Galamērķi

17.-18.
septembris

Gadu desmitiem nemainīgi populāro, ceļotājiem draudzīgo Cēsu apkārtni raksturo kultūrvēsturisks dziļums un dabas vērtību tuvums un neskaitāmi kultūras pasākumi visa gada garumā. Šeit viss ir personīgs un tuvs.

Uzzini vairāk
17.-18.
septembris

Mājas kafejnīcu dienas Kurzemes pievārtē aicinās izgaršot rudeni Tukuma pusē. Viesus ciemos gaidīs 18 mājas kafejnīcas. Divu dienu laikā būs iespējams gan ar acīm, gan garšas kārpiņām izbaudīt garo Tukuma piekrasti no pašiem Jaunķemeriem līdz pat Bērzciemam, apbrīnot Ziemeļkurzemes pakalnus un tajos dzīvojošo saimnieču meistarstiķus no paša Tukuma līdz pat Abavas senlejai.

Uzzini vairāk
9.
jūlijs

Gulbenes novads lepojas gan ar savu kultūrvēsturisko mantojumu – pilīm, muižām, baznīcām, gan vienīgo Baltijā regulāri kursējošo šaursliežu vilcienu – Gulbenes-Alūksnes bānīti, gan ar saviem tūrisma uzņēmējiem

Uzzini vairāk
2.-3.
jūlijs

Abava tiek uzskatīta par vienu no vecākajām upēm Latvijā. Senatnē to dēvēja par svētupi, pēc kuras dziednieciskā ūdens ļaudis nāca pat no leišiem un igauņiem. Pati daba izveidojusi Abavas ieleju par vienu no skaistākajām vietām Latvijā. Upe vijas cauri zaļojošiem mežiem, senām pilsētiņām, garām maziem ūdenskritumiem un teiksmainām alām. Abavas ieleja ir bagāta ar daudzām tikai Latvijas rietumu daļai raksturīgām augu sugām.

Uzzini vairāk
2.-3.
jūlijs

Ja nezini, kuru ceļu iet, izvēlies to, kurš pa vidu! Mājas kafejnīcu dienās tevi ciemos gaidīs trīs burvīgi Latgales galamērķi – Preiļi, Aglona un Līvāni. Kā visur Latgalē, arī šeit, kamēr gosts (viesis) nebūs izēdis tukšu šķīvi un palūdzis papildporciju, no galda iet prom nedrīkst.

Uzzini vairāk
12.-13.
augusts

Aizputes pilsēta, Cīravas, Kalvenes un Kazdangas pagasti iezīmē jaunā Dienvidkurzemes novada ziemeļu robežu. Mājas kafejnīcu laikā Aizputes apkārtnē aicinām izzināt mākslas, amatniecības un kultūras mantojuma stāstus, ieskatīties Aizputes pilsētas svētku norisē. Izvēlies! – pabūt dārza svētkos, baudot smalkus konditorejas izstrādājumus ar elegantu pieskārienu?

Uzzini vairāk
9.-10.
jūlijs

Latgales dienvidu pusē katrs ceļotājs nav tikai vienkāršs garāmgājējs, bet gan gaidīts gosts (viesis). Šeit daudznacionālā vide harmoniski iedzīvojusies arī ēdienu receptēs un kafejnīcu saimnieku neviltotā priekā viesmīlīgi sagaidīt gostus, parunāties un cienāt ar gardiem ēdieniem.

Uzzini vairāk
23.-24.
jūlijs

Latgaliešiem patīk paēst un patīk pacienāt arī savus gostus (viesus). Ja gadījies sagurt no burzmas un trūkst sirsnīgu sarunu, aicinām doties uz Mājas kafejnīcu dienām Viduslatgalē. Šeit sastapsi nelielas, mājīgas kafejnīcas, kur katrs gosts būs īpaši gaidīts un cienāts ar gardumiem, kuri savu vērtību un kvalitāti pierādījuši cauri gadsimtiem

Uzzini vairāk
6.-7.
augusts

Jelgavas novads atrodas pašā Latvijas vidū. To caurvij Lielupe ar tās daudzajām pietekām, upju līčos un pļavās sastopamas retas augu, putnu un dzīvnieku sugas, liecinot par tīru apkārtējo vidi.

