Gandrīz Lauki

Calendar icon
26. augusts: 10:00-19:00

Atpūtas sētā “Gandrīz Lauki” vari izbaudīt lauku sajūtu, nebraucot tālu no Rīgas (25 km no Juglas). Šeit var atpūsties plašā, labiekārtotā pagalmā tieši pretī Latvijas Valsts mežu masīvam, pērties latviešu pirtī, peldēties vai copēt Tumšupē un izgulēties gaumīgi iekārtotā, milzīgā 5 metrīgā glempinga stila teltī.

Gandrīz katram pilsētniekam atmiņās ir bērnībā laukos pavadīts vasaras laiks, un šajā vietā to, iespējams, var atkal piedzīvot mājas kafejnīcu viesi, tepat Pierīgā. Dārzs un apkārtne ir gan gaumīgi kopta, gan daļa atstāta pilnīgā dabas mātes ziņā – tāpat kā īstos laukos. Pēc vietējo augu un permakultūras iepazīšanas, saimnieki uzmanību vērsuši apkārt mītošo putnu skaņu saklausīšanai un īpatņu skaitīšanai (šobrīd vismaz 26), un ar izzināto labprāt iepazīstinās savus viesus.

Šis piedzīvojums nebūs īsti piemērots bērniem zem 7 g.v.

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Ēdienkarte

Pamatēdiens

Uzkodu plate ar 3 garšīgiem smēriņiem (grauzdēta maizīte, cepts siers, vītināta gaļa, sviests, burkāni, seleriju kāti, dārzeņu mērcīte, karamelizēti sīpoli, rukolas pesto)

Cena – 10 EUR

Čahohbili (vista, sīpoli, ķiploki, tomāti, paprika, kartupeļi)

Cena – 7 EUR

Fritēta zivs mīklā ar frī kartupeļiem (frī kartupeļi, baltā zivs miltu kažokā, garnīra salāti)

Cena – 8 EUR

Makaroni itāļu gaumē vai frī kartupeļi ar maltās gaļas mērci (tagliatelle makaroni, siers, olas dzeltenums, jaukta maltā gaļa, sīpoli, saldais krējums, fritēti kartupeļi)

Cena – 7 EUR

Mājās gatavots rabarberu sorberts ar saldo mērci (rabarberi, saldais krējums, olas baltums, kondensēts piens, sezonas ogas garnīram)

Cena – 4,50 EUR

Dzēriens

Gurķu/piparmētru ūdens

Bezmaksas

Rabarberu vieglais ķīselis (kartupeļu ciete, rabarberi, ūdens, cukurs)

Cena – 1 EUR

Pie pamatēdieniem ir iespēja pasūtīt

Vīns

Cena – 3 EUR

Alus glāze

Cena – 2 EUR

Tēja/kafija

Cena – 1 EUR

Aktivitātes

  • Mājas kafejnīcu dienā piedāvāsim iedarbināt visas maņas, lai ēdiena baudīšanas brīdī visas sajūtas būtu sakairinātas. Piedzīvojums būs veidots tā, lai ik katrs mūsu viesis sajustu, ko mums ikdienā sniedz Gandrīz Lauki. Piedzīvojums sāksies kā rīta sveiciens, klausoties agro putnu balsīs un izvēloties ēdienu, kuru baudīt vēlāk. Tālāk ceļš ved uz telti, kura būs iekārtota kā biofīlā dizaina paraugtelpa, tajā tiks servēts izvēlētais ēdiens. Pēc mielošanās teltī ceļš vedīs uz upes krastu, kur klausoties ūdens čalošanā un skatoties upes plūdumā, varēs nesteidzīgi izbaudīt tējas/kafijas krūzi.
  • Nobaudīt ēdienu varēs arī bez piedalīšanās piedzīvojumā. Pirtī vai pie terases galda.