Mājas kafejnīcu dienas Siguldas novadā

13. augustā viesos uzņems, kā arī tuvumā esošos apskates objektus apskatīt aicinās Siguldas novada “Mājas kafejnīcas”!

Sigulda izvietojusies uz Gaujas senlejas abiem krastiem un ir viena no skaistākajām pilsētām Latvijā. Tā gadsimtiem vilinājusi ceļotājus no visas pasaules pieredzēt paša acīm skatu pāri senlejai, no kuras aizraujas elpa, un atklāt unikālos objektus, kuri lielā skaitā izvietojušies pavisam nelielā attālumā pa visu Siguldu un tās tuvāko apkārtni. Sigulda aizrauj!

Sigulda ir dabas un vēstures ieskauts tūrisma galamērķis, kas aizrauj ar patiesi iespaidīgu aktivitāšu klāstu! Attīstoties plašajam tūrisma piedāvājumam, neiztikt bez gastronomiskā baudījuma, kas Siguldas novadā uzrunā ar tuvību dabai ne vien ģeogrāfiski, bet arī garšas niansēs.

13.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Aktivitātes

Skulmju dzimtas mājas un ekspozīcija Mergupes krastā aicina baudīt skaisto dabas ainavu un izgaršojot piedāvāto maltīti.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

„Gaujas klubs”, kas ikdienā nodarbojas ar retro auto un Latvijas kultūrtehniskā mantojuma uzturēšanu, atjaunošanu un antīko auto nomu kāzām, filmēšanas vajadzībām, fotosesijām un citiem pasākumiem – 13. augustā aicina uz “mājas kafejnīcu”.

Uzzini vairāk

Mājas kafejnīcā “Augusta pumpuri” būs iespēja nogaršot ap piecas pašu darīta alus receptes. Alu varēs baudīt ar uzkodām vai pamatīgāku maltīti, bet tie, kuri ar alu ir uz “jūs”, nepaliks bešā, jo vasarā daba ir dāsna, un nepaēdis nepaliks neviens.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Dienas laikā būs pikniks ar augu valsts ēdieniem, unikālās naktsmītnes – jurtas apskate (vienīgā šāda tipa naktsmītne Latvijā), iepazīšanās ar saimniekiem. Vakaru noslēgsim ar uguns skulptūras iedegšanu.

Uzzini vairāk

Ciemiņiem tiks piedāvāti ēdieni, kuru pagatavošanai izmantoti saimniecībā gatavotie sīrupi – mērces.

Uzzini vairāk

Mīļi gaidīsim “KūkDārzā” ar omulīgu atmosfēru, mierīgu mūziku, kafiju, saldām un sāļām kūkām un citiem našķiem. Kūku cepšana ir svarīga mūsu mājas ikdienas sastāvdaļa jau daudzu gadu garumā.

Uzzini vairāk

Esam 4 paaudžu ģimenes mājsaimniecība, kur katra ģimene mīt savā mājā, bet praktiski gandrīz vienā adresē. Dzīvojam tuvu līdzās, svinam kopā svētkus un izmēģinām dažādu ēdienu gatavošanu.

Uzzini vairāk

Uz vēlbrokastīm (branču) “Kompota rajonā” jūs gaidīs Auziņu ģimene. Latviskā kopība, dabas spēks, dejas, dzīvnieki, sports ir mūsu ikdiena. Parasti brīvdienās pēc brokastīm, mēs spēlējam galda spēles. Ja vēlēsieties, arī jūs pēc branča varēsiet uzspēlēs kādu no mūsu krājumā esošajām spēlēm.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi

Šajā reizē vēlamies cienāt garāmbraucējus ar gardu zupu un to, kas pašiem garšo! Īpašais šajā garšu pieturpunktā būs tas, ka viss tiek gatavots tikai no augu valsts produktiem.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Pasākuma dienā stādu audzētava “Skaisto Dārzu Darbnīca” pārvērtīsies par mājas kafejnīcu “Dārznīca”, kurā, augu ieskautiem, nesteidzīgi baudīt maltīti.

Uzzini vairāk

Baložu mājas saimnieki priecāsies satikt ikvienu saldummīli! “Baložu māja” ir amatnieku darbnīca Mālpilī.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Gadu gaitā Lēdurgas Dendroparks kļuvis par dabas un kultūrvēsturisku aizsargājamu objektu un 2023. gadā tas svinēs jau 50 gadu jubileju. Lielākais nevalstiskas cilmes kokaugu krājums Latvijā. Lēdurgas Dendroparks ir viena cilvēka mūža darbs. Šeit atrodams neizsmeļams materiāls kokaugu pētniekiem, jo Lēdurgā sekmīgi aug un pārziemo daudz Ziemeļvidzemē neizturīgu kokaugu sugu un šķirņu. 

Taka aizved aptuveni vienas stundas garā ceļojumā cauri neskartai dabai kopā ar Runtiņupītes čalošanu gar lībiešu valdnieka Kaupo kapu. Lokveida Kubeseles dabas takas garums ir nepilni 4 km. Takas sākumā apskatāms arī Ceļinieku namiņš ar vēstures ekspozīciju “Krimuldas vēstures lappuses 13.–19. gs.”. 

Tēlnieces Martas Skulmes un mākslinieka Oto Skulmes piemiņas istaba Mālpils pagasta Skulmju mājās, kā arī piemiņas istaba aktierim Valentīnam Skulmem. Iespējams iepazīties ar mākslinieku atstāto mantojumu gida pavadībā (iepriekš piesakoties). Skulmju māju apkārtne un netālu esošā Vilku grava aprakstīta Ivandes Kaijas romānā “Iedzimtais grēks”. No verandas un mājas pagalma skats uz Mergupi. 

Aptuveni 3km gara pastaigu līnijveida taka – Mālpils dabas taka. Dodoties pa taku iespējams baudīt skatus pie upītes, vērot tās līkločus, kā arī iegūt jaunas zināšanas pie izvietotajiem informatīvajiem stendiem, kuri stāsta par teritorijā sastopamajiem kokiem, augiem, zivīm u.c. Maršrutā pieejami tādi apskates objekti kā – Oto Skulmes dižozols, Draudzības akmens, Mālpils viduslaiku pilskalns, Tēvijas kara brāļu un Mālpils kapi, Skulmju dzimtas vieta.  

Siguldas Jaunās pils telpās apskatāms Latvijā unikāls nacionālā romantisma interjers. Ne velti pili uzskatīja par krāšņāko Rakstnieku pili Eiropā, kad 1937. gadā pēc arhitekta Alfrēda Birkhāna projekta tika veikta tās pārbaude. Siguldas Jaunā pils ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Pilī jau kopš muižnieku laikiem viesojušās dažādas prominences, tostarp Kārlis Skalbe, Aleksandrs Čaks, Jānis Akuraters un Rainis, ārlietu ministrs Vilhelms Munters, avīzes “Jaunākās Ziņas” izdevēja Emīlija Benjamiņa un citi. 

Tieši šeit – stratēģiski pārdomātajā un ainaviski bagātajā vietā – meklējami Siguldas pilsētas pirmsākumi. Siguldas pils kvartāls ir unikāla vieta Latvijā, kas vienkopus pulcējusi izcilus amatniekus, kas ne tikai šeit strādā un rada, bet savu arodu dažādās meistarklasēs māca arī pilsētas viesiem. Šeit var piedalīties gan rotu, keramikas, tekstila, aušanas, šūšanas, papīrmākslas darbnīcās, kā arī laiski atpūsties kafejnīcā, vai iemūžināt šo dienu fotostudijās pie prasmīgiem sava amata meistariem.