MadonĒšana!?

Madonas novadā ciemiņiem šogad galdus klās divi desmiti Mājas kafejnīcas. Madonas, Cesvaines, Ērgļu un Lubānas apkārtnes ēdienkarte solās būt gan bagātīga, gan daudzveidīga. Apkārtnes vietas un lietas – ar pilskalniem, torņiem, baznīcām, dižkokiem, sieru, alu un karamelēm – iepriecinās prātu un sirdi.

Sākot no Ērgļiem, kur kalni, lejas, pārgājieni un laboratorijā taisa kandžu, turpinot ar grezno Cesvaines pili un pat viduslaiku ēdienu receptēm un beidzot ar lielo Lubāna ezeru, Aivieksti, klāniem un vīnu.

Un, protams, Madona, kura ir augstāk, īpaši Gaiziņkalnā!

Esam tieši tik dažādi kā laba ēdienkarte! Katram kārumniekam MadonĒšanā būs, ko izvēlēties ražīgajā vasaras nogalē, kad pļavās lēkā sienāži, labības stiebri izstiepušies pāri viduklim un ir iemesls mazliet, bet skaisti svinēt!

11.-13.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Apskates objekti

Gaiziņkalns ir Latvijas augstākais kalns (311,94 vjl). Tas ir izteiksmīgs dabas objekts ar 2 km garu dabas taku. Taka ir marķēta un informācija par to lasām stendos pa ceļam.  

Kalna virsotnē paveras gleznainas skatu panorāmas, atrodas liela lapene un Strūves ģeodēziskā loka punkts “Gaissa-kalns”. 

Kalna ziemeļu pakājē izvietojusies atpūtas bāzes “Gaiziņš”, kas piedāvā kafejnīcu, naktsmītni, atpūtas un telšu vietas, sezonālas sportiskas aktivitātes. 

Cesvaines pils (1896) ir spožs Eiropas mēroga historisma arhitektūras paraugs, kas laikiem ejot savu šarmu un burvību nav zaudējusi. Romantiskais ainavu parks aiz pils ar Sūlas upes senleju, tējas namiņu, 11. gs. pilskalnu arī sāk atgūt savu vēsturisko ainaviskumu. 

Cesvaines pils un Tūrisma centrs piedāvā ekskursijas ar gidu pilī, pilsmuižā un parkā gan tūrisma grupām, gan individuālajiem ceļotājiem. 

Bijušās Ērgļu dzelzceļa stacijas komplekss pārtapis par vietu, kur uzzināt par Ērgļu apkārtni, nesteidzīgi izbaudīt garšas, doties dabas piedzīvojumos vai nakšņot.  

“Ērgļu stacijas” piedāvājums nodrošina plašu tematisko izvēli interesentiem un cienītājiem: 7 glemping mājiņas, pop-up vasaras restorāns, ekskursijas un pārgājieni kopā ar Māri Olti, caurspīdīgas kanoe laivas ar LED apgaismojumu, SUP dēļi, purva kurpes, elektrovelosipēdi un dažādi tematiski pasākumi dabas gardēžiem. 

Muzejs atrodas kādreizējās Biržu muižas vēsturiskajā centrā. Muzeja telpās apskatāma pastāvīgā ekspozīcija par novada arheoloģiju, virtuāla ekspozīcija “100 Madonas novada personības”, kā arī dažādas tematiskās un mākslas izstādes. Muzejā vienlaicīgi apskatāmas 3-5 izstādes. 

Tepat arī Madonas novada Tūrisma informācijas centrs ar bagātīgu ceļvežu klāstu, ekskursijām pa Madonu un suvenīriem.  

Lubāna ezers ir Latvijas lielākais ezers. Tas ir centrālā “pērle dabas liegumā “Lubāna mitrājs”(51’351 ha). Lubāna ezera mitrājs ir unikāla, dabas daudzveidības saglabāšanai nozīmīga teritorija, kas noteikta arī par starptautisku putnu aizsardzības vietu (novērotas 227 putnu sugas). Lai uzzinātu par ezera apkārtnes dabas vērtībām un tūrisma piedāvājumu, jāapmeklē ezera krastā esošais Lubāna mitrāja informācijas centrs. Piedāvājumā: gida pakalpojumi, suvenīri, binokļi, laivas, naktsmītnes, telšu un piknika vietas. 

LVM Kalsnavas arborētums ir īpaša kokaugu kolekcija Vidzemes augstienes dienvidos ar vienu no Latvijas skaistākajām dekoratīvo koku un krūmu kolekcijām (18 ha) un 25 m augstu skatu torni. Šeit var doties izzinošās ekskursijās vai individuālā pastaigās, kolekcionējot jaunas zināšanas un emocijas par daudzveidīgo augu pasauli. Arborētumā ir jauks kāzu piedāvājums, krāsaini sezonas tematiskie pasākumi ar izziņas un kultūras norisēm. Teritorijā pieejams labiekārtots kemperu parks.