Mājas kafejnīca “Tuoraga stuosti Zeļčusolā”

Calendar icon
26.augusts - 11.00 - 20.00
Calendar icon
27.augusts - 11.00 - 20.00

Zeļčusola – iespēja ciemoties senā Latgales sētā, saplūstot ar dabu un senatni, iepazīt vēsturi un sajust laika plūdumu.  

Zeļčusola ir tekstilmākslinieces projekta “#100dečiLatvijai” autores un rakstnieces Anneles Slišānes lauku sēta Latgalē, unikāla ar savu tradicionālo etnogrāfisko apbūvi, ar iespēju apmeklēt tekstīliju izstādi un katram pašam būt par daļu no brīnumaina stāsta un raksta – kopīgi austā deķī. Garšīgi vietējie ēdieni,  pašu audzēti produkti, ar mīlestību un atmiņām veidota ēdienkarte. Tekstīliju izstāde, grāmatu “tuoraga  stuosti” lasījumi, dziesmas un sarunas.

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Ēdienkarte

Biezpiena plācenīši ar krējumu, upeņu ievārījumu vai medu - 5 EUR .
Kartupeļu biezenis, biezpiens, salāti - 5 EUR.
Maizes krāsnī pašu cepta rudzu maize, saldskābā maize, Zeļču ogu maize ar medu, upeņu ievārījumu - 2 EUR.

Saldie ēdieni

Biezpiena pīrāgs ar upeņu ievārījumu - 3 EUR.
Saldās biezpiena bumbiņas - 3 EUR.
Paštaisīts upeņu saldējums - 3 EUR.

Dzērieni

Zeļčusolas pļavu tēja ar medu - 1 EUR.
Upeņu sula no pašu audzētām ogām - 3 EUR.

Aktivitātes

Literāri lasījumi “tuoraga stuosti”, Anneles Slišānes tekstīliju  izstāde, mandalu aušanas darbnīca, zāļu un puķu aušanas darbnīca.  Pašu ražotās produkcijas tirdziņš – ar rokām adītas rotaļlietas – zirdziņi, kaķi, rukši, kazas, peles, bumbas, grabuļi u.c., austi paklāji, kokaru deči, zāļu deči, Anneles Slišānes grāmatas latgaliešu  valodā. 

Līdzņemšanai varēs nopirkt – maizes krāsnī ceptu rudzu maizi, saldskābmaizi, Zeļču ūgu maizi, pašu audzētus dārzeņus un upenes, upeņu ievārījumu, Zeļčusolas pļavu tēju.