Siguldas novada Mājas kafejnīcu dienas. Bērnības garša!

12. un 13. augustā Siguldas novada ģimenes un saimniecības vērs pagalma durvis, iepazīstinot ar savām vērtībām un gardākajām bērnības dienu receptēm! Šī gada Mājas kafejnīcu dienu vadošais motīvs ir Bērnības garša. Tā ļaus izjust novada autentisko garšu un izdzīvot novadnieku neizgaistošās un mazliet nebēdnīgās bērnības atmiņas.

Sigulda izvietojusies uz Gaujas senlejas abiem krastiem un ir viena no skaistākajām pilsētām Latvijā. Tā gadsimtiem vilinājusi ceļotājus no visas pasaules pieredzēt paša acīm skatu pāri senlejai, no kuras aizraujas elpa, un atklāt unikālos objektus, kuri lielā skaitā izvietojušies pavisam nelielā attālumā pa visu Siguldu un tās tuvāko apkārtni.

Sigulda aizrauj!

12.-13.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Lielās Juglas krastā 1900. gadā tika izveidots Mālu krogs kā viens no trim Rikteres muižai piederošiem krogiem.

Uzzini vairāk

Aukstā spieduma sulas var saukt par dzīvām, jo tās ir nepasterizētas un nav pakļautas papildus apstrādei, tādejādi maksimāli saglabājot vitamīnus, minerālvielas un vērtīgos enzīmus. Sulas ir bez mākslīgām piedevām, garšas pastiprinātājiem, tās netiek atšķaidītas ar ūdeni.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Būs iespēja piedalīties noderīgās sarunās un noskaidrot atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem par dārzu un augiem.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

„Gaujas klubs” piedāvā telpu nomu dažādiem pasākumiem (pieejama skatuve, projektors un lielais kino ekrāns), kā arī rīko dažādus pasākumus un ekskursijas ar iespēju uz mirkli gremdēties nostalģiskās atmiņās par iepriekšējo gadu simtu.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu radām jau otro gadu un mums ir liels gods piedalīties šajos viesmīlīgajos un stiprinošajos svētkos! Gaidām ciemos!

Uzzini vairāk
Aktivitātes

“Saules Krasts” ir ģimenes saimniecība, pašā tapšanas sākumā. Saimniecībā tiek audzēti dārzeņi, puķes, garšaugi, ogas, viss nelielos daudzumos un klāsts tiek papildināts katru sezonu.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mēs aicinām ciemos un dalāmies ar vietu, kur paši smeļam spēku ikdienas gaitām. Būs ne tikai gards ēdiens, bet arī radošās darbnīcas bērniem, dabas materiālu apzīmēšana, foto pietura, interaktīva pastaiga gar Braslas upi un rokdarbu izstāde.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienu laikā savā sētā, ļausim baudīt pašu iekārtoto dārzu un gardu maltīti.

Uzzini vairāk

Mājas našķi mēdz darīt brīnumus, ļauj aizmirst apkārt notiekošo un sniedz debešķīgu laimes sajūtu!

Uzzini vairāk

Aktieris Valentīns Skulme, kurš dzīvoja Skulmēs 20. gs. 70.-80. gados, šo vietu dēvēja par savu sapņu zemi – Ulubeli.

Uzzini vairāk

Šogad piedāvājam nesteidzīgas vasaras brokastis ar Zelmas plānajām pankūkām!

Uzzini vairāk

Mana personīgā nostāja ir, ja es ēdu ārpus mājas, tad ēdienam ir jābūt tik pat garšīgam vai garšīgākam nekā es pati varu pagatavot. Nianses un garšas ir svarīgas.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Gadu gaitā Lēdurgas Dendroparks kļuvis par dabas un kultūrvēsturisku aizsargājamu objektu un 2023. gadā tas svinēs jau 50 gadu jubileju. Lielākais nevalstiskas cilmes kokaugu krājums Latvijā. Lēdurgas Dendroparks ir viena cilvēka mūža darbs. Šeit atrodams neizsmeļams materiāls kokaugu pētniekiem, jo Lēdurgā sekmīgi aug un pārziemo daudz Ziemeļvidzemē neizturīgu kokaugu sugu un šķirņu. 

Taka aizved aptuveni vienas stundas garā ceļojumā cauri neskartai dabai kopā ar Runtiņupītes čalošanu gar lībiešu valdnieka Kaupo kapu. Lokveida Kubeseles dabas takas garums ir nepilni 4 km. Takas sākumā apskatāms arī Ceļinieku namiņš ar vēstures ekspozīciju “Krimuldas vēstures lappuses 13.–19. gs.”. 

Tēlnieces Martas Skulmes un mākslinieka Oto Skulmes piemiņas istaba Mālpils pagasta Skulmju mājās, kā arī piemiņas istaba aktierim Valentīnam Skulmem. Iespējams iepazīties ar mākslinieku atstāto mantojumu gida pavadībā (iepriekš piesakoties). Skulmju māju apkārtne un netālu esošā Vilku grava aprakstīta Ivandes Kaijas romānā “Iedzimtais grēks”. No verandas un mājas pagalma skats uz Mergupi. 

Aptuveni 3km gara pastaigu līnijveida taka – Mālpils dabas taka. Dodoties pa taku iespējams baudīt skatus pie upītes, vērot tās līkločus, kā arī iegūt jaunas zināšanas pie izvietotajiem informatīvajiem stendiem, kuri stāsta par teritorijā sastopamajiem kokiem, augiem, zivīm u.c. Maršrutā pieejami tādi apskates objekti kā – Oto Skulmes dižozols, Draudzības akmens, Mālpils viduslaiku pilskalns, Tēvijas kara brāļu un Mālpils kapi, Skulmju dzimtas vieta.  

Siguldas Jaunās pils telpās apskatāms Latvijā unikāls nacionālā romantisma interjers. Ne velti pili uzskatīja par krāšņāko Rakstnieku pili Eiropā, kad 1937. gadā pēc arhitekta Alfrēda Birkhāna projekta tika veikta tās pārbaude. Siguldas Jaunā pils ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Pilī jau kopš muižnieku laikiem viesojušās dažādas prominences, tostarp Kārlis Skalbe, Aleksandrs Čaks, Jānis Akuraters un Rainis, ārlietu ministrs Vilhelms Munters, avīzes “Jaunākās Ziņas” izdevēja Emīlija Benjamiņa un citi. 

Tieši šeit – stratēģiski pārdomātajā un ainaviski bagātajā vietā – meklējami Siguldas pilsētas pirmsākumi. Siguldas pils kvartāls ir unikāla vieta Latvijā, kas vienkopus pulcējusi izcilus amatniekus, kas ne tikai šeit strādā un rada, bet savu arodu dažādās meistarklasēs māca arī pilsētas viesiem. Šeit var piedalīties gan rotu, keramikas, tekstila, aušanas, šūšanas, papīrmākslas darbnīcās, kā arī laiski atpūsties kafejnīcā, vai iemūžināt šo dienu fotostudijās pie prasmīgiem sava amata meistariem.