Cēsu novads pievelk!

Cēsu novads lepojas ar savu kultūrvēsturisko mantojumu un dabu – Cēsu viduslaiku pils un vecpilsēta, Līgatnes papīrfabrikas ciemats un smilšakmens ieža pagrabalas, Piebalgas kultūrtelpa ar savu vēsturi, ainavām un tradīcijām ir unikāla Latvijas kultūrvidē un kultūras kanonā, arī Straupes lauku labumu tirdziņš savu darbību īsteno kultūrvēsturiskā objektā – Straupes zirgu pastā. Un protams – Gaujas Nacionālais parks un tā unikālā daba.

Cēsis ar lepnumu nes Latvijas kultūras galvaspilsētas 2025. gadā vārdu. Cēsu apkārtni raksturo kultūrvēsturiskas vērtības un kultūras pasākumi visa gada garumā. Cēsu novads pievelk lieliskus cilvēkus – šeit Tev siltu smaidu dāvā pretimnācējs un ikviens viesis jūtas kā savējais. Šeit Tev ir iespēja izzināt grauda ceļu līdz maizei, piedalīties cepšanas un gatavošanas meistarklasēs, un pat gatavot saimniecībā audzētu dārzeņu zupu ugunskurā un izbaudīt latvisku garšu mielastu senā klētiņā.

Līgatnē ikviens saimnieks uzņems savā sētā ar sirsnību un izstāstīs savus atmiņu stāstus par Līgatni. Straupes kulināro mantojumu raksturo tūrisma zīmols “Slow Food Straupe”, kas ir izaudzis uz Straupes lauku labumu tirdziņa pamatiem. Straupes tirdziņa moto ir “Paši audzējam. Paši darinām. Paši tirgojam”.

Piebalgas kultūrtelpa ir unikāla ar kultūras tradīcijām, vēstures notikumiem, gleznainām ainavām un cilvēkiem. Mājas kafejnīcu dienās šeit varēs izbaudīt autentisku lauku vidi, kur Tevi sagaidīs gardi mājās gatavoti ēdieni un dzērieni, kā arī varēsi piedalīties dažādās darbnīcās un aktivitātēs, kas ļaus tuvāk iepazīt piebaldzēnu dzīvesveidu un tradīcijas.

Cēsu novada garšu raksturo Latvijā audzēti bioloģiski produkti no vietējiem zemniekiem un mājražotājiem, kuri saudzē dabas daudzveidību un domā par vides ilgtspējību.

17. un 18. augustā viesmīlīgie Cēsu novada saimnieki un saimnieces vērs vaļā savas mājas kafejnīcu durvis savās sētās un būs sarūpējuši daudzveidīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas.

Seko informācijai mūsu mājaslapā: https://visit.cesis.lv/

17.-18.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Aktivitātes

“Kad Romāns gatavo ēst un aicina ciemos, tad atliec visu un brauc, jo nekas nevar būt tik svarīgs, lai šo nokavētu!” Šis ir trāpīgākais komentārs, ko esam dzirdējuši par Romāna gatavošanu. Kamēr restaurējam mūsu 100 gadus veco šķūni, kurā Romāns sapņo atvērt kafejnīcu visiem Kaives viesiem, esam nolēmuši iepriecināt viesus ne tikai daloties ar mūsu mājīgo un skaisto brīvdienu māju, bet arī aicinot visus izbaudīt mūsu gatavotos ēdienus. Zupa, kura gatavota uz ugunskura, ir neatkārtojama un spēcīgi garšīga; Romāna gatavotās marinādes ir tādas, ka pirkstiņi jānolaiza; plova recepti mums atveda Kirgīzu dāma, kura studēja pie Ingas mammas un pasniedza mums meistarklasi, kā to pagatavot; savukārt, čeburekus iesaucām par Čimburekiem (atvasinājums no Romāna uzvārda Čimbars) un kūku cepšana ir Ingas hobijs.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi

Viesnīca Melturi ir ģimenes uzņēmums, kas darbojas jau vairāk kā 20 gadus un uzņem viesus no tuvienes un tālienes. Mājas kafejnīcu dienās piedāvāsim sātīgu baudījumu garšas kārpiņām. Izgaršosim veltes no meža un dārza. Pastaiga pa parku, satikšanās ar dinozauriem, viesnīcas apskate un citas izklaides priecēs gan lielus gan mazus. Jauku kompāniju sastādīs draudzīgi suņi un kaķis

