Vidzemes piekrastes dažādās garšas

Jau kopš senatnes Vidzemes piekrastes iedzīvotāju galvenā nodarbošanās bijusi zvejniecība, pārtikas ražošana, amatniecība un tirdzniecība. Ēdienu gatavošana mūsu pusē balstās uz senām tradīcijām, tīru dabu un aizraujošiem garšu eksperimentiem.

Mūsu viesi var izgaršot piekrastes labumus, satikt visdažādākos augļu, ogu, dārzeņu, stādu un dzīvnieku audzētājus, iepazīt bioloģiskās zemnieku saimniecības un par tradicionālo dzīvesveidu stāstošus cilvēkus. Katra saimniecība viesus šeit gaida ar savu īpašo piedāvājumu.

Piekrastē neaizstājama vērtība ir Vidzemes akmeņainā jūrmala, Lauču akmeņi, Veczemju klintis un Randu pļavas. Tālāk no jūras krastiem lepojamies ar bagātīgajiem dabas resursiem – dabas takām, ezeriem, purviem, labiekārtotām atpūtas vietām un iespēju apskatīt tuvplānā lavandu laukus.

Viesi pie mums brauc baudīt ne tikai jūras šarmu un bagātīgos dabas resursus, bet arī kulinārās tradīcijas un aizraujošo kultūras dzīvi. Himna, sudrabs, tikko izcepta maize, siers, vilna, filcs, teātris un festivāls „Spēlesprieks”, dejotprieks, dziesmas, airēšana, etnogrāfiskie audumi, aušanas prasmes un tradīcijas, viduslaiku pils – tā varētu turpināt stāstīt atkarībā no viesu pacietības.

Dažāda, sena, mainīga un mūsdienīga – tāda ir Vidzemes piekraste!

15.-17.
jūlijs

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Aktivitātes

Ikdienā “Dārziņos” piedāvā nakšņošanas pakalpojumus un pirtiņu, kā arī var apskatīt dažādus putniņus un trušus. Šoreiz saimniekie viesus cienās ar itāļu ēdieniem no pašmāju produktiem.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi

Mājas kafejnīcu ietvaros cienāsim ar pašu gatavotiem ēdieniem. Ciemos gaidīsim ikvienu, līdzi ņemt labu garastāvokli un novēlam izbaudīt visu, ko piedāvājam.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

TLMS “Staicele” Audēju namiņš atrodas mazpilsētas centrā, savus viesus cienāsim ar putraimu putru staiceliešu gaumē un citiem kārumiem, būs iespēja iepazīt aušanas procesu un pašam radoši darboties.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ikdienā kazu saimniecība “Virbotnes”  piedāvā saimniecības apskati, dažādu veidu sieru degustāciju, kazas piena saldējumu, kas ražots tieši saimniecībā. Mājas kafejnīcu dienās piedāvāsim visdažādākos ēdienus no kazas piena un ne tikai…

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Piedāvāsim mūsu ģimenes iecienītākos vasaras gardumus no vietējiem lauku labumiem, kā arī mūsu tuvāko draugu gatavotos meistarstiķus, klausoties putnu dziesmu un čalojošā strauta neatkārtojamās melodijās. Pēc gardas maltītes aicinām ļauties meditācijai šūpuļtīklos, draudzīgām sarunām pie svaigi plūktas piparmētru tējas tases mūsu kupoliņā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Bioloģiskajā saimniecībā z/s “Kronīši” Jūs sagaidīs Sirmo trīs paaudzes. Piedāvāsim Mārtiņa Sirmā gatavotu un pasniegtu “Buka sautējumu ar arābu garšvielām“ no autentiskās lauku virtuves.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Stienes “Ceplīšos” jau devīto vasaru tiek taisīts un ēsts mājas plombīra saldējums Gogelmogels. 17. jūlijā gaidām ceļotājus mūsu improvizētajā kafejnīcā, lai sēdētu ābeļu paēnā ar kafiju un saldējumu, vai paēstu krietnas pusdienas ar bubertu saldajā!

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Grētas Ķīkules saimniecībā aug 17 Vācijas Angolas šķirnes truši. Māju kafejnīcu dienu ietvaros tiks piedāvātas dažādas picas un mājas piparmētru tēja. Tāpat varēs apskatīt trušu dārzu.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Tā kā Limbaži sen zināma kā reņģu galvaspilsēta, tad piedāvāsim ēdienus no renģēm, dažādas zupas, mājas plātsmaizes un saldējuma kokteiļus.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Keramiķes Ingrīdas Žagatas mājas kafejnīca “CEPĻU DĀRZĀ” gaidīs Jūs ciemos omulīgai dienas baudīšanai dārzā, pasniedzot gardu maltīti pašu gatavotajos traukos. Brokastīs sadarbībā ar Z/S “Ezermalas” būs iespēja degustēt veselīgās lauku zāļu tējas. Pusdienas būs austrumu garšas noskaņās – Libānā populārā tradicionālā un ļoti sātīgā svētku maltīte gatavota uz cepļa oglēm.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Jaunlādes muižas dārzā varēsiet baudīt autentisku itāļu lazanju un tiramisu desertu kopā ar vairākiem itāļu dzērieniem. Skanēs itāļu mūzika un dzirdēsiet itāļu valodu.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Saimniece Umurgā piedāvās uzkodas, dzērienus, pamatēdienus un saldos ēdienus.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Būsim priecīgi ikvienu uzcienāt ar mūsu ceptajām picām. Papildus būs iespējams braukāt pa “Dzirnavu ezeru” ar laivu un supiem.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Muižas īpašnieku dzīvojamā māja, kas būvēta 1860. g. Ēku ieskauj romantiska un skaista vide, ko veido labiekārtots parks, ezeri un muižas ēkas. Pilī iekārtota viesnīca un restorāns. Pils plašās telpas piemērotas kāzu svinībām, viesībām un semināriem. Ūdensdzirnavās ierīkots krodziņš. 

