“Vien smeķīg dien Ventiņpusē”

Māju kafejnīcu dienas ventiņpusē notiks pašas vasaras pilnbriedā – 19.augustā, kur viesus ciemos gaidīs 23 māju kafejnīcas.
Ventspils novads lepojas ne tikai ar savu garāko jūras piekrastes daļu Latvijā, bet arī ar ezeriem un upēm, ar klusām un ainaviskām pludmalēm, ar jūras stāvkrastiem no Jūrkalnes līdz Užavas bākai.
Ventspils novads ir unikāls ar kultūrvēsturisko mantojumu – kuršiem, suitiem un lībiešiem, kuri savās māju kafejnīcās piedāvās izbaudīt, iepazīt un iemīlēt gan mūsdienu, gan senatnīgās garšas.
Pēc gardās ēšanas iespējams apskatīt gan kultūrvēsturiskus apskates objektus, kā piemēram, Ugāles baznīcu, kurā ir vecākās ērģeles Latvijā un Zlēku baznīcu ar grezno interjeru, kura savulaik saukta par Zlēku katedrāli, gan apmeklēt muižas, izstaigāt skaistās dabas takās un apskatīt brīvdabas objektus.

19.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Pandan pudiņš ir sens tēju saldums, kas gatavots no pandan lapām, rīsu miltiem un kokosriekstu piena. Tam piemīt izteikts pandan lapu un kokosriekstu aromāts. Allure ir tēju deserts, kura pirmsākumi meklējami pirms 400 gadiem.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Mūsu kafejnīcā pasniegtais ēdiens tiek gatavots ar lielu mīlestību, klāt liekot, maģo suiteņu šerpo raksturu un aso mēli.

Uzzini vairāk

Z/S ”Bērziņi’ ‘nodarbojās ar maizes cepšanu pēc senām dzimtas tradīcijām. Maize tiek cepta vairāk nekā 100 gadu vecā maizes krāsnī.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Restorānā #Mežā visi ēdieni gatavoti no tīrām izejvielām, ja gaļa, tad brieža. Vienmēr pieejamas arī vegānas, veģetāras un bez glutēna izvēles.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Darbības vieta: Glīts krodziņš pašā Zlēku centrā, Vecās pagastmājas dārzā “ Pie bagātās kundzes”.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ikdienā ‘’Saknes’’ nodarbojas ar pašu ekoloģisko produktu audzēšanu.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ikdienā “Lāzers3’’piedāvā aizraujošu lāzer spēli un lāzer biatlonu. Tā ir nesāpīga, bet jautra spēle, šāviens notiek ar lāzera staru un to var spēlēt dažāda vecuma cilvēki.

Uzzini vairāk

Ances muiža ir būvēta kā tēva dāvana dēlam Ulriham Johannam fon Bēram. Pie muižas bija izveidots grezns franču dārzs.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Saimniece Dace Āboliņa savu uzņēmumu nodibināja 2017. gadā Standzes ciema “Mazdēnavās”, kurš atrodas Ventspils novada Tārgales pagastā.

 

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ikdienā “Cīrulīšos” saimnieks cep maizi pēc sentēvu metodēm ar malku kurināmā maizes krāsnī.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

„Bērzos Coffee” ir maza vasaras kafejnīciņa, kura harmoniski iekļaujas starp bērziem. Atrodamies tieši pa ceļam uz skaisto pludmali, kur Užavas upe ietek jūrā.

Uzzini vairāk

Irbes ieteka, Baltijas jūra, Zvejnieka stāsts, kapteiņa stāsti, zvejas rīku izrādīšana un iespēja iegādāties kūpinātas zivis.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ugāles vārds cēlies no lībiešu valodas un nozīmē “vieta, kur šalc”. Šis gads ir pasludināts par lībiešu mantojuma gadu un mēs Ugāles lībieši vēlamies popularizēt lībiešu valodu, virtuvi un tradīcijas Ugāles tautas nams “Gaisma” pagalmā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienu laikā viesiem tiks piedāvāti tradicionāli ēdieni no vietējām izejvielām.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīca “Pietura” notiks privātā saimniecībā “Dižķīri”, dabas parka “Abavas senleja” teritorijā.

