Mājas kafejnīcu dienas Jūrmalā

Jūrmala ir lielākā kūrortpilsēta Baltijas jūras krastā. Jūras 24.km garā pludmale un romantiskā koka arhitektūra piešķir pilsētai neatkārtojamu šarmu. Jūrmalā līdzas pastāv savvaļas daba, modernas SPA viesnīcas, kultūrvēsturiskais mantojums un mūsdienīga pilsēta.

Jūrmalai ir sava garša, kur dažādu gastronomijas kultūru tradīcijas savijušās ar tikai šeit rodamo unikālo savvaļas dabas buķeti. Kūrortpilsētas restorānu ainā savu nospiedumu atstājusi gan vēsture, gan šodienas modes tendences, gan leģendāra vietējā klasika, gan jūrmalnieku ikdienas rituāli. Jūrmalas gastronomiskie klejojumi var aizvest uz lielisku maltītes vietu kāpās vai upes malā, kur, izbaudot ēdienu, rimti var vērties garām slīdošās jahtās un ļauties dabas brīnumiem. Var arī palikt kosmopolītiskajā šodienā, kur itāļu un franču virtuves dominante ir pašsaprotama parādība.

2.
septembris

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Aktivitātes

Raiņa un Aspazijas vasarnīca allaž bijusi viesmīlīga, uzņemot muzeja apmeklētājus, taču septembra otrajā dienā kopā ar tuvējo kafetēriju “Bitīte” būsim īpaši laipni un vērsim durvis kā mājas kafejnīca “Asteru laikā”.
Uzņemsim viesus uz pusdienošanu, kafijošanu un dzejas lasīšanu. Esam izveidojuši pasākuma programmu, kas veltīta Aspazijas dzejas krājumam “Asteru laikā” (1928).

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu laikā viesiem tiks piedāvāti vegānu ēdieni: biešu humus, čia kaviārs un siļķe kažokā bez siļķes. Vēl būs sarūpēti pašražoti deserti degustācijai no Diānas un Svetlanas. Varēs nopirkt desertus līdzņemšanai, kā arī varēs iegādāties Latvijas ēdienus un, protams, būs arī degustācija.

 



Uzzini vairāk
Aktivitātes

Jūrmalas kafijas grauzdētava aicina visus interesentus uz mājas kafejnīcu dienu, kur būs iespēja piedalīties kafijas meistarklasēs, iegādāties vietējā ražotāja svaigi grauzdētas kafijas pupiņas, kā arī baudīt dažādus kafijas dzērienus.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi

Mājas saimniekiem mīļa ir Eiropas dienvidu valstu apceļošana un turienes virtuve, tāpēc mājas kafejnīcu dienās piedāvājumā būs ēdieni ar Vidusjūras valstu garšu notīm. Pirms vai pēc kafejnīcas viesiem ir lieliska iespēja apmeklēt skaisti atjaunoto Ķemeru parku, kas patiesi priecē visos gada laikos. Bērnu priekam parkā izveidots moderns rotaļu laukums.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi

Mājas kafejnīcu dienu laikā viesiem tiks piedāvāts nobaudīt gardus ēdienus dārza terasē un paviesoties mākslinieces Baibas Briedes darbnīcā – Vēsturiskā Jūrmalas īpašumā.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi

Mājas kafejnīcu dienas ietvaros tiks piedāvāta īpaša pica bērniem – saldā pica ar zemeņu ievārījumu un banāniem. Būsiet mīļi gaidīti mūsu pagalmā!

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Parks paredzēts gan aktīvās, gan mierīgās atpūtas cienītājiem. Te var pavadīt laiku kopā ar bērniem, ģimeni un draugiem, sportot un izbaudīt priežu gaisu. Parkā atrodas skatu tornis, rotaļu laukumi dažāda vecuma bērniem, celiņi skrituļslidotājiem un gājējiem, skeitparks, strītbola laukumi, kafejnīcas, autostāvvietas, tualetes. Parks darbojas visu gadu. Ziemā šeit var nodarboties ar distanču slēpošanu. Ziemā Mežaparks pārvēršas Gaismas parkā, kuru veido gaismas dekori no tūkstošiem LED lampiņu: Piena ceļš ar zvaigznājiem, tiltiņš un arkas, kas atveido jūras vilni, pasaku tēli, dzīvnieku figūras.

