Mājas kafejnīcu dienas Lībiešu krastā un Dundagas apkārtnē

Teritorija, kas atrodas divu jūru, kangaru – vigu un Šlīteres Zilo kalnu ielokā! Šīs puses lepnums ir lībiešu un kurzemnieku tradicionālie ēdieni, kas kaut reizi dzīvē ir jāsajūt ikvienam. Vietējie ļaudis tikai uz divām dienām vērs savas mājas durvis apmeklētājiem un cienās ar pašu gatavotiem ēdieniem.
Par Lībiešu krastu šodien sauc piekrastes ciemu virkni no Ovīšiem līdz Ģipkai gar Dižjūras un Mazjūras krastiem. Katrs ciems glabā ko īpašu — tikai šejienei raksturīgās senās zvejniekvides būvniecības iezīmes un ainavas atturīgo šarmu. Somugru tautas klātbūtne ir it visā – vietējā izloksnē, kultūrā, tradīcijās un jūras vēju rūdītā rakstura spītībā.

Teritorijas kulinārās iezīmes veidojušās piekrastes lībiešu zvejnieku un Dundagas pacēluma arāju — kalna ļaužu tradīciju mijiedarbībā. Rezultāts ir gards un daudzveidīgs, un vietējie ļaudis labprāt parādīs piekrastes savdabību un īpašos ēdienus ikvienam apmeklētājam.

10.-11.
septembris

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Veģetāriešiem draudzīgi

Veģetārs ēdiens – kafejnīca brīvā dabā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Māju īpašnieki 8 gadus loloja savu veģetāro kafejnīcu “Garuda” Rīgā un ar lielāko prieku piedāvās ko nebijušu Lībiešu krastā – veģetāriešiem un vegāniem draudzīgu ēdienkarti, ko iecienījuši arī visēdāji!

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi

Mājas kafejnīca, kurai esam devuši nosaukumu Pitraga pietura: vieta kur apstāties, atradīsies kādreizējās Pitraga zivju kūpināšanas fabrikas teritorijā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Brīvdienu māja “Apartamenti Dundaga XXL” tradicionāli piedāvā ģimenisku atpūtu – nakšņošanu plašos, romantiski iekārtotos apartamentos un ūdenspriekus vienmēr siltā basienā +30 ̊ ar pretstraumi, malkas kurinātu pirti un īstu lauku zāļu tēju.

Uzzini vairāk

Kafejnīca govju ielenkumā – ganībās, barona laikos nolaista ezera pļavās.

Uzzini vairāk

Mūsu mājas kafejnīca ir neliels ģimenes lolojums, kurā piedāvāsim ēdienus, kuri pašiem ģimenē visvairāk garšo.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīca ir iekārtota starp dārza augiem, bērzu un priežu paēnā. Ēdiens pārsvarā tiek gatavots uz vietas dārzā, uz dzīvas uguns.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Bērzpļavās piedāvāsim saldās kūkas, uz ugunskura vārītu zupu un varēs iegādāties medu. Bērpļavas ir vēsturiski bagāta vieta, tur blakus ir Dinsberga parks, kuru būs iespēja izstaigāt un atrisināt kādu uzdevumu.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Uz uguns gatavotas maltītes nobaudīšana brīvā dabā, bišu klātbūtnes gaisotnē.

Uzzini vairāk

Kafejnīcā #mežā visi ēdieni gatavoti no tīrām izejvielām, ja gaļa, tad brieža. Vienmēr pieejamas arī vegānas, veģetāras un bez glutēna izvēles. Gatavojam sirsnīgi, malkas krāsnīs.

Uzzini vairāk

Mīļi gaidīti un aicināti gleznaini ainaviskā,klusā lauku sētā „Trušu raibumi”

Uzzini vairāk

Iespēja baudīt malkas krāsnī ceptas picas pēc itāļu receptēm, pašu gatavotu mājas saldējumu, kūciņas u.c. konditoreja. Produktus varēsiet iegādāties gan ēšanai uz vietas pie galdiņiem, gan līdzi ņemšanai.

