Noķer garšu kontrastus Smiltenes novadā!

No Raunas līdz Trapenei ar Smilteni centrā – dodies aizraujošā garšu piedzīvojumā uz Smiltenes novadu!

Elpu aizraujoši dabas skati – smilšakmens atsegumi, dolomīta klintis, urdzošas upes un neskaitāmie ezeri, mijas ar viesmīlīgiem saimniekiem, kuri augstu godā latviskās vērtības un vērs savu māju, pagalmu, sētu un arī dvēseļu durvis, lai celtu galdā un iepazīstinātu ar saviem īpašajiem, sezonālajiem ēdieniem.

Citas Smiltenes novada mājas kafejnīcas skatiet “Lai Apē rīb un atskan Drustos!” – 26.-27. augusts

19.-20.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Aktivitātes

“LAIMĪGĀ” vieta “Stādzeni” Trapenes pagasts, Smiltenes novads, kur satikt trīs Skursteņslaucītājus, iepazīties ar skursteņslauķa aroda būtību un tvert garšu simfoniju.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Vecklinču svaigais gaiss un tīrā vide, kā arī dabas mīlestība mani iedvesmo darboties pēc bioloģiskās lauksaimniecības metodēm. Šeit lielā mīlestībā audzēju savus mīļākos ārstniecības augus, dārzeņus, ogas, augļus, ko piegādāju saviem klientiem uz mājām Cēsīs, Siguldā un Rīgā.

Uzzini vairāk

Es esmu uzaicinājusi savu ģimeni un draugus, kas man palīdzēs īstenot šo sapni par mājas kafejnīcu. Man patīk gatavot ēst un uzņemt viesus.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Kā jau pie īstas fejas, te varēsi nobaudīt Lauras Rozes mīļākos kārumus ar dažādiem ziediem, riekstiem un ziedputekšņiem, īstu rožu limonādi, burvīgu, pašlasītu feju ziedu tēju un īpašo viņas rīta rituālu feju kafiju ar garšvielām un pašgatavotiem riekstu pieniem, par kuru draugi saka – tāda ir tikai pie Lauras.

Uzzini vairāk

Sidra darītavas “Abuls” sidra pagrabā gatavojam dabīgu vietējo ābolu sidru, kas ir mūsu sirdslieta.

Uzzini vairāk

Kā vienmēr, mūsu komanda visus sagaidīs ar platu smaidu, laipnu apkalpošanu, gardiem ēdieniem un dzērieniem. Izrādīs keramikas ražošanas procesus, plašo dārzu.

Uzzini vairāk

Piedāvājam pašu ceptas, dažādas vasaras kūkas dažādām gaumēm, ko varēsiet baudīt skaistā puķu dārzā, kur aug daudz dažādas ziemcietes, graudzāles un dekoratīvie krūmi.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Esam ģimene, kas dzīvo senā lauku sētā un vienmēr ar prieku uzņemam ikvienu pie sevis.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi

Tā ir vieta, kur radīšanas priekā dzimst neaizmirstami mirkļi, skanīgas dziesmas, darba mīlestība un svētīgs ēdiens.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

BIRZĪ kafejnīca aicina braukt ciemos, būt drosmīgiem nobaudīt tradicionālas lietas neparastos garšu savienojumos, izjust aizejošās vasaras smaržu laucinieciski mierpilsonīgā atmosfērā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas Kafejnīcu dienās draudze piedāvās baudīt nelielu ,,debesu pieskārienu’’ gan apmeklētāju garam, gan miesai- skaistus skatus, dzīvo garīgo un laicīgo mūziku baznīcas pamatos un gardu ēdienu, jautru atpūtu bērniem.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Gaujienas apkārtne ir daudzveidīga, tīra un neskarta daba ar izcilām ainavām, upēm, mežiem un purviem, dolomīta atsegumiem un ūdenskritumiem. Iepazīt gleznainās ainavas tagad var, skanot zvaniem, bungām, cauruļu zvaniem, ksilofonam, metalofonam un citiem brīvdabas mūzikas instrumentiem. 

Niedrāja ezera apkārtne ir iecienīta smiltenieši un novada viesu atpūtas vieta. Niedrājs ir savienots ar sešiem mežezeriem, un populārākais no tiem ir Salainis- slavens ar tā ģeogrāfisko formu, jo no putna lidojuma šis mazais purva ezers atgādina Latvijas Valsts kontūru. Ezeru apkārtne ir piemērota gan nesteidzīgām pastaigām un dabas baudīšanai, piknikiem, gan aktīvai atpūtai, peldēšanās priekiem vasarā, un sportam. 

Vecais parks atrodas pašā Smiltenes pilsētas sirdī, tas ir izveidots Vidusezera krastā, ved gar Abula upi līdz pat Tepera ezeram un tā promenādei. Visa šī plašā teritorija ir labiekārtota ar atpūtas un piknika vietām, soliņiem, asfaltētiem celiņiem, koka laipām. Parka viens no populārākajiem apskates objektiem ir pārgāzne, kas no Tepera ezera ietek Abula upē, kā arī peldošā strūklaka Tepera ezerā. 

Raunas pils celta 14. gs. otrajā pusē un bija viena no Rīgas arhibīskapa galvenajām uzturēšanās vietām. Raunas pils tika pieskaitīta pie stiprākajām Vidzemes pilīm, bet šobrīd tās ir vienas no apjomīgākajām un labāk saglabātajām pilsdrupām Latvijā. Apmeklētājiem ir iespēja uzkāpt pilsdrupu skatu tornī  un apskatīt Raunu no putna lidojuma (iepriekš paņemot atslēdziņu, kas glabājas pie dežurantes, Rīgas ielā 1c). 

Latvijas mērogā unikāls saldūdens kaļķiežu veidojums Raunas upes senlejā, kurš veidojies pirms 8’000 – 10’000 gadu, avota kaļķiem nogulsnējoties un sacietējot augsnes virskārtā. Avots, kas plūst pāri Staburagam, turpina to audzēt arī mūsdienās. Staburags ir 3,5 m augsts un 17 m plats, kopējais kāpņveidīgās kraujas garums ir 35 m. Staburagu klāj vairāk kā 100 aļģu un sūnu sugu, kas ir aizsargājamas.