Talsu novada raibās garšas!

Mājas kafejnīcu dienās brauc uz Talsu novada pilsētām, kas svin savas dzimšanas dienas vienā dienā Sabili, Talsiem un Valdemārpili.

Talsi – pilsēta, kurā izbaudīt senatnes auru, mazpilsētas šarmu un mākslu dodoties nesteidzīgā pastaigā augšup un lejup pa deviņiem pilsētas pakalniem. Talsi ir pilsēta, kur varēsi pabūt starp mūsdienīgu kultūras un mākslas piedāvājumu un senām vēstures un dabas vērtībām, ieelpot un vienkārši būt.

Sabile ir mazpilsēta Vīna kalna pakājē, kas aizraus ar vietējo vīnu garšu buķetēm, senatnes auru pilsētvidē un neskarto dabas varenību. Kā viena no Sabiles pērlēm ir Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrs, kurš atrodas pilsētas centrā – atjaunotajā Sabiles sinagogā.

Valdemārpils – pilsēta, kur daba mijas ar pilsētvidi, vecais sadzīvo ar jauno, vasaras plaukumā smaržo pēc liepziediem, pastaigās pazūd laiks un katrā gadalaikā var izbaudīt mierpilnu atpūtu.

Mājas kafejnīcu dienās aicināsim ieklausīties, saredzēt, sajust katras kafejnīcas dārzā esošās krāsas, smaržas un ikdienas dzīvi. Piedāvājumā būs dažādi latviski ēdieni, kas pagatavoti no pašu audzētiem kā arī mežā atrodamiem produktiem, gan arī autentiska Gruzijas virtuve un Brazīlijas garšas. Aicinām braukt pie mums baudīt Talsu novada raibās garšas un kultūras piedāvājumu.

26.-27.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Aktivitātes

Lieni pazīstot, nevienam nav šaubu, ka vārdi “svētki” un “viesmīlība” ir viņas dzīves atslēgas vārdi. Ja būtu iespēja, ikkatru dienu Liene pavadītu, uzņemot viesus, dāvājot neaizmirstamus dzīves baudīšanas mirkļus.

Uzzini vairāk

Ikdienā “Uguņciema Dzirnavās” piedāvā atpūtas vietu pie ezera. Mājas kafejnīcu dienu laikā viesiem tiks piedāvāti pašu ķerti asari ar sezonālajiem dārzeņiem, dažāda veida pankūkas, sezonai atbilstoša zupa, zemeņu krēms ar vaniļas mērci.

Uzzini vairāk

Varēsi nobaudīt itāļa Džuzepes radītos ēdienus īpašā atmosfērā Valdgales dzirnavās.

Uzzini vairāk

Šis mājas kafejnīcas apmeklējums būs ciemošanās pie mums, māsām, siltā vasaras pēcpusdienā, lai satiktos uz nelielu klačiņu, izbaudītu labu mūziku, atspirdzinošas, pašu gatavotas limonādes un kokteiļus, mūsu mīļākos ēdienus, desertus un uzkodas.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

MūsMājas – Ģimenes rokām un sirdi izveidota vieta Tavai atpūtai Talsu pilsētā

Uzzini vairāk
Aktivitātes

“Rugāju” mājas ir Laidzes pagasta Rocežu muižas kompleksa sastāvā. Ikdienā “Rugāju” saimniece Aina Šteinberga piedāvā ekskursantu grupām 11 šķirņu maizes degustāciju.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

“Eņģeļi” ir tapuši vietā, kur sen atpakaļ ilgi ir atradušās govju ganības un vēlāk kartupeļu lauks. Šobrīd māju saimnieki ar lauksaimniecību nenodarbojas, ir vien pāris kultūras dobes un augļu koki.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājs’ kafejnīc’ “Ezermal’ ” vies’ uzņems Ķūļciem’ pagast’ laiv’ bāze “Mazsaliņas” 26. augustā no 12.00-17.00