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Mēs “Birzītes zaļumos” audzējam stādus. Bet, kad stādu sezona galā, atvelkot elpu, pagalma picu krāsnī gatavojam picas. Kad ciemos atbrauc māsa Armanda no “Sweet spot” kūkām, cepam tās. Rudenī taisām mājas vīnu, bet visu gadu – priecājamies par ziedošo pagalmu. Brauc ciemos piesēst, uzēst picu vai kūku, nobaudīt mājas vīnu arī tu! Mazākajiem apmeklētājiem pagalmā būs iespēja uzspēlēt lielās pagalma galda spēles un priecāties par ziepju burbuļiem, kamēr vecāki izbaudīs mierīgu atmosfēru un mūzikas skaņas. Ēdienu varēs iegādāties arī līdzi ņemšanai.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Ikdienā rakstnieka A.Austriņa muzējā – “Kaikašos” piedāvā ekskursijas. Pieejama arī plašāka iepazīšanās ar Vecpiebalgas kultūrvēsturiskām vietām individuālās vai grupu ekskursijās. Mājas kafejnīcas laikā viesiem tiks piedāvātas pusdienas pie garā galda ar skatu uz Āres kalnu, aiz kura kokos iegrimis guļ Tauns. Sliktos laikapstākļos pusdienas paredzētas muzeja vidus istabā. Būs iespēja iepazīties ar rakstnieka – Piebalgas apdzejotāja Antona Austriņa daiļradi, paklausīties stāstu fragmentus no viņa slavenā „Puiškana” un dzeju. Muzeja apmeklētāji varēs pamielot acis ar rakstnieka meitas Mudīte Austriņas sauļu kolekciju.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi

Slow Food Straupe tirdziņš Straupes zirgu pastā notiek divas reizes mēnesī, un uz to savu produkciju ved apkaimes mazie zemnieki un mājražotāji. Augļi, ogas un dārzeņi vienmēr ir svaigi, jo tie tikko kā novākti. Maize vienmēr ir silta, jo tikko izcelta no krāsns. Tirdziņš ļauj iepazīt Latvijas zemnieku audzēto produktu daudzveidību un izbaudīt pārsteidzošu garšu dažādību. Produkti tirdziņā ir sezonāli, vietēji un godprātīgi audzēti. Arī mājas kafejnīcu dienā 18.augustā tirdziņā būs tomātu parāde, kas iepriecinās ikvienu apmeklētāju ar neparastām lielās, sarkanās ogas formām un krāsām. Savukārt četras Slow Food Straupe tirdziņa saimnieces cels galdā dažādus ēdienus, piedāvājot izzināt tomātu garšas nianses. Būs iespēja arī izzināt tomātu šķirnes, to audzēšanas īpatnībām un iegādāties dažādu šķirņu tomātus, iepirkties tirdziņā un baudīt Straupes zirgu pasta vēsturisko gaisotni.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Dārza māja vasarnīcu ciematā “Bērziņi’’ atrodas netālu no Ungura ezera. Tā ir relaksācijas vieta ikdienā, kas nodrošina arī ar visu nepieciešamo dzīvei – ar veselīgiem dārzeņiem un ogām, zāļu tējām un ārstniecības augiem.
Mājas kafejnīcu dienās viesiem tiks piedāvāti dārzā (bez minerālmēsliem) izaudzēti dārzeņi, garšaugi un ēdienu sastāvā būs arī meža veltes.
Pēc viesu vēlēšanās būs pieejama arī dzērienu, kas gatavoti uz dārzā izaudzētu ogu un garšaugu bāzes, degustācija.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi

Šogad vērtē un galdā celsim foreli! Visam kā ierasts būs nelielas Āzijas garšu
atblāzmas un jau par mūsu klasiku kļuvušais Okonomiaki* tiem kas vēl nav
nogaršojuši. Būs pikanta foreles zupa, foreles steiks un šis tas veģetāriešiem. Par
tiem kam zivis neiet pie sirds arī centīsimies parūpēties. Nobeigumā saulriets un
salds gardums ko uz kārā zoba uzlikt.
Ikdienā savu 150 gadīgo lauku viensētu cieņpilni atjaunojam un piedāvājam arī
pasākumu īrei. Varbūt tieši Mājas kafejnīcu dienās mūsu šķūni noskatīsi savu
skaistāko svētku svinēšanai?

