Mājas kafejnīcu dienas Saldus novadā

Arī Saldus novada pagastiem ir ko piedāvāt ciemiņiem – šeit var atklāt, piemēram, izcilo gleznu kolekciju, kas reiz atradās Jaunauces pilī, Otrā pasaules kara norises Ezeres Muitas namā, uzzināt, kas ir Tehnikas ceļš un ar ko īpašs Kalnu kultūras nams. Ikviens var apmeklēt O. Kalpaka muzeju un paviesoties stacijā “Airīte”, iepazīt Remtes, Vadakstes un Lielezeres muižu parkus, paciemoties pie retro auto, kino – foto tehnikas un medību trofeju kolekcionāriem, atklāt vēstures notikumos, baudīt atpūtu dabā vai apmeklēt vietējos amatniekus.

Ciemiņus Saldus novads nemainīgi sagaida ar kārumiem un lauku labumiem – medu, zirņu ēdieniem, mājas sieriem, čilli mērcēm, kvalitatīvu liellopu, strausu gaļu un strausu olu ēdieniem, maizi un konditorejas izstrādājumiem, saldējumu, “Saldalu”, mājas vīniem un citiem gardumiem.
Mājas kafejnīcu dienās Saldus novadā šogad norisināsies 23. un 24. jūlijā – gandrīz vienlaikus ar festivālu “Saldus saule”, kas Saldus Kalnsētas parka estrādē notiks 22. un 23. jūlijā.

Seko līdzi jaunākajai informācijai un gaidām ciemos!

23.-24.
jūlijs

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Biedrība “Riekstkodis” nodarbojas ar tradicionālā kulinārā mantojuma izpēti, radot jaunas zirņu receptes. Viesus cienās ar ēdieniem, kuru pamatsastāvā ir pelēkie zirņi. Tie ir gan saldie konditorejas našķi, gan sāļi ēdieni.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Lauku sētā “Jaunlībaiši” viesiem tiks piedāvāti senāku un jaunāku laiku ēdieni, saldi un sāļi našķi, un dažādas izklaides – karaoke, foto stūrītis, hennas zīmējumi. Iespējams pieteikt arī nakšņošanu, pirti un baļļu.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Ciemos tiek aicināti viesi ar ģimenēm, kas vēlas atpūsties klusā lauku sētā, baudot piedāvāto ēdienkarti un atpūšoties no ikdienas ritma. Bērniem ir izveidota atpūtas un rotaļu zona un atrakcijas – atpūtas pasākumi. Pieaugušie varēs mēroties sporta aktivitātēs. Vakarā būs zaļumballe.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Muižnieku tradīcijās baudīta rīta vai pēcpusdienas kafija Jaunauces pils dārzā. Skaistais parks un varenā klasicisma pils radīs īpašu noskaņu. Saimnieces Ligas Ramates gatavots cienasts.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

“Ābolu” mājās gatavo svaigpiena sieru “ar raksturu”,  ko nogaršot iespējams, piesakoties uz degustācijas pasākumu savlaicīgi. Mājas kafejnīcu dienās viesus sagaida lieliski, senču mantojuma un eksotikas apdvesti ēdieni. Būs dzīvā mūzika un meistarklases

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Saimniece Māra Burve aicina uz kafiju “pie burves”, piedāvājot mājas ēdienu baudīšanai dārzā jaukā kompānijā.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Kas var būt labāks par vēlajām brīvdienu brokastīm mājīgā dārza atmosfērā. Un tas ir nekas cits kā saldās mini pankūkas. Ar tām varēs našķēties visas dienas garumā. Mūsu māju kafejnīca būs iekārtota kā “Street Food” ielu tirdzniecības veidā.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Pulkveža Jukuma Vācieša dzimtajā mājā Jaunlutriņos, Muižas ielā 7, jau otro gadu durvis vērs mājas kafejnīca. Šoreiz gaidīsim ciemos visus, kuri vēlas nogaršot Saldus un Kuldīgas novada delikateses, kas pagatavotas un servētas ar vietējo saimnieču prasmīgajām rokām.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ciemos gaidīs Karogu Saime, kam tuva dabas klātbūtne, svarīga kopā būšana, apzinātība un estētisms it visā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ikdienā Oskara Kalpaka muzejā var uzzināt par pulkvedi Oskaru Kalpaku, viņa dzīves un kara gaitām, kā arī iepazīt muzeju kā lauku sētu, kura izveidota 1936.gadā. Ciemos gaidīs jaunā pavāru paaudze, kas jau guvusi pieredzi ēdināšanā ārpus Latvijas. Iesaistīti jaunieši, kuri tikko beiguši skolu vai vēl mācās.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

