Vidzemes piekrastes dažādās garšas

Jau kopš senatnes Vidzemes piekrastes iedzīvotāju galvenā nodarbošanās bijusi zvejniecība, pārtikas ražošana, amatniecība un tirdzniecība. Ēdienu gatavošana mūsu pusē balstās uz senām tradīcijām, tīru dabu un aizraujošiem garšu eksperimentiem.

Mūsu viesi var izgaršot piekrastes labumus, satikt visdažādākos augļu, ogu, dārzeņu, stādu un dzīvnieku audzētājus, iepazīt bioloģiskās zemnieku saimniecības un par tradicionālo dzīvesveidu stāstošus cilvēkus. Katra saimniecība viesus šeit gaida ar savu īpašo piedāvājumu.

Piekrastē neaizstājama vērtība ir Vidzemes akmeņainā jūrmala, Lauču akmeņi, Veczemju klintis un Randu pļavas. Tālāk no jūras krastiem lepojamies ar bagātīgajiem dabas resursiem – dabas takām, ezeriem, purviem, labiekārtotām atpūtas vietām un iespēju apskatīt tuvplānā lavandu laukus.

Viesi pie mums brauc baudīt ne tikai jūras šarmu un bagātīgos dabas resursus, bet arī kulinārās tradīcijas un aizraujošo kultūras dzīvi. Himna, sudrabs, tikko izcepta maize, siers, vilna, filcs, teātris un festivāls „Spēlesprieks”, dejotprieks, dziesmas, airēšana, etnogrāfiskie audumi, aušanas prasmes un tradīcijas, viduslaiku pils – tā varētu turpināt stāstīt atkarībā no viesu pacietības.

Dažāda, sena, mainīga un mūsdienīga – tāda ir Vidzemes piekraste!

14.-16.
jūlijs

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Ikdienā “Dārziņos” piedāvājam nomāt brīvdienu namiņu, izmantot pirtiņu un apskatīt dažādu šķirņu trušus un putnus.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Meža ieskautajā lauku sētā `Rostes` Salacas upes krastā dzīvo Latviešu-Amerikāņu ģimene, kas ikdienā nodarbojas ar aušanas piederumu ražošanu un citiem rokdarbiem.

Uzzini vairāk

Foršu draugu kompānija gaida ciemos foršus cilvēkus, lai dalītos ar foršo atmosfēru. Tiks piedāvāts kazahu vinegrets, picas, tortiljas u.c. ēdieni.

Uzzini vairāk

Mājas kafejnīca piedāvās suši Ilzes gaumē trijos veidos ar piedevām un saldajā ēdienā jogurta krēmu ar ķīseli.

Uzzini vairāk

Ikdienā “Strēlniekos” lolojam un kopjam kazu ganāmpulku. No kazu piena gatavojam dažādus svaigos sierus, fetas sieru, krēmsieru, cieto sieru, desertu

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Pāles kultūras nams ir pašvaldības kultūras iestāde, kas ikdienā un svētkos priecē ar kultūras pasākumiem, kā arī aicina iedzīvotājus iesaistīties dažādās aktivitātēs, lai bagātinātu Pāles pagasta ikdienas dzīvi

Uzzini vairāk
Aktivitātes

2023. gada vasarā, muižas kompleksā brīvdienu vakaros un rītos, POP-UP kafejnīcā, iespējams nobaudīt gardu maltīti. Piedāvājam nomā velosipēdus ar kuriem doties braucienā līdz Baltijas jūrai vai iepazīt Svētciemu.

Uzzini vairāk

Pikniks “ĶIPĒNU MUIŽAS PARKĀ” gaida ikvienu apmeklētāju organizētajā Mājas Kafejnīcu dienā!

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ikdienā  kazu saimniecība “Virbotnes”  piedāvā apmeklētājiem kazu saimniecības apskati un noklausīties saimnieku stāstījumu par kazu dzīvi.

Uzzini vairāk

Mājas kafejnīcu dienās piedāvāsim mūsu ģimenes iecienītākos vasaras gardumus no vietējiem lauku labumiem, kā arī mūsu labāko draugu gatavotos meistarstiķus.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Bioloģiskajā saimniecībā Z/S “Kronīši” Jūs sagaidīs Sirmo trīs paaudzes.

Uzzini vairāk

15. un 16. jūlijā gaidām ceļotājus mūsu improvizētajā kafejnīcā. Sēdēt ābeļu paēnā ar kafiju un saldējumu, vērojot jēru rotaļas tuvīnajā pļaviņā – lieliska izvēle, ko darīt brīvdienā!

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Aicinām izbaudīt japāņu, latviešu un igauņu garšas. Brokastis jau tradicionāli sāksim ar iecienītajām saldajām melleņu klimpām, ābolkūku un lauku zāļu tēju degustāciju no Z/S “Ezermalas”, kā arī sāļākai garšai būs pašu gatavoti suši un igauņu rīta spēka maizes ar ķilavām.