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Rozulas skola ir skolas ēka, kas savu pamata funkciju beigusi pildīt 2009. gadā. Šobrīd skolu apsaimnieko entuziastisku cilvēku grupa, kas palīdz skolai dzīvot. Rozulas skolā notiek dažādi kultūras pasākumi – Literārās kafejnīcas vakari, galda spēļu vakari, viktorīnas, top projekts “Grāmatu otrās mājas” un tiek veidota Rīgas Porcelānu Rūpnīcas trauku kolekcija, tāpat skolā iespējams rīkot privātus pasākumus un baudīt skolas īpašo auru. Rozulas skolas mājas kafejnīcā būs iespējams nobaudīt svaigi ceptas vafeles un pankūkas dažādos veidos – gan saldas, gan sāļas, kā arī ko kreptīgāku – uz ugunskura vārītu zupu. Interesentiem būs iespēja iziet ekskursijā pa skolu kopā ar gidu, lai ielūkotos pagātnē un gūtu priekšstatu par lauku skolas dzīvi senākos laikos. Mazākajiem skolas apmeklētājiem pieejams bērnu stūrītis rotaļām, bet lielākie varēs sacensties novusa vai galda tenisa spēlē.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Klusais Cēsu centrs, kur baudīt mieru un labu kompāniju visas dienas garumā.

Uzzini vairāk

Bioloģiski sertificēta saimniecība, kas darbojas dažādos virzienos.

Saimniecībā ir kazu ganāmpulks. Audzējam kailsēklu ķirbjus no

kuriem iegūstam sēklas un pārstrādājam dažādos produktos.

Ir augļu dārzs un ogu dārzs. Ir lieli dažādu puķu stādījumi.

Saimnieks ir pārtikas amatnieks, kas kūpina gaļu un gatavo

kupātus.

Mājas kafejnīcu dienās būs iespēja produkciju degustēt un

iegādāties.

Ciemošanās laikā sarunas par produktu audzēšanu un

gatavošanu, kā arī par pirts lietām, jo saimnieks ir sertificēts

pirtnieks.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Ikdienā „Celmiņu” saimnieks Roberts izgatavo virtuves mēbeles un dažādas koklietas. Vasarās pie galdnieka darbnīcas pļavā ganās jēri, tāpēc jēra gaļas plovs, kas tiek piedāvāts kā mājas kafejnīcu dienas galvenais ēdiens ir neatņemama svētku galda sastāvdaļa. Ēdienkartē iekļauti arī veģetāri un vegāni ēdieni, kuru pagatavošanā lielākoties izmantoti tuvākajā apkārtnē audzēti un ražoti pārtikas produkti. Mājas kafejnīcas laikā viesiem būs iespēja apmeklēt arī tirdziņu, kurā varēs iegādāties dažādas koklietas, vietējo ražotāju gardumus, dizaina pulksteņus, sveces un ziepes.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Ikdienā dizaina viesnīca Villa Santa uzņem viesus no visas pasaules un viesnīcas restorānā ir iespēja nobaudīt izsmalcinātu ēdienkarti, kuru sarūpējis mūsu izcilais šefpavārs Egils Grīnfelds. Mājas Kafejnīcu dienās rūpēsimies par sirsnīgu gaisotni un piedāvāsim iespēju baudīt maltīti viesnīcas dārzā pie lapenes. Lapenē pie grila darbosies restorāna šefpavārs Egils Gīnfelds ar komandu. Piedāvāsim grilētus ēdienus, salātus un īpašu saldo ēdienu. Atspirdzinājumu sniegs pašmāju limonādes. Interesentiem piedāvāsim arī eksursiju pa viesnīcas teritoriju un stāstus par viesnīcas veidošanu un vēsturi.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi

