Izbaudi Bauskas novada garšu daudzveidību!

Bauskas reģionu var dēvēt par Latvijas kultūrtūrisma metropoli. Te koncentrētā veidā var iepazīt galvenos mākslas un arhitektūras posmus, sākot no viduslaikiem, renesanses, baroka, rokoko, klasicisma līdz pat mūsdienu lauku sētai. 10 km rādiusā ap Bausku apskatāmas Latvijas krāšņākās pilis un muižas kā Rundāles un Bauskas pils, Bruknas muiža,  seni pilskalni, kā Mežotnes pilskalns un mūsdienu radošās kultūrtelpas kā Igo mūzikas un mākslas centrs “Ceplis” vai “Mežotnes baznīca”.

Bauskas apkārtne izsenis ir bijusi Latvijas maizes klēts, tāpēc novada specializācija ir lauksaimniecība un tās produktu pārstrāde. Likumsakarīgi, ka daudzi uzņēmumi piedāvā apskatīt savu saimniecību vai ražotni un nodegustēt te ražotos produktus un iekļaut šos produktus ēdienkartē. Tāpēc Bauskas reģionā un mājas kafejnīcu dienu ietvaros būs iespēja nodegustēt gan alu, gan vīnu, gan nogaršot dažādu šķirņu sierus un pat veģetāriešiem un vegāniem draudzīgu ēdienus, vai sulīgus lielopu gaļas vaigus, gruzīnu virtuvi, bet saldajā pamieloties ar gardām pankūkām un kūkām vai dārzā audzētām melonēm un smiltsērkšķiem.

19.-20.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Apskates objekti

Privāts zoodārzs, kurā kopā mājo ap 300 dzīvnieku un putnu. Kolekciju veido savvaļas dzīvnieki, mājdzīvnieki un putni no daudzām pasaules valstīm. Teritorijā ir piknika vieta. 

Vienīgais muzejs Zemgalē, kur „Sējas” un „Pļaujas” svētkos tiek darbināti muzeja eksponāti un demonstrēti lauku darbi. Muzejā apskatāma lauku sēta ar ūdens un vēja dzirnavām, senajiem darba rīkiem un agregātiem. Svētkos darbojas tirdziņš. 

Baltija lielākā privātā retro auto, motociklu un lauksaimniecības tehnikas ekspozīcija ar apmēram 100 tehnikas vienībām, t.sk. tādiem retiem modeļiem kā Opel Kapitan (1939), Opel Admiral (1938), Albion A10 (1916) un ugunsdzēsēju Packard (1927). Kompleksā ietilps arī 20. gs. pirmajai pusei raksturīga Zemgales zemnieku sēta, restorāns un viesnīca 

Rātsnams celtniecība uzsākta 1616. g. Savulaik tas bijis lielākais un greznākais visā hercogistē. Atjaunots 2012. g. un šobrīd ir vienīgais rekonstruētais 17. gs. Rātsnams Latvijā. Apskatāma ekspozīcija par senajiem svariem un mēriem „Sver un mēri Bauskā”, 17. gs. interjers. Ikdienā te strādā Tūrisma informācijas centrs un  Dzimtsarakstu nodaļa. 

Pirmo reizi rakstītos avotos minēta 1443. gadā. Vienīgā no pilīm Latvijā, kas pārstāv Ziemeļeiropai raksturīgo renesanses arhitektūru. Tā sastāv no Kurzemes hercogu Ketleru rezidences un Livonijas ordeņa cietokšņa drupām ar skatu torni. Apskatei atvērtas hercogu dzīvojamās istabas un reprezentācijas zāles, pilskunga virtuve un zāle, saimes istaba, pagrabs, stallis un vārtu sardzes telpa, kopā 28 telpa. Pieejamas izglītojošas programmas. Regulāri notiek pasākumi un koncerti 

Baltijā izcilākais baroka un rokoko arhitektūras un mākslas piemineklis, ko cēlis arhitekts F. B. Rastrelli kā hercoga Bīrona vasaras rezidenci. 58 telpās apskatāma interjeru ekspozīcija, parādes zāles un hercogu apartamenti, dekoratīvās mākslas ekspozīcija, tematiskās izstādes. Pils kompleksā ietilpst Baltijā ievērojamākais baroka dārzs un dārzs ar 2400 rožu šķirnēm. Pieejamas izglītojošas programmas, notiek pasākumi un koncerti.