Calendar icon
26.jūlijs 12:00 - 20:00
Calendar icon
27.jūlijs 12:00 - 18:00

Bruknas muiža atrodas klusā vietā, Dāviņu pagastā. Ikdienā tiek piedāvātas ekskursijas, naktsmājas, telpu noma, pasākumu organizēšana.
Bruknas dārzu ražotās produkcijas degustācija, iegāde.

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Ēdienkarte

Dārzeņu-grauzdiņu plate ar uzkodu mērcīti Bruknas dārzu garšās - 5,00 EURO

Vecmāmiņas aukstā biešu-skābeņu zupa - 3,00 EURO

Omlešu zupa Bruknas muižas gaumē - 3,00 EURO

Cepti dārzeņi ar vistiņu medus glazūrā - 6,00 EURO

Sniega bumba Bruknas dārzā - 3,00 EURO

Bruknas dārzu "Iecienītā tēja" - 1,00 EURO

Atspirdzinošie dzērieni (cidoniju, rabarberu, upeņu) - 1,00 EURO

Aktivitātes

Ekskursija “Iepazīsti Bruknas muižu un tās apkārtni”.
“Bruknas dārzu” gardumu degustācija un iegāde.
Nesteidzīga atpūta Bruknas muižas parkā.

Apskates objekti

Bārbeles sēravots tiek dēvēts par vienu no pirmajām kūrortvietām Latvijā, proti, jau ap 1650. gadu hercoga Jēkaba valdīšanas laikā, sēravota tuvumā uzbūvēta vannu māja, dēvēta par mazo ūdensdziednīcu, kuru vēlāk arī apmeklējuši visi Kurzemes-Zemgales hercogi.
Avota ūdeni izmantojuši gan apkārtējie zemnieki, gan muižnieki, gan augstmaņi no tuvākas un tālākas apkārtnes. Avotā slimnieki peldējušies, aptriepušies ar dūņām, no tā sagatavotas arī siltās vannas, tāpat ūdens tika izmantots iekšķīgai lietošanai. Bārbeles sēravots dziedinājis ne tikai skorbutu, locītavu un krustu sāpes, artrītu, pietūkumu, bet arī venēriskās slimības, nervu kaites un citas.
19. gs. avota ūdenī samazinājās sērūdeņraža koncentrācija. Neskatoties uz to, 20. gs. 20. gados šeit vēl aizvien darbojās vannu māja, tika uzbūvēts arī neliels vasarnīcu rajons, ierīkots deju laukums un parks. Kūrorts tolaik tika plaši apmeklēts. Diemžēl, kūrorta noriets seko pēc Otrā Pasaules kara, kad to noposta un vairs neatjauno.

Vienīgais muzejs Zemgalē, kur „Sējas” un „Pļaujas” svētkos tiek darbināti muzeja eksponāti un demonstrēti lauku darbi. Muzejā apskatāma lauku sēta ar ūdens un vēja dzirnavām, senajiem darba rīkiem un agregātiem. Svētkos darbojas tirdziņš.