Mājas kafejnīca „Zirņos”

Calendar icon
26. augusts: 11:00-14:00

NBD, kura platība ir 129 ha, atrodas Salaspilī un tajā atrodas viena no lielākajām dzīvo augu kolekcijām Ziemeļaustrumeiropā, kas apvieno vienuviet vairāk nekā 13 000 augu dažādību. Rūpēs par reto augu saglabāšanu un cilvēku izglītošanu NBD kolekcijās sakopoti augi no visiem pasaules kontinentiem, izņemot Antarktīdu.

2023.gada pavasarī NBD uzsākts pasākums ““Mantoto kultūraugu kolekcijas izveidošanas Nacionālajā Botāniskajā dārzā pirmais posms”, kura ietvaros trijās NBD ekspozīcijas veikta zirņu un starpkultūru sēšana. Pasākuma ietvaros vasaras laikā NBD būs saauguši zirņi, kuru sēklas nodotas paaudžu paaudzēs tepat pie mums – Latvijā. Dosim šos zirņus nogaršot arī Jums, vārot ugunskurā īstu zirņu zupu!

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Ēdienkarte

Zirņu zupa ar žāvējumiem – bezmaksas*

*Ieeja dārzā uzrādot salaspilieša brīvbiļeti un personu apliecinošu dokumentu vai iegādājoties ieejas biļeti

Aktivitātes

  • Mājas kafejnīcu dienas apmeklētājiem būs iespēja noklausīties izzinošu stāstījumu “Salds kā zirnis.” Stāstījuma laikā bija iespēja uzzināt, kā radās Latvijas mantoto saldo zirņu kolekcija, zirņu audzēšanas, novākšanas un uzglabāšanas knifiņus, noskaidrot, kā cukurs uzkrājas un pārvēršas cukurzirņos un saldajos zirņos.