Uzzini vairāk
15.-17.
jūlijs

Jau kopš senatnes Vidzemes piekrastes iedzīvotāju galvenā nodarbošanās bijusi zvejniecība, pārtikas ražošana, amatniecība un tirdzniecība. Ēdienu gatavošana mūsu pusē balstās uz senām tradīcijām, tīru dabu un aizraujošiem garšu eksperimentiem.

Uzzini vairāk
16.-17.
jūlijs

Dobele, Tērvete, Auce – zaļās Latvijas viducis. Esam atrodami starp Jelgavu, Saldu un Tukumu. Dienvidos vistuvākie kaimiņi – lietuvieši. Mums ir priekšrocība, ka pa dažādiem apvedceļiem bez pārlieku liekas drūzmēšanās ērti nokļūstam gan Vidzemē, gan Latgalē, bet pavisam viegli Sēlijā un Kurzemē.

Uzzini vairāk
6.-7.
augusts

Kuldīgas novada nemainīgās vērtības – platākais ūdenskritums Eiropā, senais ķieģeļu tilts pār Ventu un šarmantā vecpilsēta, suitu dziesmas Alsungas pusē un Ventas upes lēnais plūdums.

Uzzini vairāk
13.-14.
augusts

Valkas novads ar tā 5 pagastiem, apbur ar savu daudzveidību – ezeriem, purviem, pļavām, upēm un urbāno vidi, kurā sastopas 1 pilsēta, 2 valstīs – Valga/Valka.

Uzzini vairāk
13.
augusts

Sigulda izvietojusies uz Gaujas senlejas abiem krastiem un ir viena no skaistākajām pilsētām Latvijā. Tā gadsimtiem vilinājusi ceļotājus no visas pasaules pieredzēt paša acīm skatu pāri senlejai.

Uzzini vairāk
6.-7.
augusts

Priekules un Vaiņodes apkārtnes ļaužu viesmīlība, aizrautīgie stāsti un gardumlietas gaida ikvienu, lai parādītu, cik mūsu puses cilvēki ir talantīgi, viesus mīloši un piederīgi šai vietai.

Uzzini vairāk
23.-24.
jūlijs

Vai zini, kā smaržo Grobiņas pilskalns saullēkta laikā, kad caur miglu slīd vikingu laivas? Pēc lavandām, pēc meža, pēc ūdens svaiguma! Klusi skan zirgu zviedzieni no ziemeļu puses, no dienvidiem Bārtas sievas sasaucas ar Nīcas un Rucavas skaņajām balsīm.

Uzzini vairāk
13.-14.
augusts

No Gaiziņa līdz Aiviekstei un no Ērgļiem līdz Lubānai – krustām šķērsām pa Madonas novadu – ar garšu kontrastiem 15 mājas kafejnīcās, dabas daudzveidību un vēstures dārgumiem.

Uzzini vairāk
23.-24.
jūlijs

Lai garšu viļņi atved Tevi uz Vidusdaugavu! Te, Likteņupes Daugavas labajā krastā, paveras burvīgi skaistas ainavas Skrīveru, Aizkraukles, Kokneses un Pļaviņu apkārtnēs. Aicinām mirkli piestāt un izbaudīt saldos garšu viļņus Skrīveros.

Uzzini vairāk
23.-24.
jūlijs

Arī Saldus novada pagastiem ir ko piedāvāt ciemiņiem – šeit var atklāt, piemēram, izcilo gleznu kolekciju, kas reiz atradās Jaunauces pilī, Otrā pasaules kara norises Ezeres Muitas namā, uzzināt, kas ir Tehnikas ceļš un ar ko īpašs Kalnu kultūras nams.

