Calendar icon
10. septembrī: 10:00-17:00
Calendar icon
11. septembrī: 10:00-15:00

Kafejnīcas viesiem, kuri ne reizi nav bijuši šajā krogā uz kādu no pasākumiem, viesošanās šajā Sēļzemes novadā sola ne tikai izziņas bagātus materiālus ausīm un acīm, bet arī vēderpriekus. Mājas kafejnīcu dienās būs iespējams baudīt šīs puses tradicionālo pupiņzupu ar grūbiņām un žāvētu cūkas špilkumiņu. Desertā būs īpašās kroga pankūkas, kuru recepti zina tikai pārvaldniece Evita. Tikai viņa prot tās izcept īpaši gardas uz čuguna krāsniņas kroga dārzā apmeklētāju klātbūtnē.

Senajā krogā, kurš kļuvis par savdabīgu kultūras centru, varēs apskatīt audējas Guntas Grauzes darbu izstādi, kurā piedāvās apskatīt un iegādāties viņas austus daudzkrāsainus lupatu grīdas celiņus, linu dvieļus un pat sēļu krāsās darinātus brunčus. Savukārt nu jau mūžībā aizgājušās gricgalietes Broņislavas Tomanes rokdarbu izstādē skatāmi 20. gadsimta četrdesmitajos gados darinātie baltie un krāsainie izšuvumi. Kroga stadulā var apskatīt seno lauksaimniecības darba rīku un sadzīves priekšmetu izstādi. Savukārt dzīvojamajās telpās izvietotās fotogrāfijas stāsta par apkārtnes vēsturi un kultūras dzīvi Gricgalē 20. gadsimtā. Sadzīves priekšmeti glabā stāstus par rakstnieces Lūcijas Ķuzānes dzimtas vēsturi senajā kroga ēkā. Pēc apmeklētāju vēlēšanās gida pakalpojumus ar plašākiem skaidrojumiem sniegs kroga pārvaldniece vai kāds no kroga apsaimniekotajā komandas.

Ciemos gaidām visu gadagājumu apmeklētājus. Labos laikapstākļos rudens noskaņu var izbaudīt kroga dārzā vai terasē. Katram ir iespēja atrast sev tīkamu nodarbi no laiskas pasēdēšanas mierā, klausoties dabas skaņās, līdz bērna jautrai palēkāšanai dārzā uz līdzsvara dēļa vai māla darbnīcas nodarbībā. Stadulā bērni var rotaļāties ar vienkāršām spēļu mašīnītēm, figūriņām, kā arī zīmēt dzejoli vai izvēlēties savu zīmējuma tēmu. Ja līst vai rudens vēji neļauj uzturēties laukā, dzeju lasīsim kroga stadulā, bet vēl mājīgāku sajūtu atradīsim dzīvojamās istabās pie kamīna.

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Ēdienkarte

Pamatēdieni un dzērieni

Pupiņu- grūbu zupa ar žāvētu gaļu

Cena—3 EUR/porcija

Pankūkas ar krējumu/ pašgatavotu ievārījumu

Cena—3 EUR/4 pankūkas porcijā

Pašu audzētu piparmētru tēja/ Gricgalē vāktu liepziedu tēja/ kafija+ ievārījums, medus, maize

Cena—1 EUR

Mājražotāju degustāciju (siers, medus, plātsmaizes) galds

Cena—2 EUR

Aktivitātes

  • Ekskursija pa Gricgales Medņu kroga ēku, tā vēstures, saimnieku dzīves stāsts- bezmaksas;
  • Vietējo audēju un rokdarbnieču darbu izstādes- pārdošanas;
  • Iespēja iegādāties vietējo mājražotāju un biškopju sagatavoto produkciju (plūškoka sīrups- 6 EUR/litrs; medus (7 EUR/ kg u.c. bišu produkti par tirgus cenām, siers u.c. piena produkti no ZS Čaidāni- par tirgus cenām);
  • Zandas Rageles māla veidošanas darbnīca bērniem un pieaugušajiem;
  • Novadnieku dzejas lasījumi un brīvā skatuve ikvienam, kurš vēlas lasīt dzeju- plkst. 11:00, 13:00, 15:00;
  • Draudzīgs pasākums bērniem un senioriem.