Pēc īstām garšām uz Leišmalīti, Dienvidkurzemē

Priekules un Vaiņodes apkārtnes ļaudis lepojas ar to, ko dara. Mūsu puses cilvēku viesmīlība un aizrautīgie stāsti neatstās vienaldzīgus. Leišmalīte, kā mēs mīļi dēvējam šo Dienvidkurzemes novada pusi, pārsteidz ar gleznainiem pauguriem un plašām ielejām, neskaitāmiem dabas parkiem un takām, vietām, kur kultūra mijas ar vēsturi. Šīs puses ļaudis prot un dara – cep gardu maizīto, gatavo dažādus gardumus, darina, stāsta un rāda.
Saimniecības būs parūpējušās par plašu garšu gammu – no tradicionāliem un visiem jau labi zināmiem ēdieniem, līdz pat restorānu cienīgiem šedevriem. Neiztrūks ekskursijas pa saimniecībām, degustācijas un citi pārsteigumi, ko sarūpējuši atraktīvie mājas kafejnīcu saimnieki ar saviem palīgiem.
“Mājas kafejnīcu dienās” no 5.-6. augustam nogaršot Leišmalītes labumus aicinās 14 mājas kafejnīcas.

Dižojamies ar:
 Priekules Ikaru – Priekules kalēju, kurš ar pašgatavotiem spārniem veica Baltijas reģionā pirmo lidojumu no baznīcas torņa;
 Lielāko dzidravotu Latvijā – Lielbātas avotu, Vaiņodē;
 Augstāko pilskalnu Kurzemē – Induļa pilskalnu Embūtes dabas parkā;
 Iespējams, lielāko šujmašīnu kolekciju Latvijā – vairāk kā 200 dažādas šujmašīnas, Vaiņodē;
 Gramzdas baznīcu – mūsdineās vienu no retajām baznīcām Latvijā, kas atdzimusi no drupām;
 Pirmo vietu Latvijā, kur 1916. gadā bāzējās un gaisā pacēlās pirmie dirižabļi Latvijā, vēlāk šeit bija arī viens no lielākajiem militārajiem lidlaukiem, lidlaukā joprojām saglabājies skrejceļš 1600 m garumā un 16 lidmašīnu angāri
 Gramzas meža parku, kur baudot nesteidzīgu pastaigu var baudīt mākslas izstādi brīvā dabā.

5.-6.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Aktivitātes

Piemājas saimniecība tiek ieskauta nelielās upītes “Birztala” līkumos. 123 gadus vecā ozola pavēnī savam priekam un patēriņam tiek audzētas aitiņas un vistiņas šeit jūtas laimīgas, jo var baudīt brīvību. Šeit jūs sagaidīs viesmīlīgi saimnieki.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ikdienā Jauniešu mītne “Rezidence” piedāvā nakšņošanas pakalpojumus un banketa zāli ar projektoru. Mājas kafejnīcu dienu laikā, viesiem tiks piedāvāti pašu gatavoti burgeri mājas gaumē, kā arī frī kartupeļi ar ķiploku mērci.
No dzērieniem iespēja būs iegādāties, kafiju, tēju, mājas kvasu un kolu.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Kafejnīca atrodas Priekules Mūzikas un mākslas skolā, bijušajā Priekules 2. vidusskolā, kura saliedējusi skolas kolektīvu, lai kopīgi izveidotu savu piedāvājumu Mājas kafejnīcu dienām.
Piedāvāsim dažādas uzkodas, kuras var baudīt klausoties dzīvo mūziku.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Saimniecībā audzē plūškokus un to ogas pārstrādā sulās un sīrupos. Aug arī ķirbji, un tos pārstrādājam mūsu produktos. Papildus notiek Berry Wind zīmola produktu ražošana – smiltsērkšķu ogu produkti, sukādes, ievārījumi, našķi.
Ēdienkartē ietvertie ēdieni iepazīstinās ar mūsu zīmola produkciju. Papildus aktivitāte būs arī bada pankūku cepšana uz uguns.

Uzzini vairāk

Mājas kafejnīcu dienās Kalētu pagasta “Briežu” mājās jūs ciemos gaidīs divas saimnieces – mamma un meita ar lietuviešu saknēm.
Kopš bērnības ģimenē lielā cieņā ir tradicionālie lietuviešu ēdieni, kas celti galdā kā svētkos, tā ikdienā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Bakūzes muiža ir vieta nesteidzīgai atpūtai ar skaistiem dižkokiem un īpašām liepām. Muižā ir iespējams apskatīt trauku izstādi, gida pavadībā izzināt muižas vēsturi. Dodamies pārgājienos pa Embūtes vēsturiski nozīmīgām vietām. Muižā iespējams nakšņot un pakarsēties pirtiņā.
Kafejnīcu dienā piedalāmies trešo gadu, komandā esam trīs omes. Gatavosim ēdienus, kādus ikdienā gatavojam savās ģimenēs, kā arī kādus gatavoja mūsu bērnībā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienu laikā, viesiem tiks piedāvāti tradicionāli Dižozolu Brīnummeža ēdieni un dzērieni. Iespēja apmeklēt Bišu namu, degustēt bišu produktus un iegādāties tos.
Kā arī aktīvas laika pavadīšanas iespējas – vizināšanās ar laivu un Sup dēļiem.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienā piedalīsimies arī mēs- Dēseles dzirnavu kolektīvs. Šogad savu kafejnīcu dienu organizējam itāļu atmosfērā. Šim solim mūs pamudināja vairāku viesu saņemtās atsauksmes, ka Dēseles dzirnavas ir vieta, kur notvert mazo Itālijas sajūtu tepat Latvijā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Piedāvātie ēdieni būs īsteni latviski – zupa, rauga pankūkas un jaunie kartupelīši (vārīti-apcepti) ar dārzeņu salātiem un zivju vai gaļas kotletītēm.  Visi ēdieni tiks gatavoti no produktiem, kas būs iepirkti no apkārtējiem zemniekiem.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīca mūsmājās ir jauns izaicinājums, piedzīvojums kā jums, tā mums. Ciemošanās „Kupšmājās’’ būs viens feins vasaras piedzīvojums. Sagaidīšana un rūpes par ikvienu būs mūsu prioritāte. Gaidīsim gan lielus, gan mazus. Visiem būs, ko darīt !

