Un Ropažu un Salaspils novados plūst piena upes ķīseļa krastos

13. un 14. augustā divi Vidzemes novadi – Salaspils un Ropaži – apvienos spēkus, lai kopā ar 14 brīnišķīgiem saimniekiem ikgadējās “Mājas kafejnīcu dienās” vērtu savu namu durvis un palutinātu viesus ar gardēžu cienīgu gastronomisko baudījumu.

Ēdienkartēs varēs atrast Latvijas mežu un dārzu veltes, eksotiskākas garšas, izcilas kūkas un kūciņas, neparastus dzērienus un restorāna cienīgu maltīti. Papildus tam katrs saimnieks un saimniece ir parūpējusies ne tikai par vēdera priekiem, bet arī piedāvās dažādas izklaides iespējas kafejnīcu apmeklētājiem.

Ropažu un Salaspils novadu kopīgā pasākuma vadmotīvs ir “Piena upes ķīseļa krastos”. Novadu teritorijām cauri plūst gan Lielā, gan Mazā Jugla, un tieši šo abu upju krastos veidojas sadarbība ar iedzīvotājiem, uzņēmējiem un citiem interesentiem, kas izrādījuši gatavību šogad kļūt par mājas kafejnīcu saimniekiem. Tad arī visi organizēsim cienastu un mielošanās dienas – mazo leiputriju, kas latviešu leksikoloģijā jau kopš laba laika ir iedzīvināta ar apzīmējumu “Piena upes ķīseļa krastos”.

13.-14.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Aktivitātes

Ģimenēm draudzīgais ogu dārzs aicina uz Mājas kafejnīcu “Salaspils Mellenes” 13. augustā no plkst. 11:00-20:00
Izbaudīsim ogu ražas pilnbriedu! Ogosim melleņu laukos, baudīsim dienu ar ģimeni dažādās radošās nodarbībās!

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Viesi varēs nobaudīt “Mellenes ar pienu” sarūpētos gardumus – pupiņu zupu, cūkas stilbu, reņģu čipsus un citus gardumus. Tāpat varēs arī izkustināt kājas un rokas dažādās sportiskās aktivitātēs vai izbaudīt veldzējošu peldi Lielās Juglas upē.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mūsu vērtības ir dzimta, tās stiprināšana, kopā radītās idejas un paveiktie darbi. Vēlamies dalīties ar šī brīža realizētajām idejām un mūsu ģimenes hobiju.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienu laikā viesiem tiks piedāvātas malkas krāsnī ceptas picas, uz ugunskura vārīta soļanka un pēc senās Kaucmindes receptes gatavota maizes zupa ar putukrēma cepurīti un ogām.

Uzzini vairāk

Šoreiz Cukurs Local gifts_ veikala komanda piedāvās iespēju ielūkoties mūsu komandas virtuves mākslā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ikdienā “TREILERBODE” līdzņemšanai piedāvā Latviskotas brokastis un pusdienas, kā arī karstas uzkodas un našķus, kā piemēram – CornDog, CornWaffle, u.c.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Aicinām visus ciemos uz Garkalnes mežu burvību! Tiksimies 14. augustā un kopā baudīsim gardus ēdienus.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Viesus gaidīs ģimene ar apņemšanos sagādāt patīkamu kafejnīcas atmosfēru un ar mīlestību gatavotu “mūžīgu brokastu piedāvājumu”.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mēs – keramikas cepļa MADZE saimnieki (Zanda un Dainis) mīlam uzņemt ciemiņus un gūstam lielu prieku par saviem viesiem sagādātajām, gaišajām sajūtām.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienās piedāvāsim ne tikai gardus putnu gaļas ēdienus, bet arī putnu vērošanas un klausīšanās sacensības, kas noteikti patiks mazākajiem apmeklētājiem.

Uzzini vairāk

Mājas kafejnīcu dienu laikā, viesiem tiks piedāvāta iespēja izbaudīt stikla namiņa atmosfēru un baudīt piedāvātos ēdienus.

Uzzini vairāk

Mīļi gaidām visus, kas vēlas gardi paēst, izmēģināt prasmi veikbordā vai atpūsties mūsu sētā un viesmīlībā!

