Mājas kafejnīcu dienas Talsu novadā

Mājas kafejnīcu dienās brauc uz Talsu novada pilsētām, kas svin savas dzimšanas dienas vienā dienā Sabili, Talsiem un Valdemārpili.

Talsi – deviņu pakalnu pilsēta, kuras klusās, bruģētās ieliņas, vecie koka nami un sendienās iekoptie parki lieliski sadzīvo ar nākotni, kas jaušama bērnu čalās, auto dunā, namu fasādēs. Pakalnos pavasaros zied ābeles, vasaras vidū plūst mūzikas skaņas Talsu pilsētas svētkos un Dižmāras gadatirgū, rudeņos tos pārklāj raibas lapu seģenes, un ziemā sniega pārslas spēlē paslēpes…. Varbūt tādēļ Talsi ir mākslinieku un mūziķu loloti – neskaitāmos mākslas darbos iemūžināti un dziesmās apdziedāti.

Sabile ir neliela, romantiska mazpilsētiņa, kas atrodas Abavas upes senlejas skaistākajā posmā Talsu novada dienvidu daļā. Pilsētai nenoliedzami piemīt savs šarms – cauri plūstošā Abavas upe, mazās ieliņas. Plašais un interesantais tūrisma piedāvājums uz šejieni ik vasaru vilina daudzus apmeklētājus. Kad esi izgaršojis Sabili dodies uz Talsu pusi.

Kurzemes mazpilsētiņa Valdemārpils, kura nes Latvijas dižgara K. Valdemāra vārdu lēni un rimti savas dienas vada Sasmakas ezera krastā. Valdemārpils bijusi multikulturāla pilsēta, par to liecina pilsētas mazās, līkumotās ieliņas un arhitektūra. Vasarā pludmali piepilda jautrās bērnu un atpūtnieki čalas, kuri bauda atpūtu un sporta aktivitātes. bet pilsēta smaržo pēc liepām, jo pie muižas atrodas Baltijā resnākā liepa- Elku liepa.

27.-28.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Apskates objekti

Sabiles simbols – Vīna kalns – ir unikāls ar to, ka ir ticis ierakstīts Pasaules Ginesa rekordu grāmatā vistālāk uz ziemeļiem atrodošais vīna dārzs, kur brīvā dabā aug vīnogas. Kalna virsotne atrodas apmēram 34 m augstumā virs pilsētas un Abavas upes līmeņa. Kopējā dārza platība – 1,5 ha. Sabiles vīna dārzā aug aptuveni 30 dažādu šķirņu vīnogulāju, aptuveni 860 stādu 

Pateicoties ERAF projektamJēkaba ceļa kultūras mantojuma un mākslas jaunrades magnēti” 2020. gadā atjaunota Firkspedvāles muižas kungu māja, kas kalpo mākslinieku residence Pedvāles mākslas parkā, un bijusī sinagoga pārtapusi par Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centru, kurā regulāri notiek dažādi pasākumi un apskatāmas izstādes. 

Talsi ar gleznainām ainavām vienmēr iedvesmojuši radošus cilvēkus. Latvijā pazīstami mākslinieki un Talsu vecmeistari cauri laikiem radījuši brīnišķīgas ainavas. Iepazīsti pilsētu mākslinieka acīm34 gleznu maršrutāMāksla uzzied Talsos, kas novietotas blakus uzgleznotajai ainavai dabā. 

Baudi atpūtu uz ūdens vecpilsētas skaistākajā vietāTalsu ezerāiznomā katamarānu vai laivu un dodies nesteidzīgā braucienā.