Ģimeņdiena „Apsītēs”

Calendar icon
12. augusts: 11:00-19:00

Ciemos aicina ģimene ar bērniem, četrkājainiem un spārnainiem draugiem, kuras galvenās vērtības ir vienotība ar Dabu un ikdienas darbošanās prieks. Svarīgi saskatīt būtisko vienkāršībā un ieraudzīt tos brīnumus apkārt, kas ik uz soļa mūs pavada. Esam nemitīgā kustībā, rosīgi cilvēki- savu atvēlēto laiku uz Zemes nu jau padsmit gadus pavadām bez TV, veltot to, lai dāvātu viens otram vai radīšanas priekam. Cenšamies ikdienu nodzīvot apzināti. Galvenās sarunu tēmas ar bērniem – veselīgs dzīvesveids, cēloņu un seku likumsakarības, rūpes par Dabu, radīšanas prieks, izvēlēties atbildīgi u.tml.

Ēdienu gatavošana ir mūsu ģimenes ikdienas sastāvdaļa, jo pārsvarā gatavojam mājās. Eksperimentējam ar jaunām garšām, izejvielām.

Kopš 2021.gada māju saimniece savā ēdienkartē ir ieviesusi pamatīgas izmaiņas – cenšos ikdienas uzturā lietot produktus bez cukura vai ar samazinātu cukura daudzumu, samazinu maizes lietošanu un esmu ieviesusi jaunus tās lietošanas veidus. Maizes alternatīvas veikalu piedāvājumā var atrast gana viegli izvēloties galetes, bet atrast kādu produktu bez cukura var tikai retumis un krietni nopūloties. Tāpēc arī kafejnīcas piedāvājumā atradīsiet desertu bez cukura un 2 veidu sātīgos smēriņus. Ikdienā meklēju interesanto, garlaiko vienveidība. Tādēļ arī savu ēdienkarti cenšos pa laikam mainīt un uzdrošinos izgaršot ko jaunu.

Ikdienā īpašu vērību veltām atkritumu šķirošanai un to nevairošanai. ”Mājas kafejnīcu” dienās būs iespēja uzklausīt un dalīties pieredzē jautājumos par labdabīgu attieksmi pret Dabu.

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Ēdienkarte

Pamatēdiens

Saimnieces sātīgie smēriņi ar rudzu maizi vai galetēm

Cena – 2,10 EUR/porcija

Saldais ēdiens

Bērnu iecienītais rudzu uzpūtenis ar vaniļas mērci vai pienu

Cena sākot no 1,70 – 1,90 EUR/porcija

Miežu putraimu burbēts ar ogu ķīseli

Cena – 1,70 EUR/porcija

Tapiokas deserts ar dateļu krēmu bez cukura

Cena – 2,70 EUR/porcija

Vafeļu groziņi (no Ukrainas) ar riekstu sviestu Pilenieku ģimenes gaumē

Cena – 0,35 EUR/gab.

Rudzu kūka ar dateļu krēma pildījumu un karameli

Cena – 2,10 EUR/gab.

Dzērieni

Atspirdzinoši vasaras ogu dzērieni: ķiršu, jāņogu

Cena – 0,90 EUR

Kafija

Cena – 1,85 EUR

*Cenas ēdienkartē var tikt mainītas atkarībā no ekonomiskās situācijas valstī

Aktivitātes

  • Varēs iesaistīties īsti ģimeniskās aktivitātēs: flīžu apgleznošana ar pirkstiņiem, ģimenes portreta veidošana kopējā mandalā, vilciņa gatavošana, kustīgās glezniņas, lidojošās zivis, futbols (bezmaksas);
  • Darbosies bērnu darinājumu kiosks (par samaksu);
  • Šūpoles ozolā (bezmaksas);
  • Varēs iegādāties saimnieces gatavotu roku sviestu 8-9,50 EUR/gab., oriģinālus auduma maisiņus sveramajai produkcijai vai dāvanu saiņošanai 2-3 EUR/gab.;
  • Līdzņemšanai būs deserti no ēdienkartes.