Pēc īstām garšām uz Leišmalīti, Dienvidkurzemē

Priekules un Vaiņodes apkārtnes ļaudis lepojas ar to, ko dara. Mūsu puses cilvēku viesmīlība un aizrautīgie stāsti neatstās vienaldzīgus. Leišmalīte, kā mēs mīļi dēvējam šo Dienvidkurzemes novada pusi, pārsteidz ar gleznainiem pauguriem un plašām ielejām, neskaitāmiem dabas parkiem un takām, vietām, kur kultūra mijas ar vēsturi. Šīs puses ļaudis prot un dara – cep gardu maizīto, gatavo dažādus gardumus, darina, stāsta un rāda.
Saimniecības būs parūpējušās par plašu garšu gammu – no tradicionāliem un visiem jau labi zināmiem ēdieniem, līdz pat restorānu cienīgiem šedevriem. Neiztrūks ekskursijas pa saimniecībām, degustācijas un citi pārsteigumi, ko sarūpējuši atraktīvie mājas kafejnīcu saimnieki ar saviem palīgiem.
“Mājas kafejnīcu dienās” no 5.-6. augustam nogaršot Leišmalītes labumus aicinās 14 mājas kafejnīcas.

Dižojamies ar:
 Priekules Ikaru – Priekules kalēju, kurš ar pašgatavotiem spārniem veica Baltijas reģionā pirmo lidojumu no baznīcas torņa;
 Lielāko dzidravotu Latvijā – Lielbātas avotu, Vaiņodē;
 Augstāko pilskalnu Kurzemē – Induļa pilskalnu Embūtes dabas parkā;
 Iespējams, lielāko šujmašīnu kolekciju Latvijā – vairāk kā 200 dažādas šujmašīnas, Vaiņodē;
 Gramzdas baznīcu – mūsdineās vienu no retajām baznīcām Latvijā, kas atdzimusi no drupām;
 Pirmo vietu Latvijā, kur 1916. gadā bāzējās un gaisā pacēlās pirmie dirižabļi Latvijā, vēlāk šeit bija arī viens no lielākajiem militārajiem lidlaukiem, lidlaukā joprojām saglabājies skrejceļš 1600 m garumā un 16 lidmašīnu angāri
 Gramzas meža parku, kur baudot nesteidzīgu pastaigu var baudīt mākslas izstādi brīvā dabā.

5.-6.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Apskates objekti

Lielbātas avots ir lielākais dzidravots Latvijā, kas no zemes dzīlēm iznes bioloģiski aktīvu ūdeni. Vēstures avotos tas pirmo reizi minēts jau 1253. gadā. Ūdens t0 visu gadu ir nemainīga – 60 C. Laikam ritot, avota plūsma pa pieņēmusies spēkā. 

Starpcitu, no šīs vietas Latvijā izplatījušies staltbrieži, jo savulaik šeit bijis medību dārzs. Mūsdienās Kalētu Mežaparks izveidojies par lielisku vietu dabas izziņai, skolēnu ekskursijām, pastaigām un atpūtai ģimenēm ar bērniem. Šeit ierīkotas 3 tematiskās takas, virkne interesantu dabas objektu, kā arī neliels piedzīvojumu parks bērniem.  

Latvijā ir divi Zviedru vārti – Rīgā un Priekulē. Priekules Zviedru vārti celti 1688. gadā, rotāti ar Gotlandes smilšakmenī kaltiem baronu Korfu un Redernu ģerboņiem. Pirms Otrā pasaules kara bijis ticējums – ja vārtu sargzaldātam nobučos nabu, tad šis cilvēks turpmākajā laikā piedzīvošot lielu laimi. Otrā pasaules kara laikā Zviedru vārti tika nopostīti, pēc kara atjaunoti un restaurēti. Tagad vārti ir republikas mēroga kultūras un vēstures piemineklis, kurš attēlots arī Priekules pilsētas ģerbonī.

Vairākkārt pārbūvēta, sagrauta, dedzināta un atkal atjaunota. Gramzdas baznīcas vēsture sākās 1567. gadā. 1941. gada jūnijā Otrā pasaules kara sākumā baznīca tika nodedzināta, tomēr jau tā paša gada rudenī dievnamā tika svinēti spāru svētki. 1944. gadā Otrā pasaules kara noslēgumā baznīca tika nograuta vēlreiz. Tad pāri palika tikai drupas. Baznīcas atjaunošana sākās 2009. gadā. Nu tā atkal atjaunota, un jaunā baznīcas zvana skaņas atkal aicina draudzi un viesus uz atkalsatikšanos. 

Šis ir savdabīgs, noslēpumiem un leģendām apvīts meža parks. Bez gleznainajām meža ainavām te apskatāmi arī kokā darināti pasaku tēli un kultūrvēsturiskās vietas – Tumšo gaņģi, pēdakmeni, Raganas soda vietu un peļķi, Spoku kalnu. Parkā izveidota arī Zaļā klase bērnu izglītošanas veicināšanai par dabu. 

Embūtes dabas parka apkārtne ir viena no skaistākajām un noslēpumainākajām vietām Kurzemē. Dabas parkā izveidotas takas, skatu platformas, skatu tornis. Dabas parkā atradīsiet augstāko pilskalnu Kurzemē, Induļa avotu, Induļa un Ārijas skulptūru un ozolu, Embūtes baznīcas drupas un vēl daudz ko citu. Parkā iekārtota atpūtas vieta ar iespējām rīkot pikniku.