taku, Kandavas vecpilsētu un Kandavas Retro auto “Zīle”, Kandavas kartodromu un Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma stadionu.
Izbaudi piedāvātās Garšas Abavas lokos: dabas ainavas, augu daudzveidību, aktīvo atpūtu un vietējo saimnieču/-ku kulināros brīnumus un kolorītos stāstus!

10.-11.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Katrā mājā reizēm smaržo pēc kotletēm, reizēm pēc pīrāgiem, reizēm pēc gardas zupas vai saldas maizītes. Gadās reizēm arī pacienāt kaimiņus, ja tā pavairāk vai garšīgāk sanācis. Šogad gribam pacienāt plašāku cilvēku loku – ikkatru, kas braucot garām Pūrei, ir gatavs iegriezties 175 gadus vecajā Kastaņu alejā, un tās vidū piestāt pie 22. mājas, lai uz brītiņu kļūtu par mūsējo un izbaudītu 22. mājas šarmu.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Mājas saimniece ikdienā cep maizi saskaņā ar senlatviešu tradīcijām īstā maizes krāsnī.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Vieta, kur nevar stulbi novecot! Rideļu Lodes ir no lielajiem ceļiem pamukusi lauku sēta, kur milzīgu koku paēnā iekārtojusies teju divsimt gadus veca dzīvojamā ēka ar joprojām saglabājušos manteļu skursteni.

Uzzini vairāk

Vasaras pilnbriedā saimes ļaudis nolēmuši atvērt savas klēts durvis viesiem uz mazu kopā būšanu “Mājas Kafejnīcu dienas” ietvaros. Šogad esam mazliet stažējušies pie muižas galvenās saimnieces, tāpēc ēdienkartes piedāvājumā esam iekļāvuši šo to no pilskungu virtuves.

Uzzini vairāk

Mēs “VIRSAIŠU ŪDENSKRITUMS” ikdienā piedāvājam apmācību izdzīvošanā, pasākumu organizēšanu, atpūtu un nakšņošanu.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Mēs jūs gaidīsim savā skaistajā lauku sētā Cēres pagasta “Kangaros”, kur dzīvojam jau 23 gadus, katru dienu priecādamies par šo vietu. Esam īsta desertu un saldummīļu ģimene. Kūkas un saldie ēdieni mūsu galdā ir ne tikai svētkos, bet bieži arī ikdienā. Aicinām arī jūs apstāties “Kūku pieturā”.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Saimniecei Kitijai Švīgerei  ļoti patīk uzņemt viesus, patīk gatavot, pārsteigt savus viesus ar savu kulināro mākslu, un tāpēc viņai patīk piedalīties Mājas kafejnīcu dienās. Kitijas ģimene laipni sagaidīs jebkuru viesi, lai nesteidzīgi varētu izbaudīt mazpilsētas šarmu. Viesus sagaidīs arī pūkainīte kaķene Luna un draudzīgais takšu puika Rodžers, kas ir draudzīgs citiem suņiem.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Tas ir 1,7 m augsts, bet īpaši izteiksmīgs tas ir pavasaros un rudeņos, kad tā platums sasniedz četrus metrus. Šo ūdenskritumu atšķir tas, ka ūdens krīt nevis vertikāli, kā ierasts, bet gan nolīst pār ieslīpu dolomīta atsegumu. Pa civilizācijas maz skarto dabas taku var nokļūt līdz  Virsaišu ūdenskritumam. Taka ir vienvirziena, līdz ar to kopā turp un atpakaļceļā būs jāmēro 2,8 km.

Dabas taka, kas sevišķi patiks garāku pastaigu cienītājiem. Taka vijas caur mežu gar Viesatas upes krastu. Ejot pa taku, manīsiet ne tikai putnus, kukaiņus un meža augus, bet redzēsiet arī interesantus apskates objektus – kopā saaugušus, īpatnējus kokus, 200 gadīgas priedes, iežu atsegumus no smiltīm, māliem un oļiem, avotiņu, cūku vannas, kā arī iespaidīgo lielo Spuņņakmeni takas tālākajā punktā.  Takas garums: garais maršruts  – 6 km; īsais maršruts – 4 km.

Taka ir īpaša, tā vijas augšup un lejup pa nogāzi cauri Abavas ielejai. Nogāzes terasēs ritmiski mijas ziedu pļavu nogabali, kadiķu audzes un zālāju purvs, nopļauti un noganīti pleķīši ar atstātām augu joslām. Šeit var ieraudzīt  dažādas aizsargājamās retās augu sugas un, ja paveiksies, arī Galovejas šķirnes liellopus.

Takas garums: īsākais maršruts 1,2 km; garākais maršruts – 2 km

Kandavas kartodroms ir moderni aprīkota, augstiem standartiem atbilstoša kartinga trase, kur kvalitatīvi nodarboties ar kartingu profesionāļiem, topošiem sportistiem un ikvienam interesentam. Kartingu trasi ir projektējis pasaulē slavenais F1 trašu arhitekts Hermana Tilke. Kartodroma tuvumā atrodas Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma sporta komplekss ar āra peldbaseinu un lēkšanas torni, futbola, basketbola, volejbola laukumiem, tenisa kortiem un jaunizveidoto virvju trasi bērniem.

Kandava ir viena no skaistākajām Kurzemes mazpilsētām, kas apbur ar senatnīgo arhitektūru, bruģētajām ieliņām, laternām, kalnaino reljefu un brīnišķīgajiem dabas skatiem. Pirmoreiz Kandava rakstos 1230. gadā. Kandava var lepoties ar vecāko laukakmeņu tiltu Latvijā, hercoga Jēkaba laikā būvēto Pulvertorni un 2011.gadā vecpilsētā izveidoto promenādi. Bet šogad tapis jauns piedāvājums pilsētas viesiem – Kandavas Retro auto “Zīle”, kas sniedz iespēju iepazīt Kandavas šarmantās un vēsturiskākās vietas.

Jāņupītes dabas taka ir 1.1 km gara pastaigas un atpūtas vieta mežā ar vairākām kāpnēm un tiltiņiem. Izstaigājot taku, var iepazīties ar 2005. gada orkāna spēku, kura rezultātā izgāzti iespaidīga vecuma koki, kā arī izmērīt 170 – 180 gadus veca koka apkārtmēru. Var izskaitīt un aprēķināt izgāzta koka vecumu pēc gadu riņķiem tā stumbrā, kā arī aplūkot dažādu veidu piepes uz izgāztu un trūdošu bērzu stumbriem.