Mājas kafejnīcu dienas Dienvidkurzemes Ziemeļos

Aizputes pilsēta, Cīravas, Kalvenes un Kazdangas pagasti iezīmē jaunā Dienvidkurzemes novada ziemeļu robežu. Mājas kafejnīcu laikā Aizputes apkārtnē aicinām izzināt mākslas, amatniecības un kultūras mantojuma stāstus, ieskatīties Aizputes pilsētas svētku norisē. Izvēlies! – pabūt dārza svētkos, baudot smalkus konditorejas izstrādājumus ar elegantu pieskārienu? Varbūt izvēlēties pikantu maltīti lauku gaisotnē, vai tomēr ļauties mierpilnai maltītei ābeļdārzā vai mēbeļu audzētavā ticot neticamajam un varbūt arī ieraudzīt neredzamo? Izbaudi Dienvidkurzemes ziemeļus kopā ar mūsu lieliskajiem Māju kafejnīcu saimniekiem!

11.-12.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Apskates objekti

Aizpute ir viena no vecākajām Latvijas pilsētām. Tā atrodas Tebras upes labajā krastā un pirmās ziņas par pilsētas apbūvi attiecas uz 14. gs. Pilsētas vecākā daļa atradusies starp tagadējām Atmodas, Jāņa un Katoļu ielām, bet vēlāk tā paplašinās Jelgavas, Kalvenes un Kuldīgas ielas virzienā. Aizputes vecpilsētas apbūve iekļauta Eiropas kultūras mantojuma sarakstā. Vēl Aizputē vērts ir apskatīt Aizputes ūdenstorni, kas tūrisma vajadzībām ir pārbūvēts par skatu torni un padomju laika leļļu kolekciju. Kolekcijā skatāmas Latvijas rūpnīcās “Straume” stilizētos tautas tērpos un “Dobele” ražotās gumijas rotaļlietas. Lielāko kolekcijas daļu sastāda Krievijā un Vācijā ražotās lelles, kas attēlo laimīgus bērnus ar mazliet apaļiem vaidziņiem. 

Dabas parks ar retu augu kolekciju, kas papildināts ar Ģirta Brumsona mākslas darbiem, instalācijām un mazām arhitektoniskām formām. Tel. 26892701

Livonijas Ordeņa (Ordensburg Hasenpoth) kastellas tipa pils būvniecību 13. gs. uzsākta ordeņmestrs Dītrihs fon Groningens. Sākotnēji pilij bijusi priekšpils, stūra torņi un koka ēkas pagalmā. Tā kalpojusi kā robežnocietinājums Livonijas ordeņa un Kurzemes bīskapa teritoriju sastapšanās vietā. 15. gs. pie pils mūra austrumu sienas uzcelts dzīvojamais korpuss ar pagrabiem un galeriju. Pagalmā virs vārtiem daļēji saglabājies apmetums ar dekoratīvo apdari sgrafito tehnikā. Vēl 20. gs. 70. gados pils tika apdzīvota līdz tā tika nopostīta ugunsgrēkā. 

Kazdangas pils ir celta 19.gs sākumā un piederēja ļoti bagātiem un politiski ietekmīgiem Kurzemes baroniem Manteifeļiem. Pašreiz pils ēkā atrodas muzejs, kurā var iepazīt Kazdangas pagasta vēsturi un Boju meža muzeja ekspozīciju un Kazdangas Tūrisma informācijas punkts (TIP). Ap Kazdangas muižu iekārtots parks, kas veidots 19. gs. sākumā kā ainavu parks ar dažādām pastaigu takām, atsevišķu celiņu, soliņu un tiltiņu sistēmu. Šobrīd Kazdangas muižas parks pēc platības (196 ha) ir viens no lielākajiem un dendroloģiski bagātākajiem Latvijas muižu parkiem. 
Tel.: 28616717

Te plašos aplokos mīt 38 sugu savvaļas dzīvnieki (kiangi, lāči, lūši, vilki, meža cūkas, aļņi, vāveres, plēsīgie putni) un visdažādāko šķirņu mājdzīvnieki – Latvijas zilās, Hailandes un Galovejas govis, Romanovas aitas, Vjetnamas cūkas, pīles, zosis, tītari u.c. Acīgākie dīķos pamanīs retās Eiropas kokvardes. Kalvenes pagasta „Cīruļi” – tā ir lieliska, nesteidzīga atpūta lauku vidē, iepazīstot dzīvo dabu!
Tel.: 26527549, 29386963