Pie Medņa

Calendar icon
9. septembris: 10:00-17:00
Calendar icon
10. septembris: 10:00-16:00

Rudens Dārza svētki apvienojumā ar Mājas kafejnīcu dienām Gricgales Medņu kroga dārzā būs trešie dārza svētki 2023. gada tūrisma sezonā. Kafejnīcas viesiem, kuri ne reizi nav bijuši šajā krogā vai vēlas atgriezties, lai piedalītos kādā no pasākumiem, piedāvāsim atpūtas iespējas atbilstoši gadiem un interesēm.

Viesošanās šajā Sēļzemes novadā sola ne tikai izziņas bagātus materiālus ausīm un acīm, bet arī iespēju uzlabot pašsajūtu garšīgi paēdot. Mājas kafejnīcu dienās būs iespējams baudīt svaigu kāpostu zupu ar burkāniem, kartupeļiem, zaļajiem zirnīšiem un cūkgaļas frikadelēm. Otrais ēdiens: pankūkas ar žāvēta bekona – krējuma mērci. Ja nu gaļas piedeva pankūkām nebūs apmeklētāju gaumē, dosim iespēju tās baudīt ar skābo krējumu vai mājas ievārījumu.

Senajā krogā, kurš kļuvis par savdabīgu kultūras centru, varēs apskatīt audējas Guntas Grauzes darbu izstādi, kurā piedāvās apskatīt un iegādāties viņas austus daudzkrāsainus lupatu grīdas celiņus, linu dvieļus un pat sēļu krāsās darinātus brunčus. Savukārt seno rokdarbu izstādē skatāmi Gricgales novada sievu pūra 20. gadsimta četrdesmitajos gados darinātie baltie un krāsainie izšuvumi. Kroga stadulā var apskatīt seno lauksaimniecības darba rīku un sadzīves priekšmetu izstādi. Dzīvojamajās telpās izvietotās fotogrāfijas stāsta par apkārtnes vēsturi un kultūras dzīvi Gricgalē 20. gadsimtā. Sadzīves priekšmeti glabā stāstus par rakstnieces Lūcijas Ķuzānes dzimtas vēsturi senajā kroga ēkā. Pēc apmeklētāju vēlēšanās gida pakalpojumus ar plašākiem skaidrojumiem sniegs kroga pārvaldniece vai kāds no kroga apsaimniekotāju komandas.

Ciemos gaidām visu gadagājumu apmeklētājus. Labos laikapstākļos rudens noskaņu var izbaudīt kroga dārzā vai terasē. Katram ir iespēja atrast sev tīkamu nodarbi no laiskas pasēdēšanas mierā, klausoties dabas skaņās, līdz bērna jautrai palēkāšanai dārzā uz līdzsvara dēļa, darbošanos māla, zīmēšanas, veidošanas darbnīcas nodarbībā. Stadulā bērni var rotaļāties ar vienkāršām spēļu mašīnītēm, figūriņām, kā arī zīmēt dzejoli vai izvēlēties savu zīmējuma tēmu. Ja līst vai rudens vēji neļauj uzturēties laukā, dzeju lasīsim kroga stadulā, bet vēl mājīgāku sajūtu atradīsim dzīvojamās istabās pie kamīna.

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Ēdienkarte

Pamatēdieni un dzērieni

Svaigu kāpostu zupa ar cūkgaļas frikadelēm

Cena – 2 EUR

Pankūkas ar žāvēta bekona – saldā krējuma mērci

Cena – 2 EUR

Piparmētru tēja/ kafija+ ievārījums, medus, maize

Cena – 1 EUR

Mājražotāju degustāciju (siers, medus, plātsmaizes) galds

Cena – 1 EUR

Aktivitātes

  • Sestdien, 2023. gada 9. septembrī kroga stadulā klausīsimies gleznotāja un mūziķa, mākslas pedagoga Eināra Kviļa stāstījumu par mākslu nozīmi mūsu ikdienā, svētkos. Muzicēs grupa “Viršu medus”. Būs iespēja piedalīties vairākās radošajās darbnīcās, kā arī iegādāties vietējo mājražotāju gatavotos labumus;
  • Svētdien, 2023. gada 10.septembrī dzejas dienu ietvaros Gricgales krogā viesosies Ābeļu bibliotēkas draugu kopa ar tematisku Alberta Kreņevska un citu Sēlijas dzejnieku darbu lasījumu “Es citu zemi nevēlos”. Runāsim par Andrejskolas skolotāju Pēteri Akurateru. Par dārza vai kroga stadulas (rudenīgi vēsos laika apstākļos) muzikālo piepildījumu gādās Pēteris Draņevičs;
  • Pasākumu laikā būs iespēja pēc apmeklētāju vēlēšanās ziedot kroga kā tūrisma objekta un seno maizes cepšanas prasmju iepazīšanas un apguves aprīkojuma – lielās maizes krāsns – remontam.
  • Līdzņemšanai: Vietējo audēju un rokdarbnieču darbu izstādes – pārdošanas.
  • Iespēja iegādāties vietējo mājražotāju un biškopju sagatavoto produkciju (plūškoka sīrups – 6,00 EUR/litrs; medus (7,00 EUR/ kg u.c.bišu produkti par tirgus cenām, siers u.c.piena produkti no z/s Čaidāni- par tirgus cenām).