Saldus piepilda ar garšas un mākslas piedzīvojumiem

Reizēm Saldus ir kluss un savrups, bet vienmēr atklāts. Saldus ir rosīgiem cilvēkiem piepildīts. Kad atbrauc ciemiņi, Saldus piepilda vēderus ar konfektēm un kafijas krūzi. Lietas, kas Saldū iecerētas, vienmēr piepildās.

Saldus novadā iespēja baudīt atpūtu asu izjūtu cienītājiem, dabas draugiem kā arī tiem, kuri mīl radoši darboties un ciena vēstures vērtības. Kalnsētas parks ar Mīlestības un Mūzikas taku, Cieceres ezera burvība, wakepark prieki un pat seno vikingu apmetnes-tik dažāds ir Saldus novads. Uzkāpt baznīcas tornī, vērojot Saldu no augšas, pārbaudīt spēkus Airsoft, kā arī izbaudīt vēstures elpu kolekcijās un O. Kalpaka muzejā.
Šogad māju kafejnīcas Saldus novadā ir 16. Tās dod iespēju baudīt gan ekskluzīvu strausu steiku, kūpinātu paipalu, gan plūškoku spritz un mājās darinātos grādīgos dzērienus.

20.-21.
jūlijs

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Aktivitātes

Mājas kafejnīcā saimniece piedalās ceturto reizi. Pateicoties šovam “Lauku sēta 2019”, kur biju kā saimniece, apmeklētājiem un šova sekotājiem ir iespēja redzēt filmēšanas norises vietu.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Smuku muiža vēlas radīt nesteidzīgu, patīkamu atpūtu skaistā un tīrā vidē draugu, ģimenes un kolēģu lokā, aizmirstot par ikdienas rūpēm un baudot kādu no Smuku muižas laimes mirkļiem.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Māju “Ābelītes” saimnieci Santu Ozoliņu zinām kā gardo čili mērcīšu gatavotāju. Šogad saimniece uzņems viesus savās mājās ar savu ģimeni. Izbaudīt gardus ēdienu, sajust mieru un klātesamību!

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Viesu nama “Kalniem Pāri” apkārtnē valda dabas harmonija, kur savu mājvietu atraduši zaķi, āpši, lapsas, vāveres, stirnas, brieži un citi dzīvnieki. Mūsu lepnums ir stārķu ģimene ar trīs mazajiem stārķēniem, kas katru rītu sveicina sauli. Mājas pažobelēs dzied strazdu ģimenes, vakaros klusi pārlido sikspārņi, un tepat mūsu teritorijā slepus no kņadas savus bērnus perē irbju pāri. Meža dīķī dzīvo foreles, amūri, platpieri un stores, kā arī daudzas neatklātas ūdens radības, par kurām varam tikai nojaust. Dabas parka teritorijā atrodas platākais skudru pūznis Latvijā. Ja būsi kluss un uzmanīgs, varēsi sajust šo burvīgo dabas pasauli.

 

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Džungļi…Konkrēti Džungļi Brocēnu centrā!

Tikai divas dienas, 20.un 21.jūlijā, Mājas kafejnīcu dienu ietvaros Mītnes ēka pārtaps par Vēsajiem Džungļiem, kur baudīt vēsu Druvas saldējumu, saldējuma kokteiļus un pašceptas vafeles ar piedevām – gan uz vietas, gan līdzi ņemšanai pa ceļam uz netālo Cieceres ezera pludmali!

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Apvienojot mazpulcēnu čaklumu un lokālpatriotismu ar Lauras kulināro radošumu, ir tapis svētdienas brokastu piedāvājums visu vecumu gardēžiem.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Piedāvā muižnieku tradīcijās baudīt  pēcpusdienas kafiju Jaunauces pils dārzā. Skaistais parks un varenā klasicisma pils radīs īpašu noskaņu.

Saimnieces Līgas Ramates  gatavoto cienastu amata tērpā servēs Natālija Zariņa –  barona fon der Ropa ģimenes kalpotāja, kuras amats Jaunauces pilī bija “brokastu un pēcpusdienas kafejas devēja”.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Rozentālu dzimtas mājā saimnieko Spilu saimniekpāris ar meitām: Lizeti, Kati un znotu Oskaru.

