MadonĒšana!?

Madonas novadā ciemiņiem šogad galdus klās 16 Mājas kafejnīcas. Madonas, Cesvaines, Ērgļu un Lubānas apkārtnes ēdienkarte solās būt gan bagātīga, gan daudzveidīga. Apkārtnes vietas un lietas – ar pilskalniem, torņiem, baznīcām, dižkokiem, sieru, alu un karamelēm – iepriecinās prātu un sirdi.

Sākot no Ērgļiem, kur kalni, lejas, pārgājieni un laboratorijā taisa kandžu, turpinot ar grezno Cesvaines pili un pat viduslaiku ēdienu receptēm un beidzot ar lielo Lubāna ezeru, Aivieksti, klāniem un vīnu.

Un, protams, Madona, kura ir augstāk, īpaši Gaiziņkalnā!

Esam tieši tik dažādi kā laba ēdienkarte! Katram kārumniekam MadonĒšanā būs, ko izvēlēties ražīgajā vasaras nogalē, kad pļavās lēkā sienāži, labības stiebri izstiepušies pāri viduklim un ir iemesls mazliet, bet skaisti svinēt!

11.-13.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Aktivitātes

Mūs vieno stipras ģimenes tradīcijas – svētku svinēšana kopā, ceļošana, mākslas un mūzikas baudīšana, kā arī gardas maltītes pagatavošana kā ikdienā, tā svētkos.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Saimnieki Armands un Līga īpašumu iegādājušies tikai pirms gada ar mērķi pārcelties te uz dzīvi. Skats no kalna, kur vērojami plašumi uz Kraukļu pusi, priecē acis it visos gadalaikos.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi

“Stiprie” ir ciems Madonas novada Sarkaņu pagasta ziemeļu daļā starp Cesvaini uz Aizkuju, Kujas upes krastā. Tā iedzīvotāji nodarbojas ar lauksaimniecību, amatniecību, biškopību.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Neliela ģimenes saimniecība, kas jau piektajā paaudzē par savām mājām sauc “Gabiežus” – mežu un tīrumu ieskautu viensētu Latvijas augstākās virsotnes, Gaiziņkalna, pakājē.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Smēde atrodas Cesvaines muižas kompleksā un ir būvēta vēl pirms Cesvaines pils (pirms 1880.gada).

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi

Ikdienā OzolRasas piedāvā nakšņošanu savā brīvdienu mājā. Mājas kafejnīcu dienā tiks piedāvāts nobaudīt pašu gatavotus ēdienus un dzērienus, kā arī pastaigas mežā, izbraucienus ar laivu, katamarāniem vai SUP pa Kāla ezeru.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mētrienas pagasta zemnieku saimniecība “Priežukalns” nodarbojas ar bioloģisko biškopību kopš 2008. gada un pēdējos gadus saimniecības ganāmpulku ir papildinājušas arī aitas.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Aiz “NEGANTIgardi” zīmola stāv pilna cikla bioloģiska saimniecība. Saimniecība atrodas vienā no Latvijas gleznainākajām vietām – Ogres ielejas dabas parkā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mēs noteikti esam amatnieku, mākslinieku ģimene, kura šoreiz vēlas uzņemt viesus savā sētā, lai parādītu, cik interesantas lietas radam ikdienā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ciemojies “KL kūkas” un sajuties kā Itālijā!

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ikdienā starp darba dunu Apogu pļavā netipiskā brīvdabas krāsnī tiek cepta maize. Kad cepiens teju, teju gatavs, pļavu pārņem siltas maizes smarža.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ikdienā Vineta nodarbojas ar izšūšanu. Gleznu galerijā apskatāma 91 izšūtā glezna, to starpā arī pasaulē zināmu autoru gleznu reprodukcijas.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Ikdienā nodarbojamies ar dažādu produktu gatavošanu, kuri aug mūsu apkārtnē – fermentēta ugunspuķes tēja, ozolzīļu kafija, dažādi sīrupi, augu pulveri, hidrolāti, augu ziedes, augļu un dārzeņu konfektes.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ikdienā bijušajā Lubānas muižas klētī darbojas Lubānas vīnotava vīndara Oskara Žvagina vadībā, bet reizi gadā, Mājas Kafejnīcu dienās, Lubānas vīnotavas telpās tiek veidota Žvaginu ģimenes kafejnīca, kurā viesi tiek cienāti ar pašu gatavotiem ēdieniem un Lubānas vīnotavas vīnu.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mūsu brīvdienu mājiņa atrodas ļoti klusā vietā, kur varēsiet atgūties no ikdienas rutīnas skrējiena. Pie mums ir lieliska iespēja “uzlādēties” nedēļas skrējienam.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Gaiziņkalns ir Latvijas augstākais kalns (311,94 vjl). Tas ir izteiksmīgs dabas objekts ar 2 km garu dabas taku. Taka ir marķēta un informācija par to lasām stendos pa ceļam.  