Parks apmeklētājiem pieejams bez maksas.
Darba laiks no 9:00-22:00
Savukārt no pavasara līdz rudenim šeit darbojas divi populāri aktīvas atpūtas objekti: Jūrmalas tīklu parks un piedzīvojumu parks “Jūrmalas Tarzāns”.

Jūrmalas Brīvdabas muzejs izvietots Buļļuciemā, Ragakāpas dabas parka pakājē. Muzejā izveidota 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma piekrastes zvejnieka sēta ar tai raksturīgām ēkām – tīklu būda, dzīvojamā māja, klēts, zivju kūre, peldu būda. Muzejs īpaši lepojas ar plašo enkuru, zvejas laivu un bagātīgāko virvju un striķu vīšanas piederumu un materiālu kolekciju Latvijā, kā arī ar pastāvīgu ekspozīciju “Laivu būves attīstība Rīgas jūras līča piekrastē”, kuras centrālais eksponāts ir dabiskā lielumā, nepabeigta Kurzemes koka zvejas laiva un senlaicīgi amatnieku darba galdi un instrumenti.

Jūrmalas muzejs apmeklētājiem pastāstīs par Jūrmalas kūrorta pirmsākumiem un attīstību no 19. līdz 20. gadsimta beigām. Multimediālā ekspozīcija “RAIŅA T ELPA. Plašums. Dziļums. Bezgalība” ir pieskāriens vārdiem, domām un idejām, tas ir aicinājums satikties ar latviešu dižgaru Raini un sevi. Jūrmalas muzeja izstāžu zālēs gadā notiek vidēji 20 dažādas mākslas un kultūrvēstures izstādes, muzejā notiek arī radoši pasākumi un darbnīcas bērniem.

Ķemeru ainavisko parku ar līkumoto celiņu tīklu gar Vēršupīti projektēja un 1839. gadā sāka veidot Rīgas daiļdārznieks Kārlis Heinrihs Vāgners. Parka veidošanās un attīstība turpinājās nākamos simts gados. Pēc Ķemeru viesnīcas uzcelšanas 1936. gadā, tās rietumu pusē izveidoja simetrisku parteri ar zālieniem, puķu stādījumiem un celiņiem. Pastaigas parkā tika uzskatītas par vienu no slimnieku atveseļošanās priekšnoteikumiem. Pāri Vēršupītei izveidoti vairāki tiltiņi, kuriem doti nosaukumi: “Nopūtu”, “Kaprīžu”, “Muzikālais” u. c. Ķemeru parks ir senākais un apjomā lielākais publiskais dārzs Latvijā ārpus Rīgas. 20. gadsimta 30. gados parka celiņu kopgarums sasniedza 15 km, bet pa Vēršupīti un kanāliem bija iespējams braukāt ar nelielām laiviņām.
Ķemeru kūrorta parkā atrodas 42 metru augsts ūdenstornis, kas ir Latvijas industriālā mantojuma sastāvdaļa un valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Tagad funkcionējošā hidrotehniskā būvē ir iekārtotas ekspozīcijas par Ķemeru apkaimes vēsturi un izcilām personībām, kā arī divi skatu laukumi 12 un 42 metru augstumā.

Parka platība ir 150 hektāri. Ragakāpas dabas parks ir īpaši aizsargājama dabas teritorija, kas izveidota, lai saglabātu ar vecu priežu mežu apaugušās kāpas un dabas daudzveidību jūras piekrastē. Ragakāpa, kuras augstums ir 17 metru, ir valsts aizsardzībā kopš 1962. gada.
Lai iepazīstinātu apmeklētājus ar teritorijas dabas vērtībām, parkā ir ierīkotas divas dabas takas. Viena no takām ved cauri priežu mežam, ir aptuveni 2 km gara, un pārsvarā to veido koka laipas. Tajā ir izvietoti arī informācijas stendi un soliņi, bet stāvākajās vietās – kāpnes. Brīvdabas muzeja tuvumā no šīs takas pa kāpnēm var nokļūt arī uz otras dabas takas, ko apsaimnieko AS “Latvijas valsts meži”.