“Kalna Ģēģeri” ir neliela saimniecība, kurā saimnieko dabai draudzīgā veidā, kā arī pieņem viesus saimniecības apskatei. Viesiem tiks piedāvāti produkti, kas audzēti un tapuši saimniecībā – svaigie salāti ar sieru, maizes zupa, saldās un sāļās plātsmaizes.
Saimniecībā būs iespēja apskatīt lauku sētas dzīvniekus, izstaigāt meža taku, vakarā būs mūziķes Zanes Jurēvicas koncerts.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ikdienā SIA ”Cieceres Ūdensrozes’’ un saimniece Solveiga Dzene ar ģimeni piedāvā daiļdārza un ziedošo ūdensrožu apskati Cieceres ezerā, kā arī aktīvo atpūtu un ūdens inventāra nomu, bet šajās dienās tiks piedāvāti arī gardi ēdieni.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ciemos gaidīs saimniekpāris, kas dzīvo ciemata centrā un nodarbojas ar biškopību (piemājas dārzā ir tikai dažas bišu saimes). Cieņā ir latviski ēdieni no vecvecāku laikiem. Daudz tiek izmantots medus un meklēts tam pielietojums dažādos ēdienos un dzērienos.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Meža burvību var baudīt pastaigā pa Brocēnu mežaparkā takām apmēram 3 km garumā, kurās iekārtota arī atpūtas un piknika vieta. Vasaras sākumā parkā uzzied vairāk kā 60 rododendri. Šeit atrodas arī “Brocēnu gaisa takas” – divas bezmaksas virvju trases aktīvai atpūtai. Zemā trase pieejama ikvienam, bet augstā trase (8 m augstumā) izmantojama tikai ar drošības aprīkojumu un instruktora klātbūtnē. 

Ezeres Muitas nams atrodas vēsturiski nozīmīgā ēkā, kur, II pasaules kara noslēgumam tuvojoties, 1945. gada 8. maijā tika parakstīts  Kurzemes katlā ielenkto vācu karaspēka daļu kapitulācijas akts. Ar to tiek uzskatīts, ka Ezerē faktiski beidzies II pasaules karš. 2021. gada nogalē  šeit  atklāta jauna, interaktīva ekspozīcija “Karadarbības beigas Kurzemē”, kas ataino Otrā pasaules kara beigu simbolu – Kurzemes kapitulāciju. 

Par godu Saldus novadniekam – gleznotājam Janim Rozentālam uz kāpnēm pie Saldus Sv. Jāņa baznīcas uzstādītas septiņas bronzas skulptūras dabīgā lielumā, kas atveido tēlus no mākslinieka gleznas “Pēc dievkalpojuma”. Septiņi tēli atspoguļo dažādas sabiedrības grupas, ieskaitot Rozentāla vecākus. Zināms, ka gleznotājs savā jaunībā šeit aizvadījis daudz laika, vērodams baznīcēnus, fotografējot un skicējot sev pazīstamos cilvēkus. Skulptūru autors – tēlnieks Sandis Aispurs. 

Līdz mūsdienām saglabājusies vecā kungu māja un jaunākā pils ēka, kura celta 1800. gadā pēc grāfa Karla Mēdema pasūtījuma un vēlāk modernizēta. Pili ieskauj ainavu parks ar pastaigu takām 2.3 km garumā un interesantiem apskates objektiem: Medību torni, Lāču būdu u.c. Pastaigu var sākt pie parka malā augošā Mīlestības ozola. Šeit izveidota arī “Sajūtu taka”, kurā ir dažādu veidu segumi. 

Nelielais, bet gleznainais Saldus ezers atrodas tuvu Saldus centram, tas novietojies ielejā starp Saldus pilskalnu un pilsētu. Ezera platība ir 11.9 ha. Pie tā izveidota labiekārtota pludmale gan lieliem, gan maziem peldētājiem ar ģērbtuvēm un labierīcībām, dzeramā ūdens krānu, soliņiem, volejbola un rotaļu laukumiem, laivu ielaišanas vietu un āra baseina laipu, vasaras sezonā pludmalē darbojas arī āra kafejnīca.  

“Tehnikas ceļš” ir unikāls tūrisma objekts 17 kilometru garumā Saldus novadā, autoceļa Saldus-Kuldīga malā, izvietoti seši lauksaimniecības un cita veida tehnikas pieminekļi, kas ir brīvi pieejami apskatei un izpētei. Visas tehnikas vienības izvietotas tā, lai tās būtu redzamas autoceļa. Pie tām var apstāties, braucot ar automašīnu vai velosipēdu, kā arī iepazīties ar informāciju blakus uzstādītajos informatīvajos stendos.