Uzzini vairāk

Nelaidiet garām iespēju apmeklēt šo unikālo māju, kur kokapstrādes māksla savienojas ar gastronomiskiem brīnumiem un dažādām garšām.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Iespēja pieteikties nelielai ekskursijai pa Valdemārpili, pa Krišjāņa Valdemāra pēdām. Iespēja apskatīt Valdemārpils evaņģēliski luterisko baznīcu.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ikdienā “Laumas” piedāvā atpūtu dabā ar izzinošām takām par bišu un putnu dzīvi. Aktīvai atpūtai sporta taku, disku golfa un meža golfa spēli. Ikdienā un Mājas kafejnīcu dienās būs pieejama vasku sveču liešana. Nakšņošanai pieejamas telšu vietas, kempinga namiņi un viesu nams.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Visu vasaru Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrā izstādīta starptautiska izstāde “Latviešu rakstainie cimdi”, kas tapusi, godinot Dziesmu svētku tradīcijas 150. gadadienu. Rokdarbnieces darinājušas rakstainus goda cimdus, savijot kopā tradīcijas un jaunradi.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Vīgriežu saimniecība ir vieta, kur saimnieko liela ģimene. Lai arī ikdienā katrs ir citā vietā, tomēr sanākot kopā ir jūtams ģimenes spēks. Pateicoties tam katrs viesis sajūt mīlestību un pilnīgu brīvības sajūtu. Šajā vietā ir miers, kas ikdienā mēdz pazaudēties.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Kultūrvēsturiskā ēka – bijušais Nogales muižas stallis, ir kultūrtelpa radošu un publisku izklaides pasākumu norisēm. Mājas kafejnīcu dienu laikā viesiem tiks piedāvāta vēsturiskās ēkas apskate ar stāstu, mākslas izstāde un tikšanās ar mākslinieci. Mākslinieces gatavoto dizaina rotu ekspozīcija.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Tā ir jauna gastronomiskā konceptvieta, kur top ēdiens kā piedzīvojums, kur ielu kultūra un ierastā garšu pasaule saplūst ar dabas skaņu un krāsu niansēm. Mājas kafejnīcas koncepts arī šogad ietvers visu maņu ceļojumu, mācoties ieklausīties, izgaršot, sasmaržot, saklausīt un saredzēt.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Kultūrtelpa “Kurte” pašā Talsu vecpilsētas centrā Mājas kafejnīcu dienās piedāvās dažādus veģetāros un vegāniskos ēdienus. Darbosies bārs, bet pēc vakariņām – ballīte.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ikdienā viesumāja, pirts, kubls. Dārza spēles, batuts, makšķerēšana. Mini zoo apskate un telšu vietas.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Tā būs iedvesmojoša un aktīva diena gaisotnē, kurā apmeklētāji varēs ne tikai gardi paēst, bet arī iepazīt kaligrāfijas mākslu, gūt praktiskus padomus, kā arī vērot dažādus pašmāju priekšnesumus.

Uzzini vairāk

Uz savu mājas kafejnīcu aicina Adrians un Felicita- Valdemārpils mazpulcēni ar ģimeni. Piedāvāsim nobaudīt gardu meža gaļas dārzeņu zupu gleznaina skata dīķa malā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Svaigā gaisā garšo VISS! No senām muižas ēdienu recepšu grāmatām izcelta “klasika” – ēdieni, ko baudīja gan kungi, gan muižas ļaudis un kalpotāji. Lai darbi sokas – ir vajadzīgs gruntīgs paēdiens! … un, lai ēstu labu ēdienu, sudraba dakšiņa nav vajadzīga!

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Tiņģeres muiža ikdienā ir kultūras un tūrisma pasākumu vieta ar skaistu ainavisku parku. Mājas kafejnīcu dienās būs iespēja nobaudīt vietējo saimnieču gatavotus ēdienus, kuri tapuši iedvesmojoties no senām pavārgrāmatām, kā arī būs neliels vegānu ēdienu piedāvājums.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Sabiles simbols – Vīna kalns – ir unikāls ar to, ka ir ticis ierakstīts Pasaules Ginesa rekordu grāmatā vistālāk uz ziemeļiem atrodošais vīna dārzs, kur brīvā dabā aug vīnogas. Kalna virsotne atrodas apmēram 34 m augstumā virs pilsētas un Abavas upes līmeņa. Kopējā dārza platība – 1,5 ha. Sabiles vīna dārzā aug aptuveni 30 dažādu šķirņu vīnogulāju, aptuveni 860 stādu 

Pateicoties ERAF projektamJēkaba ceļa kultūras mantojuma un mākslas jaunrades magnēti” 2020. gadā atjaunota Firkspedvāles muižas kungu māja, kas kalpo mākslinieku residence Pedvāles mākslas parkā, un bijusī sinagoga pārtapusi par Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centru, kurā regulāri notiek dažādi pasākumi un apskatāmas izstādes. 

Talsi ar gleznainām ainavām vienmēr iedvesmojuši radošus cilvēkus. Latvijā pazīstami mākslinieki un Talsu vecmeistari cauri laikiem radījuši brīnišķīgas ainavas. Iepazīsti pilsētu mākslinieka acīm34 gleznu maršrutāMāksla uzzied Talsos, kas novietotas blakus uzgleznotajai ainavai dabā. 

Baudi atpūtu uz ūdens vecpilsētas skaistākajā vietāTalsu ezerāiznomā katamarānu vai laivu un dodies nesteidzīgā braucienā.