Garšu ceļojums pa Jelgavas novadu!

Jelgavas novads atrodas pašā Latvijas vidū. Novada teritoriju caurvij Lielupe ar tās daudzajām pietekām, kas ir pamats auglīgām zemēm un labai ražai. Upju līčos un pļavās sastopamas retas augu, putnu un dzīvnieku sugas, liecinot par tīru apkārtējo vidi.

Jelgavas novada vēsturiskā mantojuma bagātība ir muižas, kas aicina izzināt bagāto vēsturi, stāstus un leģendas, reizē izbaudot gadalaiku iekrāsoto dabas skaistumu muižu parkos.

No Jelgavas novada nākušas vairākas nozīmīgas personības – Latvijas pirmais prezidents Jānis Čakste, rakstnieks Edvarts Virza, gleznotājs Ģederts Eliass un daudzi citi, ar kuru dzīves un darba ieguldījumu varam lepoties. Vienaldzīgu neatstāj arī vēstures notikumi un karavīru varonība Ziemassvētku kaujās, ko izzināt un sajust var Ložmetējkalna apkārtnē.

Izsenis Jelgavas novads ir maizes klēts, bagāts ar plašiem labības laukiem, kur augusta mēnesī visā apkārtnē var vērot kombainu rosību un gaisā sajust jaunās maizītes smaržu. Turpat līdzās – kā mazas saliņas atrodas ģimenes saimniecības. Šeit ar īpašu aizrautību un prieku top jaunas garšas un izmeklēti ēdieni. Aicinām tos nobaudīt gastronomiskā ceļojumā pa Jelgavas novadu!

Ar kafejnīcu piedāvājumu iepazīstināsim tuvākajā laikā.

10.-11.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienās aicinām negatavot pusdienas vai vakariņas mājās, bet apciemot pils dārza pavārus un mieloties ar šīs dienas īpašajiem ēdieniem! Gan bērniem, gan pieaugušajiem papildus ēdiena baudīšanai, būs iepēja piedalīties dažādās meistarklasēs un aktivitātēs. Piedāvajumā ēdienkarte arī Jūsu mājdzīvniekiem!
Ēdiens būs pieejams arī līdzi ņemšanai.

Uzzini vairāk

“Zildeguņi” ir mājsaimniecība ar iekoptu, plašu teritoriju. Šeit var atrast sev stūrīti, kur baudīt saullēktu, saulrietu un karstās dienās paslēpties no intensīvās saules. Aktīvākiem apmeklētājiem, būs pieejams novusa galds un mini kriketa laukums.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Katram viesim būs iespēja nogaršot kādu no ASV štatu burgeriem. Būs pat tādas garšas, kas būs atrodamas tikai un vienīgi pāri okeānam. Viesi baudīs garšu pārsteigumu atrodoties skaistā, īpaši lolotā ģimenes dārzā ar vairāk nekā 100 augu šķirnēm. Vakara noskaņā varēs baudīt mūziku. Būs arī dažādi pārsteigumi.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Glūdas pamatskola ir privātā pamatskola Jelgavas novadā un kopā ar bērniem un viņu vecākiem piedāvās apmeklētājiem gardus ēdienus, lielisku atmosfēru, aktivitātes bērniem un jauniešiem visas dienas garumā.

Mājas kafejnīcu dienas ir veids, kā mūsu skolēniem piedzīvot zināšanu pārnesi reālajā dzīvē – gatavojot, tirgojot, rēķinot naudiņu un daloties ar savām iecienītākajām receptēm, dekorējot un mācoties viesu uzņemšanu.

Priecāsimies par lieliem un maziem apmeklētājiem, par visiem būs padomāts.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Emu Home nodarbojas ar Austrālijas skrējēj putnu Emu audzēšanu. Mājas kafejnīcu dienu laikā, viesiem tiks piedāvāti gardi ēdieni, kas pagatavoti uz milzīga paštaisīta grila. Tā pat mājas kafejnīcu dienu laikā noteiktos laikos būs iespēja arī iet ekskursijā un iepazīties ar Emu putniem kā arī dzirdēt saimnieka stāstus.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ievgravu dārzā ar mīlestību un rūpēm tiek koptas bites un audzētas cidonijas. Šeit ražo veselīgus un dabīgus medus un cidoniju produktus ar izteiktu un bagātīgu garšu.
Mājas kafejnīcas laikā dārza viesiem tiks piedāvāts:
– ēdiens, kuru pagatavošanai izmantoti cidoniju produkti vai medus;
– dažādu medus veidu degustācija;
– “bišu kāpšana” ar senu dravniecības ierīci “dzeini”, kuru izmantoja, lai izņemtu medu no bišu ligzdas koka dobumā;
– radošā darbnīca ķermeņa skrubju pagatavošanai no bišu produktiem.
Līdzņemšanai būs iespēja iegādāties medu un cidoniju produktus, tai skaitā, sīrupu, džemu un sulu.

