Rudens garša Dienvidkurzemē

Pāvilostas, Durbes un Liepājas apkārtnes Mājas kafejnīcas gaidīs 9. un 10.septembrī un iepazīstinās ar “Rudens garšu Dienvidkurzemē”.

Abas mazpilsētas kopā savij Durbes upe. Upe sākas Durbes ezerā un beidzas Sakas pagastā, kur satekot kopā ar Tebru viedo visīsāko satekupi Saku! Apkārtne ir bagāta ar dabas daudzveidību, radošiem un strādīgiem ļaudīm, kas gatavi aizvest garšas piedzīvojumā ikvienu. Ļaudis savijas kopā ar dabu, kā upe savij kopā mežus, līdzenumus. Piedzīvo rudens garšu dažādību Dienvidkurzemē un izbaudi vietējo ļaužu viesmīlību!

9.-10.
septembris

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Ziemupe ir ciems, kurā dzīvo Ziemassvētku Vecītis un Rūķi. Ap Ziemassvētku laiku, un dažreiz arī ikdienā, Rūķi parādās arī cilvēkiem un stāsta par savu dzīvi un darbošanos.

Uzzini vairāk

Esam ģimenēm draudzīga atpūtas vieta, tāpēc šogad vēlamies radīt svētku atmosfēru un prieku gan lieliem, gan maziem. Lai ir prieks būt kopā, prieks izkustēties svaigā gaisā, kā arī prieks garšas kārpiņām un vēderam.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Mājas kafejnīcas saimniece Vaira Kārkliņa – Dabas studijas „SKARA” dibinātāja un vadītāja, izzina savvaļas augu lietošanas iespējas dažādos virzienos. Viens no virzieniem ir savvaļas augu virtuve.

Uzzini vairāk

Pāvilostas koka laivu parks aicina uz siļķu ballīti – laivošanas sezonu noslēdzot. Siļķēšana uz plosta, jahtās un laivās.

Uzzini vairāk

Zemenieku saimniecība “Turaidas” piedāvā apmeklēt savu Mājas kafejnīcu un nesteidzīgi baudīt plaša klāsta maltītes – it īpaši tās, kurām vienmēr vēderā atradīsies papildu vietiņa!

Uzzini vairāk

Karostas cietums ir muzejs, kur iespējams uzzināt par arestantu skaudro dzīvi biezajos mūros, kā arī neparastu piedzīvojumu meklētāji var izvēlēties nakšņošanu kādā no cietuma kamerām.

Uzzini vairāk

Mēs esam tuvāk kā Ungārija un mūsu gulaša zupa ir tik pat garda, sātīga un bieza kā Ungārijā. Arī mūsu radītie vīni ir ar eleganci un šarmu.

Uzzini vairāk

Dārdedžu saimniecībai ir vairāk kā 150 gadu ilga vēsture. Māja celta 1870 gadā, omes ģimene mājas iegādājās 1878.gadā. Dārdedžos šobrīd dzīvo jau septītā paaudze.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi

Mājas kafejnīca “Ostas skati” piedāvā mūsdienu virtuvi ar uzsvaru uz vieglām uzkodām un pašgatavotām kūkām, un Pāvilostai raksturīgu izlaides iespēju: īsu izbraukumu ar jahtu.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi

Piejūras mazpilsēta Pāvilosta kopā ar OTTO veido dabisku vidi, kur apstāties skrējienā, atslēgties no rūpēm, atgūt enerģiju un koncentrēt to uz labsajūtu. No dobes galdā – tā ir OTTO filozofija.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienās Zemnieku saimniecība “Ezervēji” ciemos sagaidīs ģimene, kurai nav sveša lauku dzīve. Saimniecībā valda miers un dabas klātbūtne jūtama ik uz stūra.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

1.8km garā taka ved gar Durbes pilskalnu un Durbes dīķi. Durbes pilskalnā apskatāmas arī 14.gadsimtā celtās vācu ordeņpils drupas. Pilskalna virsotnē izbūvēta skatu platforma, kas ļauj vērot lielisko Durbes apkārtnes ainavu. Durbes ezera rietumu krastā atrodas aptuveni 10 metrus augsts skatu tornis no kura paveras skats uz Durbes-Vārtājas senleju un Durbes ezeru. 

Apmeklētāji var iepazīties ar dažādiem sadzīves priekšmetiem, kuri darināti Vecpils pagastā (piemēram, gadsimtu seno Vecpils tautas tērpu), bet centra saimniece piedāvā arī pastaigu pa mistiskām, enerģētiski spēcīgām Vecpils pagasta vietām, kuru apkārtnē ir ne mazums. 

Te iespējams apskatīt 2007. gada 12. augustā Ziemupes pludmalē atrastās zobenzivs mulāžu, senas zvejniecībā izmantotas lietas. Izveidota visaptveroša, izzinoša ekspozīcija par Baltijas jūru, tās zivīm, citiem iemītniekiem, par mūsu piekrastes savdabīgo augu valsti. 

Akmeņraga bāka pārējo Latvijas bāku vidū izceļas ar savu atrašanos kuģošanai vienā no bīstamākajām vietām visā Baltijas jūras piekrastē. Ir iespēja uzkāpt Akmeņraga bākā pa vītņveida kāpnēm. Uzkāpjot bākā, paveras fantastisks skats uz jūru un apkārtnes mežiem. 

Pēdējos gados izveidotas un modernizētas muzeja ekspozīcijas un apmeklētāji var iepazīties ar Laivu Māju, Tīklu māju un muzeja ēku, kur izkārtotas ekspozīcijas par padomju laikiem piekrastē, dzintaru ķeršanu pludmalē kā arī ar svarīgākajiem notikumiem 100 gadu griezumā Pāvilostā. Apmeklētājiem iespēja iejusties zvejnieku lomā un ar 3D brillēm piedalīties reņģu un nēģu zvejā. 

PAiR ir arī kultūras galamērķis, kas ļauj vietējiem iedzīvotājiem un ceļotājiem baudīt augstvērtīgu mākslu neierastā vidē. Veidojot bagātīgu notikumu un darbnīcu piedāvājumu, PAiR tiecas palīdzēt laikmetīgajai mākslai rast vietu vairākuma ļaužu sirdī.