Valkas novads - Latvijas Ziemeļu vārti!

Valkas novads ar tā 5 pagastiem, apbur ar savu daudzveidību – ezeriem, purviem, pļavām, upēm un urbāno vidi, kurā sastopas 1 pilsēta, 2 valstīs – Valga/Valka.

Šeit Tev būs iespēja sajust dabas tuvību staigājot pa novada dabas takām, kuras iekļautas Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta teritorijā. Varēsi doties nesteidzīgā pastaigā pa Pedeles upes dabas taku, kā arī aplūkot Valku un Valgu no augšas, uzkāpjot Putraskalnā. Redzēt kā Varžupīte atdala divas valstis un tai pat laikā Valgas – Valkas Dvīņu pilsētas centrs savieno šīs divas pilsētas. Izšūpoties šupolēs un vienlaicīgi pabūt 2 valstīs, kur vienā pusē saka “saldējums”, otrā-  “jäätis”. Izbraukt ar sliežu velosipēdu pa sliedēm, pa kurām Latvijas teritorijā savā ceļā devās pirmais šaursliežu dzelzceļa bānītis.

Tas viss un vēl vairāk iespējams pie mums – Valkas novadā!

12.-13.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Aktivitātes

Ikdienā viesu nams “Ausmas” piedāvā nakšņošanas, ēdināšanas, telpu nomas un pasākumu organizēšanas, zirgu izjādes pakalpojumus.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ikdienā “Rudzīši” piedāvā nakšņošanas pakalpojumus un Mini zoo apmeklējumu.

Uzzini vairāk

Mājsaimniecība Dīķkalni atrodas Valkas novada Kārķu pagastā. Saimnieki Juris un Juta Aušti ikdienā rosās savā stādaudzētavā, kur aug mazās eglītes, priedītes un bērziņi, bet šogad jau otro reizi gatavi uzņemt viesus savā sētā, lai piedāvātu malkas krāsnī ceptu picu.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Gleznainā Pedeles dabas taka ved gar Pedeles upes krastiem. Ejot pa to, jāuzkāpj Putraskalnā, no kura lapenes paveras skats uz Valku un Valgu. Taka turpinās pāri robežai un iekļauj kaimiņpilsētas atpūtas takas un upes pludmales joslu. Takā ir izveidoti pastaigu celiņi, lapene ar skatu uz Valku un Valgu, soliņi atpūtai.

Valgas-Valkas Dvīņu pilsētas centra projekta mērķis ir apvienot Igaunijas pilsētu Valgu un Latvijas pilsētu Valku – veidojot kopēju pārrobežu pilsētas telpu. Laukuma ziemeļu daļā nav izvietotas parka mēbeles, tāpēc tas ļauj organizēt daudzveidīgus āra pasākumus. Laukumā uzbūvētais portiks / skatuve ir piemērots dažāda veida aktivitātēm vai izrādēm, jo ​​tā atrodas augstākā līmenī nekā laukums un padara portiku uztveramu kā skatuvi. Starp abu pilsētu centrālajiem laukumiem, kas savieno Valgas un Valkas baznīcas, izbūvēta gājēju iela. Lai atvieglotu robežas šķērsošanu jaunajā centrālajā zonā, pāri Varžupītei / Konnaojai uzbūvēts jauns gājēju tilts. Šis tilts ir paredzēts tikai gājējiem, un tas ir pilnīgi jauns robežas šķērsošanas punkts. Jaunā tilta vidū uzstādītas šūpoles, kas ļaus cilvēkiem šūpoties no Latvijas uz Igauniju un atpakaļ. Zaļā  zona un celiņi savieno Valkas pilsētas laukumu tieši ar Pedeles atpūtas zonu.

Jaunais Cirgaļu skatu tornis atklāts 2015.gadā. Tas atrodas aizsargājamo ainavu apvidū „Ziemeļgauja”, Valkas novada Zvārtavas pagastā.
Dabas baudītāji no torņa 27 metru augstumā var redzēt Gauju, tās līkumus un apkārtni – pļavas un mežus.

Mūsdienās joprojām apskatāmas visai iespaidīgas 14.-16 gs. celtās Livonijas ordeņa pils drupas ar apaļu stūra torni četru stāvu augstumā.
Pils celta no vietējiem laukakmeņiem, ķieģeļiem un kaļķu javas. Pils ārējais mūris veido regulāru četrstūri, kuras katra mala bijusi 70 metrus gara. Pils ir konventa tipa pils, ar diviem lieliem nocietinājuma torņiem. Pilij apkārt bija grāvji, kas pildīti ar ūdeni. Priekšpili ar centrālo daļu saistīja paceļamais tilts. Pastāv leģenda, ka Lielā ziemeļu kara laikā (1700. – 1721.) pēc Omuļu jeb Hummeļu kaujas 1702. gada 19. jūlijā, kad pili uzspridzināja zviedru karavīri tie pilī paslēpuši armijas kara kasi.

Lustiņdruva atrodas Valkas novada Kārķu pagastā, blakus pagasta centram – Ķires labajā krastā. Vēsturiski šī vieta jau muižas laikos un pirmajā brīvvalsts laikā bijusi domāta kā atpūtas mežs. Šeit pašvaldība attīstīta interesantu dabas taku, atbilstoši nosaukumam Lustiņdruva – vieta , kur tiek sēts prieks.