Uzzini vairāk

Mūsu kafejnīcā piedāvāsim viesiem nobaudīt tradicionālus, ar mīlestību gatavotus lauku ēdienus no Doles salā pieejamajiem produktiem.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Ropažu evaņģēliski luteriskās draudzes mūra dievnams ir pagastā vienīgā baznīca, kas celta 1893. gadā un šogad svinēsim tās pastāvēšanas 129.gadskārtu. Dievnams ir ne tikai Ropažu luterāņu garīgās mājas, bet kalpo arī par garīgu kultūras norišu vietu. Baznīcā notiek dažādi koncerti un nu jau par tradīciju kļuvušais “Gaismas dārzs,” kuru apskatīt ierodas desmitiem tūkstoši cilvēku no Adventa laika sākuma līdz pat Zvaigznes dienai. Šovasar apmeklētājiem tiks atvērts Torņa skatu laukums, no kura apmeklētājiem būs iespēja vērot unikālo apkārtni no putna lidojuma. Skaidrā laikā var saredzēt pat Latvijas Nacionālo bibliotēku!

Pēc labas maltītes dodies baudīt nesteidzīgu pastaigu Garkalnes dabas takā. Dabas taka ierīkota Jāņa Jaunsudrabiņa jubilejas gadā, jo Garkalnē rakstnieks nodzīvojis sešus gadus. Jaunsudrabiņš bija iecienījis staigāt basām kājām un regulāri devies makšķerēt. Taka aptver visus trīs Garkalnes ezerus, priežu silu un nelielu purviņu. Izejot šo taku, var iepazīt un dziļāk izzināt arī dažādus biotopus. Takas 1 km garumā ir izvietoti stendi par dabas tēmu – ezeri, augi, putni, sikspārņi, zivis un rakstnieka teicieni par dabu.

Līgo parks ir unikāla vieta Latvijas lauku kultūrainavā un īpaša vieta Stopiņu novadā. Izveidots 1988. gadā, Līgo parks ir kļuvis par dabisku kultūrvēsturisku latviskā mantojuma saglabāšanas vietu un izziņas avotu. Pirmais parks pasaulē, kur apskatāmas 11 latvju rakstu zīmju akmens skulptūras, autors – tēlnieks Uldis Sterģis. Apmeklējot Līgo parku, ir iespēja atpūsties skaistā dabas ainavā, smelties spēku ozolu un bērzu

birzī, iepazīt latvju rakstus, kas skatāmi cilvēka auguma izmērā, piedzīvot Līgo vakaru pie lielā ugunskura. Vasaras sezonā Līgo parkā notiek deju un kora mūzikas koncerti, viesojas daudzi Latvijā un ārvalstīs pazīstami mūziķi un grupas, notiek brīvdabas teātra izrādes un festivāli

Vienīgais aizsargājamais metāla kopņu konstrukciju tilts pāri Mazās Juglas upei uz Salaspils un Ropažu novada robežas ir bijušās dzelzceļa līnijas Rīga-Ērgļi sastāvdaļa. Tiltu atklāja 1933. gadā, kopš 2007. gada vilcieni pār to vairs nekursē, taču to joprojām izmanto gājēji un velobraucēji, kas dodas braucienos pa “zaļo dzelzceļu”.

Daugavas muzejs kopš 1969. gada atrodas Doles muižas apbūves kompleksa jaunajā kungu mājā, vēsturiskajā muižas parkā. Te skatāma Daugavas un Salaspils novada kultūrvēsture, unikāli materiāli par Latvijas senāko vēsturi, sākot no pirmās akmens laikmeta cilvēku dzīvesvietas – Salaspils Laukskolas apmetnes (9. g.t. pr.Kr.) līdz pat pārmaiņām Daugavā pēc Rīgas HES uzcelšanas. Augstajā Daugavas krastā, parka teritorijā aicina simtgadīga Daugavas lejteces zvejnieku sēta; te redzama unikālu zvejas aizsprostu – lašu un nēģu taču – rekonstrukcija un zvejas rīku izstāde. Muzejā pieejamas atpūtas vietas, notiek tradicionālie pasākumi.

Nacionālajā botāniskajā dārzā ir viena no lielākajām dzīvo augu kolekcijām Ziemeļaustrumeiropā. Piedāvājumā arī plašas aktīvās atpūtas iespējas. NBD rīkotie stādu gadatirgi ir vieni no lielākajiem šāda veida pasākumiem Latvijā. Tematiskas ekskursijas un lekcijas, nodarbības skolēniem, iespējas riteņbraucējiem, nūjotājiem un visiem aktīvās atpūtas cienītājiem.