Neparastu un jaunu garšu baudījums Jelgavas novadā

Jelgavas novads atrodas pašā Latvijas vidū. To caurvij Lielupe ar tās daudzajām pietekām, upju līčos un pļavās sastopamas retas augu, putnu un dzīvnieku sugas, liecinot par tīru apkārtējo vidi. Jelgavas novada bagātība ir nozīmīgie pagātnes notikumi, par ko liecina liels skaits muižu, kas aicina izzināt to bagāto vēsturi, stāstus un leģendas, reizē izbaudot dažādu gadalaiku iekrāsoto dabas skaistumu muižu parkos. Tāpat no Jelgavas novada nākušas vairākas nozīmīgas personības – Latvijas pirmais prezidents Jānis Čakste, rakstnieks Edvarts Virza, gleznotājs Ģederts Eliass un daudzi citi, ar kuru dzīves un darba ieguldījumu varam lepoties. Vienaldzīgu neatstāj arī vēstures notikumi un karavīru varonība Ziemassvētku kaujās, ko izzināt un sajust var Ložmetējkalna apkārtnē. Izsenis Jelgavas novads bijis pazīstams kā maizes klēts, bet turpat līdzās – kā mazas saliņas starp lielajiem labības laukiem atrodas ģimenes saimniecības, kur darbojas uzņēmīgi mājražotāji. Tieši šeit top jaunas garšas un netradicionāli ēdieni, kurus varēsiet nobaudīt garšu ceļojumā pa Jelgavas novadu.

5.-6.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Aktivitātes

Ikdienā SIA MārLapiņi nodarbojas ar mārrutku pārstrādi, gatavojot dažādus produktus no mārrutkiem, savukārt Ziemassvētku kauju muzejs piedāvā ieskatu Latvijas vēsturē, kas saistīts ar Ziemassvētku kaujām.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Vai ir vasara bez piknika? Augustā, kad ogas smiltsērkšķu kociņu zaros iekrāsosies visoranžākajā krāsā, ZELT dārzs vērs plaši vārtus vaļā uz iespējams skaistāko, laiskāko un baudpilnāko vasaras piedzīvojumu.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Atjaunotajā kalpu mājā apskatāma ekspozīcija – modernā, laikmetīgā formātā izstāstīts izcilas personības un viņa dzimtas likteņstāsts Latvijas vēstures un demokrātijas attīstības kontekstā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

“Dimantos” atrodas apdrukas darbnīca “Dimantu Drukātava”, kur tiek apdrukāts tekstils, keramika. Drukātavā top skaisti t-krekli, iepirkumu tašiņas, mugursomas, personalizētas krūzītes.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

“Zildeguņi” ir mājsaimniecība ar iekoptu, plašu teritoriju, kur var atrast sev stūrīti, kur baudīt saullēktu, saulrietu un karstās dienās paslēpties no intensīvās Saules.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Ikdienā “PikNīca” piedāvā skaistu, mūsdienīgu un ērtu piknika vietu ģimenēm un draugu kompānijām.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Trifeļu dārza kafejnīcā ikvienu gaidīs trifeļu entuziasti ar suņu meiteni Auru (trifeļu mednieci). Tas būs garšas un smaržas piedzīvojums! Īsti un izsmalcināti ēdieni

Uzzini vairāk

Lai iepazīstinātu viesus ar pils stāstiem un sniegtu garšu baudījumu, visas sestdienas laikā organizēsim ekskursijas, grilēsim ēdienus, pasniegsim saldumus, dārzeņu plates un radīsim izzināšanas prieku bērniem!

Uzzini vairāk

Netālu no Jelgavas, Vircavas ciematā, nu jau ceturto gadu aktīvi rosās piemājas saimniecība “Mūsu avenes”, kas specializējas vasaras un rudens aveņu, krūmcidoniju, rabarberu, sausseržu audzēšanā, kā arī papildus tam audzē dažādus dārzeņus.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Atmodas laikā atgūts dzimtas īpašums, kuru lolojam jau sestajā paaudzē, no džungļiem iekopts skaists dārzs, kurā acis priecē dažāda lieluma mākslas darbi!

