Mājas kafejnīcu dienas Lībiešu krastā un Dundagas apkārtnē

Teritorija, kas atrodas divu jūru, kangaru – vigu un Šlīteres Zilo kalnu ielokā! Šīs puses lepnums ir lībiešu un kurzemnieku tradicionālie ēdieni, kas kaut reizi dzīvē ir jāsajūt ikvienam. Vietējie ļaudis tikai uz divām dienām vērs savas mājas durvis apmeklētājiem un cienās ar pašu gatavotiem ēdieniem.

Par Lībiešu krastu šodien sauc piekrastes ciemu virkni no Ovīšiem līdz Ģipkai gar Dižjūras un Mazjūras krastiem.  Katrs ciems glabā ko īpašu — tikai šejienei raksturīgās senās zvejniekvides būvniecības iezīmes un ainavas atturīgo šarmu. Somugru tautas klātbūtne ir it visā – vietējā izloksnē, kultūrā, tradīcijās un jūras vēju rūdītā rakstura spītībā.

Teritorijas kulinārās iezīmes veidojušās piekrastes lībiešu zvejnieku un Dundagas pacēluma arāju — kalna ļaužu tradīciju mijiedarbībā. Rezultāts ir gards un daudzveidīgs, un vietējie ļaudis labprāt parādīs piekrastes savdabību un īpašos ēdienus ikvienam apmeklētājam.

9.-10.
septembris

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Burziņš pļavā zem Liepas, kur daba saplūdīs ar mākslu. Mūzika, daba, māksla un gards ēdiens ir tas, kas vieno cilvēkus.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Kazas piena produktu degustācijas.

Uzzini vairāk

Kafejnīca būs izvietota baznīcas dārzā (Dundagas centrā, netālu no viduslaiku pils) un tajā saimniekos draudzes cilvēki. Būs iespēja pastaigāties dārzā, apmeklēt baznīcu, kā arī iepazīties ar Bībelē pausto, gan saistībā ar piedāvāto ēdienkarti, gan par dažādiem citiem ēdieniem.

Uzzini vairāk

Mēs atrodamies meža ielokā 1 minūtes gājienā līdz jūrai. Apmeklētāji pie mums varēs nobaudīt gardas kūpinātas zivis! Pie mums ir mazā miera osta, kur var sēdēt un baudīt mierīgo gaisotni. Sagaidīsim katru cilvēku ar smaidu un atvadīsimies ar jaukas dienas vēlējumiem!

Uzzini vairāk

Kafejnīca atrodas Kolkas centrā un viesiem piedāvās gardus, veselīgus ar mīlestību gatavotus ēdienus, mājīgu atmosfēru pagalmā un īpašajā zvanu teltī.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Jau otro gadu Mājas kafejnīca „Jūras krasts”  uzņems viesus, lai iepriecinātu ar ģimenei raksturīgo uz ugunskura vārīto zivju zupu, ar saimnieces pašcepto maizi.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Brīvdienu māja “Apartamenti DundagaXXL” turpinās iepazīstināt ar austrumu virtuvi. Dārza atpūtas zonā austrumiem raksturīgā atmosfērā un mūzikas ritmos – krāsu un garšu pārsteidzošā daudzveidība marokāņu virtuvē, radošā darbnīca, brīvdabas kino!

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Esam jauns ģimenes restorāns un, papildus mūsu ikdienas piedāvājumam, māju kafejnīcu dienās sarūpēsim ēdienus, kas mums pašiem ģimenē garšo visvairāk.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Saimniecībā ir plaša iepazīšanās ar bitēm un bišu dzīvi, radoša darbnīca izmantojot bišu vasku. Ekstrēmu izjūtu cienītājiem izbrauciens ar “Bobiku”.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Kafejnīcā #mežā visi ēdieni gatavoti no tīrām izejvielām, ja gaļa, tad brieža. Vienmēr pieejamas arī vegānas, veģetāras un bez glutēna izvēles. Gatavojam sirsnīgi, malkas krāsnīs.

Uzzini vairāk

Ikdienā audzējam trušus, aitas, foreles un dažādus dārzeņus.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Zvīņu māja atrodas Kolkas centrā pretī stadionam, agrāk, ap 1950. gadu šeit atradies Talsu zvejnieku patērētāju kooperatīva veikals Nr. 13, kura cenrādis saglabājies vēl līdz šodienai.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcas saimnieka hobijs ir medības, kas tagad pārtapis biznesā.

Uzzini vairāk

Kopš pirmsākumiem Kubalu skolas skolotāji ir vadījuši arī nelielu saimniecību pie skolas, lai nodrošinātu ikdienas iztiku. Jau pirmais skolotājs Ernests Dinsbergs, uzsākot dzīvi jaunajās kolas namā, sāka iekopt laukus un sētā izveidoja nelielu sakņu dārzu.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Kolibrī apvienība jau atkal uzburs svētkus Kalnadārzā! Tā ir liepu stādījuma ieskauta saliņa, kas iecienīta arī kā kāzu un nelielu svinību un notikumu vieta.

Uzzini vairāk

Dundagas zemnieku saimniecībā «Pūpoli» saimnieki gaidīs ciemiņus mājas kafejnīcā «Pie Pūpoliņiem». Apmeklētājus priecēs plašu atskaņotājs un mūzika. Iegādāties varēs saimnieces adītās zeķes un čībiņas.

Uzzini vairāk

Kafejnīcā, kas atrodas klusa meža ielokā, saimnieko Andris Antmanis kopā ar ģimeni.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Ieskats Ziemeļkurzemes lībiešu kultūrā, tradicionālajās nodarbēs, valodas skanējumā un piekrastes kultūrvēsturiskajā mantojumā. 

Kolka ir Kurzemes pussalas tālākais ziemeļu punkts, bet Kolkasrags ir izteiktākais zemesrags Latvijas piekrastē, vieta, kur vērojama divu jūru – atklātās Baltijas jūras un Rīgas līča – viļņu sastapšanās. Kolkasrags pēc spēcīgā vēja 2022.gada februārī ir mainījies. 

Šlīteres bāka atrodas Šlīteres Zilo kalnu kraujas malā 5,3 km attālumā no jūras. Uzkāpjot bākas piektajā stāvā, nonākam nepilnu 100 metru augstumā virs jūras līmeņa. Skaidrā laikā no šī skatu punktu var redzēt Sirves bākas torni Sāmsalā (Igaunija), kā arī Irbenes radiolokatora šķīvi un Miķeļbāku.

Braucot pa Rīgas – Kolkas šoseju (P 131), pie Ēvažiem un Slīteres nacionālā parka robežas iespējams apskatīt vienu no retajiem Rīgas jūras līča stāvkrastiem. Tā augstums posmā starp Ušiem un Aizklāņiem ir 8-15 m.

Ģimenēm ar bērniem, skolēniem un citiem interesentiem, iepazīšanās ar eksotiskajiem mājdzīvniekiem: alpakas, lamas, strausi, šinšilas, pundurtruši, minicūciņas, aitu cūkas, kamieļi, cekulpīles, pāvi, zilā govs, zebra, dzeloņcūkas un ziemeļamerikas jenoti.