Pilkalnes muižas mājas kafejnīca

Calendar icon
9. septembris: 11:00-18:00
Calendar icon
10. septembris: 11:00-18:00

Pilkalnes muiža ir viena no Sēlijas pieturvietām pašā pierobežā, kuru daudzi jau zina ne tikai tās īpašās atmosfēras, bet gardās virtuves dēļ, jo mājas saimniece ir ne tikai pavāre pēc aicinājuma, bet arī profesijas un lutina viesus ar gardām maltītēm. Muižas komplekss, kas celts pirms 350 gadiem no vietējiem māla ķieģeļiem, lepojas ar Latvijas mērogā unikālu graudu kalti, kuras sienās savulaik vienlaikus varēja izkaltēt 3 tonnas graudu. Šī neparastā ēka aizvien izraisa ceļotāju sajūsmu.

Viesus apbur arī kalpu mājas manteļskurstenis, kā arī muižas neparastie sargi – divi kaķi. Saimnieks interesentiem ir gatavs pastāstīt, kāpēc tie ir tik neierasti lieli, cik augsts žogs vajadzīgs, lai vilki netiktu pie avīm, un kā aitu kompānijā sadzīvo balti lācīgie Makss un Morics. Un kur tad vēl stāsti par apslēptajiem dārgumiem un muižas spokiem!?

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Ēdienkarte

Pamatēdieni un dzērieni (Cena: 10 EUR/persona)

Uz oglēm ceptas jēra desiņas
Ar gaļu pildīti kabači
Ar dārzeņiem un sieru pildīti kabači
Uz ugunskura vārīta zupa
Dārzeņu plate ar mērci
Mājas gardumi (pīrāgi, uzkodiņas)
Plūškoka tēja

Aktivitātes

  • Piedāvājumā radoša darbošanās kopā ar mūsu prasmīgo roku komandu: Kristīni, Ināru, Mairitu un Daci;
  • Brauciens zirga pajūgā (max. 3-4 cilv. vienā braucienā) – 5 EUR ģimenei, 2,50 EUR personai; no pl.13.00-14.00 un no pl.16.00-17.00. Bērniem – vizināšanās ar poniju – 2 EUR brauciens;
  • Maltīte dzīvās mūzikas pavadījumā ar iespēju uzgriezt atkal valsi, kā arī piepildīt sen lolotu sapni – dziedāt “Brīvajā mikrofonā” kopā ar Sunākstes “Laimīgo Gadījumu” (dziesmu teksti un pavadījums nodrošināts); no pl.14.00-15.00 un no 17.00 – 18.00;
  • Izstādes “Dziedāšanas svētkiem Sunākstē 150!” apskate;
  • Foto stūrītis “Pietura Sunākste” – iespēja iemūžināt viesošanos Sunākstē;
  • Būs iespējams iegādāties mājas vīnu, pašceptu maizīti, vietējo sieru, ķiploku pušķīšus, bišu produktus un citus vietējos lauku labumus.
  • Līdzņemšanai būs nopērkams plūškoka sīrups (1 l – 10 EUR), īpaši dziedniecisks medus ar propolisu (0,5 l – 14 EUR), ziedu pumpuru medus no kaimiņu saimniecības (1 l – 7 EUR).