Uzzini vairāk
13.-14.
augusts

13. un 14. augustā divi Vidzemes novadi – Salaspils un Ropaži – apvienos spēkus, lai kopā ar 15 brīnišķīgiem saimniekiem ikgadējās “Mājas kafejnīcu dienās” vērtu savu namu durvis un palutinātu viesus ar gardēžu cienīgu gastronomisko baudījumu.

Uzzini vairāk
6.-7.
augusts

Valmieras novads patiesi ir Ziemeļvidzemes sirds, un Mājas kafejnīcu dienas palīdzēs to ieraudzīt savām acīm un izbaudīt no sirds. Novads ir bagāts ar dabas daudzveidību, kultūrvēsturisko mantojumu, vairākiem muzejiem un čakliem uzņēmējiem.

Uzzini vairāk
23.-24.
jūlijs

Vai zini, kur Vidzeme ar Latgali savijas kopā, ciešā bizē? Kur svešinieks uz ielas sveicienu “Vasals!” dzird? Kur mīlestības akmens dus, gadsimtiem, Kažavas upes krastos?

Uzzini vairāk
20.
augusts

Dodies uz vēsturisko suitu novadu – Alsungu, Jūrkalni un Gudeniekiem. Suiti ir latviešu etniskā grupa – savdabīga katoļu “sala” luterticīgās Kurzemes centrā, kurai ir bagāta, gandrīz 400 gadus ilga vēsture.

Uzzini vairāk
20.-21.
augusts

Smiltenes novads ir spēcīga Vidzemes “tūrisma asinsrites” sastāvdaļa, kas vijas gar A2 šoseju. Smiltenes novads ir vieta, kur dzīvot, strādāt, veidot ģimeni, mācīties, aktīvi atpūsties, kopt kultūras tradīcijas un attīstīt uzņēmējdarbību.

Uzzini vairāk
20.
augusts

Mārupes un Olaines novados, paslēpjoties no ikdienas galvaspilsētas kņadas, darbojas aktīvi, viesmīlīgi un radoši iedzīvotāji. Jauni cilvēki ar jaunu redzējumu un jaunām idejām aicina draugus, radus un viesus baudīt jaunas garšas.

Uzzini vairāk
20.-21.
augusts

Bauskas reģionu var dēvēt par Latvijas kultūrtūrisma metropoli. Te koncentrētā veidā var iepazīt galvenos mākslas un arhitektūras posmus, sākot no viduslaikiem, renesanses, baroka, rokoko, klasicisma līdz pat mūsdienu lauku sētai.

Uzzini vairāk
27.
augusts

Nav skaistākas vietas kā ainaviskā malēniešu pasaule Latvijas- Igaunijas pierobežā, kur vienuviet savijas dabas unikalitāte, malēniešu čaklums un kultūras daudzveidība. Veclaicenes apkārtne ir lieliska pašmāju alternatīva Skandināvijas un Alpu cienītājiem, jo šeit vienuviet satiekas Alūksnes augstiene ar izteiksmīgu reljefu, ziemeļnieciskā savdabība un pierobežas šarms.

Uzzini vairāk
27.-28.
augusts

Šogad 27. un 28. augustā apmeklē Mājas kafejnīcu dienas Sabilē, Talsos un Valdemārpilī, kur Tevi gaida patiesi aizraujošs garšas piedzīvojums skaistajās novada pilsētās.

Uzzini vairāk
27.-28.
augusts

27. un 28. augustā pie gardi klātiem galdiem viesus gaidīs Jēkabpils pilsētas un Jēkabpils novada Krustpils puses čaklākie pavāri. Meklējot atšķirīgo, atradīsiet kopīgo – cilvēkus, kas atver savas mājas un sirdis ceļotājam!

Uzzini vairāk
27.-28.
augusts

Balvu novadā ir daudz brīnišķīgu jeb breineigu vietu, kurp doties un atklāt jaunas sajūtas un garšas, piedzīvot neaizmirstamas brīvdienas! Pie mums ir daudz unikālu, neparastu vietu!