Kalna virsotnē paveras gleznainas skatu panorāmas, atrodas liela lapene un Strūves ģeodēziskā loka punkts “Gaissa-kalns”. 

Kalna ziemeļu pakājē izvietojusies atpūtas bāzes “Gaiziņš”, kas piedāvā kafejnīcu, naktsmītni, atpūtas un telšu vietas, sezonālas sportiskas aktivitātes. 

Cesvaines pils (1896) ir spožs Eiropas mēroga historisma arhitektūras paraugs, kas laikiem ejot savu šarmu un burvību nav zaudējusi. Romantiskais ainavu parks aiz pils ar Sūlas upes senleju, tējas namiņu, 11. gs. pilskalnu arī sāk atgūt savu vēsturisko ainaviskumu. 

Cesvaines pils un Tūrisma centrs piedāvā ekskursijas ar gidu pilī, pilsmuižā un parkā gan tūrisma grupām, gan individuālajiem ceļotājiem. 

Bijušās Ērgļu dzelzceļa stacijas komplekss pārtapis par vietu, kur uzzināt par Ērgļu apkārtni, nesteidzīgi izbaudīt garšas, doties dabas piedzīvojumos vai nakšņot.  

“Ērgļu stacijas” piedāvājums nodrošina plašu tematisko izvēli interesentiem un cienītājiem: 7 glemping mājiņas, pop-up vasaras restorāns, ekskursijas un pārgājieni kopā ar Māri Olti, caurspīdīgas kanoe laivas ar LED apgaismojumu, SUP dēļi, purva kurpes, elektrovelosipēdi un dažādi tematiski pasākumi dabas gardēžiem. 

Muzejs atrodas kādreizējās Biržu muižas vēsturiskajā centrā. Muzeja telpās apskatāma pastāvīgā ekspozīcija par novada arheoloģiju, virtuāla ekspozīcija “100 Madonas novada personības”, kā arī dažādas tematiskās un mākslas izstādes. Muzejā vienlaicīgi apskatāmas 3-5 izstādes. 

Tepat arī Madonas novada Tūrisma informācijas centrs ar bagātīgu ceļvežu klāstu, ekskursijām pa Madonu un suvenīriem.  

Lubāna ezers ir Latvijas lielākais ezers. Tas ir centrālā “pērle dabas liegumā “Lubāna mitrājs”(51’351 ha). Lubāna ezera mitrājs ir unikāla, dabas daudzveidības saglabāšanai nozīmīga teritorija, kas noteikta arī par starptautisku putnu aizsardzības vietu (novērotas 227 putnu sugas). Lai uzzinātu par ezera apkārtnes dabas vērtībām un tūrisma piedāvājumu, jāapmeklē ezera krastā esošais Lubāna mitrāja informācijas centrs. Piedāvājumā: gida pakalpojumi, suvenīri, binokļi, laivas, naktsmītnes, telšu un piknika vietas. 

LVM Kalsnavas arborētums ir īpaša kokaugu kolekcija Vidzemes augstienes dienvidos ar vienu no Latvijas skaistākajām dekoratīvo koku un krūmu kolekcijām (18 ha) un 25 m augstu skatu torni. Šeit var doties izzinošās ekskursijās vai individuālā pastaigās, kolekcionējot jaunas zināšanas un emocijas par daudzveidīgo augu pasauli. Arborētumā ir jauks kāzu piedāvājums, krāsaini sezonas tematiskie pasākumi ar izziņas un kultūras norisēm. Teritorijā pieejams labiekārtots kemperu parks.