Baltaines garšu piedzīvojums

Calendar icon
23. jūlijs: 11:00-15:00
Calendar icon
24. jūlijs: 11:00-15:00

Biedrības “Baltaine” ļaudis saimnieko Koknesē, Radošajā mājā, Takās Kokneses parkā un brauc ciemos arī pie citiem, kam ir vēlme iepazīt latviešu tradicionālo kultūras mantojumu, gan dziesmas, dančus, spēles, rotaļas, gan arī kulināro mantojumu. Mūsu lepnums ir kliju pīrāgi, kas saglabājušies no paaudzes paaudzē Grigānu Elgas ģimenē. Tos cepusi viņas mamma, tagad tos cep viņa pati, arī bērni un mazbērni!

Mājas kafejnīcu dienās Radošajā mājā celsim galdā savu tradicionālo kulināro mantojumu, bet pirms tam iemācīsim cept kliju pīrāgus, kurus paši pēc tam varēsiet notiesāt gardu muti, būs arī “Būnīšu zupa” un citi garšu piedzīvojumi, un varbūt pat īpašas pankūkas, kas ceptas lauka apstākļos uz neparastas 100 gadus vecas pannas!!! Būs arī Daugavas zālīšu tēja! Bet, ja kāds vēlēsies, pat cigoriņu kafeja, no pašu audzētiem cigoriņiem, par kuru Juris Smaļinskis savulaik ir teicis: visgardākā!!!

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Ēdienkarte

Zupa

Būnīšu zupa

Cena – 3 EUR

Zaļā zupa

Cena – 2 EUR

Pamatēdiens

Dārzeņu ķopsis ar salātiem

Cena – 3 EUR

Kliju pīrāgu darbnīca un īpašo pankūku cepšana uz ugunskura

Cena – 5 EUR

Dzēriens

Daugavas zālīšu tēja

Cena – 0,50 EUR

Cigoriņu kafeja

Cena – 1,50 EUR

Aktivitātes

  • Būs iespējams darboties radošajās darbnīcās, kur savām rokām darināsiet līdzi ņemamu suvenīru no Radošās mājas;
  • Līdzi ņemšanai būs iespējams iegādāties plātsmaizi – 7,00 EUR/kg un kliju pīrāgus – 0,50 EUR/gab;
  • Kokles skaņas un rotaļas par ēdieniem (Zvejnieks, Skābie gurķi, Beķer ceptie kliņģerīši, Mazā ābelīte, Rupmaize u.c.) – par to gādāsim mēs, Radošās mājas ļaudis!