Mājas kafejnīcu dienas Talsu novadā

Mājas kafejnīcu dienās brauc uz Talsu novada pilsētām, kas svin savas dzimšanas dienas vienā dienā Sabili, Talsiem un Valdemārpili.

Talsi – deviņu pakalnu pilsēta, kuras klusās, bruģētās ieliņas, vecie koka nami un sendienās iekoptie parki lieliski sadzīvo ar nākotni, kas jaušama bērnu čalās, auto dunā, namu fasādēs. Pakalnos pavasaros zied ābeles, vasaras vidū plūst mūzikas skaņas Talsu pilsētas svētkos un Dižmāras gadatirgū, rudeņos tos pārklāj raibas lapu seģenes, un ziemā sniega pārslas spēlē paslēpes…. Varbūt tādēļ Talsi ir mākslinieku un mūziķu loloti – neskaitāmos mākslas darbos iemūžināti un dziesmās apdziedāti.

Sabile ir neliela, romantiska mazpilsētiņa, kas atrodas Abavas upes senlejas skaistākajā posmā Talsu novada dienvidu daļā. Pilsētai nenoliedzami piemīt savs šarms – cauri plūstošā Abavas upe, mazās ieliņas. Plašais un interesantais tūrisma piedāvājums uz šejieni ik vasaru vilina daudzus apmeklētājus. Kad esi izgaršojis Sabili dodies uz Talsu pusi.

Kurzemes mazpilsētiņa Valdemārpils, kura nes Latvijas dižgara K. Valdemāra vārdu lēni un rimti savas dienas vada Sasmakas ezera krastā. Valdemārpils bijusi multikulturāla pilsēta, par to liecina pilsētas mazās, līkumotās ieliņas un arhitektūra. Vasarā pludmali piepilda jautrās bērnu un atpūtnieki čalas, kuri bauda atpūtu un sporta aktivitātes. bet pilsēta smaržo pēc liepām, jo pie muižas atrodas Baltijā resnākā liepa- Elku liepa.

27.-28.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Aktivitātes

Valdemārpils mazpulcēni aicina uz mazpulcēnu izaudzēto dārzeņu tirdziņu un baudīt uz dzīvas uguns gatavotu zupu. Varēs iegādāties mazpulcēnu ceptus pīrāgus, maizītes un citus gardumus.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Senais satiek mūsdienīgo! Iespēja nogaršot ko nebijušu, sagaršot atmiņas un izgaršot nākotni. To visu atradīsiet mūsu ģimenes mājas kafejnīcā “TRĪS MĀSIŅAS”, kur mūsu ģimenes iecienītākie ēdieni piedzīvo savu debiju plašākai publikai.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Uz dzīvās uguns gatavots ēdiens, kur pašiem būs iespēja pielikt roku ēdiena gatavošanā un bišu dzīves izzināšana skaistajā atpūtas parkā “Laumas”.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Aicinām apmeklēt labiekārtotās augu un dzīvnieku takas atpūtas vietā „Rīti”, kuras vijās cauri Talsu paugurainas mežiem, pļavām un ielejām. Pievērsīsimies meža tematikai, plašāk izzinot mūsmāju meža mistērijas un piedāvājot meklēt meža garu.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Visu vasaru Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrā izstādīta izstāde “Sabile burbuļo”, kuras laikā laikmetīga instalācijas veido burbuļu skaņas no vīna rūgšanas procesa. Ar mājas kafejnīcu dienu noslēgsies izstāde un tajā piedāvāsim mākslas radītā procesa rezultātu ar piedevām.

Uzzini vairāk

Vīgriežu saimniecība ir vieta, kur saimnieko liela ģimene. Lai arī ikdienā katrs ir citā vietā, tomēr sanākot kopā ir jūtams ģimenes spēks. Pateicoties tam katrs viesis sajūt mīlestību un pilnīgu brīvības sajūtu. Šajā vietā ir miers, kas ikdienā mēdz pazaudēties.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Kultūrvēsturiskā ēka – bijušais Nogales muižas stallis tiek izmantota kā kultūrtelpa radošu publisku un izklaides pasākumu norisēm. Mājas kafejnīcu dienās piedāvāsim programmu “Trīs vienā”, kurā paredzēts apvienot gastronomisku, estētisku un vizuālu baudījumu.