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Kafejnīca “Cepam pa vecam” atrodas Vaiņodes centrā, ir stāvlaukums, varat viegli mūs atrast – Brīvības iela 2. Tā ir beķereja, kurā cep arī ar malku kurināmā maizes krāsnī un tāda ir unikāla un apskatīšanas vērta.

Uzzini vairāk

Ikdienā „Artas Virtuve” piedāvā mājas ēdienus gan uz vietas, gan līdzņemšanai. Gatavo arī pasūtījumus pēc izvēles uz dažādiem pasākumiem (dzimšanas dienas, āra pasākumiem, un dažāda cita veida pasākumiem.)

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Kafejnīca “Zem kastaņa” mājas kafejnīcu dienās piedalās jau trešo gadu. Bez ēšanas mēs arī iesaistām apmeklētājus latviešu tautas dejās, dziesmās un mīklās, kas ir saistoši dažādām paaudzēm.
‘’Bada’’- pankūkas gatavotas pēc senču receptes ar senu čuguna pannu. Piedāvājam arī apmeklētājiem iesaistīties pankūku cepšanā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcā “Pēterišķi” būs iespēja ne tikai nogaršot aromātiskās burbuļvafeles un uz ugunskura gatavoto zupu, bet arī baudīt šīs vietas piedāvātās atpūtas iespējas. Varēs veldzēties dīķa vēsajos ūdeņos, rotaļāties bērnu laukumiņā, izbraukt kādu līkumu ar SUP dēli vai laivu, vai arī tik vienkārši-klausīties putnu dziesmās un…baudīt vasaru.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Lielbātas avots ir lielākais dzidravots Latvijā, kas no zemes dzīlēm iznes bioloģiski aktīvu ūdeni. Vēstures avotos tas pirmo reizi minēts jau 1253. gadā. Ūdens t0 visu gadu ir nemainīga – 60 C. Laikam ritot, avota plūsma pa pieņēmusies spēkā. 

Starpcitu, no šīs vietas Latvijā izplatījušies staltbrieži, jo savulaik šeit bijis medību dārzs. Mūsdienās Kalētu Mežaparks izveidojies par lielisku vietu dabas izziņai, skolēnu ekskursijām, pastaigām un atpūtai ģimenēm ar bērniem. Šeit ierīkotas 3 tematiskās takas, virkne interesantu dabas objektu, kā arī neliels piedzīvojumu parks bērniem.  

Šis ir savdabīgs, noslēpumiem un leģendām apvīts meža parks. Bez gleznainajām meža ainavām te apskatāmi arī kokā darināti pasaku tēli un kultūrvēsturiskās vietas – Tumšo gaņģi, pēdakmeni, Raganas soda vietu un peļķi, Spoku kalnu. Parkā izveidota arī Zaļā klase bērnu izglītošanas veicināšanai par dabu. 

Embūtes dabas parka apkārtne ir viena no skaistākajām un noslēpumainākajām vietām Kurzemē. Dabas parkā izveidotas takas, skatu platformas, skatu tornis. Dabas parkā atradīsiet augstāko pilskalnu Kurzemē, Induļa avotu, Induļa un Ārijas skulptūru un ozolu, Embūtes baznīcas drupas un vēl daudz ko citu. Parkā iekārtota atpūtas vieta ar iespējām rīkot pikniku.

Priekules baronu Korfu muižas nams būvēts 18. gs. 2. pusē.  19. gs. otrajā pusē pēc Liepājas galvenā arhitekta Paula Maksa Berči (1840—1911) projekta muižas nams pārbūvēts.

Latvijā ir divi Zviedru vārti – Rīgā un Priekulē. Priekules Zviedru vārti celti 1688. gadā, rotāti ar Gotlandes smilšakmenī kaltiem baronu Korfu un Redernu ģerboņiem. Pirms Otrā pasaules kara bijis ticējums – ja vārtu sargzaldātam nobučos nabu, tad šis cilvēks turpmākajā laikā piedzīvošot lielu laimi.

Gramzdas meža parks iekārtots kā vieta, kur daba iedvesmo atpūtai, relaksācijai un dabas izziņai. Mežaparka 2 km garā pastaigu taka ir ar cietu segumu, tāpēc piemērota cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Turklāt, šeit atrodas divi lapeņu laukumi, kuros ērti ieturēt maltīti, atrodoties svaigā gaidā. Dodoties pastaigā var nesteidzīgi baudīt mākslu, jo meža galerijā izstādīti 13 lielformāta gleznojumi ar rakstnieka Sudraba Edžus daiļrades varoņiem un Gramzdas apkārtnes vēsturisko teiku tēliem, kuru veidošanā iesaistījās dažādi mākslinieki.