Skujenes garšas!

Skujenes Garša ir vietējo tūrisma un mājražošanas saimniecību sadarbības projektu kopums, kura galvenais virziens ir gastronomija un viesmīlība. “Skujenes Garša” ir ne tikai ikgadējās Mājas kafejnīcu dienas, tie ir arī Pop-up pasākumi, Piknika grozu piedāvājumi, produktu līnija ar skuju garšām vai aromātiem un gastronomiskā tūrisma maršruts. Viesi var izbaudīt garšu gan tās tradicionālajā izpratnē – kā ēdienu, gan arī sajūtu un asociāciju līmenī, piemēram, Pagātnes garša, Meža garša, Bērnības garša, Gaujas garša un Skaistuma garša.

Tur, kur Gaujas sākums, Elkaskalnā, vari sākt ar brokastīm, pēc tam piestāj Sērmūkšos, apskatot partizānu bunkuru, muižu un dižozolus un jūsmo par Deko Dobi. Pusdienu laikā iegriezies Skujenes centrā, apskati plašāko ekspozīciju Skujenes krāmu un seno lietu muzejā, aprunājies ar Skujenes Pilskalna saimniekiem, iepērcies veikalā, kur apmeklētājus gaida interaktīvais ziņojumu dēlis un Skujenes ražotāju preču stends, un notiesā kādu našķi Cukurpilsētiņā Indrāni. Turpini savu ceļojumu Pērkoņu galā, satiec Kalna Gaviešu saimniekus, savāri ziepes pie DA’ZIEPE un iestiprinies kvinojas un amaranta audzētāju saimniecībā Gusts Apinis. Visbeidzot noslēdz Skujenes iepazīšanas apli Kosā, priecājies par izjādi saulrietā un meklē naktsmājas atpūtas bāzē Ezerrozes.

Mājas kafejnīcu dienu ietvaros ēdājus sagaida pašgatavotas pastas, mājās ceptas maizes, medījumu, šitaki sēņu un putojošu desertu garšu kokteilis.

Skujenē ir, ko redzēt, un Skujenē ir, ko baudīt! Ar vienu dienu var nepietikt, ar vienu vēderu tāpat!

5.-6.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Uzņēmums nodarbojas ar Šitake sēņu audzēšanu uz koka bluķiem, kā arī veicam savu sēņu kaltēšanu un iepakošanu

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ikdienā ‘’ Krāmu un seno lietu muzejā’’ ir iespēja iepazīties ar plašo eksponātu klāstu un dzirdēt gida stāstījumu par lietām.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Zemes ceļu un mežu ielokā top patiesas ziepes, uz ugunskura vārās zupa un krāsnī gozējas kēksiņi.

Uzzini vairāk

Ja vēlies uzzināt, kā piepildīt bērnības sapni – kļūt par konfekšu fabrikas direktoru, – brauc uz Cukurpilsētiņu Indrānos!

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Bio saimniecība, kura ražo auksti spiestu sējas idras eļļu un gatavo savā darbnīcā dažāda veida pastu, kafejnīcas dienās radīs īsti itālisku atmosfēru.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Ikviena skujenieša svēta pārliecība: viena no augstākajām virsotnēm Latvijā – Elkas kalns – ir vieta, kur sākas Gauja. Iztekas vietu iezīmē plāksne ar uzrakstu “Šeit sākas Gauja” un vīnogu selekcionāra Fazekaša ģimenes dāvātie vīnogu šķirnes “Gauja” vīnogulāji.

Saldumu darbnīcā jeb Cukurpilsētiņā Indrāni piedāvā tādus gardumus, kā nekur citur pasaulē – liepziedu marmelādi, rupjmaizes konfektes šokolādē, viršu sīrupu un vēl, un vēl. Pilnākiem vēderiem kalpos vasaras kafejnīca vai ziemas ugunskura pikniks, bet skaistumam – rotu darbnīca un manikīra kabinets.

Viens no Latvijas pilskalniem ar Livonijas laika pilsdrupām. Skujenes pilskalna pūnē iekārtojies šarmants suvenīru un floristikas veikals – Simts sīkumu etīdes, bet pilskalna fons piemērots kā laulību ceremoniju un kāzu pieturvieta.

Skujenes mazā Itālija. Pastas gatavošanas un eļļas spiešanas noslēpumu izzināšana. Skujenē augušu, gatavotu, medītu smeķīgu kārumu virtuve.

Viena no plašākajām un iespaidīgākajām senu un ne tik senu lietu ekspozīcijām Latvijā. Blakus muzejam pastaigu taka, piknika un telšu vietas.

Mājas kosmētikas ražotne un meistarklases. Ziepes tiek gatavotas no liellopu vai briežu taukiem, augu eļļām un ziepju zālēm, kā arī papildinātas ar dažādām ēteriskajām eļļām un dabīgajiem aromātiem.