Uzzini vairāk

Mājas kafejnīcu dienā apmeklētājiem būs iespēja ne tikai nobaudīt piedāvātos ēdienus, bet arī pabarot alpakas un trušus.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

“Jaunparkas” atrodas Zaļenieku pagastā, skaistā ainaviskā vietā blakus Zaļenieku parkam. Saimniecība nodarbojas ar biškopību un augļkopību, tiek audzēti jēriņi. Aicinām Jūs atbraukt ciemos, izbaudīt lauku ainavu un mieru, nobaudīt zupu un palutināt sevi ar kafiju un Banoffee kūku (Banānu kūka ar vārīto iebiezināto krēmu).

Uzzini vairāk
Aktivitātes

“Auču sētā” labprāt uzņem viesus un allaž tos pacienā. Šoreiz mielasta galdam sarūpēti daudz dažādi gardumi – gan no pašu dārza, gan kaimiņu izaudzēti un sagatavoti.

Gaidīsim jūs ciemos!

Uzzini vairāk

Mājas kafejnīcu dienu laikā “Dimantu” apdrukas darbnīca pārvērtīsies par vafeļu darbnīcu! “Dimantu” saimnieki piedāvās nobaudīt saldas, sāļas, aromātiskas beļģu vafeles, kas garšos gan lieliem, gan maziem!

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienās ikvienam būs iespēja iepazīt, kas bērniem visvairāk garšo un kādas aktivitātes Platones Kristiešu Centrā ir pieejamas.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Vēlās brokastis izbaudīt aicināts ikviens, vienīgajā  atvērtā tipa trifeļu dārzā Baltijā. Viesi varēs baudīt dažādus, īpašus trifeļu ēdienus, uzkodas un desertus. Izgaršosiet arī saimnieču svētku ēdienus un brokastu ēdienus. Šis ir lielisks veids kā nosvinēt kādus īpašus svētkus, nedomājot par galda klāšanu.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Saimnieki aicina viesoties dārzā, kas veidots piecās stihijās. Katrai atbilst savs raksturs, krāsa, garša. Mājas kafejnīcu dienās ēdiens tiks piedāvāts piecās tūrēs, atbilstoši katras stihijas garšai.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Nāciet baudīt mieru un māju sajūtu, satikšanās prieku un mīlestībā gatavotu lauku mājas ēdienu!

Uzzini vairāk
Aktivitātes

“Lauru” mājās, kuras ģimene lolo jau sestajā paaudzē ir iekopts skaists dārzs. Šeit acis priecē dažāda lieluma mākslas darbi un jaunums
sudrabotā virtuve uz riteņiem, kurā kafejnīcas saimniece Anna gatavos gardus ēdienus.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

”Sapnis vasaras naktī” zem sevis slēpj gaisīgu un skaistu garšu baudījumu, kas nes veldzi pēc siltas dienas, kā arī dabas un mūzikas saspēli saulrietā ar koncertprogrammu no džeza līdz barokam. Varēsiet palutināt garšas kārpiņas ar īpašiem kumosiem, kur mīsies Latvijas smiltsērkšķu un pasaules pieskaņa. Glāzēs dzirkstīs oranžie veldzējumi.

Uzzini vairāk

Viesiem “Billīšu” senajā maizes krāsnī tiks cepta tradicionālā pica. Būs iespēja izgaršot no turpat dārzā augušiem dārzeņiem pagatavotu biezzupu. Pie kafijas vai tējas varēs baudīt ābolkūku, kas pagatavota no senas receptes, kas pirms gadsimta atvesta no Parīzes. Viesiem, gaidot karsto picu, tiks piedāvātas arī nelielas uzkodas.

Uzzini vairāk

Šeit ģimene piedāvās ērtu atpūtas vietu meža ielokā piknikam un skaistai ballītei. Viesiem piedāvās netradicionāli gatavotas tradicionālas brokastis, kas tiks pasniegtas mežmalā. Viesus sagaidīs sātīgas jēra un cūkgaļas pusdienas. Veiksmes gadījumā varbūt varēs sastapt arī šajās mājās uzaugušo stirniņu Bembijs.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Bramberģes pils skaistie vārti aicina ienākt un viesoties pils pagalmā. Viesiem tiks piedāvāti labi zināmi ēdieni, ekskursija pa ēku, izstāde ar plenērā tapušiem darbiem un Bramberģes pils jaunākās paaudzes radošo darbu izstāde.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Jelgavas novada Salgales pagastā, Lielupes krastā, atrodas Latvijas Valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes dzimtas māja. Šī vieta dot ikvienam iespēju atklāt Latvijas pirmā prezidenta personību, viņa ceļu līdz prezidenta amatam un veicināt vēlmi sekot viņa idejām par brīvu, neatkarīgu un demokrātisku Latviju. 

