Muna Mama

Calendar icon
9. septembris: 10:00-18:00

Pļavas muzejs, ko vēsturiskajā Kaldabruņas sākumskolas ēkā ir izveidojusi biedrība „Ūdenszīmes”, ikdienā piedāvā emocionālu dabas un vietas vēstures ekspozīciju, aizraujošus stāstus gan latviešu, gan sēļu valodā. Skatāma arī multimediju ekspozīcija „Pusnakts pļavā”.

Papildus muzejam apskatāma stikla apstrādes darbnīca, kurā top oriģinālas rotas un interjera priekšmeti. „Mājas kafejnīcu” dienās tos būs iespējams iegādāties ar svētku atlaidēm. Kā arī – ja ēšana visas dienas garumā tomēr ir nogurdinoša, var pieteikties uz radošo darbnīcu, un līdz aizvest ne tikai pilnu vēderu, bet arī kādu pašdarinātu priekšmetu.

Šī gada mājas kafejnīcu diena ir veltīta Kaldabruņas dzimtu tradīcijām, tādēļ piedāvāsim ēdienus, kas gatavoti „Kā muna mama darēja”. Viesiem galdā tiks celta Gunitas gulašzupa, kas gatavota no Kaldabruņā bioloģiski audzētu liellopu gaļas un sezonas dārzeņiem; ābolu zupa pēc Irēnas dzimtas receptes, Indras ģimenes svētku cepumu izlase, Ingūnas mājas maize un Agritas ģimenes slinkie kāpostu tīteņi.

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Ēdienkarte

Pamatēdieni un dzērieni

Gulašzupa

Cena – 4 EUR

Slinkie kāpostu tīteņi

Cena – 4 EUR

Ābolu zupa ar putukrējumu

Cena – 2 EUR

Mājas cepumu izlase

Cena – 3 EUR/komplekts

Mājas maize

Cena – 0,50 EUR

Tēja, kafija, dzēriens

Cena – 1 EUR

Aktivitātes

  • Pļavas muzeja ekspozīcijas apskate, multimediju ekspozīcija „Pusnakts pļavā”. Papildus muzejam apskatāma stikla apstrādes darbnīca, kurā top oriģinālas rotas un interjera priekšmeti. „Mājas kafejnīcu” dienās tos būs iespējams iegādāties ar svētku atlaidēm;
  • Dienas centrālais notikums – Jura Kaukuļa koncerts plkst. 15:00;
  • Koncerts un ekspozīciju apskate viesiem būs pieejama par ziedojumiem;
  • Līdzņemšanai varēs iegādāties mājas cepumu izlasi, pašceptu maizi, kā arī rotas un suvenīrus.