Izbaudi Bauskas novada garšu daudzveidību!

Bauskas reģionu var dēvēt par Latvijas kultūrtūrisma metropoli. Te koncentrētā veidā var iepazīt galvenos mākslas un arhitektūras posmus, sākot no viduslaikiem, renesanses, baroka, rokoko, klasicisma līdz pat mūsdienu lauku sētai. 10 km rādiusā ap Bausku apskatāmas Latvijas krāšņākās pilis un muižas kā Rundāles un Bauskas pils, Bruknas muiža,  seni pilskalni, kā Mežotnes pilskalns un mūsdienu radošās kultūrtelpas kā Igo mūzikas un mākslas centrs “Ceplis” vai “Mežotnes baznīca”.

Bauskas apkārtne izsenis ir bijusi Latvijas maizes klēts, tāpēc novada specializācija ir lauksaimniecība un tās produktu pārstrāde. Likumsakarīgi, ka daudzi uzņēmumi piedāvā apskatīt savu saimniecību vai ražotni un nodegustēt te ražotos produktus un iekļaut šos produktus ēdienkartē. Tāpēc Bauskas reģionā un mājas kafejnīcu dienu ietvaros būs iespēja nodegustēt gan alu, gan vīnu, gan nogaršot dažādu šķirņu sierus un pat veģetāriešiem un vegāniem draudzīgu ēdienus, vai sulīgus lielopu gaļas vaigus, gruzīnu virtuvi, bet saldajā pamieloties ar gardām pankūkām un kūkām vai dārzā audzētām melonēm un smiltsērkšķiem.

19.-20.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Igo kopā ar draugiem uzbur Gruzijas garšas Ceplī!

Aicinām piedzīvot Gruzijas dzirkstošās garšas un krāsas mākslinieciski radošajā Cepļa vidē pie dziedātāja Igo. Divu dienu garumā Ceplī viesosies Gruzijas mīļotāja un autentisko garšu pazinēja Lana, kura gatavos tradicionālos gruzīnu virtuves ēdienus. Gaidīsim ciemos, lai kopīgi piedzīvotu Gruzijas viesmīlību Ceplī!Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Ikdienā Celmi un Jaunceriņi nodarbojas ar piena un gaļas lopkopību un piena pārstrādi. Saimniecības uzņem ekskursantus siera degustācijām , dabisku produktu reklamēšanai un siera gatavošanas meistarklasēm .Mājas kafejnīcu laikā apmeklētājiem tiks piedāvāti ēdieni no pašu saimniecībās ražotiem produktiem- liellopu gaļas , piena ,biezpiena, krejuma, sviesta, siera ,jogurta kā arī plūškoku ogu sula un sīrups, mājās cepta maize. Visus minētos produktus varēs iegādāties  arī līdzņemšanai. Būs iespēja apskatīt mākslinieku gleznas par saimniecības ikdienu un bērniem pamēģināt pašiem uzgleznot kādu darbiņu  ar skolotājas  palīdzību piemiņai.    Interesenti  varēs iemācīties uztaisīt  svaigo sieru un paņemt to uz mājām.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mūsu mājā neiztikt bez draugiem, kas bieži palīdzējuši arī viesu nama darbos un protams arī ne bez garda ēdiena, tādēļ arī mājas kafejnīcu dienās draugi būs palīgā un gatavosim savus iecienītākos ēdienus. Mēs “Slokās” nenodarbojamies ar lauksaimniecību vai tomātu audzēšanu garās siltumnīcas, tomēr mūsu mājās garšaugiem ir jābūt. Tieši tādēļ tie būs ēdienos un dzērienos, varēsiet pagatavot tos paštaisītos limonādes kordiālos vai pasmaržot, pagaršot tur pat pie garšaugu stādiem. Kā arī būs iespēja iegādāties pašgatavotas ziepes, sejas eļļas un lavandas produktus.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Maltīšu pagatavošanai tiks izmantoti Latvijā ražoti produkti, kurus ikdienā var iegādāties saimnieku vecāku uzņēmumā – “Mūsu veikals”. Vietējo produkcijas kvēli atbalstītāji piedāvā svaigu gaļu no Latvijas laukiem, smeķīgus kūpinājumus, svaigus piena produktus un olas, kā arī citu pašmāju un mazo ražotāju produkciju.

 Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Alus darītavas apskate un tā degustācijas.

Rundāles ūdensdzirnavas piedāvā telpas konferencēm, semināriem un citiem saviesīgiem pasākumiem uzņemot līdz 50 personām.

Piedāvājam siltas uzkodas un dzērienus, kurus varēs baudīt āra terasē, un tikmēr bērni var rotaļāties mūsu bērnu laukumiņā.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Mājas saimnieki Karīna un Aivars Andreikas ir veselīga dzīvesveida piekritēji un vairāk kā 10 gadus ar savām zināšanām dalās ar citiem organizējot dažādus pasākumus gan bērniem gan pieaugušajiem. Astoņus gadus viņi loloja savu veģetāro kafejnīcu “Garuda” Rīgā un ar lielāko prieku savā mājas kafejnīcā piedāvās veģetāriešiem un vegāniem draudzīgu ēdienkarti, ko iecienījuši arī visēdāji!