Seno lietu krātuvē un meistarotavā “Laika mašīna” var apskatīt vintage priekšmetus un uzzināt to stāstus. Līdzās ir aplūkojama retro motokolekcija, tai skaitā gandrīz visi “Sarkanās zvaigznes” mopēdi. Atpūsties pie dabas var ābeļdārzā “Ābeles un bites”, kur top jaukākās atmiņas un skaistākie foto. Šeit iespējams uzturēties arī ilgāk kādā no romantiski ierīkotajām naktsmītnēm. Vietu bagātina “Milzu!” un “Dabas dots” bioloģisko produktu ražotnes un helikopteru lidlauks “Drošs lidojums nākotnē”. 

Tūrisma objekta apraksts: Ložmetējkalna apkārtnē ir saglabājušās unikālas liecības par I Pasaules kara nocietinājumiem un šajā vietā notikušajām Ziemassvētku kaujām. Mūsdienās Ložmetējkalns ir izveidojies par latviešu strēlnieku varonības un piemiņas simbolu. Šeit uzstādīts 27 m augsts skatu tornis, no kura paveras panorāmas skats uz Ziemassvētku kauju vietām un mežu ieskauto Tīreļpurvu. 

Jaunajā Jelgavas novada atpūtas kvartālā atradīsi Latvijas lielāko apļa veikparku ar 16 konstrukcijām, plašāko piepūšamo ūdens atrakciju parku, restorānu, boulderinga sienu/skatu torni un jaunu pasākumu & koncertu kvartālu.

Elejas muižas parks ir vieta nesteidzīgām pastaigām. Tas veidots kā angļu ainavu stila parks, kas rosina romantiskas un savvaļai pietuvinātas noskaņas. Elejas muižas parkā aug 15 dižkoki, un no bioloģiskās daudzveidības viedokļa tā ir saudzējama vides “pērle” Latvijas un Eiropas mērogā. Muižas parkā iespējams aplūkot vairākas skulptūras. Populārākā no tām ir skulptūra “Mīlestībai”, kas sevī glabā leģendu par grāfieni Dagmāru, kura dzīvojusi Elejas muižā un sekojusi mīlestības aicinājumam. Parka ziemeļu pusē atrodas Tējas namiņš, kas ietilpst muižas ēku ansamblī un celts līdz ar pils būvniecību 19. gs. sākumā.

No 2023. gada 1. augusta Elejas izstāžu zālē ir izvietota vēstures ekspozīcija “Elejas muižas skatpunkti”, kas vēsta par Elejas muižas kompleksu un tā attīstībā svarīgajiem cilvēkiem. Ekspozīcijas centrālais objekts ir vainagsija, kas saglabājusies no Elejas muižas apbūvē piederošā Tējas namiņa jumta konstrukcijas.

Iepazīsti un sajūti Pirmā pasaules kara vēsturi vietās, kur pirms simts gadiem notika leģendārās Ziemassvētku kaujas. Latvijas Kara muzeja filiāle “Ziemassvētku kauju muzejs” atrodas Jelgavas novada Valgundes pagasta “Mangaļu” mājās.

Viena no Jelgavas novada lielākajām bagātībām, kas atklāj gan novada, gan Latvijas vēstures līkločus, ir daudzās muižas. To sienas stāsta senas leģendas un sniedz iespēju iztēloties aizgājušo laiku greznību un tā laika cilvēku dzīvi, kā arī ļauj ielūkoties traģēdijās un muižu dažādajos likteņa pavērsienos, kas palīdzējuši tām savu godību saglabāt līdz pat šodienai. Aicinām savām acīm redzēt 18. un 19.gadsimta muižu apbūves paraugus un iepazīt to dažādos stāstus!

Līdz mūsdienām Jelgavas novadā saglabājusies vairāku muižu apbūve, kaut arī laika gaitā tās piedzīvojušas gan savus ziedu laikus, gan tikušas postītas un pamestas novārtā, nu, pateicoties pašvaldības un uzņēmīgu cilvēku centieniem, atgūst savu spozmi un turpina stāstīt savu stāstu.