Garšu daudzveidība Saulkrastu novadā!

Saulkrastu vēsturiskā nozīme sākas jau 12. un 13. gadsimtā, kad Indriķa hronikā minēti nelieli lībiešu ciemi jūras krastā. Šogad Saulkrasti svin vēsturiskā ciemata Neibāde 200 jubileju ar daudzveidīgiem pasākumiem.

Novads piedāvā bagātīgu atpūtas iespēju klāstu. Izmēģini dažas no tām, apvienojot ar Mājas kafejnīcas dienas 2023 piedāvātajām iespējām.

Iesakām ceļojumu sākt ar Zvejniekciemu. Šis ciems un tā akmeņainā jūrmala ir iecienīti mākslinieku un fotogrāfu objekti, kā arī lieliska vieta atpūtai un relaksācijai piekrastē. Klusā meža ielokā netālu no Zvejniekciema pludmales gaidīs Jūs mājas kafejnīca “Putnu terase”, kurā Līga Delvera ar ģimeni, draugiem un kaimiņiem piedāvās ne tikai daudzveidīgu ēdiena izvēli, bet arī “Demini” dizaina apģērbus. Sestdienas un svētdienas vakarā kafejnīca “Putnu terase” Zvejniekciemā priecēs ar muzikālu izrādi.

Ja esi senatnes tehnikas mīļotājs un interesents, noteikti apmeklē Saulkrastu pilsētas unikālo velosipēdu muzeju – vienīgo tāda veida muzeju Latvijā. Netālu no muzeja atradīsi mājas kafejnīcu “Kaukāzs kazanā”, kur Zivju groza Jānis piedāvās Kaukāza ēdienus – harčo, čehobili, jēra gaļas dolmas un brinzu.

Pabažu centrs var lepoties ar ezeru, kurā vari izbaudīt nesteidzīgu atpūtu laivojot, sagaidot saulrietu un klausoties dabas skaņās. Netālu no ezera atrodas atpūtas komplekss “Ritiņas”, kur šajās Mājas kafejnīcas dienās būsim visa ģimene kopā, lai viesiem sniegtu lielisku atpūtu. Kafejnīcā “Ŗitiņas” apmeklētājiem būs iespēja baudīt dabas tuvumu un mieru, kā arī gardus mājas ēdienus un citus vietējus labumus. Piedāvās ne tikai atpūšanos, bet arī iespēju iemēģināt roku sveču izgatavošanā, sveču meistara pavadībā.

Sējas pagastā atrodas brīnišķīga vieta – Augustes iedvesmas dārzs. Tas ir ideāls gan brīvā laika pavadīšanai, ģimenes kopābūšanai un radošām izpausmēm, gan svētkiem, gan ziedu un dabas baudītājiem, gan vienkāršai atpūtai un iedvesmai no dabas skaistuma. AuGustes iedvesmas dārza kafejnīcā Jūs varēsiet baudīt krāsnī ceptas, gardas un sulīgas picas, kā arī mutē kūstošas kūkas! Neizpaliks arī smaržīga kafija, atspirdzinoši dzērieni un pasakaina dārza ainava!

Dodoties uz Saulkrastu novada Sēju, noteikti apmeklē Sējas muižas parku un kompleksu. Šis ainaviskais un gleznainais parks ļauj iegrimt vēsturiskās muižas atmosfērā, un te vari apbrīnot varenā Sējas dižozola spēku un lepnumu.

Ceļojumu noslēdz Pirts muzejā, kur varēsi ne tikai iepazīt senās latviešu pirtis un tradīcijas, bet arī izbaudīt dažādo piršu spēku un enerģiju. Pirts ir vieta, kur nomierināt un attīrīt domas un ķermeni, kur smelties spēku. Pirts muzejs šogad Māju kafejnīcu dienās 2023 ceps dažādu veidu vafeles – gan saldas, gan sāļas, gan taps citi gardumi vafeļu pannās. Bērniem būs iespēja izlēkāties piepūšamajā atrakcijā.