Saimniekiem patīk pamēģināt ko jaunu, tādēļ šogad piedalāmies māju kafejnīcu dienās, lai popularizētu mākslinieka Jaņa Rozentāla dzimtās mājas “Bebri”.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Zirņu mājas saimnieces no Biedrības” Riekstkodis” šogad mīļi gaidīs ēdiena baudītājus un interesentus Skolas ielā-4. Ikdienā nodarbojas ar zirņu ēdienu meistarklasēm un degustēšanu, tādēļ arī šogad piedāvāsim kaut ko arī no pelēkiem zirņiem.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Vēlies  izbaudīt Kalpakiešu uztura dienas devu!? Brauc ciemos!

Gaidīsim tevi ciemos Oskara Kalpaka muzejs un piemiņas vieta “Airītes”, kur no Kalpakiešu uztura dienas devas produktiem  SIA  “Cepliņi ” cels galdā mūsdienīgu maltīti nezaudējot tā laika šarmu.  Katru Kalpakiešu tūres komplekta sastāvdaļu papildinās  viesmīļa stāsts. Un iespējams tieši Tev būs iespēja satikt pašus Kalpakiešus! Maltīti būs iespējams baudīt pašās muzeja telpās, ielūkoties tā laika notikumu atainojumos un uzzināt vairāk par tā laika vēsturi.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Viesu nams “Gariņi” atrodas ļoti skaistā vietā Gaiķu pagastā, kurā saimnieko Boltiku ģimene. Šī viesu māja piedāvā burvīgu atpūtas vietu ar balkonu, no kura paveras skaists skats uz apkārtējiem mežiem, labības laukiem un dīķi. Dīķī iespējams ne tikai veldzēties, bet arī priecēt acis ar saimnieces stādītajām ūdensrozēm. Saimniece rūpējas par viesu labsajūtu, piedāvājot gardas bada pankūkas, bet par jūsu ēdienu baudījumu rūpēsies Lauriss Remess ar ģimeni.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīca, kuras dalībnieki – profesionālie ēdienu gatavotāji un sirsnīgie viesmīļi ir Saldus novadā dzīvojošie ukraiņi. Kafejnīcā tiek piedāvāti nacionālie ēdieni, izceļot Ukrainas neatkārtojamās garšas. Daudzu ēdienu izejvielas tiks piegādātas no pašas Ukrainas.

Visi ieņēmumi no mājas kafejnīcas tiks ziedoti Ukrainas atbalstam.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Skaistajā lauku sētas pagalmā 20. jūlija vakarā viesos gaidīs plašā “Karogu” saime, kam tuva dabas klātbūtne, svarīga kopā būšana, apzinātība un estētisms it visā. Saimnieki aicinās baudīt svētku noskaņu un atcerēties, ka katras dienas pamatuzdevums ir priekpilna dzīvošana un brīnumu ieraudzīšana ikdienas mirkļos.

 

 

 

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Komandā apvienojušās dažādu profesiju pārstāvji – Saldus tehnikuma pedagoģes Tūrisma nozarē – Jeļena Tarasova, Sanita Galbaliņa un Agita Lazareva, pagasta saldumu meistare – Sandra Grauduma, Lutriņu pagasta patriote – Inga Vorobjova, Lutriņu pagasta pasākuma organizatore – Laimdota Saulgrieze, pagasta mūziķis Ainis Beiers. Katrs savas jomas speciālists rūpēsies par apmeklētāju labjūtību.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ozoliņu ģimene dzīvo savas dzimtas mājās Saldū, Ganību ielā 7. Lieliska iespēja izbaudīt lauku sajūtu pilsētas vidū. Dārzs, kurā atpūsties savā steidzīgajā ikdienā. Mīļi tiks gaidīti apmeklētāji mājas pagalmā uz mājas kafejnīcu dienām. Šajā dienā viesi tiks cienāti ar ēdienu, kas gatavots ar mīlestību. Lielāko daļu produktus tiek iepirkti Saldus tirgū un strausa gaļa, ko varēsiet nogaršot, ir audzēta tepat Latvijā, mūsu draugu lauksaimniecībā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Šauļu ģimene mīt vecvecāku celtā mājā. Tajā piedzīvots gana daudz interesanta, daļa notikumu ģimenē folklorizējušies un ir tā vērti, lai izstāstītu citiem. Saimnieki Līga un Ainars gaidīs ciemos pieaugušos, kas vēlas pamukt no vecāku, vecvecāku un citām dzīves lomām, lai kopā ar citiem ļaudīm baudītu mierpilnu maltīti.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

