Piejūras elpas iedvesmoto garšu ceļojums Ādažu novadā!

Ādažu novads ir vieta, kur Gaujas upe satiekas ar jūru. Gaujai ir liela nozīme Ādažu novada dzīvē. Ādažu nosaukums ir cēlies no Gaujas upes vāciskā nosaukuma “Aa”. Ādažu novads ir īpašs ar tās piejūras greznumu un daudzveidību. Novada 19 km garā piekrastes teritoriju veido Piejūras dabas parks. Tajā zeltainās pludmales un idilliskos piejūras priežu mežus papildina masīvas paraboliskās kāpas, unikāli ezeri un vairākas upes – starp kurām ir arī Gauja. Gaujas upes ieteka pati pa sevi ir retums, jo tā ir dabiska. Daudzas putnu sugas grīvas krastos un pļavas rod sev mājvietu šī iemesla dēļ. Netālu no Gaujas upes atrodami Garezeri, kas ir unikāli jomu ezeru virkne, pār kuriem krēslā var manīt 1-2 sikspārņus, un kuri ir ainaviski jebkurā gadalaikā. Visbeidzot, Ādažu novadā mīt Latvijas tīrākie ezeri. Šo tīrību mīl neliels, taču ļoti rets, zieds – Dortmaņa lobēlija, kas ir Ādažu novada simbols.

Ādažu novadā ir daudzas nozīmīgas vietas. Viena no tām ir Carnikava. Tā ir plašāk pazīstama kā nēģu karaliste. Ciems jau vairākus gadsimtus ir pazīstams kā zvejnieku ciems ar savu īpašo nēģu ķeršanas un pagatavošanas tradīcijām. Šīs un cita ciema tradīcijas glabā un uztur Carnikavas Novadpētniecības centrā. Savukārt Baltezera pusē atrodas Rīgas Ūdensapgādes muzejs, kas ir starp Eiropas ievērojamākiem sava veida industriālā mantojuma muzejiem. Muzejs pastāsta, kā Rīgā tapa un darbojas viena no svarīgākajām pilsētas dzīvības artērijām – ūdensapgāde.

3.-4.
septembris

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Ģimenes kafejnīca, kas ikdienā piedāvā klasiskas pusdienas, taču mājas kafejnīcu dienās piedāvājumā būs lašu zupa un, iespējams, arī nēģu zupa, kā arī kartupeļu biezputra ar bekonu!

Uzzini vairāk

Kafejnīcu PŪKAS UN KŪKAS organizē draugu kompānija – kopā 20 ģimenes. Viens no hobijiem, kas jau 15 gadus vieno mūsu kuplo pulku, ir veselīgu gardumu pagatavošana saviem mīļajiem.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Iespēja iemācīties cept picas ar 10 gadus jaunu pavāriņu. Nogaršot ēdienkarti, ko sastādījis nākotnes kulinārs.

Uzzini vairāk

SIA Krupis aicina ciemos uz Mājas kafejnīcu dienu “Nēģu burvība”. Varēsiet uzzināt interesantus faktus par nēģiem un iepazīt nēģucepšanas arodu.

Uzzini vairāk