Saldu ēdu, Saldu dzēru Saldus kalna galiņā!

Tas, ka Saldus ir Kurzemes saldākā pilsēta, kur noteikti jānogaršo konfektes “Saldus gotiņa” un vietējais Druvas saldējums, ir zināms jau izsenis. Pat teikas vēsta par saldo dzīvi Saldus pilskalna iekšpusē. Bet Saldus lepojas būt arī gleznotāja Jaņa Rozentāla pilsēta, kur viņa paša projektētajā mājā iekārtots muzejs, kur var izstaigāt mākslinieka iecienītās gleznošanas vietas, aplūkojot viņa gleznoto baznīcu un pēc gleznas veidoto bronzas skulptūru ansambli. Arī Māra Čaklā dzimtā pilsēta ar dzejnieka vārdā nosauktu skvēru, ko rotā strūklaka “Medus piliens” un vides objekts, kas atskaņo dzejoļus un dziesmas ar Čaklā vārdiem.

Saldus novadā dabas baudītājus ar dažādiem ūdens priekiem vilina Cieceres ezers. Ezera noslēpumus vislabāk var izzināt braucienā ar ekskursiju kuģīti, skaistākie skati pavērsies no Cieceres ezera skatu torņa, bet aktīvākos gaida Kurzemē lielākais piepūšamo ūdens atrakciju parks.

Novadā dzīvo un saimnieko rosīgi ļaudis, kas ar prieku uzņem viesus un aizrauj ar savu entuziasmu. Ciemiņus laipni sagaidīs dažādās amatnieku darbnīcās, kolekciju ekspozīcijās, apskates saimniecībās, tāpat arī kultūrvēstures un militārā mantojuma objektos.

Mājas kafejnīcu dienas Saldus novadā šogad norisināsies 22. un 23. jūlijā.  Viesiem galdā tiks celti dažādi gardumi un lauku labumi. Piedāvājumā būs gan pankūkas, tortes un mājas saldējums, gan restorāna cienīgi veģetāri šedevri un ieskats indiešu virtuvē, kā arī tādi tradicionāli un iecienīti ēdieni kā aukstā zupa, šašliks, mājās gatavoti pelmeņi un uz ugunskura vārīta zupa. Būs iespēja nobaudīt arī Saldū ražoto “Saldalu”. Piedāvājumu kuplinās plaša izklaides programma – koncerti, zaļumballe, izjādes ar zirgiem, nakšņošana teltīs, meistarklases un dažādas citas aktivitātes.

22.-23.
jūlijs

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Nāc un izbaudi veselīgu atpūtu “Saulesdārzos” netālu no Saldus, kur Tevi savā sētā sagaidīs draudzīgā Ozolu ģimene, zaļā dzīvesveida entuziaste Ilze Lieldaudziete un dabas mīļotāja Linda Kislina.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Esam novērojuši, ka draugiem un radiem ļoti patīk svinēt svētkus tieši pie mums. Tāpēc šogad vēlējāmies arī citiem parādīt, kā svinam un priecājamies mūsu mājās “Salnas”.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Ikdienā Airītes stacija gaida dzimtās zemes apceļotājus, dzelzceļa un seno staciju entuziastus, bet šajā reizē kopā ar mūsu draugiem no “Saldalus” Saldū būsim sarūpējuši stacijas bufeti uz vienu dienu.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ēdienkartē piedāvāsim ēdienus no mazdārziņā izaudzētiem dārzeņiem, kuru gatavošanā ir izmantota zero waste (bez atkritumiem) metode. Saldajā cienāsim ar vietējās saldumu guru Aivas Skujas pagatavotiem našķiem.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas saimnieces Ligitas dārzs ir vieta, kur netraucēti pazust krāšņos puķu dobju līkločos, meža baložu dūdošanā un romantiskā atmosfērā starp ābelēm un lampiņu virtenēm.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienā plašajā lauku sētā “Jaunlībaiši” viesiem tiks piedāvāti latviešu ēdieni, kā arī dažādas izklaides – karaoke, rotaļas, danči, izbrauciens ar laivu. Iespējams pieteikt nakšņošanu saimniecībā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ciemos tiek aicināti viesi, kas vēlas atpūsties īstenā lauku sētā un atmosfērā, baudot sātīgus ēdienus un atpūšoties no ikdienas ritma.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Muižnieku tradīcijās baudīta rīta vai pēcpusdienas kafija Jaunauces pils dārzā. Skaistais parks un varenā klasicisma pils radīs īpašu noskaņu…