Uzzini vairāk
27.-28.
augusts

“Mājas kafejnīcu dienas” Ogres novadā norisināsies 27. un 28. augustā, kad ienākusies vietējā raža – dārzeņi, augļi, ogas un citi lauku labumi, ko celt viesiem galdā.

Uzzini vairāk
3.-4.
septembris

Ādažu novads ir vieta, kur Gaujas upe satiekas ar jūru. Gaujai ir liela nozīme Ādažu novada dzīvē. Ādažu nosaukums ir cēlies no Gaujas upes vāciskā nosaukuma “Aa”. Ādažu novads ir īpašs ar tās piejūras greznumu un daudzveidību. Novada 19 km garā piekrastes teritoriju veido Piejūras dabas parks.

Uzzini vairāk
3.-4.
septembris

Par Saulkrastu teritoriju pirmie ieraksti atrodami Indriķa hronikā 12.gs. beigās un 13.gs. Tajos minēts par nelieliem lībiešu ciemi jūras krastā, kuros mīt nepakļāvīgi līvi.

Uzzini vairāk
3.-4.
septembris

Visi savā dzīvē ir dzirdējuši par latgaliešu viesmīlību, bet tikai retais zinās, ka piebaldzēns šo viesmīlību trīsreiz būs spējīgs pārspēt. Pārbaudi to arī Tu, viesojoties pie Piebalgas un Skujenes puses saimniekiem.

Uzzini vairāk
3.-4.
septembris

Piekraste, no Mērsraga līdz Rojai un tālāk līdz Kolkai, var lepoties ar to, ka šeit agrāk bija viens no galvenajiem buru kuģu būves centriem ne tikai Kurzemē, bet visā Latvijā. Kopumā šajā krastā uzbūvēti ap 200 lielāki un mazāki burinieki, kas kuģoja pa visām pasaules jūrām un okeāniem.

Uzzini vairāk
10.-11.
septembris

Lai gan Līgatne varētu šķist mazs apvidus, tam piemīt spēja pievilkt apmeklētājus, kurus aizrauj unikālie dabas skati un kultūrvēsturiskie objekti. Par Līgatnes atpazīstamības zīmi ir kļuvis tur esošās papīrfabrikas atstātais mantojums un neatkārtojamā ainava – pilsētas centrā esošās smilšakmens ieža pagrabalas.

Uzzini vairāk
10.-11.
septembris

Salas ir visur Sēlijā, bet kur tad pati Sēlija? Ja skatās no Rīgas puses, tad tā ir zeme, kas no Jaunjelgavas vai, pa citu ceļu – no Mazzalves, līdz pat Kaplavai, starp Daugavas kreiso krastu un divu kaimiņu – Lietuvas un Baltkrievijas robežām. Senās sēļu cilts vēsturiskā zeme.

Uzzini vairāk
10.-11.
septembris

Teritorija, kas atrodas divu jūru, kangaru – vigu un Šlīteres Zilo kalnu ielokā! Šīs puses lepnums ir lībiešu un kurzemnieku tradicionālie ēdieni, kas kaut reizi dzīvē ir jāsajūt ikvienam. Vietējie ļaudis tikai uz divām dienām vērs savas mājas durvis apmeklētājiem un cienās ar pašu gatavotiem ēdieniem.

Uzzini vairāk
10.-11.
septembris

Jau izsenis cilvēki meklējuši jaunas idejas un veidus kā radīt un augt! Un arī Ķekavas novadā rada –  gan jaunus produktus, gan jaunas garšas, gan jaunus uzņēmumus.

Uzzini vairāk
10.-11.
septembris

Pāvilostas apkārtnes un Durbes apkārtnes Mājas kafejnīcas gaidīs 10. un 11.septembrī un aizvedīs “Garšas medībās no Pāvilostas līdz Durbei”! Abas mazpilsētas kopā savij Durbes upe.

Uzzini vairāk