Vecpiebalgas muižas parks

Calendar icon
19. augusts: 11:00-16:00

Slātavas (Vecpiebalgas) muižā ir risinājušies centrālie notikumi, kurus aprakstījuši brāļi Kaudzītes savā romānā „Mērnieku laiki”. Īpaši liela nozīme tiek pievērsta Goda mielastam, uz kuru aicināti Slātavas un Čangalienes ļaudis.

Mājas kafejnīcu dienās būs iespēja pie garajiem Piebalgas galdiem nobaudīt Goda mielastu – jēra zupējumu / hašlamu ar mājas krējumu, kindzu un malkas krāsnī ceptu maizi ar mājas sviestu. Saldajā – malkas krāsnī cepta ābolu plātsmaize pēc senas piebaldzēnu receptes. Medus kūka ar ogām.

Muižas parkā iespējams pastaigāties un izvēdināt galvu no ikdienas rutīnas. Līdz mūsdienām saglabājies muižas komplekss, pat ar cietuma pagrabu, kur par kukuļošanu sēdējis pats Ķencis un viņa pušelnieks Pāvuls. Muižas kompleksā atrodas balto silikāta ķieģeļu Svaru būda, pret kuras celtniecību kolhoza laikā asi iestājās Mariana Okolokolaka Paula Putniņa Lugā ar “Būdu uz baznīcu”.

Vīna pagrabā izveidots Piebalgas novada muzejs. Kalpu mājā atrodas vietējo amatnieku un mājražotāju veikaliņš. Bet tepat blakus ir vienīgā Porcelāna fabrika.

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Ēdienkarte

Pamatēdienkarte (Cena: 10 EUR)

Jēra zupējums / hašlama ar mājas krējumu, kindzu, malkas krāsnī cepta maize ar mājas sviestu.
Meduskūka ar odziņām
Pašu audzētu piparmētru tēja ar medu

Dzēriens

Kafija (melna/balta/late/kapučino)

Cena – 2 EUR

Malkas krāsnī cepta ābolu plātsmaize

Cena – 9 EUR/kg

Aktivitātes

  • Kalpu mājā ir iekārtots vietējo amatnieku veikaliņš, kur tiek lietas arī vaska sveces;
  • Apmeklējums un stāstījums bezmaksas;
  • Līdzņemšanai būs iespējams iegādāties mājās ceptu maizi – 5 EUR/kg., malkas krāsnī ceptu ābolmaizi (sena Piebaldzēnu recepte) – 9 EUR/kg, mājas krējumu, mājas sviestu.