Gaujas Nacionālajā parkā, dziļi mežā, Natura 2000 īpaši aizsargājamā dabas teritorijā, pie 12. gs. Kvēpenes (Sotekles) pilskalna, vēsturiskā un latviskā vidē, kalna galā, dabiskajā pļavā, blakus dižozolam, ap gaiši degošu ugunskuru, tiek aicināti ļaudis, kuri vēlas piedzīvot saikni ar dabu un sevi, kā arī piedzīvojot
saikni ar stihijām un māti zemi caur ēdienu, dabu un meditāciju.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Piedalāmies kafejnīcu dienās jau trešo gadu. Iedvesmojamies no itāļu virtuves, kura ir viena no senākajām pasaulē un apvienojam to ar Latvijas garšām, iekļaujot arī mūsu dārza veltes. Ikdienā savās mājās uzņemam svētceļniekus no Latvijas Camino de Santjago ceļa.
Bez ēdiena gaidāmi arī muzikāli priekšnesumi, būs iespēja iegādāties saimnieces pašas gatavotus kosmētikas produktus un apskatīt mūsu vēsturiskās Līgatnes papīrfabrikas strādnieku mājas iekārtojumu un dalīties ar būvniecības idejām, vai vienkārši pavadīt laiku draudzīgās sarunās.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Lauku mājās “Kalna Zaļumi” saimniekojam tikai otro gadu un esam sajūsmā par spēku, mieru un klusumu, ko sniedz šis Latvijas dabas nostūris. Tāpēc projekta “Mājas kafejnīcas” ietvaros laipni atveram savu sētu jebkuram, kurš vēlas baudīt dabas gleznas, putnu dziesmas un mieru.Piedāvāsim ēdienus, kas pamatā būs gatavoti no pašu un tuvāko kaimiņu dārzā vai saimniecībā izaudzētiem produktiem. Būs lieliska iespēja nogaršot izcilās mūsu ģimenes vecākās meitas Elīzas ceptās kūkas. Sestdienas vakarā sagādāsim muzikālu pārsteigumu no vīriem, kuri ikdienā dzied kādā dižā vīru korī Rīgā, bet brīvos brīžos ir izveidojuši savu grupu un muzicē sev un klausītājiem par prieku.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Jau otro gadu mūsu ģimene piedalās mājas kafejnīcu dienās. Kafejnīca ” Muižas parkā” atrodas skaistā, vēsturiskā vietā – Jaunraunas muižas parkā, muižas pārvaldnieka jeb muižkunga mājā. Kafejnīcas viesiem būs iespēja baudīt nesteidzīgu maltīti ainaviskā atmosfērā, varenu ozolu paēnā. Šogad turpināsim iepazīstināt gardēžus ar sēņu un truša gaļas ēdieniem, par desertiem parūpēsies mūsu ģimenes jaunais konditors – Eduards, kurš pērn lieliski iejutās oficianta lomā. Gaidot maltīti, viesi varēs iepazīties ar dažādu mākslinieku gleznām, iemēģināt 140 gadus veca flīģeļa skanējumu mājas salonā, vai kopā ar bērniem samīļot trušus, jūrascūciņas un citus mājas mīluļus.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Raiskums ir viena no skaistākajām vietām Latvijā, kas atrodas starp diviem ezeriem. Slavens ne tikai ar limuzīnu Jāņu nakts krāsā, bet arī ar garšīgu alu ,,Raiskumietis”.
Tā ir vieta, kur baudīt  pusdienu maltīti ,,Dariņu” mājas kafejnīcā ,,Vecā bise”. Mājas saime būs sarūpējusi garšīgu ēdienu ar dažādām garšu niansēm, ko varēs baudīt priecājoties par skaistajām ūdensrozēm  mājas dīķī.
Raksturīga ēdienkartes sastāvdaļa būs meža gaļas ēdieni, sākot ar uz ugunskura gatavotu zupu un beidzot ar tradicionālo latviešu tautas svētku galda ēdienu – viltotajām irbītēm, kas gatavotas no medījuma ar sulīgu pildījumu.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Laimīgajā zemē Līgatnē viesus ciemos gaidīs līgatnieši trīs paaudzēs, kas tic, ka ēdiens garšo daudz labāk, ja gatavots uz dzīvas uguns. Ikvienam mūsu sētas ciemiņam piedāvāsim tieši šādi pagatavotu maltīti. Mūsu mājas atrodas Spriņģu kalnā, kas sākotnēji bijis amatnieku kalns. Arī mūsu ģimenē ir amatnieki, tāpēc zupu maisīsim ar namatēva grebtu koka karoti. Viesiem būs iespēja iemēģināt roku papīra smelšanas meistarklasē, iegādāties vietējo audēju darinājumus, kā arī iepazīties ar izvēlēto ēdienu stāstiem un nodoties dažādām galda spēlēm un citām aktivitātēm ģimenes iekoptajā dārzā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Atrodamies skaistā, ainaviskā vietā, netālu no Jaunpiebalgas centra. Kafejnīca būs iekārtota ar skatu uz dīķi, lai ikviens varētu nesteidzīgi baudīt mūsu sarūpēto maltīti, kā arī izbaudīt apkārt esošo lauku mieru. Apmeklētājiem būs pieejams zviedru tipa galds, kur visi varēs nobaudīt dažādus gaļas ēdienus ar piedevām.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi