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Livonijas dzintars ir ģimenes uzņēmums, kurš ikdienā nodarbojas ar dabīgas kosmētikas gatavošanu ar Baltijas dzintaru, tūristu uzņemšanu.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ikdienā Bramberģes pils ir apskates objekts ar vēsturiskām celtnēm un parku. Muižas skaistie vārti ir vienīgā un vecākā saglabājusies šādas funkcijas celtne Latvijā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Arī šogad vēlamies radīt svētkus ģimenēm ar bērniem, baudot gardus ēdienus un dzērienus nesteidzīgā gaisotnē, kurus gatavos skolas bērni ar vecākiem, papildinot dienu ar dažādām aktivitātēm un meistarklasēm.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Tūrisma objekta apraksts: Vilces upes gleznainajā krastā, līdzās Vilces dabas parkam atrodas teiksmaina un vēsturiska, 18. gs. 50. gados celta Mēdemu dzimtas muiža. Muižu ieskauj Angļu ainavu parks, kas tālāk ieved dabas parkā “Vilce”. Vilces muižas parkā ir iespējams sarīkot Diska golfa sacensību turnīrus, jo pa visu teritoriju ir izvietoti 12 grozi. Diska golfa diskus ir iespējams iznomāt Vilces tūrisma informācijas punktā, iepriekš pazvanot un piesakot. 

Tūrisma objekta apraksts: Ložmetējkalna apkārtnē ir saglabājušās unikālas liecības par I Pasaules kara nocietinājumiem un šajā vietā notikušajām Ziemassvētku kaujām. Mūsdienās Ložmetējkalns ir izveidojies par latviešu strēlnieku varonības un piemiņas simbolu. Šeit uzstādīts 27 m augsts skatu tornis, no kura paveras panorāmas skats uz Ziemassvētku kauju vietām un mežu ieskauto Tīreļpurvu. 

Lielvircavas muižas (Groβ-Würzau) vecā muižas kungu māja celta laika posmā no 1803. Līdz 1808. gadam, to būvējis barons Dionisijs fon Klopmans. Klopmanu dzimta šeit valdījusi 400 gadus. 1822. gadā muižu nopērk Dītrihs fon Grothuss un 1829. gadā atdāvina to meitai Adelheidei, kura apprecas ar baronu Vilhelmu fon Hānu. Tā par muižas īpašniekiem kļūst Hānu dzimta, kuras dažādi pārstāvji tur dzīvojuši līdz pat agrārajai reformai. 

  1. gadsimta vidū kungu māja tikusi pārbūvēta ar klasicisma stila iezīmēm izmantojot dažādas interjera detaļas no vecās kungu mājas. 
  2. gada jūlijā muižā tiks atvērta jauna ekspozīcija, jo kādreizējais Lielvircavas muižas īpašnieku dzimtas pēctecis Georgs Pēteris Barons fon Klopmans deponējis muižā priekšmetu kolekciju ar 19. gadsimta stila mēbelēm, sadzīves priekšmetiem, tekstilijām, gleznām, portretiem, zobeniem, ordeņiem un citiem priekšmetiem. 

Lielvircavas muižā iespējams iepazīties  19. gadsimta modes vēsturi. 

Apciemojot Lielplatones muižu un parku, atliek nedaudz ļauties iztēlei un var nonākt laikā, kad pats Barons Hāns staigāja pa mīlestības aleju un vešeriene vešūzī steidza mazgāt baroneses tērpu ballei. Šī vieta ļauj ielūkoties vēstures un senu nostāstu pasaulē. Muižā apskatāma unikāla zvanu kolekcija. Vešūzis – autentiska 18./19. gs. veļas māja, kurā pieejama seno veļas mazgāšanas tradīciju izziņas programma. ​Šeit ir iespēja līdzdarboties senās veļas mazgāšanas demonstrācijās vešerienes vadībā.

Seno lietu krātuvē un meistarotavā “Laika mašīna” var apskatīt vintage priekšmetus un uzzināt to stāstus. Līdzās ir aplūkojama retro motokolekcija, tai skaitā gandrīz visi “Sarkanās zvaigznes” mopēdi. Atpūsties pie dabas var ābeļdārzā “Ābeles un bites”, kur top jaukākās atmiņas un skaistākie foto. Šeit iespējams uzturēties arī ilgāk kādā no romantiski ierīkotajām naktsmītnēm. Vietu bagātina “Milzu!” un “Dabas dots” bioloģisko produktu ražotnes un helikopteru lidlauks “Drošs lidojums nākotnē”. 

Jelgavas novada Salgales pagastā, Lielupes krastā, atrodas Latvijas Valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes dzimtas māja. Šī vieta dot ikvienam iespēju atklāt Latvijas pirmā prezidenta personību, viņa ceļu līdz prezidenta amatam un veicināt vēlmi sekot viņa idejām par brīvu, neatkarīgu un demokrātisku Latviju.