Garšas Abavas lokos

Abava tiek uzskatīta par vienu no vecākajām upēm Latvijā. Senatnē to dēvēja par svētupi, pēc kuras dziednieciskā ūdens ļaudis nāca pat no leišiem un igauņiem. Pati daba izveidojusi Abavas ieleju par vienu no skaistākajām vietām Latvijā. Pavadīt laiku Abavas lokos nozīmē izgaršot dzīvi!

Skaistā un vijīgā  Abava, sākumā vienmērīgi plūstot, bet starp Kandavu un Sabili tekot dziļā, skaistā, līkumotā senielejā ar dabas veidotām brīnišķīgām ainavām, aicināt aicina viesus 12. un 13.augustā baudīt 11 mājas kafejnīcu saimnieku un saimnieču īpaši gatavotos ēdienus un   iepazīt  kafejnīcu tuvumā esošos  dabas un aktīvās atpūtas objektus: Viesatas upesloku dabas un izziņu taku, Drubazu botānikas taku, Virsaišu ūdenskritumu, “Zviedru cepuri” ar Mīlestības taku un Vilku kalnu, Kandavas vecpilsētu ar Promenādi, Kandavas kartodromu un Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma stadionu.

Izbaudi piedāvātās Garšas Abavas lokos: dabas ainavas, augu daudzveidību, aktīvo atpūtu un vietējo saimnieču/-ku kulināros brīnumus un kolorītos stāstus!

12.-13.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Mēs “VIRSAIŠU ŪDENSKRITUMS” ikdienā piedāvājam apmācību izdzīvošanā, pasākumu organizēšanu, atpūtu un nakšņošanu.

Uzzini vairāk

Kandavas Vīna nams atrodas pašā vecpilsētas sirdī – Kandavas promenādē.

Uzzini vairāk

Saimniecība atrodas skaistā vietā Kandavā pie priežu meža, netālu no stadiona un kartingu laukuma. Ikdienā saimniece gatavo mājas sieru.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Šogad galdā celšu 17 dažās pankūkas, kārtīga pankūku ballīte, brauciet pie „Īstas Latvju saimnieces” nobaudīt bez steigas pankūkas, gan saldās, gan sāļās, izbaudiet pilsētas nomales šarmu, vienkārši bez steigas baudiet maltīti un pavisam netālu atrodas „Čužu purva ”taka.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Kafejnīca Meža Maize atrodas skaistā meža ielokā Bebrupītes krastā netālu no Kandavas pilsētas. Mājas saimniece ikdienā cep maizi saskaņā ar senlatviešu tradīcijām īstā maizes krāsnī.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Irlavas pagasta „Ostiņās” ikdienā darbojas biedrība „Irlavas interešu klubiņš”, kurā radošas dāmas organizē Māju kafejnīcu dienas un piedāvās lauku ballīti romantiskā noskaņā, popularizējot vietējos amatniekus, senās tradīcijas un kulināro mantojumu.

Uzzini vairāk

Pašā Abavas senlejas augstākajā pakalnē unikalitāte, radošums ik uz soļa jūs pārsteigs.

Uzzini vairāk

Lauku mājas ”Dimžkalni” ir vieta, kur iespējams izbaudīt lauku mieru, klusumu, izbaudīt patīkamu atpūtu pie dabas.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ciemos aicina ģimene ar bērniem, četrkājainiem un spārnainiem draugiem, kuras galvenās vērtības ir vienotība ar Dabu un ikdienas darbošanās prieks.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Vānes pagasta zemnieku saimniecība „Birznieki” ir Latvijā otra lielākā kazkopības saimniecība. Saimniecības pamatnodarbošanās ir kazu audzēšana un siera ražošana.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Zemītes TN amatierkolektīvu saime aicina paviesoties “Muižas klēts ķēķī”.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Dabas taka, kas sevišķi patiks garāku pastaigu cienītājiem. Taka vijas caur mežu gar Viesatas upes krastu. Ejot pa taku, manīsiet ne tikai putnus, kukaiņus un meža augus, bet redzēsiet arī interesantus apskates objektus – kopā saaugušus, īpatnējus kokus, 200 gadīgas priedes, iežu atsegumus no smiltīm, māliem un oļiem, avotiņu, cūku vannas, kā arī iespaidīgo lielo Spuņņakmeni takas tālākajā punktā.  Takas garums: garais maršruts  – 6 km; īsais maršruts – 4 km.

Taka ir īpaša, tā vijas augšup un lejup pa nogāzi cauri Abavas ielejai. Nogāzes terasēs ritmiski mijas ziedu pļavu nogabali, kadiķu audzes un zālāju purvs, nopļauti un noganīti pleķīši ar atstātām augu joslām. Šeit var ieraudzīt  dažādas aizsargājamās retās augu sugas un, ja paveiksies, arī Galovejas šķirnes liellopus.

Takas garums: īsākais maršruts 1,2 km; garākais maršruts – 2 km

Tas ir 1,7 m augsts, bet īpaši izteiksmīgs tas ir pavasaros un rudeņos, kad tā platums sasniedz četrus metrus. Šo ūdenskritumu atšķir tas, ka ūdens krīt nevis vertikāli, kā ierasts, bet gan nolīst pār ieslīpu dolomīta atsegumu. Pa civilizācijas maz skarto dabas taku var nokļūt līdz  Virsaišu ūdenskritumam. Taka ir vienvirziena, līdz ar to kopā turp un atpakaļceļā būs jāmēro 2,8 km.

“Zviedru Cepure” ir atpūtas komplekss gleznainajā Abavas senlejā, kas piedāvā aizrautīgus nobraucienus ar rodeļiem, izbraucienus ar bagijiem pa trasi un  izstaigāt Mīlestības taku. Taka ved cauri mežam augšup līdz nonākam Vilku kalnā, kas sagaida ar majestātiskām Ziemassvētku eglēm. No kalna paveras brīnišķīgs skats uz Abavas ieleju. Mīlestības takas garums: 1,57 km.

Kandava ir viena no skaistākajām Kurzemes mazpilsētām, kas apbur ar senatnīgo arhitektūru, bruģētajām ieliņām, laternām, kalnaino reljefu un brīnišķīgajiem dabas skatiem. Kandavas vecpilsētas sirdī atrodas Promenāde, kas ir izveidota 2011.gadā un ir iemīļota kandavnieku un viesu atpūtas vieta svētkos un ikdienā. Promenādi caurvij strauts ar septiņiem tiltiņiem, bet bērnu nodarbēm ir izveidoti  divi rotaļu  laukumi.

Kandavas kartodroms ir moderni aprīkota, augstiem standartiem atbilstoša kartinga trase, kur kvalitatīvi nodarboties ar kartingu profesionāļiem, topošiem sportistiem un ikvienam interesentam. Kartingu trasi ir projektējis pasaulē slavenais F1 trašu arhitekts Hermana Tilke. Kartodroma tuvumā atrodas Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma sporta komplekss ar āra peldbaseinu un lēkšanas torni, futbola, basketbola, volejbola laukumiem, tenisa kortiem un jaunizveidoto virvju trasi bērniem.