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Saimniece Māra Burve ar palīgiem aicina uz dārza ballīti pagājušā gadsimta 50. gadu stilā. Ballītē tiks klāts bufetes tipa galds, un ēdienu gatavošanā izmantotas receptes no 1938. gadā izdotās grāmatas “Mājturības leksikons”.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Pērn ap šo pašu laiku un šajā pašā vietā dzima ideja par mazo biznesu un pateicoties Jums – mūsu mājas ciemiņiem un viesiem – realizējās izbraukumu mini pankūku ēdināšana.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Šoreiz gaidīsim ciemos visus, kuri vēlas nogaršot Saldus novada delikateses, kas pagatavotas un servētas ar prasmīga un starptautisku pieredzi apveltīta pavāra Laura Remesa rokām.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Skaistajā lauku sētas pagalmā 22. jūlija vakarā viesos gaidīs plašā “Karogu” saime, kam tuva dabas klatbūtne, svarīga kopā būšana, apzinātība un estētisms it visā.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Ikdienā “Cieceres Ūdensrozes” un saimniece Solveiga Dzene piedāvā daiļdārza apskati, kā arī ūdens tūrisma inventāra nomu un aktīvās atpūtas iespējas.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Viesmīlīgais Bērziņu saimnieku pāris dzīvo Druvas ciemata centrā un nodarbojas ar biškopību.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Par godu Saldus novadniekam – gleznotājam Janim Rozentālam uz kāpnēm pie Saldus Sv. Jāņa baznīcas uzstādītas septiņas bronzas skulptūras dabīgā lielumā, kas atveido tēlus no mākslinieka gleznas “Pēc dievkalpojuma”. Septiņi tēli atspoguļo dažādas sabiedrības grupas, ieskaitot Rozentāla vecākus. Zināms, ka gleznotājs savā jaunībā šeit aizvadījis daudz laika, vērodams baznīcēnus, fotografējot un skicējot sev pazīstamos cilvēkus. Skulptūru autors – tēlnieks Sandis Aispurs. 

Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā vienmēr ko aizraujošu atradīs gan mākslas mīļotāji, gan vēstures izzinātāji. Paša Rozentāla projektētā ēkā izveidota mūsdienīga ekspozīcija – “Sapņu tornis”. Ekspozīcijā parādītas Rozentāla darbu tapšanas vietas, personālijas, mākslinieka personības un rokraksta attīstība. Otrajā stāvā skatāmi gleznotāja oriģināldarbi un skices.

Cieceres ezers (277 ha) atrodas subglaciālajā vagā un ir izteiksmīgākais šāda veida ezers Latvijā – vietām tas atgādina upi ar augstiem krastiem. 18,4 m augstais Cieceres ezera skatu tornis sniedz iespēju izbaudīt gleznainās Cieceres ezera un apkārtējo lauku ainavas. Tornis atrodas uz mākslīgi veidota uzbēruma, līdz ar to kopējais augstums sasniedz 30 m.

Pirmā Latvijas Armijas virspavēlnieka pulkveža Oskara Kalpaka piemiņai izveidotais muzejs ir valsts nozīmes vēstures piemineklis. Ikviens interesents aicināts aplūkot skaisto muzeja ēku un ekspozīciju, kura atspoguļo pulkveža Oskara Kalpaka personību un viņa darbību I pasaules kara laikā un Latvijas Atbrīvošanas cīņās. Šovasar pie muzeja tiks atklāta un apmeklētājiem būs pieejama NATO kaujas priekšposteņa kopija.

Pilī restaurēta Latvijā vienīgā ovālā zāle ar autentisku klasicisma stila kupola gleznojumu. Izmantojot papildinātās realitātes digitālo aplikāciju “VĀRTI”, var gūt ieskatu izcilā mākslas darbu kolekcijā, kas savulaik atradusies pilī. 19. gs. ainavu parks līdz mūsdienām saglabājis savu sākotnējo apjomu, plānojumu un muižas laika stādījumus. Tas izceļas ar skaidru, nesabojātu telpisko struktūru un māksliniecisko kvalitāti. Parku iespējams izstaigāt gida pavadībā.