“Valkas novads - Latvijas Ziemeļu vārti!”

Valkas novads ar tā 5 pagastiem, apbur ar savu daudzveidību – ezeriem, purviem, pļavām, upēm un urbāno vidi, kurā sastopas 1 pilsēta, 2 valstīs – Valga/Valka.

Šeit vari sajust dabas tuvību, staigājot pa novada dabas takām, kuras iekļautas Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta teritorijā. Redzēt kā Varžupīte atdala divas valstis, tai pašā laikā Valgas – Valkas Dvīņu pilsētas centram savienojot šīs divas pilsētas. Izšūpoties šūpolēs un vienlaicīgi pabūt 2 valstīs, kur vienā pusē saka “saldējums”, otrā- “jäätis”. Izbraukt ar sliežu velosipēdu pa sliedēm, pa kurām Latvijas teritorijā savā ceļā devās pirmais šaursliežu dzelzceļa bānītis.

Vairākās Valkas novada saimniecībās būs iespējams iepazīt un nobaudīt gan Latvijā raksturīgos, gan mūsdienās aktuālos ēdienus – cūku pupas ar cūkas šņukuru, pašu gatavotas picas, pankūkas, zefīrus un citus gardumus.

Tas viss un vēl vairāk iespējams pie mums – Valkas novadā!

Ar kafejnīcu piedāvājumu iepazīstināsim tuvākajā laikā.

10.-11.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Kafejnīca “Saulespuķe” ir lieliska izvēle, kura atveras reizi gadā uz saulespuķu ziedēšanas laiku, saulespuķu laukā – mūsu mājās.

Uzzini vairāk

Ikdienā viesu nams “Ausmas” piedāvā nakšņošanas, ēdināšanas, telpu nomas un pasākumu organizēšanas, zirgu izjādes pakalpojumus.

Uzzini vairāk

Auštu ģimene mājas kafejnīcu atvērs viesiem jau 3. reizi – ceps picas saimnieka Jura mūrētajā malkas krāsnī!

Uzzini vairāk

Ikdienā “Rudzīši” nodarbojas ar graudu audzēšanu, tehnikas remontu, mini zoo un lauku tūrismu. Piedāvā nakšņošanu, lauku pirtiņu un dzīvnieku apksati!

Uzzini vairāk

Kurš teica, ka māmiņām esot dekrēta atvaļinājumā nav laika nekam! Muļķības! Mēs – Dace, Alīna un Jolanta – daudzbērnu māmiņas visiem varam parādīt, ka audzinot mazuļus, var atrast laiku jebkam, ja vien ir vēlēšanās!

Uzzini vairāk

Vēlamies jums pagatavot gardu un neaizmirstamu ēdienu, kā arī piedāvāt garšīgus, svaigus dzērienu un interesantas aktivitātes. Būs skaisti, jautri un īpaši-rezervējat galdiņu un nāciet ciemos!

Uzzini vairāk

Ikdienā nodarbojamies ar Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas, pamatskolas un mazo ģimnāzistu ēdināšanu, rūpējamies arī par Sociālās aprūpes centra “Valka” iemītnieku ēdienreizēm, kā arī mūsu pusdienas iecienījuši vietējie iedzīvotāji un pilsētas viesi.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi

Kafejnīca ierīkota mūsu pašu lolotajā, krāšņajā dārzā, kuru pieskata galvenās saimnieces – raiba pudeļpīļu saime.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Gleznainā Pedeles dabas taka ved gar Pedeles upes krastiem. Ejot pa to, jāuzkāpj Putraskalnā, no kura lapenes paveras skats uz Valku un Valgu. Taka turpinās pāri robežai un iekļauj kaimiņpilsētas atpūtas takas un upes pludmales joslu. Takā ir izveidoti pastaigu celiņi, lapene ar skatu uz Valku un Valgu, soliņi atpūtai.

Valgas-Valkas Dvīņu pilsētas centra projekta mērķis ir apvienot Igaunijas pilsētu Valgu un Latvijas pilsētu Valku – veidojot kopēju pārrobežu pilsētas telpu. Laukuma ziemeļu daļā nav izvietotas parka mēbeles, tāpēc tas ļauj organizēt daudzveidīgus āra pasākumus. Laukumā uzbūvētais portiks / skatuve ir piemērots dažāda veida aktivitātēm vai izrādēm, jo ​​tā atrodas augstākā līmenī nekā laukums un padara portiku uztveramu kā skatuvi. Starp abu pilsētu centrālajiem laukumiem, kas savieno Valgas un Valkas baznīcas, izbūvēta gājēju iela. Lai atvieglotu robežas šķērsošanu jaunajā centrālajā zonā, pāri Varžupītei / Konnaojai uzbūvēts jauns gājēju tilts. Šis tilts ir paredzēts tikai gājējiem, un tas ir pilnīgi jauns robežas šķērsošanas punkts. Jaunā tilta vidū uzstādītas šūpoles, kas ļaus cilvēkiem šūpoties no Latvijas uz Igauniju un atpakaļ. Zaļā  zona un celiņi savieno Valkas pilsētas laukumu tieši ar Pedeles atpūtas zonu.

Mūsdienās joprojām apskatāmas visai iespaidīgas 14.-16 gs. celtās Livonijas ordeņa pils drupas ar apaļu stūra torni četru stāvu augstumā.
Pils celta no vietējiem laukakmeņiem, ķieģeļiem un kaļķu javas. Pils ārējais mūris veido regulāru četrstūri, kuras katra mala bijusi 70 metrus gara. Pils ir konventa tipa pils, ar diviem lieliem nocietinājuma torņiem. Pilij apkārt bija grāvji, kas pildīti ar ūdeni. Priekšpili ar centrālo daļu saistīja paceļamais tilts. Pastāv leģenda, ka Lielā ziemeļu kara laikā (1700. – 1721.) pēc Omuļu jeb Hummeļu kaujas 1702. gada 19. jūlijā, kad pili uzspridzināja zviedru karavīri tie pilī paslēpuši armijas kara kasi.

Lustiņdruva atrodas Valkas novada Kārķu pagastā, blakus pagasta centram – Ķires labajā krastā. Vēsturiski šī vieta jau muižas laikos un pirmajā brīvvalsts laikā bijusi domāta kā atpūtas mežs. Šeit pašvaldība attīstīta interesantu dabas taku, atbilstoši nosaukumam Lustiņdruva – vieta , kur tiek sēts prieks.