Garšu daudzveidība Saulkrastu novadā!

Par Saulkrastu teritoriju pirmie ieraksti atrodami Indriķa hronikā 12.gs. beigās un 13.gs. Tajos minēts par nelieliem lībiešu ciemi jūras krastā, kuros mīt nepakļāvīgi līvi.

Saulkrastu pilsētā atrodas unikāls velosipēdu muzejs, kurš apmeklētājiem piedāvā iepazīties ar vienīgo seno velosipēdu kolekciju LatvijāSaulkrastu centrā izveidota labiekārtota peldvieta “Centrs”, kurai piešķirts Zilais karogs – pasaules populārākais tūrisma ekosertifikāts. Dodoties uz Saulkrastu novada, Sēju pavisam noteikti ir jāapmeklē Sējas muižas parks un komplekss. Tur arī aplūkojams varenais Sējas dižozols. Zvejniekciems un tā akmeņainā jūrmala ir mākslinieku un fotogrāfu iecienītāka Saulkrastu piekrastes daļa. Esot Murjāņu apkārtnē pavisam noteikt ir jādodas pārgājienā gar Lojas upi, gar kuru tu redzēsi vairākas smilšakmens klintis un alas.

3.-4.
septembris

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

“Zivpļaviņas Stiebros” gaidīs visus izsalkušos un ieinteresētos 3. septembrī Saulkrastu novada, Zvejniekciemā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Kas var būt labāks par vēlajām brīvdienu brokastīm baudot gardās vafeles. Pie mums varēs baudīt vafeles, kas pagatavotas no saimnieku dārzā un saimniecībā iegūtiem ekoloģiskiem produktiem.

Uzzini vairāk

Palutinās ikvienu interesentu ar gardiem ēdieniem. Ieskaties plašajā ēdienkartē un atrodi sev tīkamāko ēdienu, ko varēs nobaudīt tikai par godu Mājas kafejnīcu dienām Saulkrastu novada.

Uzzini vairāk

Augustes dārza mājas kafejnīcā valda silta, mīļa un mājīga gaisotne. Šeit neaizraujas ar nopietnu gatavošanu, bet bauda mirkli ļaujoties skaistuma burvībai.  Pie mums Jūs nesteidzīgā atmosfērā varēsiet izbaudīt saldus un skaistus brīžus.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Piejūra ir īpaši aizsargājama dabas teritorija Pierīgā. Izvietojusies gar Rīgas jūras līča krastu Rīgas ziemeļos, Ādažu novadā un Saulkrastu novadā. Aizsargājamā teritorija izveidota 1962. gadā. 

Izstiepusies starp Saulkrastu pludmali (sākas aiz Kuņurdziņas) un Skultes ostu. Vieta radošām dvēselēm, kur iedvesmoties vasaras atspulgos, kur dzirdēt ko jaunu, klausoties priežu rudens sarunās, un būt ar sevi ziemas stindzinošajā aukstumā vai pavasara mūzas gaidās.

Velosipēdu muzejs Saulkrastos pievilina apmeklētājus ar senatnes gaisotni un visnotaļ interesanto kolekciju.Šī ir vienīgā seno velosipēdu kolekcija Latvijā. Kolekcijas veidošanās sākusies 1977. gadā 

Ja vēlies piedzīvot spēcinošu pastaigu un ieelpot jūras gaisu, dodies izbaudīt 3,6 km garo meža taku, kas stiepjas gar jūras piekrasti no Baltās kāpas līdz Saules tiltam. 

Sējas ozols ir viens no lielākajiem dižozoliem Latvijā. Tas aug Sējas muižas parka malā. Stumbra apkārtmērs ir 9,1 m un tam ir labi attīstīts 24×6 m liels vainags, koka augstums ir 23,5 m. Tas ir otrais lielākais ozols Latvijā un ceturtais lielākais Baltijā 

8 metru augstā kāpa Inčupes labajā krastā pie upes ietekas jūrā ir lieliska skatu vieta, no kuras vērot Rīgas jūras līci. Vēsturiski Baltā kāpa ir smilšu veidojums, kas veidojies pirms 405–350 miljoniem gadu.