Mājas kafejnīcu dienas Aizputes apkārtnē

Aizputes pilsēta, Cīravas, Kalvenes un Kazdangas pagasti iezīmē jaunā Dienvidkurzemes novada ziemeļu robežu. Mājas kafejnīcu laikā Aizputes apkārtnē aicinām izzināt mākslas, amatniecības un kultūras mantojuma stāstus, ieskatīties Aizputes pilsētas svētku norisē. Izvēlies! – pabūt dārza svētkos, baudot smalkus konditorejas izstrādājumus ar elegantu pieskārienu? Varbūt izvēlēties pikantu maltīti lauku gaisotnē, vai tomēr ļauties mierpilnai maltītei ābeļdārzā vai mēbeļu audzētavā ticot neticamajam un varbūt arī ieraudzīt neredzamo? Izbaudi Dienvidkurzemes ziemeļus kopā ar mūsu 11 lieliskajiem Māju kafejnīcu saimniekiem!

12.-13.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Mājas kafejnīcas dienā saimnieki piedāvās savus iecienītākos ēdienus un dzērienus. Varēs nogaršot arī saimniecībā gatavoto smiltsērkšķu produkciju, apskatīt smiltsērkšķu dārzu un iegādāties saimniecībā gatavoto bioloģisko smiltsērkšķu produkciju – ogas, sulu, sīrupu, marmelādi.

Uzzini vairāk

Kafejnīcu dienā piedalāmies otro gadu, komandā esam trīs omes. Tā kā esam tuvu Lietuvai un Aušrute Krasucka no mammas puses ir saistīta ar Lietuvu, tad viņa gatavos ēdienus, kas ir pierasti Latvijā, bet zināmi arī Lietuvā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

„Mājas kafejnīcu dienās” vēlamies dalīties ar to kas mums ir un kas mēs esam, piedāvājot savu sētu, ar ēdieniem, kuri mums pašiem ģimenē ir mīļi un iecienīti, piedāvājot brīvdabas veselīgu vingrošanu

Uzzini vairāk

Mājas kafejnīcu dienu laikā, viesiem tiks piedāvāts ekskluzīvs ēdiens, par kuru būs parūpējies pats saimnieks Jānis.

Uzzini vairāk

“Radošajā bruģī” notiks “Dizaina tirdziņš”, kura ietvaros piedāvāsim ”Aizputes kreklu” mājas kafejnīcu. Piedāvāsim dažādus ēdienus gan lieliem, gan maziem.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Būs padomāts par visu ciemiņu ērtībām. DJ RON ARTIE gādās par kopējo atmosfēru, bērnu stūrītī būs pieejamas dažādas spēles.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

MEŽA DIAZINA DĀRZS ir vieta, kur pilsētas ģimene atrada mieru, tās ir mūsu ģiemenes mājas skaistā meža ielokā. MEŽA DIZAINA DĀRZS ir pirmā mēbeļu audzētava Latvijā un vieta, kur mežs kopā ar cilvēku rada brīnumus.

Uzzini vairāk

Varēsiet atpūsties pirtī, nobraukt pa trosi, šūpoties. Mest šautriņas, spēlēt badmintonu un uzrīkot futbola maču. Aicinām uz gardu maltīti, atspirdzinošiem vasaras kokteiļiem, aktīvu atpūtu vai vienkārši atslābināties.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

“Mājas kafejnīcu dienās” būs pieejama arī mini meistarklase deserta pagatavošanai. Būs arī iespēja iegādāties uzņēmuma produkciju.

Uzzini vairāk

Kafejnīcu dienu ietvaros būs iespēja noklausīties plašāku stāstu par mūsu vīna darītavu, kā arī nogaršot radīto produkciju kopā ar rūpīgi piemeklētiem ēdieniem.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīca tiek atvērta Radošā darbnīca “LaLu” pagalmā, kurā tiek gaidīts ikviens apmeklētājs. Ikdienā tiek uzņemti ekskursanti, tūristi un dažādas grupas.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Aizpute ir viena no vecākajām Latvijas pilsētām. Tā atrodas Tebras upes labajā krastā un pirmās ziņas par pilsētas apbūvi attiecas uz 14. gs. Pilsētas vecākā daļa atradusies starp tagadējām Atmodas, Jāņa un Katoļu ielām, bet vēlāk tā paplašinās Jelgavas, Kalvenes un Kuldīgas ielas virzienā. Aizputes vecpilsētas apbūve iekļauta Eiropas kultūras mantojuma sarakstā. Vēl Aizputē vērts ir apskatīt Aizputes ūdenstorni, kas tūrisma vajadzībām ir pārbūvēts par skatu torni un padomju laika leļļu kolekciju. Kolekcijā skatāmas Latvijas rūpnīcās “Straume” stilizētos tautas tērpos un “Dobele” ražotās gumijas rotaļlietas. Lielāko kolekcijas daļu sastāda Krievijā un Vācijā ražotās lelles, kas attēlo laimīgus bērnus ar mazliet apaļiem vaidziņiem. 

Dabas parks ar retu augu kolekciju, kas papildināts ar Ģirta Brumsona mākslas darbiem, instalācijām un mazām arhitektoniskām formām. Tel. 26892701

Livonijas Ordeņa (Ordensburg Hasenpoth) kastellas tipa pils būvniecību 13. gs. uzsākta ordeņmestrs Dītrihs fon Groningens. Sākotnēji pilij bijusi priekšpils, stūra torņi un koka ēkas pagalmā. Tā kalpojusi kā robežnocietinājums Livonijas ordeņa un Kurzemes bīskapa teritoriju sastapšanās vietā. 15. gs. pie pils mūra austrumu sienas uzcelts dzīvojamais korpuss ar pagrabiem un galeriju. Pagalmā virs vārtiem daļēji saglabājies apmetums ar dekoratīvo apdari sgrafito tehnikā. Vēl 20. gs. 70. gados pils tika apdzīvota līdz tā tika nopostīta ugunsgrēkā. 

Kazdangas pils ir celta 19.gs sākumā un piederēja ļoti bagātiem un politiski ietekmīgiem Kurzemes baroniem Manteifeļiem. Pašreiz pils ēkā atrodas muzejs, kurā var iepazīt Kazdangas pagasta vēsturi un Boju meža muzeja ekspozīciju un Kazdangas Tūrisma informācijas punkts (TIP). Ap Kazdangas muižu iekārtots parks, kas veidots 19. gs. sākumā kā ainavu parks ar dažādām pastaigu takām, atsevišķu celiņu, soliņu un tiltiņu sistēmu. Šobrīd Kazdangas muižas parks pēc platības (196 ha) ir viens no lielākajiem un dendroloģiski bagātākajiem Latvijas muižu parkiem. 
Tel.: 28616717

Te plašos aplokos mīt 38 sugu savvaļas dzīvnieki (kiangi, lāči, lūši, vilki, meža cūkas, aļņi, vāveres, plēsīgie putni) un visdažādāko šķirņu mājdzīvnieki – Latvijas zilās, Hailandes un Galovejas govis, Romanovas aitas, Vjetnamas cūkas, pīles, zosis, tītari u.c. Acīgākie dīķos pamanīs retās Eiropas kokvardes. Kalvenes pagasta „Cīruļi” – tā ir lieliska, nesteidzīga atpūta lauku vidē, iepazīstot dzīvo dabu!
Tel.: 26527549, 29386963