Uzzini vairāk

Ikdienā parasta lauku māja, meža malā, kur var baudīt klusumu un putnu dziesmas.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi

“Demoras staļļi” nodarbojas ar zirgu audzēšanu un jātnieku sportu, staļļos dižojas 17 dažādu šķirņu un krāsu sporta zirgi un poniji.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

No 12.00 – 17.00 par jautru un patīkamu gaisotni parūpēsimies ne tikai mēs, bet arī TV personība un dziedātājs Roberto Meloni.

Uzzini vairāk

Ikdienā mājražošanas zīmols „Karaliskie Rūtas Gardumi” piedāvā pēc pasūtījuma gatavotus konditorejas produktus.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

SIA “Audora” ir ēdinātājs ne tikai Ugālē, bet arī Ventspils novadā ar lielu pieredzi, veic ēdināšanas pakalpojumus Ugāles skolā un garšīgi klāj galdus dažādos svētkos.

Uzzini vairāk

“Grodu” māju pagalmā tiek aicināti draugi un interesenti mierīgā gaisotnē baudīt mazliet netradicionālu ēdienu – kazanā gatavotas cūkgaļas ribiņas ar pašu dārzā audzētiem dārzeņiem.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ikdienā Dziros var apskatīt manteļskursteni, kas ir unikāla vēsturiskā vērtība.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

AMRAI ir ģimenes uzņēmums, kas izveidojis atpūtas vietu savas dzimtas mājās. Ikdienā piedāvājam nakšņošanu un svinības telpas. Relaksācijai, pirts un burbuļkubls.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Užavas bāka ir iekļauta Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā un atrodas ~ 20 kilometrus uz dienvidiem no Ventspils. Užavas bāka atrodas uz vienas no trim augstām mežainām kāpām – t. s. Teniroka kāpas, kuras augstums sasniedz 28 metrus. No tālienes šī kāpa atgādināja cepamo krāsni, tāpēc 19. gadsimtā Užavas bākas vāciskais nosaukums bija Bakofen.

Ances muiža ir būvēta kā tēva dāvana dēlam Ulriham Johannam fon Bēram. Mūsdienās muiža izveidota par Ances pagasta sabiedrisko centru. Atjaunotajā ēkā saimnieko rokdarbnieku kopa „Paukers”, var iegādāties dažādus amatnieku izstrādājumus vai kopā ar  Ances Sklandraušu cepšanas asociācijas meistariem izcept sklandraušus.

Karātavu kalns Zlēkās reiz bijis senču svētvieta – elku vieta, senatnē šī vieta bijusi pilskalns. Vēlākos laikos krustneši un muižkungi to pārvērta par soda vietu, lai ar savām baisajām darbībām atbaidītu cilvēkus no tā. Blakus Karātavu kalnam ir otrs mazāks, kurā ir liecības par baiso kara laiku – tur apbedīti Zlēku traģēdijas upuri, apmēram 160 Zlēku apkārtnes iedzīvotāji, kurus 1944. gada decembrī nogalināja vācu SD un SS vienības par nacionāli noskaņoto partizānu – kureliešu atbalstīšanu

Kalnā aug vareni dižkoki un valsts nozīmes kultūras piemineklis.

Bušnieku ezera dabas taka. Līdzās ezera laivu bāzei, atrodas Būšnieku ezera dabas taka ar gājēju laipu un skatu platformu “Natura 2000” teritorijā, kas sniedz iespēju mērot 8 km maršrutu visapkārt Būšnieku ezeram – ap to izbūvēts gājēju un veloceliņš, izveidota 187 metrus gara gājēju laipa un tās galā – skatu platforma putnu vērošanai.

Braucot cauri Ugālei, piestāj Triāla trasē! Tieši šeit sākas gandrīz 6 km garā apļveida pastaigu taka TAK-UGĀLE. Maršruts vijas cauri ciematam, simtgadīgam mežam, gar ledus laikmeta veidotajām gravām un atkal atgriežas apdzīvotajā teritorijā.

Vējturu nams – vieta kultūrai un atpūtai. Jau Vējturu nama vārds atklāj tā spēju turēt vēju un sargāt cilvēku, kas ir nama centrā. Šī dabas koncertzāle ļauj organizēt dažāda mēroga un rakstura pasākumus brīvdabā.