Baltās baznīcas Zaļumbārs

Calendar icon
9. septembris: 12:00-18:00

Jaunjelgavas luterāņu baznīcai ir sena vēsture. Kādreiz diža un skaista baznīca, kuras pirmsākumi meklējami 17.gadsimta sākumā, atradās pilsētas centrā, bet pēc postoša ugunsgrēka 1947. gadā mēs atrodamies pilsētas nomalē. Mūsu baznīca slavena ar to, ka ir vienīgā, kuru uzcēla padomju varas laikā 1957.gadā, kad daudzas lielās baznīcas tolaik pārvērta par minerālmēslu noliktavām un izdemolēja. Apbrīnojamā kārtā 90 gadu vecumā mācītājs Mārtiņš Kārtiņš kopā ar draudzi uzcēla jaunu baznīcu tai atvēlētajā vietā.

Draudze ir aktīva un ļoti viesmīlīga. Cenšamies atsaukties un būt atvērti tiem piedāvājumiem, kuri dod iespēju cilvēkiem ieskatīties baznīcas telpās un iepazīties ar dievnama vēsturi. Jau trešo gadu piedalāmies „Mājas kafejnīcu dienās”.

„Zaļumbārs” radies pirms vairākiem gadiem ar devīzi “Ēšanu par mielastu dara nevis tas, kas uz galda, bet tas, kas pie galda”, kopš tā laika balti krāsotie zirga rati baznīcas pagalmā veido vietu, ap kuru pulcēties gan draudzes locekļiem, gan ciemiņiem, kopīgi baudot mielastu un viens otra labo kompāniju. Arī šajās „Mājas kafejnīcu dienās” Zaļumbārā piedāvāsim par tradīciju kļuvušo ugunskura soļanku, kā arī būs iespēja panašķoties ar citiem ēdieniem un gardajām zāļu tējām.

Šādas reizēs mums ir iespēja parādīt draudzes mākslinieku un fotogrāfu darbus, piedāvāt apskatei un pirkšanai adījumus, kā arī citus rokdarbus un piedāvāt bitenieku sagādāto medu.

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Ēdienkarte

Pamatēdieni un dzērieni

Uz ugunskura pagatavota zupa “Soļanka”
Dažāda veida plātsmaizes plātsmaizes
Kafija un dažādu zāļu tējas

Viss par ziedojumiem baznīcai!!!

Aktivitātes

  • Ekskursija pa baznīcu;
  • Iepazīšanas ar baznīcas vēsturi;
  • Draudzes locekļu foto un mākslas darbu izstādes;
  • Radošā darbnīca;
  • Līdzņemšanai varēs iegādāties medu – cena 3,50 EUR.