Saulkrastu novada garšu daudzveidība

Saulkrasti novads ir vieta, kur jūras piekraste izceļas ar augstām priežu kāpām un ikvienam brīvi pieejamo ainavisko pludmali, kur smelties iedvesmu un spēku visu cauru gadu. Iepazīsti burvīgo Saulkrastu novadu saules ritmā. Aicinām izbaudīt daudzveidīgās piedāvātās mājas kafejnīcas un atpūtas iespējas un atklāt vēl neiepazītus ceļojuma galamērķus.

17.-18.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Cienāsim ar ēdieniem un dzērieniem,kādi Rūķīšu ēdienkartē bija raksturīgi mākslinieku laikos.Ik vienam būs iespējas baudīt kafiju no mākslinieku laikus pieredzējušiem kafijas traukiem Mirtantes istabā.Kā arī,iespējams,klātinē sastapsiet kādu mākslinieku.Visi mīļi gaidīti!

Uzzini vairāk

Vēršam jūsu uzmanību uz to, ka liela daļa cienastu būs par ziedojumu. Tas nozīmē, ka cenu nosaka viesis.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

5 veidu vafeles ar piedevām un 3 dažādas pirtis (atkarībā no apmeklētāju skaita). 35 eur/persona. Cenā iekļautas visas vafeles un uzkodas, dažādas pirtis, process uz 3-5 stundām.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Lavandu aprūpēšana un izmantošana dažādu gardu un aromātisku produktu radīšanai šeit ir roku darbs, saimniecībai piešķirts bioloģiskās saimniecības statuss. Tas ir svarīgi, lai cilvēki var droši lietot uzturā lavandas tēju, garšvielas, sīrupu u.c. labumus. Tos novērtējis arī dabas garšu eksperts un “Pavāru mājas” šefpavārs Ēriks Dreibants.

 

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienās būs iespēja izbaudīt krāšņo hortenziju burvību, izsmaržot dārza smaržas, ieklausīties dabas skaņās. Fotografēšanās ziedos.

Būs iespēja līdzņemšanai iegādāties mājās ceptos cepumiņu asortus un kafiju.

Piedāvājuma cena:
Pieaugušajiem: 20 EUR
Bērniem līdz 12 gadiem : 12 EUR

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi

Esam nolēmuši šovasar namiņam dot jaunu dzīvi, dodot iespēju to izīrēt atpūtai lielākā un mazākā ģimenes un draugu lokā, kā arī vērsim savas durvis māju kafejnīcu dienās un cienāsim ar pašmājās audzētiem produktiem un saimnieces pašgatavotiem ēdieniem, būs gan jēra harčo zupa,gan tomātu krēmzupa, gan saimnieces kūku un maizes izlases, dabas spēka pilna pašu pļavas augu tēja, pašmāju limonāde un modernās tortiljas. Īsts garšu karuselis -bagātīgs un dažāds, kā mēs paši.

Uzzini vairāk

Šajās divās dienās būsim visa ģimene kopā, lai mūsu viesiem sniegtu lielisku atpūtu. Mūsu viesiem būs iespēja baudīt dabas tuvumu un mieru, kā arī gardus mājas ēdienus un citus vietējos labumus. Piedāvāsim ne tikai atpūsties, bet arī iemēģināt savu roku ziepju izgatavošanā, ziepju meistara pavadībā.

Piedāvāsim baudu gan vēderam, gan garam. Starp maltītēm un pastaigām varēsiet aplūkot arī mūsu novadnieces skaisto un eleganto apgleznoto porcelānu.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Ikdienā zs Priežkalni ir ģimenes saimniecība, kura popularizē lauku dzīves stilu, piedāvā apmeklēt lauku sētu Zaļā Nora, lai iepazītos un samīļotu mājdzīvniekus un mājputnus.Mazie apmeklētāji var vizināties ar poniju. Lauku sētā ir viss nepieciešamais lai sarīkotu bērnu ballīti vai pieaugušo svinības.Ir lapene,grills,rotaļu laukumiņš un skaista vide.