“Orisāres pļavu kafejnīcā” Jūs varēsiet izjust Piebalgas šarmu un neatkārtojamās sajūtas, kuras pārņem apmeklējot šo slaveno novadu. Senajā mājvietā “Lejas Staiņi” Jūs sagaida plašums un simtgadīgo ozolu izstarotais miers, kas ļauj izjust šīs vietas neatkārtojamību un burvību. Saimniecībā Jūs gaidīs ģimene, kas vēlās atgriezt šīs mājvietas diženumu. Par garšas kārpiņu labsajūtu rūpēsies diplomēts pavārs Mārtiņs Strēlnieks, šo māju saimnieks, kurš cer kādreiz pamest lielpilsētu, lai varētu sevi saukt par piebaldzēnu.

Uzzini vairāk

Mājas kafejnīcā “ Mamas dārza burgers” būs iespēja baudīt ļoti īpašas ģimenes burgeru receptes. “Mamas dārza burgers” piedāvās raksturīgos liellopa, vistas un cūkgaļas burgerus ar piedevām. Pašaudzētus jaunos kartupeļus ar zaļumiem un dažādus kokteiļus. Būs iespēja degustēt un iegādāties tikko kūpinātas vistiņas. Lieliem lustētājiem iespēja celt savu telti piemājas pļavā.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Ikdienā “Lieloga” ir ģimenes dārzniecība, kurā saimnieko Ruanda un Edijs Dembovski ar saviem brašajiem dēliem un meitiņu Grētu.

“Lieloga” audzē un pārstrādā dažādus sezonālos zaļumus un dārzeņus, bet galvenais akcents tiek likts uz saldajām, lielajām ogām – arbūziem un melonēm.

Mājas kafejnīcu dienās viesiem tiks piedāvāti mūsu iemīļotākie ēdieni, kas gatavoti no pašu audzētiem dārzeņiem, zaļumiem un ogām, kombinācijā ar izciliem mūsu draugu gaļas un piena produktiem. Galvenā pavāra lomā iejutīsies dēls Kristers, kurš gatavos izcilus liellopa gaļas burgerus, pēc savas receptes.

Viesiem piedāvāsim mūsu radīto fermentēto produktu un dzērienu degustācijas. Maltītes laikā skanēs burvīga fona mūzika.
Būs iespēja līdzņemšanai iegādāties arbūzus, melones un fermentētos produktus.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Mākslas un garšas baudījums mājas kafejnīcā “Kalna Egles”.
Aicinām Tevi uz satikšanos mūsu piemājas dārzā. Baudot maltīti, varēsi ļauties dzīvās mūzikas skanējumam un dabas mieram. Dienas noskaņu papildinās arī Latvijā zināma mākslinieka gleznas, kas ienesīs dārzā mākslas pieskārienu un rosinās iedvesmu radošām pārdomām. Nāc un atklāj mākslas un garšas saspēli dabā!

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Ikdienā “Ozolkalnu rezidence“ uzņem viesus gan publiskiem, gan privātiem pasākumiem, svinībām, kāzām, izstādēm, koncertiem vai vienkārši filozofiskiem sarunu vakariem tuvāko lokā, kā arī organizētas dažāda veida meistarklases (galda klāšana, telpas dekorēšana, ziedu kompozīciju veidošana, kulinārijas) Mājas kafejnīcu dienu laikā, viesiem tiks piedāvāts sajust svētku atmosfēru lauku vidē, klusumu un mieru, ar skaistu skatu uz ūdeni, kā arī baudīt gardus ēdienus no pašu un vietējo ražotāju izejvielām. Būs iespējams iegādāties līdzņemšanai mājās ceptu maizīti, smalkmaizītes, kūciņas, mājās gatavotus zefīrus, kā arī blakus esošo saimniecību produktus. “Ozolkalnu rezidence” – īsta lauku pērle ūdens krastā!

