Garšas Abavas lokos

Abava tiek uzskatīta par vienu no vecākajām upēm Latvijā. Senatnē to dēvēja par svētupi, pēc kuras dziednieciskā ūdens ļaudis nāca pat no leišiem un igauņiem. Pati daba izveidojusi Abavas ieleju par vienu no skaistākajām vietām Latvijā. Upe vijas cauri zaļojošiem mežiem, senām pilsētiņām, garām maziem ūdenskritumiem un teiksmainām alām. Abavas ieleja ir bagāta ar daudzām tikai Latvijas rietumu daļai raksturīgām augu sugām.

1999. gadā tika nodibināts Dabas parks “Abavas senleja”, bet teritorija tiek aizsargāta jau kopš 1957. gada kā Eiropā retu un apdraudētu augu un dzīvnieku sugu dzīvesvieta.

20. gadsimta sākumā šo apvidu sāka dēvēt par Kurzemes Šveici, un šis nosaukums laika gaitā ir dziļi iesakņojies. Abavas krastos vienmēr dzīvojuši aizrautīgi, radoši un izdomas bagāti ļaudis. Kopš seniem laikiem te tiek audzētas vīnogas, darīts vīns, veidoti parki, dabas takas, atpūtas un dziedināšanās vietas. Daudz enerģētisku spēka vietu saglabājies dabas ainavā.

Abavas upi un tās lielākās pietekas iecienījuši laivotāji un makšķernieki. Daudzi pastaigu maršruti, apskates objekti un viesmīlīgas tūristu mītnes aicina ikvienu paviesoties šajās bezgala skaistajās vietās. Baudīt dabas ainavas, augu daudzveidību, vietējo saimnieku kulināros brīnumus un kolorītos stāstus.

Pavadīt laiku Abavas lokos nozīmē izgaršot dzīvi!

2.-3.
jūlijs

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Ikdienā šī ir vieta, kur pagalmā skraida vistas, dīķī lēkā zivis un rudeņos no dārzā izaugušajiem āboliem tiek darināts ābolu sidrs un ābolu sidra etiķis. Viesi šeit varēs nobaudīt uz ugunskura vārīto sātīgo jēra zupu, pagaršot mājas sidru kā arī iemācīties ko jaunu un piedalīties keramikas un bišu vaska sveču gatavošanas darbnīcā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ciemos aicina ģimene ar bērniem, četrkājainiem un spārnainiem draugiem, kuras galvenās vērtības ir vienotība ar Dabu un ikdienas darbošanās prieks.  Svarīgi saskatīt būtisko vienkāršībā un ieraudzīt tos brīnumus apkārt, kas ik uz soļa mūs pavada.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ikdienā mājsaimniecība un kafejnīcas dalībnieki nav saistīti ar ēdināšanu un viesu uzņemšanu, bet saimniecēm patīk gatavot un uzņemt ciemos viesus, kurus pārsteigt ar gardiem ēdieniem.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienu “Garšas Abavas lokos” ietvaros, esat mīļi gaidīti “Jaunbirzēs”. Šeit būs iespēja izbaudīt gardus ēdienus, nesteidzīgu – patīkamu gaisotni, izjādes zirga mugurā, kā arī aktīvo atpūtu sportot gribētājiem (basketbolu, volejbolu).

Uzzini vairāk
Aktivitātes

“Smilgāju” apmeklētājiem būs iespēja sevi palutināt ar kādām veltēm no tirdziņa ar kaimiņu un draugu labumiem. Pārdošanā būs pļavas ziedu kosmētika no ‘’Flos Mili’’ (destilāti, ziepes, krēmi),’’BitmanMood’’ lina dvieļi un galdauti,kaimiņu laimīgo lauku vistu oliņas, pļavas ziedu medus, kā arī dažādas augu un ziedu tējas.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ciemos gaidīs latgaliešu ģimene ar draugiem un domubiedriem, kuriem svarīgs senču mantojums, dzīvesveids, dabas tuvums un savu tradīciju kopšana.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Kad braucot maršrutā Tukums- Saldus, būsi izkļuvis no pilsētas kņadas, pa ceļam, garāmbraucot, aplūkojis “Tiltu uz nekurieni”, papriecājies par balto Sātu baznīcas torni, nofotografējies ar kādu ziņkārīgu briedi no briežu dārza, vai caur mašīnas logu mēģinājis saskaitīt uz lauka dzērves un gulbjus, sapratīsi, ka  spēcīgo rūkoņu rada nevis auto motors, bet gan Tavs vēders.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Sabiles pilskalna pakājē omulīgi ieritinājusies Radošā istabiņa, kura aicina ikvienu ciemiņu romantiskā gaisotnē  nobaudīt Ūdrīšu ģimenes gatavoto maltīti, paviesoties Smilšu pagrabā, kā arī ļauties tirgotavas piedāvātajiem labumiem un ģimeniskām spēlēm dārzā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ikdienā Tēviņkalnā nodarbojas ar dažādu augļu, ogu un dārzeņu audzēšanu, kuri pārtop gardos vīnos.
Ciemos tiks gaidīti gardēži, gan individuāli apmeklētāji, gan draugu kompānijas, gan ģimenes.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Viesus sagaidīs un uzņems “Kalnēnu” saimnieks Aivars Žieds. Ikdienā saimnieks gatavo gardus lauku labumus- kūpina smeķīgu gaļu pēc sentēvu metodēm, gatavo ekskluzīvus konservējumus, sulas u.c. lauku labumus.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ciems gaidīs visīstākā „Latvju saimniece”, kas ne tikai prot nodedzināt dēlīti, bet arī pagatavot gardu maltīti. Galdā tiks celts ne tikai pašas „firmas” ēdiens, bet arī ko aizguva no saimniecēm šovā „Īstās Latvju saimnieces”.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Specializējas kazu audzēšanā un kazas siera ražošanā. Apmeklētāji var iepazīt ganāmpulku (ap 150 kazas), iegādāties un degustēt sierus. Sertificēta bioloģiskā un vides veselības saimniecība.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Zemītes Tautas nama amatierkolektīvu saime aicina paviesoties “Muižas klēts ķēķī”.  Zemītes tautas nams 1937. gadā ar Zemītes Aizsargu organizācijas un iedzīvotāju atbalstu izbūvēts vecajā muižas klētī.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

“Kangaru” mājas kafejnīcā “Ar bērnības garšu” goda vietā uz galda būs īsteni latviešu saldēdieni, ko labi atceras visi, kam šobrīd ir pāri 40. Jo, savulaik, gandrīz katrā ģimenē tādus gatavoja omītes un vecmāmiņas.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

“Sabiles fabrīķis” – mājas kafejnīca pilsētas industriālajā teritorijā. Tajā joprojām atrodamas liecības par pagaisušo kvartāla dvēseli, kurā mūsdienās par dzīvīgumu rūpējas “Sabiles sidra” darītava. Ēdienkartē apvienojušās pagātnes un tagadnes garšas, kā arī vietējais kolorīts.

Uzzini vairāk