Viduslatgale - Uz Latgales vidu ar labu ēstgribu

Vasali āduši Latgolā! Latgaliešiem patīk paēst un patīk pacienāt arī savus gostus (viesus). Ja gadījies sagurt no burzmas un trūkst sirsnīgu sarunu, aicinām doties uz Mājas kafejnīcu dienām Viduslatgalē. Šeit sastapsi nelielas, mājīgas kafejnīcas, kur katrs gosts būs īpaši gaidīts un cienāts ar gardumiem, kuri savu vērtību un kvalitāti pierādījuši cauri gadsimtiem.

Viduslatgale ir maza daļiņa no visa plašā Latgales reģiona, šeit koncentrētā veidā sastapsi pasaulē izslavētās latgaliešu tradīcijas un viesmīlību. Apskati mazo, sirsnīgo pilsētiņu Ludzu, te var iegrimt sapņainās pārdomās, pastaigājoties pa mājīgajām ielām un iepazīstot senākās Latvijas pilsētas stāstus. Paviesojies mūsdienīgajā Rēzeknē, kur pilsētas labākā ainava paveras no 13. gadsimta pilsdrupu kalna, kā arī tuvumā apskati akustiskās koncertzāles GORS vērienīgās aprises. Apciemo arī izcilo Lūznavas muižu Rēzeknes novadā un izbaudi Latgales jūras – Rāznas ezera un vērienīgā Lubāna ezera skaistos skatus.

Viduslatgale ir lielisks brīvdienu galamērķis, kur labi jutīsies un savus piedzīvojumus sastaps aktīvās atpūtas piekritēji, labsajūtas lūkotāji un ēdienu baudītāji.

12.-13.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Aktivitātes

Latvijas un Ukrainas garša vienā vietā – Mūsu mājas kafejnīcā “Kur garšas satiekas” viesi varēs izbaudīt ne tikai latviešiem pazīstamos ēdienus, bet arī Ukrainas atpazīstamākos ēdienus.

Uzzini vairāk

Piedāvājumā būs iespēja baudīt dažādus saldumus: 2 veidu krēmīgas kūciņas, cupcakes, 5 veidu cepumus, kas nesatur olas, piena produktus, kviešu, rudzu vai miežu miltus.

Uzzini vairāk

Pamatā būs deserti un kūkas, bet arī tradicionālie ēdieni un būs pieejama zivju zupa. Būs riekstiņu cepšanas vai kāda cita meistarklase.

Uzzini vairāk

Kad kārojas vieglu, taču smalku maltīti, būs īsta vieta.

Uzzini vairāk

Būs iespēja nogaršot stilizētus un gaumīgi pasniegtus latgaliešu ēdienus.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Latgaļu kukņa aicina uz pusdienām no plkst. 11:00-20:00. Piedāvās tradicionālos latgaļu lauku sētā iemīļotus ēdienus un dzērienus.

Uzzini vairāk

Laipna un personiska attieksme pret ikvienu klientu, restorāns ar augsta līmeņa pavārmākslas virtuvi, kurā tiek piedāvāti cittautu un vietējie tradicionālie ēdieni. Restorāns ir Latgales kulinārā mantojuma tīkla biedrs.

Uzzini vairāk

Ēdnīcas “Rīts”, I/K “Lauku garšas” un I/K “Zelta Rika” gardumi Bērzgales muižā.

Uzzini vairāk

ZS “DZIMTA” savā mazajā vīna darītavā darina vīnus no pašu izaudzētā, tāpēc kafejnīcas galdu klāsim gleznainā augļu dārzā un piedāvāsim ne tikai pamatvīnus.

Uzzini vairāk

Zilo ezeru zemes kulinārā mantojuma ēdieni – Rāznas zivju zupa, apmēram 1 kg liels cepeškrāsnī cepts plaudis vai līnis ar piedevām un Rāznas kļockas saldā krējuma mērcē ar zāļu tēju, jāņogu dzērienu vai kafiju.

Uzzini vairāk

Zaļo griķu ēdienu degustācija un griķu stāsts “No lauka līdz galdam”.

Uzzini vairāk

12. un 13. augustā gaidām saldumu mīļus mūsu improvizētajā kafejnīcā. Izbaudīt nesteidzīgu lauku vidi, ko papildināt ar garšīgu kārumu nobaudīšanu.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Pasaules līmeņa akustika, lieliska pasākumu programma, vieta koncertiem, izstādēm, kino, semināriem un citiem pasākumiem. Latgales GORS ir vieta, kur satiekas Latgales kultūras mantojums un senas vērtības, tradīcijas un jaunrade, valoda un notikumi, māksla un kultūra, dziesma un deja. Vasarā – burvīgi kino un mūzikas vakari uzjumta terases. Pieejama kafejnīcas terase garšīgiem brīžiem.  

Bijusī vilnas pārstrādes un audumu ražotne, vēlāk arī tirdzniecības telpa, bet šobrīd kultūrvēstures centrs – tā var raksturot Šņitkas upes krastā esošo ēku “Līču mājas” Kārsavas pilsētā, kas kādreiz piederējusi Matīsu dzimtai. Ēkai veikta vērienīga rekonstrukcija, izveidojot vietu jaunu tūrisma pakalpojumu radīšanai, kā arī Kārsavas vēstures iepazīšanai. 

Ludza ir Latgales pilsēta gleznainā apvidū, ar brīnišķīgu vecpilsētu, kas celta starp ezeriem, ar viduslaiku pili pilsētas viducī, baznīcu kalna galā un skaistiem koka un ķieģeļu vienstāvu un divstāvu namiem ar slēgtiem pagalmiem šaurajās, dārzos slīgstošajās ielās. Ludzā ir samērā labi saglabājusies vecā koka apbūve, ko akcentē dažādu reliģisko ticību kulta celtnes. Daudzām Ludzas ēkām ir valsts mēroga kultūrvēsturiska nozīme. 

Dabas liegums “Lubāna mitrājs” izveidots, lai nodrošinātu Latvijas lielākā iekšzemes mitrāju kompleksa vienotu aizsardzību. Unikāls Eiropas un pasaules nozīmes dabas komplekss ar izcilu nozīmi daudzu īpaši aizsargājamo sugu populāciju un biotopu saglabāšanai. Ūdens tūrisma centrā „Bāka” pieejama skatu platforma, gardumi no vietējās zivju audzētavas un tūrisma informācijas materiāli. 

Restaurēta Latgales jūgendstila pērle – plašs parks pastaigām, krāšņs interjers iekštelpās, ekskursijas, izstādes, koncerti un restorāns. Teritorijā arī izcils viesu nams nakšņošanai. 

 

Vissenākā koka ēka pilsētā (1845), kā arī vienīgā no 11 sinagogām, kas ir saglabājusies līdz mūsdienām. Zaļā sinagoga ar savu koka arhitektūras mantojumu, iezīmē savdabīgu multinacionālās pilsētvides kolorītu arī mūsdienās. Izzinošas un ļoti interesantas ekskursijas.