Dienu noslēdzot, neaizmirsti apmeklēt Murjāņu apkārtni, kur varēsi doties burvīgā pārgājienā gar Lojas upi. Šeit redzēsi brīnišķīgas smilšakmens klintis un aizraujošas alas, kas padarīs tavu ceļojumu vēl aizraujošāku.

Šie aizraujošie galamērķi un piedāvājumi Saulkrastu novadā nodrošina daudzveidīgu un neaizmirstamu pieredzi ikvienam ceļotājam. Neļauj garšīgām piedzīvojumu iespējām izvairīties un dodies atklāt Saulkrastu novada burvību jau šajās Māju kafejnīcu dienās!

2.-3.
septembris

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Aktivitātes

Šajās divās dienās būsim visa ģimene kopā, lai mūsu viesiem sniegtu lielisku atpūtu. Mūsu viesiem būs iespēja baudīt dabas tuvumu un mieru, kā arī gardus mājas ēdienus un citus vietējos labumus. Piedāvāsim ne tikai atpūsties, bet arī iemēģināt savu roku sveču izgatavošanā, sveču meistara pavadībā. 

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Klusā meža ielokā netālu no Zvejniekciema pludmales, Skultes kokostas un tās mola gaidīs Jūs 2. un 3. septembrī mājas kefejnīca “Putnu terase”, es, Līga Delvera ar ģimeni, draugiem un kaimiņiem.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Esam aizrāvušies ar dažādām vafeļu receptēm un veidiem. Mums pašiem ļoti garšo vafeles un patīk to dažādība un iespējas. Cepam dažādu veidu vafeles – gan saldas, gan sāļas, gan top citi gardumi vafeļu pannās. 

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi

Ak jā, arī rozā vienradži ganīsies baltajos gubu mākoņos jeb hortenziju laukā, gaidot Jūs ciemos uz nesteidzīgu dzīves baudīšanu!

Uzzini vairāk

Ikdienā ”Zivju grozs” piedāvā zivju produkciju. Mājas kafejnīcu laikā piedāvāsim Kaukāza ēdienus.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Piejūra ir īpaši aizsargājama dabas teritorija Pierīgā. Izvietojusies gar Rīgas jūras līča krastu Rīgas ziemeļos, Ādažu novadā un Saulkrastu novadā. Aizsargājamā teritorija izveidota 1962. gadā. 

Izstiepusies starp Saulkrastu pludmali (sākas aiz Kuņurdziņas) un Skultes ostu. Vieta radošām dvēselēm, kur iedvesmoties vasaras atspulgos, kur dzirdēt ko jaunu, klausoties priežu rudens sarunās, un būt ar sevi ziemas stindzinošajā aukstumā vai pavasara mūzas gaidās.

Velosipēdu muzejs Saulkrastos pievilina apmeklētājus ar senatnes gaisotni un visnotaļ interesanto kolekciju. Šī ir vienīgā seno velosipēdu kolekcija Latvijā. Kolekcijas veidošanās sākusies 1977. gadā.

Ja vēlies piedzīvot spēcinošu pastaigu un ieelpot jūras gaisu, dodies izbaudīt 3,6 km garo meža taku, kas stiepjas gar jūras piekrasti no Baltās kāpas līdz Saules tiltam. 

Sējas ozols ir viens no lielākajiem dižozoliem Latvijā. Tas aug Sējas muižas parka malā. Stumbra apkārtmērs ir 9,1 m un tam ir labi attīstīts 24×6 m liels vainags, koka augstums ir 23,5 m. Tas ir otrais lielākais ozols Latvijā un ceturtais lielākais Baltijā.

8 metru augstā kāpa Inčupes labajā krastā pie upes ietekas jūrā ir lieliska skatu vieta, no kuras vērot Rīgas jūras līci. Vēsturiski Baltā kāpa ir smilšu veidojums, kas veidojies pirms 405–350 miljoniem gadu.