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Otro gadu pēc kārtas Mājas kafejnīcu dienā saimniecība pārtaps par nelielu lauku kafejnīcu, kur ēdienus būs iespējams nobaudīt smiltsērkšķu laukā, ābeļdārzā un vēl kādā saimniecības nostūrī, izbaudot Zemgalei neraksturīgo upes ieleju un atrodoties dabas ieskautajās smaržās. 

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienās viesiem tiks piedāvāti ēdieni, kuri gatavoti no vietējiem produktiem. Īpaši tiks izcelta liellopu gaļa un aitas piena produkcija. Muzikālu priekšnesumu sniegs Grenctāles kultūras nama bērnu vokālais ansamblis un deju kopa “Rota” .

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Biedrības “Bauskas vecpilsētas” darbības galvenais uzdevums ir piedalīties Bauskas pilsētas vēsturiskā centra kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un veicināt „dzīvības atgriešanos” vecpilsētā. Mums ir svarīga kopības sajūta, kas ļauj nepamest vecpilsētu, likt kopā prātus un spēkus, lai vecpilsēta atgūtu pelnīto godu.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Vienīgā atjaunotā renesanses, manierisma stila pils Latvijā, kas sastāv no Kurzemes hercogu Ketleru rezidences un Livonijas ordeņa cietokšņa drupām ar skatu torni. Tās 28 telpās apskatāmas interjera, vēstures ekspozīcijas un mākslas izstādes. Pieejamas izglītojošas programmas. Regulāri notiek pasākumi un koncerti.

Baltijā izcilākais baroka un rokoko arhitektūras un mākslas piemineklis, ko cēlis arhitekts F. B. Rastrelli kā hercoga Bīrona vasaras rezidenci. 58 telpās apskatāma interjeru ekspozīcija, parādes zāles un hercogu apartamenti, dekoratīvās mākslas ekspozīcija, tematiskās izstādes. Pils kompleksā ietilpst Baltijā ievērojamākais baroka dārzs un dārzs ar 2400 rožu šķirnēm. Pieejamas izglītojošas programmas, notiek pasākumi un koncerti. 

Pēc vērienīgas rekonstrukcijas kultūrtelpas torņa starpstāvos ir izvietota ekspozīcija, kas veltīta vēsturiskajiem notikumiem Mežotnes pilskalnā. Vienā no stāviem ir uzstādīts lielformāta Mežotnes pilskalna un senpilsētas makets, atainojot seno zemgaļu pilskalna nocietinājumus 13.gadsimtā. Apskatāmas arī seno zemgaļu arheoloģisko tērpu un rotu rekonstrukcijas, ko darinājuši Bauskas novada amatnieki, bet no baznīcas torņa ir iespēja aplūkot Zemgales līdzenumu, Lielupi un vareno Mežotnes pilskalnu. Te notiek dažādi koncerti.

Viens no Zemgales lielākajiem spēkratu muzejiem, kurā apskatāmas seno spēkratu kolekcijas ar 89 tehnikas vienībām, iepazīstina ar 20. gadsimta auto un moto vēsturi, padomju pilnpiedziņas automobiļiem, unikāliem RAF spēkratiem un II Pasaules kara kaujas mašīnām.. Muzejs piedāvātas tehniski radošās darbnīcas skolēniem: “Atlecošā bumbiņa”, “Vēja ģenerators”, bet  jaunlaulātajiem –  foto pieturu.

Brīvdabas apskates objekts gan maziem, gan lieliem apmeklētājiem, miniatūra pilsētiņa ar dzīvojamām mājām, baznīcu, rātsnamu un citām ēkām, kur sastapsiet vairāk kā 35 šķirņu trušus, hailander šķirnes liellopus, kaziņas, mājputnus un citu mājdzīvniekus.

“Jūrās” aplūkojami vairāk kā 20 gadu garumā veidotie kokdarinājumi, miniatūras ēkas un skulptūras, kas priecē kā pieaugušos, tā arī bērnus. Vējdzirnavas, Kristus, Jaunavas Marijas, Jēzus tēli, miniatūra baznīca un kapela, tilts, vārti, Laimes lācis, bērnu rotaļu karuselis, šūpoles, “laimes arka”, lielāki un mazāki namiņi, un vēl daudzi citi amatnieka koka veidojumi! Kokamatnieks apmeklējuma laikā iepazīstina ar katras skulptūras vēsturi, kā arī dalās stāstos ar to, kā nonāca līdz to veidošanai.

Muzeja ekspozīcijas un programmas vēstī par dzejnieka Viļa Plūdoņa (1874. – 1940.) dzīves gaitām un viņa devumu latviešu literatūrā. Muzeja kompleksu, kas vēsturiski veidojies kā vecsaimniecība, veido dzīvojamā ēka, rindu klēts, kūts, rija (šķūnis), pirts un pagrabs, sētā  apskatāma koktēlnieka P. Studenta veidotā zaķu saime sagaida viesus pie Zaķīšu pirtiņas.