Talsu novada raibās garšas!

Mājas kafejnīcu dienās brauc uz Talsu novada pilsētām, kas svin savas dzimšanas dienas vienā dienā Sabili, Talsiem un Valdemārpili.

Talsi – pilsēta, kurā izbaudīt senatnes auru, mazpilsētas šarmu un mākslu dodoties nesteidzīgā pastaigā augšup un lejup pa deviņiem pilsētas pakalniem. Talsi ir pilsēta, kur varēsi pabūt starp mūsdienīgu kultūras un mākslas piedāvājumu un senām vēstures un dabas vērtībām, ieelpot un vienkārši būt.

Sabile ir mazpilsēta Vīna kalna pakājē, kas aizraus ar vietējo vīnu garšu buķetēm, senatnes auru pilsētvidē un neskarto dabas varenību. Kā viena no Sabiles pērlēm ir Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrs, kurš atrodas pilsētas centrā – atjaunotajā Sabiles sinagogā.

Valdemārpils – pilsēta, kur daba mijas ar pilsētvidi, vecais sadzīvo ar jauno, vasaras plaukumā smaržo pēc liepziediem, pastaigās pazūd laiks un katrā gadalaikā var izbaudīt mierpilnu atpūtu.

Mājas kafejnīcu dienās aicināsim ieklausīties, saredzēt, sajust katras kafejnīcas dārzā esošās krāsas, smaržas un ikdienas dzīvi. Piedāvājumā būs dažādi latviski ēdieni, kas pagatavoti no pašu audzētiem kā arī mežā atrodamiem produktiem, gan arī autentiska Gruzijas virtuve un Brazīlijas garšas. Aicinām braukt pie mums baudīt Talsu novada raibās garšas un kultūras piedāvājumu.

26.-27.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Apskates objekti

Sabiles simbols – Vīna kalns – ir unikāls ar to, ka ir ticis ierakstīts Pasaules Ginesa rekordu grāmatā vistālāk uz ziemeļiem atrodošais vīna dārzs, kur brīvā dabā aug vīnogas. Kalna virsotne atrodas apmēram 34 m augstumā virs pilsētas un Abavas upes līmeņa. Kopējā dārza platība – 1,5 ha. Sabiles vīna dārzā aug aptuveni 30 dažādu šķirņu vīnogulāju, aptuveni 860 stādu 

Pateicoties ERAF projektamJēkaba ceļa kultūras mantojuma un mākslas jaunrades magnēti” 2020. gadā atjaunota Firkspedvāles muižas kungu māja, kas kalpo mākslinieku residence Pedvāles mākslas parkā, un bijusī sinagoga pārtapusi par Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centru, kurā regulāri notiek dažādi pasākumi un apskatāmas izstādes. 

Talsi ar gleznainām ainavām vienmēr iedvesmojuši radošus cilvēkus. Latvijā pazīstami mākslinieki un Talsu vecmeistari cauri laikiem radījuši brīnišķīgas ainavas. Iepazīsti pilsētu mākslinieka acīm34 gleznu maršrutāMāksla uzzied Talsos, kas novietotas blakus uzgleznotajai ainavai dabā. 

Baudi atpūtu uz ūdens vecpilsētas skaistākajā vietāTalsu ezerāiznomā katamarānu vai laivu un dodies nesteidzīgā braucienā.