Aktivitātes
- Tirdziņš
- Piepūšamā atrakcija bērniem
- Loterija
Apskates objekti
Nelielais, bet gleznainais Saldus ezers atrodas tuvu Saldus centram, tas novietojies ielejā starp Saldus pilskalnu un pilsētu. Ezera platība ir 11.9 ha. Pie tā izveidota labiekārtota pludmale gan lieliem, gan maziem peldētājiem ar ģērbtuvēm un labierīcībām, dzeramā ūdens krānu, soliņiem, volejbola un rotaļu laukumiem, laivu ielaišanas vietu un āra baseina laipu, vasaras sezonā pludmalē darbojas arī āra kafejnīca.
Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā vienmēr ko aizraujošu atradīs gan mākslas mīļotāji, gan vēstures izzinātāji. Paša Rozentāla projektētā ēkā izveidota mūsdienīga ekspozīcija – “Sapņu tornis”. Ekspozīcijā parādītas Rozentāla darbu tapšanas vietas, personālijas, mākslinieka personības un rokraksta attīstība. Otrajā stāvā skatāmi gleznotāja oriģināldarbi un skices.
Saldus vēsture, attīstība un kultūras dzīve nav iedomājama bez Kapelleru ģimenes, kas ieradās Saldus miestā no Austrijas, 1857. gadā uzcēla namu un atvēra aptieku. Kapelleru dzimtas pārstāvji vienmēr aktīvi piedalījušies Saldus miestiņa sabiedriskajā dzīvē. Šajā ēkā ilgu laiku atradās Saldus rajona bibliotēka.
Šobrīd Kapelleru nams ir pašvaldības aģentūras “Saldus TIKS centrs” pārziņā. Šeit regulāri notiek dažādas izstādes, meistarklases, nelieli koncerti un pasākumi. Interesentu, īpaši dažāda vecuma skolēnu, grupas aicinātas piedalīties daudzveidīgās radošajās darbnīcās un izzinošās nodarbībās.
Par godu Saldus novadniekam – gleznotājam Janim Rozentālam uz kāpnēm pie Saldus Sv. Jāņa baznīcas uzstādītas septiņas bronzas skulptūras dabīgā lielumā, kas atveido tēlus no mākslinieka gleznas “Pēc dievkalpojuma”. Septiņi tēli atspoguļo dažādas sabiedrības grupas, ieskaitot Rozentāla vecākus. Zināms, ka gleznotājs savā jaunībā šeit aizvadījis daudz laika, vērodams baznīcēnus, fotografējot un skicējot sev pazīstamos cilvēkus. Skulptūru autors – tēlnieks Sandis Aispurs.