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Ikdienā savai ģimenei, draugiem cepu kūkas un saldskābmaizi. Recepte mājas tortei ir iegūta Plučukalnā. ( Plučukalns ir viens no Līgatnes kalniem, kurā es dzīvoju.) Kā cept mājas torti, man iemācīja kaimiņtante Rasulīte. Tā arī turpinu viņas recepti izmantot!

Ciemos gaidīs saimniece Mudīte, kura labprāt pastāstīs par Līgatni un līgatniešiem. Par Līgatnes kalniem, īpaši Plučukalnu, kurā dzīvoju 34 gadus. Plučukalnā ir mājas kūku cepšanas tradīcijas, kuras tiek pārmantotas.

“Mājas kafejnīcu dienās” būs iespēja nogaršot manas ceptās kūkas – mājas torti, kārtaino jeb Napoleona kūku, gaļas pīrādziņus un braunijus (arī vegānu) kopā ar dārzā plūktu piparmētras tēju vai tasi kafijas.
Būs iespēja apskatīt saimnieces austos audeklus – pledus, dvieļus, lupatdeķus.

Būs iespēja līdzņemšanai iegādāties saldskābmaizi un kādu audeklu.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Hei, hei! Vienmēr esmu vēlējusies pamēģināt, kā tas ir – sava kafejnīca vai restūzītis. Garšu pasaule man nav sveša, jo desmit gadus esmu šeptējusies arī virtuvē. Šoreiz piedāvāju jums savus mīļākos ēdienus, kas tinas par un ap miltiem. Sagaršosiet gan Itāliju, gan Franciju, gan Ameriku. Būs pašrocīgi gatavota svaigā pasta (ar iespēju izvēlēties olu vai bezolu), banānmaize un plūmju pīrāgs. Uztaisīšu arī tēju vai kafiju. Kā arī būs iespējams līdzņemšanai iegādāties franču madeleinas – gliemežvāka formas kēksiņus. Rezervē ierašanās laiku, personu skaitu un izvēlēto maltīti iepriekš sūtot īsziņu uz +371 26543474, priecāšos jūs satikt!