Esam atvērti brīvdienās vai ar iepriekšēju pierakstu arī darba dienās.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Šeit, nesteidzīgā mierā, Jūs sagaidīs ziedoša oāze ar vairāk kā 2000 hortenzijām. Kā izkāpusi no cita laikmeta Jūs valdzinās majestātisku kolonnu lapene un saules zaķīši spēlēsies stikla oranžērijas kristālu dekoros.

Ieejas maksa dārza 5 eur pieaugušajiem, 2 eur bērniem no 7 gadiem.

Papildus būs: Dārza stāsti, radošas meistarklases un iedvesmas pilna pēcgarša.

 

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi

Mēs mājas kafejnīcu dienās varam vienlaicīgi uzņemt 10 līdz maksimums 16 cilvēkus

Vēl mūsu tetitorijā būs iekārtotas  10-12 piknika vietas ar ērtiem spilveniem un segām ( ja laika apstākli to atļaus),kā arī būs iespēja baudīt mūsu ēdienus jūras krastā,ja viesi vēlēsies baudīt ēdienus jūras krastā tie tiks pasniegti augstvērtīgas vienreizējos traukos.

Ēdieni pie galdiņiem tiks pasniegti porcelāna,kristāla un stikla traukos.

Mūsu teritorija ir privāta – diemžēl stāvvietu šeit nav – tāpēc lūdzu man šajā jautājumā atzvaniet – par parkošanās situācijas risinājumu .

Mūsu kafejnīcai varēs piekļūt no Ainažu ielas ejot pa celiņu vai arī no jūras puses no jaunuzeltā Elvja esam 5 minūšu gājiena attālumā gar jūras krastu

 

 

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi

 

Ikdienā kafejnīcas saimniece, kas daļu bērnības pavadījusi Saulkrastos, strādā bankā, bet brīvajā laikā daudz gatavo un lutina ģimeni, draugus un kolēģus.

Mājas kafejnīcu dienu laikā tiks gatavoti ēdieni, kas ir ieguvuši atzinību draugu vidū – kruasānus, kišus, Vecrīgas un citus punci priecējošus gardumus. Būs iespējams iegādāties ēdienus arī līdzņemšanai, ja nu būs jau pilni vēderi vai gribēsies paņemt ko līdzi uz kārā zoba.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Sējas ozols ir viens no lielākajiem dižozoliem Latvijā. Tas aug Sējas muižas parka malā. Stumbra apkārtmērs ir 9,1 m un tam ir labi attīstīts 24×6 m liels vainags, koka augstums ir 23,5 m. Tas ir otrais lielākais ozols Latvijā un ceturtais lielākais Baltijā.

8 metru augstā kāpa Inčupes labajā krastā pie upes ietekas jūrā ir lieliska skatu vieta, no kuras vērot Rīgas jūras līci. Vēsturiski Baltā kāpa ir smilšu veidojums, kas veidojies pirms 405–350 miljoniem gadu.  

Ja vēlies piedzīvot spēcinošu pastaigu un ieelpot jūras gaisu, dodies izbaudīt 3,6 km garo meža taku, kas stiepjas gar jūras piekrasti no Baltās kāpas līdz Saules tiltam. 

Velosipēdu muzejs Saulkrastos pievilina apmeklētājus ar senatnes gaisotni un visnotaļ interesanto kolekciju. Šī ir vienīgā seno velosipēdu kolekcija Latvijā. Kolekcijas veidošanās sākusies 1977. gadā.

Izstiepusies starp Saulkrastu pludmali (sākas aiz Kuņurdziņas) un Skultes ostu. Vieta radošām dvēselēm, kur iedvesmoties vasaras atspulgos, kur dzirdēt ko jaunu, klausoties priežu rudens sarunās, un būt ar sevi ziemas stindzinošajā aukstumā vai pavasara mūzas gaidās.