Uzzini vairāk

Ģimenes uzņēmums , kas saimnieko Talsu vecpilsētā no kura paveras skats un vienu no visgleznainākajām vietām Latvijā- Talsu ezeru un Pilskalnu.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Aizraujošs piedzīvojums, kurā būs iespēja izgaršot 15 dažādas garšu kombinācijas no produktiem, kas aug mūsu dārzā vai ir sastopamas tepat mums apkārt.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Jauna pasākumu vieta vecā mājā Talsu vecpilsētas centrā. Darbosies bārs, būs ēdieni un veģetāras vai vegāniskas uzkodas. Sestdien pēc vakariņām – ballīte.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Viesus sagaidīs ar autentisku Gruzijas virtuvi.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Viss gatavots no mājās audzētiem un pašu gatavotiem produktiem.

Uzzini vairāk

Skaista un veselīga ēdiena entuziasti satikušies, lai parādītu vienkārši un skaisti pagatavojamu ēdienu receptes no sezonāliem vietējiem produktiem gan savējiem, gan tālākiem viesiem.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Reizi gadā senā Pļavu muiža (Nurmuižas bijusī pusmuiža), kuru ikdienā apdzīvo Pļavu bibliotēka un Pļavmuižas saieta nams, pārtop par Mājas kafejnīcu. Ikvienam ir iespēja nobaudīt muižas Gaspažas plānās pankūkas, apskatīt muižu un tajā esošās izstādes vai vienkārši ļauties lauku mieram un klusumam.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Kaligrāfijas svētki ar dzīvo mūziku, modes skati un pankūku baudīšanu Bruņinieku pilī.

Uzzini vairāk

Uz savu Mājas kafejnīcu aicina Felicita ar ģimeni. Piedāvāsim gardu meža gaļas dārzeņu zupu, kuru varēs nobaudīt gleznaina skata dīķa malā, kurā zied ūdensrozes.

Uzzini vairāk

Piedāvājumā gardi, tradicionāli, mājās gatavoti ēdieni, ar ko pamielot savu vēderu sākot no zupas, beidzot ar saldo.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Valdemārpils mazpulcēni aicina uz mazpulcēnu izaudzēto dārzeņu tirdziņu un baudīt uz dzīvas uguns gatavotu zupu. Varēs iegādāties mazpulcēnu ceptu ābolmaizi, gaileņu mērci ar ceptiem kartupeļiem. Būs iespēja pašiem gatavot uz ugunskura ceptus lazdu hotdogus.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Svaigā gaisā garšo VISS! Labi paēst! Labi atpūsties! Labi kopā uzdziedāt! Kopā labi padarboties!

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Tiņģeres “muižas restaurācija” tiks piedāvāti ēdieni, ko iedvesmojušas receptes no senām pavārgrāmatām, kā arī kādi saldie ēdieni. Ēdienkartē būs iekļauts arī ēdieni no sezonālajiem un vietējās piemājas saimniecībās audzētiem tomātiem un ķiplokiem. Šī gada jaunums – būs iespēja baudīt vegānos ēdienus, kurus piedāvās Lāsma Miščenko-Pūpe.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Sabiles simbols – Vīna kalns – ir unikāls ar to, ka ir ticis ierakstīts Pasaules Ginesa rekordu grāmatā vistālāk uz ziemeļiem atrodošais vīna dārzs, kur brīvā dabā aug vīnogas. Kalna virsotne atrodas apmēram 34 m augstumā virs pilsētas un Abavas upes līmeņa. Kopējā dārza platība – 1,5 ha. Sabiles vīna dārzā aug aptuveni 30 dažādu šķirņu vīnogulāju, aptuveni 860 stādu 

Pateicoties ERAF projektamJēkaba ceļa kultūras mantojuma un mākslas jaunrades magnēti” 2020. gadā atjaunota Firkspedvāles muižas kungu māja, kas kalpo mākslinieku residence Pedvāles mākslas parkā, un bijusī sinagoga pārtapusi par Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centru, kurā regulāri notiek dažādi pasākumi un apskatāmas izstādes. 

Talsi ar gleznainām ainavām vienmēr iedvesmojuši radošus cilvēkus. Latvijā pazīstami mākslinieki un Talsu vecmeistari cauri laikiem radījuši brīnišķīgas ainavas. Iepazīsti pilsētu mākslinieka acīm34 gleznu maršrutāMāksla uzzied Talsos, kas novietotas blakus uzgleznotajai ainavai dabā. 

Baudi atpūtu uz ūdens vecpilsētas skaistākajā vietāTalsu ezerāiznomā katamarānu vai laivu un dodies nesteidzīgā braucienā.