Uzzini vairāk

Jaunlādes muižas dārzā varēsiet baudīt autentisku itāļu lazanju un tiramisu desertu kopā ar vairākiem itāļu dzērieniem. Skanēs itāļu mūzika un dzirdēsiet itāļu valodu.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Piedalāmies šajā projektā jau 3. gadu un katru gadu cenšamies ēdienkarti izveidot daudzveidīgu, lai ikkatrs varētu izvēlēties savām garšu kārpiņām atbilstošu ēdienu.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Pils senie mūri ir liecinieki laikam, kad pilsēta bija Hanzas savienības dalībniece. No pils vārtu torņa, kurā saglabājušies unikālie vārti ar paceļamo restu fragmentiem, paveras skats uz Limbažu vecpilsētas sarkanīgajiem jumtiem. apkārtnes ainava daļēji ļauj nojaust, ka pils ir viena no senākajām Latvijas fortifikācijas aizsardzības būvēm. Tā savulaik bijusi Rīgas arhibīskapa rezidence. 

Muižas īpašnieku dzīvojamā māja, kas būvēta 1860. g. Ēku ieskauj romantiska un skaista vide, ko veido labiekārtots parks, ezeri un muižas ēkas. Pilī iekārtota viesnīca un restorāns. Pils plašās telpas piemērotas kāzu svinībām, viesībām un semināriem. Ūdensdzirnavās ierīkots krodziņš. 

Pieejamas arī pastaigu takas, ūdesntorņa un staļļa apmeklējumi, zirgu izjādes. 

Katrā gadalaikā ir savas nodarbes un savas izklaides. Bīriņu pilī savu brīvo laiku Jūs varat pavadīt jebkurā gadalaikā, vienmēr būs ko apskatīt, izbaudīt un piedzīvot. 

Limbaži tiek dēvēti par Sudraba pilsētu, un ne velti. Vecā rātsnama telpās izvietotas Dzīvā Sudraba muzeja lielformāta sudraba skulptūras. Ar mākslinieka, sudrabkaļa Oļega Auzera darinātu sudraba spalvu vecajā rātsnamā tiek apliecināts jaunlaulāto solījums mūža garumā.  

Vecā rātsnama pagalma vidū apskatāmi sudrabkaļa darinātie „Mīlestības un draudzības vārti”. Mīlas vārtu viena puse simbolizē vīrišķo pusi, tur skatāmi ozolzari, ozollapas un zīles. Mīlas vārtu otra puse, kurā redzamas ābeles lapas un abeļu ziedi – simbolizē sievišķo pusi. Pēc jaunā pāra vēlēšanās, iespēja pasūtīt un piekarināt savu misiņa lapiņu ar vārdiem un laimīgo datumu. 

 “Lillas lavender” ir sertificēta bioloģiskā saimniecība. Šeit iespējami relaksējoši pasākumi atpūtai, fotosesijas, kāzu svinības. Saimniecība ir absolūta smaržas un miera osta.  

 Lavandu lauki apskatāmi vasaras mēnešos, ieteicamais laiks – pēc vasaras Saulgriežiem līdz augusta vidum. Tāpat saimniecībā iespējams iegādāties dažādus lavandas produktus – aromātiskus acu spilventiņus, apavu maisiņus, aromspilventiņus skapim un daudzus citus aromātiskus un relaksējošus produktus.  

Limbažu Lielezers ir 4,3 km garš, šaurs ezers, kura ZA galā ir izveidota vienvirziena 2,3 km gara dabas taka. Daļā takas ir izbūvēta dēļu laipa, kas ļauj sausām kājām izbaudīt ezera apkārtnes skaistumu. Koka laipa dažviet ved cauri niedru labirintam, brīžiem atsedzot skatu. Ezera ziemeļu galā izbūvēts putnu vērošanas tornis, no kura paveras lielisks skats uz ezeru. Pie putnu vērošanas torņa ir arī piknika vieta. Pa ceļam taka šķērso mazu upīti – Donaviņu, pār kuru ir izveidots gājēju tiltiņš.  

Dabas taka ved gar labiekārtoto Lielezera pludmali, kurā izbūvēts bērnu rotaļu laukums, labiekārtotas atpūtas vietas un izveidota laivu piestātne. Pludmalē ir apskatāms arī vides objekts “Veiksmes zandarts”. Tā formu veido 10 000 uzgriežņu, kas rada neparastu tekstūru. Turklāt tam ir sudraba zvīņa, un runā – ja to paberzē, piepildās viena vēlēšanās!  

Limbažu Lielezera pludmale jau 8. gadu pēc kārtas plīvo Zilais karogs tādējādi apliecinot, ka peldvieta atbilst visaugstākajiem vides aizsardzības un ilgtspējīgas saimniekošanas standartiem!  

Lielezerā bieži novērojami ūdensputni – pīles, lauči, cekuldūkuri, gulbji. Iespējama laivu, ūdens velosipēdu un sup dēļu noma. No pludmales gar Olimpiskā centra “Limbaži” airēšanas bāzi pa grantētu taciņu var doties līdz veikborda centram “Wake Revolution” un N. Bomja maiznīcai “Lielezers”. 

Lauku sēta piedāvā apskatīt, samīļot un pabarot trušus, aitiņas, pundurkaziņas, Īru tinkeru šķirnes zirgus, kā arī redzēt dažādas krāsas gotiņas! Pieejamas izjādes un piknika vietas!