Calendar icon
13. augustā: 10:00-20:00
Calendar icon
14. augustā: 12:00-18:00

Atpūtas sētā “Gandrīz Lauki” vari izbaudīt pilnvērtīgu lauku sajūtu, nebraucot tālu no Rīgas (25km no Juglas). Šeit var atpūsties plašā, labiekārtotā pagalmā tieši pretī Latvijas Valsts mežu masīvam, pērties latviešu pirtī, peldēties vai copēt Tumšupē un izgulēties gaumīgi iekārtotā, milzīgā 5 metrīgā glemping stila teltī. Mājas kafejnīcu dienās piedāvāsim ne tikai gardus putnu gaļas ēdienus, bet arī putnu vērošanas un klausīšanās sacensības, kas noteikti patiks mazākajiem apmeklētājiem.

Gandrīz katram pilsētniekam atmiņās ir jauki laukos pavadīts vasaras laiks bērnībā, un šajā vietā to, iespējams, var atkal piedzīvot mājas kafejnīcu viesi, tepat Pierīgā. Dārzs un apkārtne ir gan gaumīgi kopta, gan daļa atstāta pilnīgā dabas mātes ziņā – tāpat kā īstos laukos. Pēc vietējo augu un permakultūras iepazīšanas, saimnieki uzmanību vērsuši apkārt mītošo putnu skaņu saklausīšanai un īpatņu skaitīšanai (šobrīd vismaz 22), un ar izzināto labprāt iepazīstinās savus viesus. Ne velti šīs sezonas mājas kafejnīcu dienu tēma “Gandrīz Laukos” ir “Putnu Gads”, kas atspoguļojas arī ēdienkartē.

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Ēdienkarte

Pamatēdiens

4 veidu kanapē maizītes
  • Maizīte, grillēta vistas fileja, svaigs gurķis, tomātu marmelāde, garšaugu krēms
  • Maizīte, paštaisīta pīļu aknu pastēte, zilais siers, vīģu džems
  • Rudzu maizīte, biezpiena krēms, anšovs, vārīta paipalas ola
  • Maizīte, brie siers, saulē kaltēti tomāti, karamelizēti sīpoli, spināti
    *(visām iespējams bezglutēna maizītes aizvietojums)

Cena— 1,5 EUR/gab vai asorti komplekts (no katras pa vienai)—5 EUR

Aukstā zaļā zupa ar ceptu vistas gabaliņu (vai bez - veģetāra uztura cienītājiem). (sastāvā: zaļie zirnīši, baziliks, kartupelis, saldais krējums)

Cena—4 EUR

Ceptas pīles krūtiņas gabaliņi ar kartupeļu biezeni, plūmju mērci un dārzeņu garnējumu

Cena—12 EUR

Saldā kūka

Cena—4 EUR

Dzēriens

Ķīseļa dzēriens

Cena—1 EUR

Baltvīns/Sarkanvīns

Cena—3 EUR/glāze

Aktivitātes

  • Ekskursija pa teritoriju, iespēja makšķerēt vai nopeldēties Tumšupē;
  • Sadarbībā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību – putnu balsu klausīšanās sacensības, izglītojoši materiāli un reāla iespēja novērot vismaz 6 sugas stundas laikā (mēs atrodamies pie Latvijas Valsts mežu masīva un aizsargājamā dabas liegumā gar Tumšupi, kurā mīt arī strauta zilspāres). Dalība par ziedojumiem mobilās aplikācijas tālākai izstrādei;
  • Plašs klāsts ar galda un dārza spēlēm un uzpūšamais baseins veldzei mazākajiem dalībniekiem.