“Tehnikas ceļš” ir unikāls tūrisma objekts 17 kilometru garumā Saldus novadā, autoceļa Saldus-Kuldīga malā, izvietoti seši lauksaimniecības un cita veida tehnikas pieminekļi, kas ir brīvi pieejami apskatei un izpētei. Visas tehnikas vienības izvietotas tā, lai tās būtu redzamas autoceļa. Pie tām var apstāties, braucot ar automašīnu vai velosipēdu, kā arī iepazīties ar informāciju blakus uzstādītajos informatīvajos stendos. 

Ezeres Muitas nams atrodas vēsturiski nozīmīgā ēkā, kur, II pasaules kara noslēgumam tuvojoties, 1945. gada 8. maijā tika parakstīts  Kurzemes katlā ielenkto vācu karaspēka daļu kapitulācijas akts. Ar to tiek uzskatīts, ka Ezerē faktiski beidzies II pasaules karš. 2021. gada nogalē  šeit  atklāta jauna, interaktīva ekspozīcija “Karadarbības beigas Kurzemē”, kas ataino Otrā pasaules kara beigu simbolu – Kurzemes kapitulāciju. 

Saldus vēsture, attīstība un kultūras dzīve nav iedomājama bez Kapelleru ģimenes, kas ieradās Saldus miestā no Austrijas, 1857. gadā uzcēla namu un atvēra aptieku. Kapelleru dzimtas pārstāvji vienmēr aktīvi piedalījušies Saldus miestiņa sabiedriskajā dzīvē. Šajā ēkā ilgu laiku atradās Saldus rajona bibliotēka.

Šobrīd Kapelleru nams ir pašvaldības aģentūras “Saldus TIKS centrs” pārziņā. Šeit regulāri notiek dažādas izstādes, meistarklases, nelieli koncerti un pasākumi. Interesentu, īpaši dažāda vecuma skolēnu, grupas aicinātas piedalīties daudzveidīgās radošajās darbnīcās un izzinošās nodarbībās.

Lauku sētā var apskatīt strausus, fazānus un govis kā arī dzirdēt aizraujošus stāstus par tiem. Iespējams paviesoties arī kino-foto vēstures materiālu krātuvē. Saimniecība nodarbojas arī ar piena lopkopību, augļkopību un graudkopību.

Aktīvās atpūtas centrs piedzīvojumu un asu izjūtu cienītājiem piedāvā publiskās un privātās airsoft spēles, šaušanu pa mērķiem un izbraucienus ar kvadraciklu. Lieliska vieta gan privātiem pasākumiem, gan aizraujošām komandas garu stiprinošām spēlēm.

Ja esat nolēmuši viesoties Brocēnos un gūt priekšstatu par vienu no skaistākajiem ezeriem Latvijā, kuģītis “Zezer” sniegs Jums šo iespēju. Brauciena laikā izstāstīsim par to, kas atrodas Cieceres ezera krastos, vēsturiskiem notikumiem ezera krastos, kā arī par Brocēnu pilsētu, tās attīstību un mūsdienām.

Brauciens ilgst 1h 20min, kura laikā Kapteinis, papildus audio gida stāstījumam, dalīsies arī ar saviem stāstiem par ezeru un tā apkārtni. Bērniem līdz 5 gadu vecumam biļete nav nepieciešama.

Audio gida stāstījums četrās valodās – LV, LT, RU, EN.