Mājas kafejnīcu dienas Lībiešu krastā un Dundagas apkārtnē

Teritorija, kas atrodas divu jūru, kangaru – vigu un Šlīteres Zilo kalnu ielokā! Šīs puses lepnums ir lībiešu un kurzemnieku tradicionālie ēdieni, kas kaut reizi dzīvē ir jāsajūt ikvienam. Vietējie ļaudis tikai uz divām dienām vērs savas mājas durvis apmeklētājiem un cienās ar pašu gatavotiem ēdieniem.
Par Lībiešu krastu šodien sauc piekrastes ciemu virkni no Ovīšiem līdz Ģipkai gar Dižjūras un Mazjūras krastiem. Katrs ciems glabā ko īpašu — tikai šejienei raksturīgās senās zvejniekvides būvniecības iezīmes un ainavas atturīgo šarmu. Somugru tautas klātbūtne ir it visā – vietējā izloksnē, kultūrā, tradīcijās un jūras vēju rūdītā rakstura spītībā.

Teritorijas kulinārās iezīmes veidojušās piekrastes lībiešu zvejnieku un Dundagas pacēluma arāju — kalna ļaužu tradīciju mijiedarbībā. Rezultāts ir gards un daudzveidīgs, un vietējie ļaudis labprāt parādīs piekrastes savdabību un īpašos ēdienus ikvienam apmeklētājam.

10.-11.
septembris

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Apskates objekti

Ieskats Ziemeļkurzemes lībiešu kultūrā, tradicionālajās nodarbēs, valodas skanējumā un piekrastes kultūrvēsturiskajā mantojumā. 

Kolka ir Kurzemes pussalas tālākais ziemeļu punkts, bet Kolkasrags ir izteiktākais zemesrags Latvijas piekrastē, vieta, kur vērojama divu jūru – atklātās Baltijas jūras un Rīgas līča – viļņu sastapšanās. Kolkasrags pēc spēcīgā vēja 2022.gada februārī ir mainījies. 

Šlīteres bāka atrodas Šlīteres Zilo kalnu kraujas malā 5,3 km attālumā no jūras. Uzkāpjot bākas piektajā stāvā, nonākam nepilnu 100 metru augstumā virs jūras līmeņa. Skaidrā laikā no šī skatu punktu var redzēt Sirves bākas torni Sāmsalā (Igaunija), kā arī Irbenes radiolokatora šķīvi un Miķeļbāku.

Braucot pa Rīgas – Kolkas šoseju (P 131), pie Ēvažiem un Slīteres nacionālā parka robežas iespējams apskatīt vienu no retajiem Rīgas jūras līča stāvkrastiem. Tā augstums posmā starp Ušiem un Aizklāņiem ir 8-15 m.

Ģimenēm ar bērniem, skolēniem un citiem interesentiem, iepazīšanās ar eksotiskajiem mājdzīvniekiem: alpakas, lamas, strausi, šinšilas, pundurtruši, minicūciņas, aitu cūkas, kamieļi, cekulpīles, pāvi, zilā govs, zebra, dzeloņcūkas un ziemeļamerikas jenoti.