Pieejamas arī pastaigu takas, ūdesntorņa un staļļa apmeklējumi, zirgu izjādes. 

Katrā gadalaikā ir savas nodarbes un savas izklaides. Bīriņu pilī savu brīvo laiku Jūs varat pavadīt jebkurā gadalaikā, vienmēr būs ko apskatīt, izbaudīt un piedzīvot. 

Limbaži tiek dēvēti par Sudraba pilsētu, un ne velti. Vecā rātsnama telpās izvietotas Dzīvā Sudraba muzeja lielformāta sudraba skulptūras. Ar mākslinieka, sudrabkaļa Oļega Auzera darinātu sudraba spalvu vecajā rātsnamā tiek apliecināts jaunlaulāto solījums mūža garumā.  

Vecā rātsnama pagalma vidū apskatāmi sudrabkaļa darinātie „Mīlestības un draudzības vārti”. Mīlas vārtu viena puse simbolizē vīrišķo pusi, tur skatāmi ozolzari, ozollapas un zīles. Mīlas vārtu otra puse, kurā redzamas ābeles lapas un abeļu ziedi – simbolizē sievišķo pusi. Pēc jaunā pāra vēlēšanās, iespēja pasūtīt un piekarināt savu misiņa lapiņu ar vārdiem un laimīgo datumu. 

 “Lillas lavender” ir sertificēta bioloģiskā saimniecība. Šeit iespējami relaksējoši pasākumi atpūtai, fotosesijas, kāzu svinības. Saimniecība ir absolūta smaržas un miera osta.  

 Lavandu lauki apskatāmi vasaras mēnešos, ieteicamais laiks – pēc vasaras Saulgriežiem līdz augusta vidum. Tāpat saimniecībā iespējams iegādāties dažādus lavandas produktus – aromātiskus acu spilventiņus, apavu maisiņus, aromspilventiņus skapim un daudzus citus aromātiskus un relaksējošus produktus.  

Limbažu Lielezers ir 4,3 km garš, šaurs ezers, kura ZA galā ir izveidota vienvirziena 2,3 km gara dabas taka. Daļā takas ir izbūvēta dēļu laipa, kas ļauj sausām kājām izbaudīt ezera apkārtnes skaistumu. Koka laipa dažviet ved cauri niedru labirintam, brīžiem atsedzot skatu. Ezera ziemeļu galā izbūvēts putnu vērošanas tornis, no kura paveras lielisks skats uz ezeru. Pie putnu vērošanas torņa ir arī piknika vieta. Pa ceļam taka šķērso mazu upīti – Donaviņu, pār kuru ir izveidots gājēju tiltiņš.  

Dabas taka ved gar labiekārtoto Lielezera pludmali, kurā izbūvēts bērnu rotaļu laukums, labiekārtotas atpūtas vietas un izveidota laivu piestātne. Pludmalē ir apskatāms arī vides objekts “Veiksmes zandarts”. Tā formu veido 10 000 uzgriežņu, kas rada neparastu tekstūru. Turklāt tam ir sudraba zvīņa, un runā – ja to paberzē, piepildās viena vēlēšanās!  

Limbažu Lielezera pludmale jau 8. gadu pēc kārtas plīvo Zilais karogs tādējādi apliecinot, ka peldvieta atbilst visaugstākajiem vides aizsardzības un ilgtspējīgas saimniekošanas standartiem!  

Lielezerā bieži novērojami ūdensputni – pīles, lauči, cekuldūkuri, gulbji. Iespējama laivu, ūdens velosipēdu un sup dēļu noma. No pludmales gar Olimpiskā centra “Limbaži” airēšanas bāzi pa grantētu taciņu var doties līdz veikborda centram “Wake Revolution” un N. Bomja maiznīcai “Lielezers”. 

Lauku sēta piedāvā apskatīt, samīļot un pabarot trušus, aitiņas, pundurkaziņas, Īru tinkeru šķirnes zirgus, kā arī redzēt dažādas krāsas gotiņas! Pieejamas izjādes un piknika vietas! 

Pils senie mūri ir liecinieki laikam, kad pilsēta bija Hanzas savienības dalībniece. No pils vārtu torņa, kurā saglabājušies unikālie vārti ar paceļamo restu fragmentiem, paveras skats uz Limbažu vecpilsētas sarkanīgajiem jumtiem. apkārtnes ainava daļēji ļauj nojaust, ka pils ir viena no senākajām Latvijas fortifikācijas aizsardzības būvēm. Tā savulaik bijusi Rīgas arhibīskapa rezidence.