Uzzini vairāk

Mīļi gaidīti un aicināti lībiešu sētā! Seno plašu skaņās varēsiet baudīt pusdienas, kuras Jums gatavos atraktīvais lībiešu pavārs Igors.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Esam piedalījušies pirmajās mājas kafejnīcu dienās Latvijā, esam rīkojuši teātra izrādes mājas sētā, vasarā cepam sklandraušus, kuru dēļ tūristi Kolkā atgriežas vēl un vēl! Mums ļoti patīk uzņemt viesus, kā arī garšīgi tos pabarot.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi

Mēs medījam un medījumu gatavojam. Burgeri, steiki, šašliki, pankūkas, lazanja, kebabi gatavoti tikai no savvaļā medītu dzīvnieku gaļas. Piedāvājam līdzņemšanai.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Dundagas bibliotēkas Mājas kafejnīca “Dzeja ar garšu” aicina šogad Dzejas dienās ne tikai to lasīt, bet arī izgaršot.

Uzzini vairāk

Kafejnīca atrodas lībiešu krastā, mazā ciematiņā – Ģipkā, kur mājas vēsture ir cieši saistīta ar Dundagas barona Osten-Zakenu. Piedāvās izbaudīt bērnības garšu. Kā arī iespēja apskatīt 2020. gada filmētā šova “Lauku sēta” dalībnieku darbus.

Uzzini vairāk

Pēc zemnieku nodevas savākšanas, bīskapi rīkoja lielas dzīres. Kas tik tur netika celts galdā! Trīs dienas un naktis visi ēda un dzēra! Kafejnīcu dienās, pils ļaudis ļaus ieskatīties un nobaudīt “Zemnieku nodevu savākšanas dzīres” ēdienus.

Uzzini vairāk

Ap skolu izveidojās lauku sēta, kas nodrošināja ar ikdienā nepieciešamo. Uz svētkiem cepa raušus, gatavoja lepnākas pusdienas. Pārsvarā viss tika pagatavots no saimniecībā iegūtiem produktiem.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Kādreiz šeit bijusi sena apmetnes vieta un 18.gs. uz salas iekārtots dārzs ar tradicionāliem un eksotiskiem augļu kokiem. Apmeklētājiem būs iespēja “pačivināt”, “pačillot” neparastā atmosfērā malkojot dzērienus ar nelielām uzkodām.

Uzzini vairāk

Dundagas zemnieku saimniecībā «Pūpoli» saimnieki gaidīs ciemiņus mājas kafejnīcā «Pie Pūpoliņiem». Apmeklētājus priecēs plašu atskaņotājs un mūzika. Iegādāties varēs saimnieces adītās zeķes un čībiņas.

Uzzini vairāk

Šis ir ķēķis, kurā nav tikai zivis un, ja vēlies dzirdēt stāstus par un ap zivīm un tās nosmaķēt (nobaudīt), tad piebrauc, ienāc, parunāsim un nosmeķēsim.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Ieskats Ziemeļkurzemes lībiešu kultūrā, tradicionālajās nodarbēs, valodas skanējumā un piekrastes kultūrvēsturiskajā mantojumā. 

Kolka ir Kurzemes pussalas tālākais ziemeļu punkts, bet Kolkasrags ir izteiktākais zemesrags Latvijas piekrastē, vieta, kur vērojama divu jūru – atklātās Baltijas jūras un Rīgas līča – viļņu sastapšanās. Kolkasrags pēc spēcīgā vēja 2022.gada februārī ir mainījies. 

Šlīteres bāka atrodas Šlīteres Zilo kalnu kraujas malā 5,3 km attālumā no jūras. Uzkāpjot bākas piektajā stāvā, nonākam nepilnu 100 metru augstumā virs jūras līmeņa. Skaidrā laikā no šī skatu punktu var redzēt Sirves bākas torni Sāmsalā (Igaunija), kā arī Irbenes radiolokatora šķīvi un Miķeļbāku.

Braucot pa Rīgas – Kolkas šoseju (P 131), pie Ēvažiem un Slīteres nacionālā parka robežas iespējams apskatīt vienu no retajiem Rīgas jūras līča stāvkrastiem. Tā augstums posmā starp Ušiem un Aizklāņiem ir 8-15 m.

Ģimenēm ar bērniem, skolēniem un citiem interesentiem, iepazīšanās ar eksotiskajiem mājdzīvniekiem: alpakas, lamas, strausi, šinšilas, pundurtruši, minicūciņas, aitu cūkas, kamieļi, cekulpīles, pāvi, zilā govs, zebra, dzeloņcūkas un ziemeļamerikas jenoti.