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Kafejnīcas devīze – Pasaules garšas Latvijas laukos. Šī nav vieta, kurā ikdienā dzīvo, šī ir vieta brīvībai, radošumam. Vieta laukos, kurā tiekas draugi, kurā dzīve svin svētkus, vieta kur smelties enerģiju un atpūtināt prātu.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienās uzņemsim burvīgajos Ozolkalna Saulrieta namiņos, kas nodrošina lielisku mielasta baudīšanu saulainās dienās kā arīdzan romantika nezūd lietus lāsēm krītot, baudot ainavu uz Gaujas senleju.
Visa gada garumā darbojas kempings “Ozolkalns”, kas atrodas kalna pakājē, kur ir iekārtoti 6 mazie namiņi līdz 5 personām ar visām ērtībām un 2 lielās mājas, kur jau var viesoties lielāka kompānija. Protams, ir pieejamas arī telšu un kemperu vietas. Kempings Ozolkalns atrodas Gaujas Nacionālajā parkā un ģeogrāfiski ļoti izdevīgā vietā, lai nakšņotu laivu vai plostu braucienos, maršrutos pa Gauju. Tas atrodas meža ielokā, prom no pilsētas burzmas, un ir arī laba nakšņošanas vieta un izejas punkts, lai iepazītu Cēsis un tuvāko apkārtni. Ziemas sezonā, Ozolkalns saukts par Mazajiem Alpiem, uzņem pie sevis ziemas prieku baudītājus! Latvijā garākās kalnu slēpošanas un snovborda trases meklējamas Cēsu pievārtē – pie mums – SLĒPOŠANAS UN ATPŪTAS PARKĀ OZOLKALNS. Trašu reljefs ir maksimāli atstāts to dabiskajā izskatā, kas rada iespaidu, ka patiešām atrodies kalnos.
Garākās trases sasniedz 500 m, to augstuma starpība ir 80m. Ozolkalnā ir pieejamas piecas trases – slēpotājiem, snoveriem un bērniem.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Kalniņu ģimenei par tradīciju kļuvusi kopā sanākšana Cēsu pilsētas svētkos, aicinot radus, draugus, paziņas un svētku viesus uz kopīgu maltīti mājīgā, ziedu un senu priekšmetu ieskautā pagalmiņā, “Ulmaņlaiku” atmosfērā. Mājas kafejnīcu dienu laikā, viesiem tiks piedāvāti “Ulmaņlaikiem” raksturīgie ēdieni un mūzika. Viesus priecēs mutīgais Pavārs – namatēvs, kā arī sena mūzikas instrumenta – Harmonija skaņas.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Kā jau saimniecības nosaukums liecina, Bitītēs mājo bites un to saimnieki. Mājas kafejnīcu dienu laikā viesiem būs iespēja nogaršot uz ugunskura gatavotu gruboto ar saulē kaltētiem tomātiem, žāvētu gaļu un cukini, kā arī izgaršot 15 medus veidus un izvēlēties gardāko, kuru uzlikt uz pufīgajām rauga pankūkām. Medu un citus biškopības produktus būs iespēja iegādāties līdzņemšanai. Mājas kafejnīcu dienā būs pieejama izklaide bērniem – Džipi džungļos – došanās trasītē ar radio vadāmiem bezceļa automobiļiem. Būsim priecīgi, ja savu kafejnīcas apmeklējumu pieteiksiet, taču centīsimies apkalpot arī nejaušus garāmbraucējus!

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Brežģa Kalna augstums 255 m v.jl., relatīvais augstums – 40 m, piknika un atpūtas vieta. 2017. gadā tika atklāts Brežģa kalna skatu tornis, kas ir 11 m augsts. Vieta kur ieraudzīt Alaukstu, Zobolu, Inesi, Elkas kalnu, Vecpiebalgas novada pakalnus un miglas pielietās pļavas saullēktā un saulrietā.

Lustūzī un citos smilšakmens iežos Līgatnes iedzīvotāji jau kopš 19. gadsimta beigām ir kaluši pagrabus saimniecības vajadzībām. Līdz pat nesenai pagātnei šajos pagrabos, kuru skaits pārsniedz 300, līgatnieši glabājuši produktus ziemai.
Vienā no pagrabalām ir Līgatnes vīna darītavas vīna pagrabiņš, un ir iespēja pieteikties vīna degustācijai tajā, svešu gaismiņās

Gaujas senlejā no Svētavota alas iztek neaizsalstošs avots. Tā ūdeni uzskata par dziedniecisku un apveltītu ar īpašu auru. Ap avotu ir izveidots skaists pastaigu parks, kurā atraktīvs gids novadīs veselības rituālu.

Unikālā celtne, kas vienā būvapjomā apvieno pili, baznīcu, no 14. līdz 20. gs. sākumam bijusi fon Rozenu dzimtas īpašums, ko tā sargājusi, lolojusi. Ēku komplekss ir saglabājis “dzīvas vēstures” elpu, ko var lieliski izbaudīt, iepriekš piesakot ekskursiju kopā ar vietējo stāstnieku – gidu.

Kamieļu parks Rakši atrodas 7 km no Cēsīm un te mīt vairāk kā 150 dzīvnieki – kamieļi, lamas, alpakas, lemuri, Austrālijas ķenguri, zebras, Puatu ēzeļi, Vale melnkakla kazas, Vale melndeguna aitas, Hailandes govis, krāsainie papagaiļi Aras, emu, strausi, surikāti, jūrascūciņas un truši. Rakšos ir pieejamas izjādes ar kamieļiem, pastaigas ar lamām, izbraucieni ēzeļu pajūgos, tiešā kontakta lemuru barošana un daudzas citas izklaides.

Celtas 1852. gadā. Dzirnavu četros stāvos var aplūkot senos mehānismus, kas graudus samaļ miltos. Iepriekš piesakot grupas, var nobaudīt “Dzirnavnieces pusdienas”.