Mājas kafejnīca “Rudaste”

Calendar icon
02.08. no 10.00 līdz 20.00
Vai meklē vietu, kur izbaudīt siltu kafiju, mājīgumu un neaizmirstamas garšas? “Rudaste” ir tepat, Varakļānos, kur atvērta jauna, stilīga kafejnīca, kas sniegs Tev mieru un komfortu katrā malkā!
Mēs piedāvājam ne tikai izcilas kafijas un tējas dzērienus, bet arī gardas kūkas, maizītes un ar mīlestību gatavotus ēdienus, kas iepriecinās gan lielus, gan mazus. Kafejnīcā valda patīkama atmosfēra, kas ir ideāla vieta gan draudzīgām tikšanām, gan klusām brīvdienu pusdienām.
“Rudaste” — tas ir vairāk nekā tikai kafija, tā ir ikdienas miera oāze, kur var atpūsties, uzlādēties un izbaudīt katru mirkli.
Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Ēdienkarte

*) medījuma gulašzupa

*) kūpināts plaudis

*) asara sainītis ar garnelēm

*) medījuma sautējums ar dārzeņiem

*) Bārbelītes šmakovciņa

*) mājas limonāde

*) būs iespēja nobaudīt dažādus saldos un gardās kūciņas

Apskates objekti

Varakļānu pils celta no 1783. gada līdz 1789. gadam Svētās Romas impērijas grāfam Mihaelam Janam fon der Borham, pēc Latgalē uzaicinātā itāļu Arhitekta Vinčenco Macotti projekta. Tā ir izcils un agrīns klasicisma stila paraugs Latvijas būvmākslā. Pils fasādi rotā grāfa M. Borha devīze – “Virtute duce – Deo favente – Comite fortuna”, kas latviski skan – “Tikuma vadīti – Dieva labvēlībā – Laimei līdzejot”.

1879. gadā Varakļānos tiek uzcelta luterāņu baznīca ar 300 vietām. Baznīca būvēta no laukakmeņiem. Durvju un logu apmalēm kā dekoratīvi elementi izmantoti sarkanie ķieģeļi. Altārgleznu “Kristus Getzemanes dārzā” dāvinājis viens no pirmajiem latviešu profesionālajiem gleznotājiem, Minhenes mākslas akadēmijās audzēknis, Artemijs Gruzdiņš (1825–1891). Altārgleznā attēlots Kristus Getzemanes dārzā, kur viņu šaubu brīdī garā stiprina Kunga sūtīts eņģelis.

Baznīca uzcelta 1854. gadā, kad muižas īpašumus mantošanas rezultātā bija pārņēmis grāfa Mihaela Borha vecākais dēls, grāfs Karols Borhs.  Klasicisma stila celtne, ar diviem masīviem torņiem, vairākām ieejām ar granīta kāpnēm. Galveno ieeju rotā portiks ar sešām baltām kolonnām.

Prāvesta Pāvila Virketis vadībā no 1902. līdz 1907.gadam uzcelta mūra baznīca, 1914. gadā to iesvētīja Mogiļevas arhibīskaps V.Kļučinskis svētā Laurencija godam. Stirnienes baznīca ir 25.5 m gara un 15.3 m plata akmeņu ķieģeļu celtne ar skārda jumtu, ar diviem 36 m augstiem torņiem. Centrālajā altārī – Ostrobromas Dievmātes svētgleznas kopija, dievnamā ir skaisti Krustaceļa gleznojumi, kulta priekšmeti.

Kapela celta 1814. gadā pēc itāļu arhitekta V. Macotti projekta. Celtniecības idejas pamatā ir viens no pasaules arhitektūras dižākajiem paraugiem – Romas panteons. Būves apjomi ļoti vienkārši, atgādinot cilindru ar tajā iegremdētu lodi. Jumta kupola puslode atkārto debess velves ritmu. Virs kupola krusts ar Kristus monogrammu. Būvēta uz mākslīgi veidota uzkalniņa kā Borhu dzimtas apbedījumu vieta un baznīca.